Aké sú mesačné výdavky na deti?

11. feb 2023

Ahoj, plánujem mať v budúcnosti deti a chcela by som sa spýtať tých ktoré máte deti aké sú vaše mesačné výdavky na ne ? Stačí aj výdavky na jedno dieťa,(do výdavkov prosím nerátajte hračky ani mobily,tablety, notebooky a podobne,iba tie základné veci ako škôlka,jedlo, oblečenie a tak, veľmi pekne ďakujem :⁠-⁠)

koniarova
11. feb 2023

@loginexistuje presne ako píšeš. Čím väčšie,tým vyššie výdavky.

nevenka
11. feb 2023

@erika237 leginy v Pepcu som kupila RAZ, aj nohavice slimky, ostanu pre mladsiu. A teraz som kupila este na mesacne babo, co ma chude nozicky. Inak uz nekupim. Ale bodycka pre 2r., to celkom sedi, je spagetka, a paci sa mu zapinanie na pliecku, nema hole plecia a krk ako pri tych na prelozenie. Zase synovi 9r. su nohavice dobre odtial. A trha mi gate viac, ako ked bol skolkar, takze som rada, lebo su oproti inym o dost lacnejsie...

beata_k
11. feb 2023

Dozvedela si sa aku cenovku ma dieta?

kristinapetronela
11. feb 2023

Do troch rokov približne 200 eur mesačne ,do 6 rokov 300 mesačne a potom väčšie približne 350 ...dá sa to zvládnuť 😉

autor
11. feb 2023

Ďakujem všetkým, ľudský život sa nedá oceniť ale to dieťa niečo aj potrebuje, a nevedela som koho iného sa mám spýtať ak nie mamičiek ktoré už majú určitý prehľad nad tým koľko minú mesačne ,tak som chcela vedieť pretože nechcem skončiť tak že sa vrhnem do materstva a ani jeden z nás troch nebude mať čo jesť

sissy27
11. feb 2023

Okrem toho, ze je to silno individualne, tak kym nastane tvoje “v buducnosti” tak sa este 10x zmenia ceny…

zafir01
11. feb 2023

Mam 3 deti (11,5,1)
Tak do tých 3 rokov sa to vždy dalo do tých cca 250 eur mesačne .
Potom príde škôlka, viac spapaju . Keď zratam aj s oblečením, kture kupujem kvalitnejšie, no z bazarika, obuv novú, tak v priemere 400 mesačne počítam (škôlka, strava doma, obuv, oblečenie, občasné lieky, zubár....)
Ú 11 ročného to je.... Krúžky 100, strava rátam 200, cestovné do školy a pomôcky a platby v priemere mesačne 50 eur, oblečenie a iné výdavky ako lieky v priemere 50 - 100mesačne (odhadom, keďže nakupujem oblečenie priebežne)

No. Keď to zratam. Naše tri deti cakom prask nás vychádzajú 1 tis eur mesačne. Co sa mi zdá strašná suma, ale keď sa zamyslím, len koľko obuvy som im minulý rok kúpila, a ako 9bom rýchlo rástla noha.. Potom zimné bundy, oteplovaky, všetko 3x.. Keď boli chori, tak v lekárni zrazu 100 eur len tak. Poplatky v škôlke a škole..
Aši to aj vychádza. A nepočítam do toho to, čo im sporíme resp. Investujeme.

simca06022011
11. feb 2023

Rozne :D

mimikas
11. feb 2023

Je veľmi individuálne a vysoko závisi od veku detí. Zatiaľ čo u menších minas viac na plienky, oblečenie, mlieko tak u starších už máš školu, krúžky a pod. Máme dve deti, jeden predskolak a druhý piatak a mesačne nás stoja minimálne 700 eur. Veľa záleží aj od zdravotného stavu dieťaťa. Ak máš dieťa s problemom, tak tam idú neskutočné peniaze.

tanyan
11. feb 2023

Pri všetkom existujú lacnejšie aj drahšie možnosti a ty sa rozhodneš kde máš priority. Ja som napríklad nekupoval drahé oblečenie, ale investovala som do vzdelávania... Krúžky, súkromná jazyková škôlka, knižky... Teraz je druháčka na ZŠ a mesačne len na krúžky ide - jazyky 100, atletika 20, Smileys 20. Školský klub (družina) 20, obedy v škole 50...

