Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké máte skúsenosti s PG a ich životnými poistkami?

14lienocka14
13. dec 2014

Prosim vas mi momentalne riesime s manzelom . A vobec sa nam nepozdava pristup ked sme povedali ze nechceme poistenie za 1200 € rocne pretoze ideme stavat dom a cakame babetko a je to velmi velka suma . a ten doticny pan hnet zoastal podrazdeny a vobec nepozera na nasu financnu situaciu ktora nastane po tom ako sa narodi babetko a osanostatnime sa od rodicov .tak preto sa pytam ci s nimi nemate nejake skusenosti aj vy.

masinka
13. dec 2014

panom "podnikatelom" z PG si ty a tvoja situacia uplne ukradnuta, hlavne ti chcu toho co najviac nanutit nech maju proviziu a ta je najvacsia prave zo zivotnych poistiek.

nautilka
13. dec 2014

Nenechajte sa nimi nachytat. Podrazdeny ostal preto ze sa mu straca vidina provizie od vas.

17alexis
13. dec 2014

Ak riesis poradcu, tak sa obrat na takeho, ktory ma podchyteny cely financny trh a nie 2 ci 3 poistovne a rovnako tak banky. Kvoli hypoteke treba prijem zabezpecit. Do poistky by malo ist optimalne 10% z prijmu.

jankaja
13. dec 2014

Ja mám jednu skúsenosť so získavaním informácie od PG ohľadom životnej poistky. Odporučili mi poistenie v AXA, kvôli najširšiemu rozsahu poistného krytia atď s tým, že AXA má vyše 50 % poistiek dojednaných cez PG. Následne, keď som si vyžiadala Všeobecné poistné podmienky, poslali mi Všeobecné poistné podmienky platné pre poistenie Generali s tým, že tie z AXA momentálne nemajú a je to SKORO TO ISTÉ. Ako je možné, že spoločnosť, ktorá údajne dojednáva vyše 50 % životných poistiek AXA, nedisponuje a nie je ochotná zabezpečiť Všeobecné poistné podmienky.
A k tomu skoro tomu istému - keď si chcem kúpiť Opla, nepôjdem na skúšobnú jazdu na Škodovke, to je snáď jasné.
Asi netreba dodávať, že som žiadne životné poistenie cez nich neuzatvorila.

stary_ujco
14. dec 2014

Poistka na desať percent príjmu? Bavme sa o poistke bez sporenia. Takže pri plate tisic eur mám ročne platiť tisíc dvesto na poistenie? Možno dokopy životná, majetková, kurevsky drahé auto a ešte aj deti a svokra k tomu...

frapper
14. dec 2014

Určite Alexis myslela na takých ľudí,ktorý zarábajú 400, 500-600€.Nie každý zarába 1000€ a viac.A ja si myslím,ak živiteľ rodiny chce byť dobre zabezpečený/ktorý má tento záujem/ to mesačné poistné je aj tých 40-50€ mesačne.Alebo menej 20€,ale také poistenia sú na minimálne sumy,ktoré veľakrát nevyrieši stratu príjmu živiteľa.Ale toto všetko je individuálne u každého,čo potrebuje.

lubomirspetko
14. dec 2014

Rozprávajú aké majú exkluzívne produkty pre svojich klientov. Jedná sa však len o produkty pri ktorých je upravený vstupný poplatok ktorý je rozdelený do 20 alebo 30 rokov. Ak by ste však zmluvu zrušili skôr, poplatok vám bude strhnutý celý naraz 🙂
Áno je pravda že majú niektoré poplatky pri IŽP v Axe lacnejšie oproti bežným produktom axi, napríklad vstupný poplatok v jednom ich produkte je 2% a v iných produktoch Axy sú 4%. Ale priebežné poplatky ktoré platíte každý rok sú rovnaké.

Načo teda riešiť IŽP ktoré je o trošku lacnejšie, keď si klient vie zaobstarať sporenie do podielových fondov s oveľa nižšími poplatkami?

Je to ako keby sa máte rozhodnúť či si kúpite auto ktoré stálo 15 000€ a teraz stojí 10 000€, alebo si kúpite auto ktoré stojí 8 000€ bez zľavy a ešte má aj lepšie jazdné vlastnosti a kvalitu.

Okrem toho sú podľa mňa vedomosťami nič moc a myslia si že len ich názor je najsprávnejší...

radios01
21. dec 2014

ahoj, ja sa ešte čudujem, že ľudia stále naletia na multilevel poradenske firmy ako su PG alebo winners atd... Podľa mňa je to už prežitok. Mal som nedávno v rukách jeden prieskum, že ľudia do 35 rokov nedôverujú poistným agentom vôbec, a poistia sa radšej napriamo. Ani sa im nečudujem.

Poradím:

1. tak ako pri hypotékach, nechaj si vypracovať cenu a podmienky od každej poisťovne písomne, alebo si vypočitaj cenu online
2. porovnaj si hlavne 2 najdôležitejšie stlpce - na ako dlho sa podpisuješ (podmienky vúpovede a výluky z poistenia)

(dnes sa fin. trh tak rýchlo mení, že za 6 mesiacov tvoj produkt je už starý a zbytočne si uberáš šancu aby si si zobral lepši produkt. Podpíšeš to na 20 rokov, s vysokými penálmi a prídeš o peniaze. Koľko ľudí má dnes istotu dlhodobej práce??? Nikto, preto podpisovať niečo na 20 rokov je absolútny nezmysel.
Hypotéky nerátam, lebo tie sú kryté nehnuteľnosťou, ktorá sa dá vždy predať a speňažiť.

3. či poistenie ma rakovinu taku alebo hentaku nie je až tak rozhodujúce...lebo pravdepodobnosť, že ju dostaneš je minimálne. je väčšia pravdepodobnosť že havaruješ v aute ako dostaneš rakovinu. Preto si pozri naozaj čo potrebuješ.
4. neodporúčam poisťovať sa cez SMS je to iba drahá varianta poistenia.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli