Je to dostatočný rozpočet?

21. sep 2021

Ahojte žienky dnes bola u mňa na návšteve sesternica a len tak sme sa rozprávka k všetkom možnom keďže sme sa dlho nevidela.. prišla reč aj na financie a pýta sa ma za aký máš rozpočet na mesiac.taj jej hovorím že po zaplatení hypotéky a účtov nám ostane na stravu drogériu oblečenie a drobné výdavky cca 900-1000 eur pre tri osoby..dve dospelé a jedno dieťa..na to ona vyplatila oči že nechápe ako z toho vieme vyžiť ešte aj ušetriť..že má obdivuje..to fakt máme tak málo? .

lienka9
21. sep 2021

Dolezite je aby ste boli spokojni a mali vsetko po com tuzite..je jedno ci je to pre nu malo alebo vela..su rodiny,ktore vedia prezit aj z polovicky a nestazuju si,ale aj taki ktorym by dvojnasobok nestacil.podla mna je to akurat a to si myslim, ze mame slusny prijem..

tinka_1807
21. sep 2021

Podľa mňa máte vysoký nadpriemer. Nemyslím si, že veľa rodinám ostane takáto vysoká suma po odpočítaní hlavných výdavkov.
Každý má rôzny svoj štandard, ale podľa mňa máte výbornú sumu na odkladanie.

euka210
21. sep 2021

uplne v pohode az super

kristiii
22. sep 2021

Taký rozpočet nemám ani pred zaplatením hypo či bývania 🤣🤣🤣. A žijeme si so synom úplne v pohode, aj ušetrím. Ale teda, ja nemusím "živiť" chlapa. Takze za mňa máte krásny rozpočet, ale záleží asi aj kde bývate.

heleninamama
22. sep 2021

Sesternici takéto veci nehovor. Nerobí to dobre. Naša slovenská zákerná mentalita na reči o peniazoch nedorástla a ľudia väčšinou reagujú neadekvátne a urážlivo - bez ohľadu na to, akú sumu povieš.
Podstatné je, že vám to stačí na spokojný život.

buberova
22. sep 2021

Akože po zaplatení účtov a hypo nám ostane oveľa oveľa oveľa oveľa menej.. ale každý to má nastavené inak.. niekto je šetrný a niekto si "užíva život" a možno kupuje aj čo nepotrebuje

somtunovaa
22. sep 2021

A aj sesternica ti prezradila koľko ma ona?
A k veci, ak Vám toľko peňazí stačí a citis že sa nemusíte nejak moc obmedzovať tak nie je čo riešiť. Každý sme naučený na iný štandard, niekto vyzije z 500€ niekomu je malo aj 5000€

autor
22. sep 2021

Ona žije v prahe a je na MD ale má chlapa co dobre zarába.. spolumajiteľa väčšej firmu..tak tipujem čo ona má k dispozícii každý mesiac inú sumu než my..a čo sa týka nás nám to stačí dokonca vieme aj odložiť každý mesiac bokom .

miadi
22. sep 2021

Mne skor pride dost odveci ze sa Ta vobec pytala aky mate rozpocet na mesiac. Netaktna aj jej reakcia. Ved vidi ze nemas jachtu ze nie si milionarka a vidi ze mate vsetko co treba nehladujete. A ty len tipujes aku sumu mà ona to uz nerozoberala len teba riesila a obdivovala. 🤓 kasli na nu.

hederamonstera
22. sep 2021

Ci to len nepredstierala ;) lebo vsak to je ukazkova suma, az by som to tu radsej tiez nepisala…
My sa s nikym nerozpravame o nasich financiach, povazujem to za sukromie. A ani sa nikdy nepytam ostatnych, kolko im ostava (neviem to ani o najblizsej rodine).

trema
22. sep 2021

A im kolko zostane, to ti neprezradila?

miadi
22. sep 2021

@hederamonstera ale to nie je kolko ostava.. z toho ide este na stravu oblecko atd . Z toho moze ostat par stoviek. Alebo aj nic zalezi na tom kolko minu.

stanulienkat
22. sep 2021

Tolko mnohi nemaju ani pred splatenim hypoteky. A po splateni uz vobec nie.

lopka1313
22. sep 2021

No to nie je ani moj plat :D ale inak, doslo jej, ze mame eura a aky je kurz? Kedze je z Prahy...

