Benefit na zuby od Union

20. jún 2023

Ahojte,
Stretli ste sa prosím s podobným odôvodnením zamietnutia žiadosti ?
V apríli som dostala termín konečne k zubarke, hneď mi zrobila aj preventívnu prehliadku. O 2 týždne som išla znovu. Následne som si nahrala žiadosť o preplatenie týchto 2 úkonov. Prišla mi odpoveď že neeviduju moju preventívku u obvodaka. Hneď som si to vybavila. Lekárka to poslala do poisťovne.
Obe žiadosti mi zamietli s odôvodnením že neeviduju preventívku u obvodaka. Pani na zákazníckej linke Unionu tvrdí, že ta preventívna musí byť ešte pred zubárom spravená. Tak nie je to snáď jedno ? Nepríde mi to logické.

taminy
22. jún 2023

@slniecko5 ja sa tiež nechystám meniť, som spokojná. Len som bola zvedavá, čo z toho sa využíva.

slniecko5
22. jún 2023

@taminy nevieš ako vychádza PZP cez členstvo? Toto musím ceknut. Máme tam dosť veľké zľavy.

nelca84
22. jún 2023

@zuzinabila nejako si si to poplietla, kde sme pisali, ze ziadost sa podava pred navstevou zubara?? Samozrejme, ze az po navsteve, ked mas aj doklad o zaplateni...
Ja by som Union nemenila, preplacaju ukony, ktore su pre mna dost podstatne, napr. LBC cytologiu, CRP vysetrenie, zistenie hladiny Dcka z krvi... a podmienky si dokazem precitat, takze u mna bez problemov

zuzinabila
22. jún 2023

@nelca84 ano, pardon, toto som zle pochopila (kedysi to mali niektore poistovne naozaj tak, že žiadosť sa podávala PRED). každopádne, DOVERA to ma o dost jednoduchsie ,hlavne s tou preventivkou u obvodaka, ktora staci 90 dni po navsteve zubara

nelca84
22. jún 2023

@zuzinabila no praveze v minulosti to mala prave Dovera, ze sa podavala ziadost PRED navstevou zubara, to viem na 100%, lebo kolegyna tak robievala a tiez sme sa nad tym v praci pozastavovali... a kto chodi na prebentivky pravidelne, tak nemusi riesit, ci ju ma alebo nema

stormie
22. jún 2023

@zuzinabila a precitaj si pozorne - preplatia cenu ktoru by zmluvnemu lekarovi zaplatili oni. Toto maju aj v unione akurat ze na cca 70€ ucte od nezmluvneho zubara je to doslova par drobnych - dostala som cca 5€tak to som nevedela co sa mam smiat alebo im ich rovno vratit ..