Kde máte účet?

lupape
5. feb 2014

Chcela by som vedieť akú máte banku a koľko mesačne platíte banke poplatok.
Ja mám v slovenskej sporiteľni a od januára platím 5,90 mesačne za účet.
A to sa mi zdá strašne veľa.
Ďakujem za každú odpoveď

lupape
autor
5. feb 2014

@hajajanka
cez uja googla som si to všetko už pozrela.
ale na nete nemusí byť všetko preto ma skôr zaujímajú názory ľudí ktorí to využívajú.
a kto nechce,nemusí písať.
🙂

lupape
autor
5. feb 2014

@kofoluska
toto viem ale z tej materskej veľký nákup nespravím. každý mesiac mi príde cca 50 centov späť🙂

monicm
5. feb 2014

mbank má počet výberov podmienený tým,že musíš určitú sumu zaplatiť kartou.ak sa nemýlim,je to odstupňované takto:od 80-120€ jeden výber,120-160 € dva výber,160-200€ tri výbery,nad 200 € 4 výbery zdarma.nemusí to byť jednorázová platba,spočítavajú sa všetky platby v daný mesiac,ktoré boli zúčtované.každý další výber 1,20.prevody na IB sú samozrejme zdarma.ako je na tom zuno,to neviem

jasminet
5. feb 2014

TB, poplatok 7€, mam hypo, manzel ucet v Tb atd atd = poplatok 0,-

kofoluska
5. feb 2014

@lupape A si samozivitelka? Lebo mne manzel posiela na moj ucet peniaze (tiez podmienka na lepsi urok - prijmy mesacne vo vyske 1.5 nasobku splatky hypoteky) a nasledne sa vsetko plati mojou platobnou kartou.

hori
5. feb 2014

kocky, ja by som sa chcela spytat, ci maju mbank a zuno podmienene ucty bez poplatku nejakou minimalnou sumou, co musi na tom ucte byt...

manaska
5. feb 2014

@hori zuno nemá podmienku minimálneho zostatku, dostaneš účet a kartu zadarmo, všetko vybavíš cez internet a kuriér ti prinesie zmluvy

lupape
autor
5. feb 2014

@kofoluska
nie,chodí tam moja materská aj priateľova výplata. ale keď sa postrhaju všetky poplatky nič moc tam neostane:'(

kofoluska
5. feb 2014

@lupape Aha. Tak to potom asi lepsie najst inu banku. Aj ked zase treba davat pozor na obmedzenia. Niektore su pekne svinske a zakomponovane tak, ze si ich nevsimnes.

hori
5. feb 2014

@manaska a mozno hlupa otazka ale: poskytuje zuno aj internetbanking v ramci uctu bez poplatku?

monda17
5. feb 2014

Ja mam tatrabanku za 2,50, ale to mam zlavu 2,50. Rozmyslam zmenit na Unicreditbanku, ponukli nam nieco za 0,50 ci kolko... ale prve 3 roky sa mi zda ze zadara. Skus sa popytat este som sa tomu nevenovala ... 🙂

evening_star
5. feb 2014

@hori ja mam mbank - žiadny minimálny zostatok nemusíš mať, vedenie účtu zdarma, IB je zadarmo, aj všetky prevody, príkazy, platby kartou. Výber z bankomatu- záleží od toho, koľko platíš kartou. Čím väčšiu sumu minieš za mesiac cez kartu, tým viac výberov máš v bankomate zdarma.

jarkamartin
5. feb 2014

ja mám mbank- všetko zadarmo.
jediná nevýhoda sú tie výbery. lebo najskôr musíš minúť v konkrétnom mesiaci tých 80eur aby si mala ten jeden výber zadara, ale ja cash riešim väčšinou tak, že mi dá manžel 🙂 alebo si vyberiem na konci mesiaca, to len pre prípad, že by som niečo nemohla platiť kartou, inak všetko čo sa dá platím kartou

manaska
5. feb 2014

@hori samozrejme 🙂 aj sporiaci účet je zadarmo, len za sms o obratoch sa pripláca, ak by si ich chcela

lupape
autor
5. feb 2014

@beah
tak toto vyzerá celkom fajn v tej csob.
keď budem mať čas skočím sa tam opýtať.

draik
5. feb 2014

@jarkamartin
Nie je potrebné najskôr zaplatiť nad určitý objem, aby bol výber zadara. Stačí, keď limit bude splnený v danom mesiaci.

jarkamartin
5. feb 2014

@draik dík za info ;)

katren
5. feb 2014

@lupape UniCredit Bank, 5€ a ked vyberiem mam € dolu, pri platbe kartou mam € dolu a este nejake podmienky tam su....

brnka
5. feb 2014

tiez TB, poplatok po novom 0E

leonela666
5. feb 2014

Primabanka za 3,90 a M-Bank zadarmo...

