Dlhodobá maródka a nárok na následnú maródku

lapalma
13. mar 2015

Dokázal by mi niekto jednoducho vysvetliť, ako je to s vyplácaním následnej PN po dlhodobej PN - napr. ak človek maróduje 10 mesiacov, koľko musí odpracovať, aby mu pri následnej PN vznikol nárok zas na 52. týždňov od sociálnej poisťovne.

evittam
7. jan 2018

@e3v3a3 Za malo. Teda chápem správne,ze PP ti trva?

e3v3a3
7. jan 2018

@evittam ano stale trva

evittam
7. jan 2018

@e3v3a3 Tak je všetko v poriadku a plati co som napísala.😉

b.k
7. jan 2018

Ahojte, vedel by mi tu niekto poradit s vypoctom vysky pn-ky? Dakujem

evittam
7. jan 2018

@b.k Ano

b.k
7. jan 2018

@evittam dakujem, mozem napisat spravu?

evittam
7. jan 2018

@b.k ano

miskak33
7. jan 2018

Ahojte baby, potrebovala by som pomoc na moju málu otazocku. Som na PN od 15.11. Nastupujem do práce od 18.1 lenže dotoho prišlo tehotentvo a lekárka povedala ze uvidí na výsledky ale ze budem musieť isť na rizikové ( opakujúce MA....) Bude problém s tým ze som neodrobila tých 26 týždnou alebo ako?

evittam
8. jan 2018

@miskak33 Si bola predtym na dlhodobej PN? Od kedy trva PP?

miskak33
8. jan 2018

@evittam nie na dlhodobej nie iba teraz od toho 15.11. Predtym to boli klasicke pn tyzden max dva ale to bola jedna v roku. PP trva od jula 2016

evittam
8. jan 2018

@miskak33 Tak ziadny problem

miskak33
8. jan 2018

@evittam dakujem pekne 🙂)

lucyyda
4. feb 2018

Dobrý den, prosim vas mohli by ste mi poradit? Od 2011 som bola zamestnaná od 2014-august 2017 na RD. Maj 2017 som išla na pn do 28.12.2017. Po ukončení Pn som čerpala dovolenku do 5.1. A dala vypoved. Teraz som na úrade prace. Chceli by sme bábätko chcem sa spýtať ak by som išla znova na pn ako tehotna(som riziková) dostávala by som este dávky ako predtým? Pretože som vlastne nevyčerpala celých 52 týždňov. A chcem sa spýtať ci by som mala narok na MD? Ak by som sa chcela dobrovoľne pripoistiť ma to vôbec zmysel?ak Ano na ako dlho? Dakujem pekne za odpoved

evittam
4. feb 2018

@lucyyda Nie. Nakoľko nemáš aktivne NP.

lucyyda
4. feb 2018

@evittam nie znamená ze nemam narok ani na zbytkocu PN a ani na MD?

evittam
4. feb 2018

@lucyyda Presne tak. Žiadna "zbytkova" PN neexistuje. Akoze co si myslíš, že budeš napr.rok bez NP a len kvôli tomu ze si si nevycerpala 52 možných týždňov PN tak ti ju kedykoľvek zaplatia😂😂😂. A akoze kto?

evittam
4. feb 2018

@lucyyda Na PN mas narok do 7dni od skoncenia PP, pre tehotne je ochranna lehota 8 mesiacov. Ty aby si mala narok na MD tak musis spĺňať podmienky nároku. Kym nie si tehotna ťažko radiť.

lucyyda
4. feb 2018

@evittam a dobrovoľne poistenie mi nepomôže? Aspoň kym si nenájdem prácu? Ci je to zbytočne riesit?

xxxkatka
4. feb 2018

@evittam pls mozem porosit o radu. Zamestnankyna pracovala pocas RD cca 1,5 roka (pred RD nezamestnana, mala rizikove tehu, takmer cele tehu lezala na gyn. porod. odd), potom isla na rok na PN, poziadala o ID (neuznany), dala vypoved dohodou a ostala opät na RD rok. Potom nastupila do prace. Ak by isla na PN v buducnosti (npr. tehu) kolko musi mat odrobene, aby bola PN platena. Dakujem.

evittam
4. feb 2018

@xxxkatka Pokial NP trva má nárok na PN.

xxxkatka
4. feb 2018

@evittam cize nemusi mat odpracovanych 26 t? Zatial je PN nie je potrebna, uvazuje len co ak by bola niekedy nutna.

evittam
4. feb 2018

@xxxkatka Nie, pokiaľ nebude na PN dlhodobo

xxxkatka
4. feb 2018

@evittam dakujem 🙂

evittam
4. feb 2018

@xxxkatka NP je aktívne aj počas trvania PP, tu nejde o to ci sa platia odvody,ktore sa pocas PN samozrejme neplatia ale NP trva t.j. napr. PP trva od 1.1.2017-31.12.2017 a ty si PN od 1.6.2017 tak stale mas 365 dni NP.

xxxkatka
4. feb 2018

@evittam skusim to priblizit v rokoch. 2014 zamestnanie popri RD (nie dohoda) 26.8.2015 PN do 30.8.2016 platena do 31.12. neplatena, k 1.1.2017 ukonceny PP a cely rok 2017 bola na RD. 1.12018 zamestnana na TP doba urcita.

evittam
4. feb 2018

@xxxkatka Tak na PN uz by mala byt platena, narok na MD az po 270dni NP.
@zalka 🤔

xxxkatka
4. feb 2018

@evittam este raz dakujem a aj za trpezlivost 🙂

zalka
4. feb 2018

@evittam no ak som dobre pochopila tak tam bol len rok bez poistenia takže podmienka 270 dní poistenia na MD je splnená vznikom poistenia, ale to poistenie musí trvať aspon do nástupu na MD @xxxkatka

leren1
28. feb 2018

Babyyyy ahojte prosim poradte mi ...od januara dom na pn kvoli kupelom a naslednom stimulovani na ivf ...som SZCO ... teraz mi vsak zitili cystu a stimulacia sa stopla o mesiac cize by som teoreticky mohla ukoncit pn/ku ...avdak pocula som ze ak ju ukoncim a nasledne pojdem na nu znova o mesiac nebudem mat narok na nemocenske ak nemam odpracovanych 270 dni ...je to pravda alebo narok mat budem ? Pn dom zatial dva mesiace ...je lepsie ju neukoncovat ? Je tu niekto kto sa vyzna prosim ?

leren1
28. feb 2018

@evittam Babyyyy ahojte prosim poradte mi ...od januara dom na pn kvoli kupelom a naslednom stimulovani na ivf ...som SZCO ... teraz mi vsak zitili cystu a stimulacia sa stopla o mesiac cize by som teoreticky mohla ukoncit pn/ku ...avdak pocula som ze ak ju ukoncim a nasledne pojdem na nu znova o mesiac nebudem mat narok na nemocenske ak nemam odpracovanych 270 dni ...je to pravda alebo narok mat budem ? Pn dom zatial dva mesiace ...je lepsie ju neukoncovat ? Je tu niekto kto sa vyzna prosim ?