Je lepšia poisťovňa Union alebo Dôvera?

maminabobo
4. apr 2014

Viete mi poradiť čo je lepšie? Lebo my sme v dôvere a dnes ma v meste ukecali na union...bola to totál psychologická manipulácia, a teraz neviem či som urobila dobre. Mám prejsť do unionu, alebo sa to dá ešte stornovať nejako? dakujem za každú radu.

sisaha
4. apr 2014

musis si sama odpovedat. sI spokojna v dovere? myslim ze vcera tu bola diskusia, ako nie su s doverou spokojní.. ja som tiez z dovery odisla do Unionu. Teraz som spokojna. Ale ludia chvalia aj VSZP, ze sa zmenila k lepsiemu..

sissy27
4. apr 2014

zrušiť to samozrejme môžeš... ono kým nemáš nejakú špeciálnu diagnózu, tak ten rozdiel v poisťovniach asi nejak nepocítiš, ja som z všzp odišla kvôli bordelu, ktorý tam mali, nechce sa mi to rozpisovať, ale viem, že nie som jediná, od koho vymáhali fiktívne nedoplatky... s dôverou som spokojná, ale nebývam často chorá, keď tak len bežné prechladnutie... prešla som teraz do unionu, resp. prejdem od 1.1.2015, tiež ma oslovili a v podstate jediný dôvod na zmenu pre mňa bol zvýhodnené komerčné poistenie, keďže to dosť často využívam (najmä cestovné poistenie)... ale teda čo počúvam, tak union prepláca aj také zákroky, ktoré nikto iný...

majmik
5. apr 2014

no, rozhodnutie je cisto na tebe. Kazda ZP ma svoje za aj proti. My sme vsetci vratane dcerky tiez v Dovere, a super je napr. to vratenie doplatku za lieky. Zase v Unione preplacaju niektore vysetrenia, ktore inde nie a naopak. Presne ako ti napisali, musis si sama zodpovedat, ci si spokojna.. a vlastne obe poistovne ides do rizika, ze niektory ukon nepreplatia.
Pokial ide o prip. zrusenie zmluvy, na Slovensku to funguje tak, ze pokial si nepodpisala zmluvu v kamennej predajni, ale od podomoveho predajcu, v stanku, na ulici a pod., staci napisat ziadost, ze od zmluvy odstupujes, tot vsjo. Vzadu v podmienkach zmluvy mas napisane, aj do kolkych dni je to mozne, tusim 7, ale nie som si ista..

usacek79
5. apr 2014

nuz viem dost z pozadia Dovery a nedostali by ma do tej poistovne ani keby mi cestu vydlazdili zlatom.. 🙄 naozaj peklo, kym nic cloveku nie je, tak v poho (hoci lekari sa budu urcite tvarit nestastne, bo na platby od Dovery cakaju asi najdlhsie..), no nebodaj budete potrebovat operaciu, ci drahe lieky - skor vas nechaju umriet, ako by ste sa dockali... 🙄
nehovorim, ze je to tak vo vsetkych pripadoch, ale viem o mnohych, kde proste ludom zivotudolezitu liecbu/operaciu zamietli (VsZP napr. v poho tu istu preplaca) a nechali ich v podstate umriet 😖
takze ak sa rozhodovat len medzi tymito dvomi, tak rozhodne radsej Union.

cinnamon111
5. apr 2014

ja mám lepšie skúsenosti s Union. som zo ZA a tu veľa lekárov ani nemá z dôverou podpísanú zmluvy

zita19
5. apr 2014

Ja som v Unione uz roky. Sice jej sluzby pouzivam len na preventivky (chvalabohu). Dcera je tiez a kedze ma nejake problemynebol problem s tym, ze me lekar nema s poistovnou zmluvu alebo, ze uz vycerpal limit...A nemaju nekonecne cakacky na operacie.

kliara
5. apr 2014

Myslím, že Union je lepšia poisťovňa.