m_ij_ka
6. feb 2014

otpbanka 2,69e

meluela
6. feb 2014

@matafen no tak to maju stastie ... ked som si ja zakladala ucet, sms notifikacia bola iba za extra poplatok. Uz som si s tou bankou uzila viac nez dost. Kartu mi vydavali asi 4 mesiace!!! Stratili ju medzi pobockami, potom k nej stratili pin, no hroza. Neskor im niekto namontoval citacku na bankomat a moja karta bola medzi postihnutymi, takze mi ju museli znova menit a zasa sa opakovalo to iste - neboli schopni zvladnut tak trivialnu vec ako mat pripravenu kartu na spravnej pobocke po tom, co ma telefonicky vyzvali aby som si po nu prisla. Znova som tam chodila na 3x, aj cely system im padol prave vtedy ked som tam prisla a dalsi raz tam karta zasa nebola - no uplne vypatlani. Myslela som ze to nemoze byt horsie nez predtym v tatrabanke, ale mylila som sa. Prave dnes mi poslali vypis a v den ked som reklamovala neopravnene strhnutych 10 eur mi zrazu 5e vratilli ... tak som zvedava ci sa este ozvu alebo cim mam zasa stravit pol dna rozculovanim sa. Okrem toho pisu ze od aprila menia podmienky - mesacne sa bude platit 6e za zakladny balik a zmenia sa aj podmienky na odpustenie poplatku - bud 50% alebo 100% zlava - podmienky ale neviem. Vraj maju byt na stranke, ale tam este stale lakaju novych zakaznikov na 5e balik ktory ochvilu skonci. Su to vsetko debilni prizivnici. Tych samotnych zamestnancov je mi skor luto, ale tie banky ako take su jedna vacsia zberba ako druha.

meluela
6. feb 2014

@lupape tak sa ich aj spytaj ako to bude od aprila - 6e a podmienky na 50-100% zlavu z poplatku ine ako doteraz (csob mi napisalo na vypise)

matafen
6. feb 2014

@meluela No tak tomu sa hovori smola! Ja som nemala problem, kartu aj PIN som mala do tyzdna od zalozenia uctu. Podla mna zavisi aj od toho, na akych pracovnikov narazis. Jedine, co sa mi nepaci, ze za sms notifikaciu sa plati, ale teraz mam spravy na mail a ja som na pc kazdy den, takze no problem.

meluela
7. feb 2014

@matafen ja som mala skusenost s dvoma pobockami, na jednej su uplne pripeceni .. cakala som tam pol hodinu s dietatom v kobineze, kym jedna neskusena slecna riesila problem so zakaznikom ktoremu nieco pokaslali pri hypoteke .. druha, starsia kukala do pocitaca a tvarila sa velmi zaneprazdnene (ani naznak toho ze by mi nieco povedala) a ked si mlada nevedela rady, tak prisla k nej a hadali sa obe s tym klientom ... takze som mohla akurat tak odist. Na tej druhej, vacsej pobocke byvaju vacsinou ako-tak pri zmysloch, i ked tu druhu veselu prihodu so zmiznutou kartou vyrobili oni. Musela som nakoniec pri tom tretom pokuse vybrat peniaze v hotovosti tak som si aspon dohodla ze mi za to nebudu uctovat poplatok za vyber kedze to sposobili oni .. a co som nasla na vypise - nauctovany poplatok. Uz vtedy som si to musela nahanat cez reklamacie, nastastie vratili. Aj ked nejde o velke sumy, z principu ma to stve ze normalnych ludi je mozne buzerovat za kazdy cent a kazde nevyplnene policko v tlacivach a korporacie sa nam mozu spravat ako chcu. Hlavne ze mi musia vzdy ponuknut x sluzieb o ktore nemam najmensi zaujem, stacilo by keby zvladali poskytovat tie o ktore zaujem mam.

veverka24
8. feb 2014

Maju na iternete dodatok k sadzobniku od 1.4. Ak si dobre pamatam.
pride mi vacsia sanca po novom ziskat 50 resp. 100% zlavu
@meluela

andreah25
11. feb 2014

@tilly To máš potom asi buď v banke finančné prostriedky nad 20tis. eur, alebo máš účet k manželovmu účtu - v týchto prípadoch je účet zadarmo a toto isté má aj napr. VUBka. Bežný občan ale nemá úložky nad 20tis., skôr by som povedala, že majú úvery nad 20tis. a to platí tiež, ak je suma úverov (nie hypotéka) vyššia ako 20tis., tak tiež je bežný účet zdarma.

tilly
11. feb 2014

@andreah25 manzel nema ucet... asi nie som bezny obcan 😉 😀

marikap18
11. feb 2014

Ja mam tiez ucet v Mbank a som spokojna, ziadne poplatky, je to presne tak ako napisala evening_star...

majmik
11. feb 2014

Ahojte.. prosba, uz som zufala. Svoj studentsky ucet v SLSP som si nezrusila, nakolko som mala dva roky 50% zlavu, a chodila tam mamkina vyplata (ja mam s manzelom uz spolocny vo vub). Teraz ako bezny ucet uz je to normalna palka, a ja by ho rada zrusit. Ide o mamku - pri min. mzde hladame bezny ucet, ktory by ju nestal vela. Bohuzial, ona ho vyuziva len na zaslanie vyplaty, max. nemocenskej, a raz, dvakrat do mesiaca vyber kartou z bankomatu. Spravili sme jej ucet v Zune, ale to je stara skola - chce skratka banku, ktora ma pobocku aj vlastne bankomaty 😀 Neviete o ucte, pri ktorom sa nemusi vytvarat obrat? (PS- sadzobniky zakladnych bank mam skoro prejdete, ale je to na nervy, a fakt maju klucky a vynimky, prax je ina)