lentak1223
11. feb 2023

Ahoj, koľko máš z toho vyžiješ. Tak ako teraz, iba vy viete či môžte ísť na Mauricius alebo vám nevydá ani k moru. My máme prostriedkov dosť, ale ja som minimalista. Veľa vecí sme podedili, kočíky som mala z bazára,nosič požičaný. Veci z bazára, ja som dcére tu na MK kupila za 40 eur Alpine pro súpravu na lyžovanie v dokonalom stave. Takže mňa deti zas toľko nestoja. Malý 10 mesiacov ma stojí len plienky a potraviny na príkrm, veci bazárik alebo podedené od synovcov. Už chodí, takže miniem na topánky (tam asi investujeme najviac), ešte je kojený, takže UM nekupujem. Štvoročná škôlka 10 eur, strava 32 eur, oblečenie po sestre, topánky kúpené, ale tej teraz noha vôbec nerastie. 10 ročná, strava v škole 42 eur, ŠKD 10 eur, ZUŠ 120 eur polrok, kone 90 eur za 3 mesiace. Táto stojí najviac, lebo posledné 2 roky bláznivo rastie. Ale oblečenie základné kúsky, kvalitné topánky, a také oblečenie na šport, lyže - bazárik. Najviac u nás ide na jedlo a momentálne na lieky. A hlavne si neber chlapa, čo ti povie, že rodičovský je tvoja výplata za to, že si doma a všetko bude fajn.

kristinapetronela
11. feb 2023

@zafir01 tiež mám tri deti a nekupujem nepotrebné veci iba co treba alebo aby to dlhšie vydržalo no mesačne miniem určite na deti 1000 eur ... Hlavne keď kupujem sezónne oblečenie ,keď ideme na dovolenku treba tiež veľa veci pokupit ... Do školy stále niečo treba ,nohy rastú 🙂 čo už ...mne to nevadí hlavne aby boli zdraví

zafir01
11. feb 2023

@kristinapetronela ahoj. Veru. Doteraz som to nepočítala. Priate to bolo treba. Ja som minimalustka, malo chodím aj do potravín. Teraz som kúpila 11rocnemubtu na bazári ku turistické nohavice (viem ze nove v jeho 164 veľkosti idú 40 - 50 eur z tej značky). Tu som na ne narazila za 12 eur. A vyzerajú ako nepoužívané. Takže takto kupujem mojim deťom 90% veci cez mk bazarik. Avšak chodíme hodne do hôr, byciklujeme, takže okrem bežného oblečenia, mame aj to športové. No a obuv novú, a to už som videla pred zimou. 11 ročný na 41 nohu. Každé 3 mes mu boli botasky male. Jeho príjem energeticky je vyšší než môj a mužov dokopy. Večer si otvorí konzervu tuniaka 180gramovu, zaje 2 grahamovymi rozkami a zeleninou a o hodinu príde, že je strašne hladný 😂
Takže po tejto diskusii sme s mužom vypočítavali tak priemerne a fakt je to na naše 3 deti ta tisícka. Asi sme si to akosi neuvedomovali, keď tie deti prichádzajú postupne. A samozrejme ako nám rastu, tak výdavky sú vyššie. Najmenšie výdavky mame s 1 ročnou 🤷🏻‍♀️
Ja som veľmi zvedavá, ako to bude o 5 rokov, keď bude najstarší ja strednej, stredný pôjde do druhého stupňa a najmladšia pôjde do 1 triedy..
Myslím, že vtedy to bude asi finančne najväčšia záťaž. Možno sa mýlim. Neviem

nwnw
11. feb 2023

Toto je pekne blba otazka 😂.

To si nikdy neurcis kolko minies.
Staci ze sa ti predcasne narodi dieta ako mne a rehabilitujes zavlastne peniaze.
No a ked budes mat talentovane dieta napr na sport, tak tiez to ide vsetko z penazi rodicov.
Intolerancia? Tiez naklady navyse.
Ostatok su normalne vydavky jak na dospeleho. Neda sa to pausalizovat. Iba nakupulujes castejsie oblecenie a obuv.
Takze 400-600€? Asi tak nejak. Minieme vsetko na deti.. ked nie na jedlo, osatenie,obuv,sport, lekarov, tak vzdelanie a vylety.

autor
11. feb 2023

@veronikaszabova Ďakujem veľmi pekne za zastatie vážim si to:⁠-⁠)

autor
11. feb 2023

@a_adamcova Ďakujem veľmi pekne za zastatie, vážim si to :⁠-⁠)

tiezjedna
11. feb 2023

@autorka dieťa znamená peniaze v čase. Keď je malé, tak sú výdavky nižšie, ak teda nemá ekzémy, intolerancie, nie je na UM... My sme kupovali drahšie plienky, kozmetiku, deti síce boli kojené, ale veci sme kupovali nové, často značkové. Ale vošli sme vždy do nejakej rozumnej sumy. Teraz sú väčšie (máme tri) a mesačne sú to fakt vysoké položky. Takže ak chceš odpoveď na túto otázku, skús k súčasným vašim nákladom pripočítať cca 200 € mesačne pre prvé tri roky. Potom počítaj cca o stovku viac mesačne každý rok.

autor
11. feb 2023

@tiezjedna Ďakujem veľmi pekne :⁠-⁠)