katy2
6. apr 2014

ked nieco od zdravotnictva skutocne potrebujes - operacie, zakroky, nejake kvalitnejsie ci nakladnejsie vysetrenia - vtdey je dovera uplne ze nanic.....
my sme v dovere a od septembra odchadzame - len otazkou bude kam - ci VZP alebo Union

vinifred
6. apr 2014

...čert alebo diabol,aj tak majú najväčší prospech len títo tlčhubovia..

whiterosses
6. apr 2014

ja si myslím, že radšej dôvera .. rok som bola v unione a nič moc ..vtedy veľa lekárov nemali podpísanú zmluvu s nimi takže som prišla a perfkenú zubárku a tak .. teraz neviem ako je to s nimi ..

bianca
6. apr 2014

a co sa tym zmeni?Nechapem.Jediny dovod na zmenu poistovne vidim len a len v tom,ze lekar ktoreho nutne potrebujem a je nenahaditelny nema zmluvu s mojou poistovnou.

petruska89
6. apr 2014

Určite Dôvera🙂

livka299
6. apr 2014

Keď som súrne potrebovala s deckami na liečenie s hornými dýchacími cestami do Tatier tak mi pani povedala, že jedine UNION nepotrebuje čakať na schválenie. Takže o dva dni sme nastupovali. Ostatné poisťovne čakajú mesiac na schválenie....

denuss
6. apr 2014

neviem, aky je rozdiel medzi poistovnami okrem nejakych poplatkov..aj u pediatricky aj u mojej zubarky som si vsimla, ze ak mas Union, tak su ceny najnizsie, potom je Dovera a najviac platis pri VSZP...

mamanana
7. apr 2014

Union: najkratšie čakacie doby u lekárov, najvyšší príplatok pri CRP vyšetrení, EKG u všeobec.lekára, licencovaná pôrodná asistencia, zapožičanie monitoru dychu pre novorodenca,
Očkovania proti: ovčím kiahňam, hepatitíde typu A, hepatidíte typu A+B, proti chrípke, rotavírusom, meningokokom, kliešťovej encefalitíde, rakovine krčka maternice, pečatenie zubov,
Preventívne vyšetrenia: rakoviny krčka maternice, hrubého čreva a konečníka, rakoviny prostaty
Ďalej ako poistenec Union ZP : máte zľavy 40% NsP Medissimo ( pozri www.medissimo.sk ) 50% cestovné poistenie, 20% pri poistení Ušlého zárobku, 5% PZP, a rôzne iné benefity.
V skratke môžete si poistiť všetko na jednom mieste - zdravotné , životné a majetkové poistenie.

vvia
7. apr 2014

Union

maznacik007
7. apr 2014

s Unionom mozes mat zasa problem pri hospitalizacii, v podstate pokial mas zdrave dieta tak je to jedno, kde si ... problem je ak bude mat tvoje dieta zdravotne problemy .... potom je najlepsia VsZP

matorado
7. apr 2014

@mamanana CRP bez priplatku u deti aj dospelych s Unionom, vyuzivam.. 😀
V Dovere len deti..

diapozitiv01
8. apr 2014

Treba si najprv zistit ci ma dana poistovna zmluvy s lekarmi kam chodis.
Ja som po x rokoch menila VSZP na Union, mam tam aj dcerku a celkova spokojnost.
Vysetrenie CRP ak sme chori nam robia automaticky.

veyuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mucuinka
15. sep 2014

Dovera ma najmenej zazmluvnenych lekarov. Ci uz ide o vseobecnych lekarov, stomatologov aleb gynekologov. Rovnako su tam problemy s uhradami za poskytnutu zdravotnu starostlivost. ich vyhody su pomerne kratkodobe, resp. prvoplanove, nehovoriac o neinformovansti pracovnikov co sa tyka zakona. Union je mala poistovna, ktora ma svoje vyhody, ale je prioritne zamerana aj na ine veci ako zdravotne poistenie. Tak ako tu uz niekto pisal, pokial by slo o nejake dolezitejsie veci, nie je nad Vseobecnu zdravotnu. Uhradzaju najviac liecby v zahranici, najviac zo vsetkych poistovni za liecbu jedneho pacienta a aj co sa tyka uhrady nakladnej liecby. Ale rozhodnutie je na tebe.