googwife
22. sep 2021

Každý vyžije z toho čo má. Niekomu je málo to co máte vy a niekto nemá ani polovicu čo vy. Každý sa vie prispôsobiť😉

ofzuza
22. sep 2021

@lopka1313 ked to vezmes na ceske je to cca 25tis. Tolko si ja nechavam v vyplaty na bezny mesacny provoz bez stravy a ubytka. Takze sa nedivim, ze jej to mohlo prist malo.

lopka1313
22. sep 2021

@ofzuza viem, kolko to je. Moja sestra zije v CR. Ale obcas vidim, ze ma problem s prepoctom a obcas aj ja, hlavne v prvej chvili, ked povie jedna z nas "svoju" sumu. Ze mozno jej len nedoslo :D

ofzuza
22. sep 2021

@lopka1313 tak tisicka nie je zrovna tazke prepocitat 🤷‍♀️ ale inak suhlas, ze obcas tie prepocty narobia sarapatu

lopka1313
22. sep 2021

@ofzuza ja som skor myslela, ze ked jedna z nas so segrou povie "2 stovky" pri niecom, kde nemame sajnu o cene, tak sa druha zarazi, ze "eura, ci ceske?" :D Ci teda ta sesterka nemyslela v prvej sekunde, ze 1000 ceskych, co je sialene malo :D alebo nemala proste v hlave ten kurz,ze to je 25 tis a mozno jej v hlave bliklo len 2,5 tis...

ofzuza
22. sep 2021

@lopka1313 nemysim, ked je taka ako popisuje autorka, tak 25tis na Prahu skutocne nie je vela.

sense
22. sep 2021

Nabudúce keď sa ta niečo také opýta odpovedz diplomaticky nemusíš udavat sumu...po platení všetkého mame dosť na to aby sme mali čo jesť, mohli ísť na výlet a aj ušetrili...

viki_lv
22. sep 2021

My máme tisícku pravidelné mesačné výdavky (rátam tam už aj benzín, granule, škôlku... Proste všetko, čo platíme konštantne každý mesiac) a tisícku pre 2 dospelých a 2 škôlkarov na potraviny, drogériu, oblečenie, aj šetrenie... Som už 6. rok bez príjmu na rodičovskej a teším sa do práce od budúceho mesiaca. Viem, že ľudia žijú aj z menšieho príjmu, ale chceli by sme si už dopriať viac. Čiže podľa mňa to nie je nejak nízky rozpočet, ale ani taký, že mi nič nechýba.

mima172
22. sep 2021

Toto je náš rozpočet na mesiac, no pred zaplatením hypo + ostatných výdavkov a taktiež sme 2dospelé osoby a 1 dieťa (1r4m). Sú aj rodiny, ktoré vyjdú s oveľa menším rozpočtom. Samozrejme, kupujú sa len dôležité veci. U nás kladiem dôraz na kvalitnú stravu, sebe toho vela nedoprajem, dcére nechýba nič. Keď začnem po rodičáku pracovať, tak doprajem aj sebe, no teraz to nevidím nijako tragicky. Nie sme boháči, no nič nám nechýba 🙂

danulicek
22. sep 2021

pre toto neznasam debaty o peniazoch, lebo tazko sudit, co je vela a co je malo. kazdy to ma inak. niekto zje na veceru tresku s rozkom a niekomu sa mali kaviar. niekto si kupi topanky za 200 a niekto za 20. niekomu staci na vydavky 100 a inemu je 1000 malo. v kazdom pripade vsak plati, ze pokial vam tie vydavky sesternica neplati, tak ju to nema co zaujimat...

luccija
22. sep 2021

Takú otázku a jej konštatovanie považujem za neslušné.Ked si ty spokojná vôbec sa nad tým nezamýšľaj.Nikdy som nikomu nepovedala aké máme príjmy.Mozno si kupujú drahšie oblečenie, hobby, jej muž má firmu, tak asi príjem je iný

deginko
22. sep 2021

Nám po zaplatení účtov a hypo ostáva cca 450€ na mesiac na 2disorlych a 2 deti

cucoriedkacucoriedka
13. feb 2022

A tvoja sesternica má koľko???? Pre boha máte to parádne🙂

sandrasstini
13. dec 2022

Podla mna 900€ euro ak vsm ostane je luxus, to je suma o ktorej ini snivaju. Kamaratka sa asi na svet pozera zhora ked pri tomto podla mna velmi peknom zostatku vypulila oci. By ma zaujimalo ako ziju

gypsomilka
13. dec 2022

Su rodiny kde su 4-6clenovia. A musia kuzlit s 500€ mozno niektore rodiny ani to nemaju. Ziju a vyziju. Biedne ale vyziju