Koľko miniete na stravu?
Ahojte, kolko vam vychadza ze miniete v potravinach mesacne? Sme rodina trojclenna, dvaja dospeli a 3 rocne dieta, ale teda ked si kazdy mesiac pozeram utraty Tesco a podobne, tak to scitam aj na 1000€, pride mi to extrem a pritom mam pocit, ze kupujem len potrebne veci, ano sem tam nejaka sladkost, chipse ale ziadny extrem … bezne na ranajky pecivo, nejaka sunka, zeleninka, maslo, syr, nejake jogurty pribinaicky pre maleho, obed sa stravujeme v praci a maly skolka a vecere podla toho, co varim, niekedy tiez pecivo a tak …. Ďakujem za vasu spatnu vazbu 🙂
Nechápem ženy ktoré sa čudujú ako môže 4členná domácnosť vyžiť z 500€ mesačne. My sme náhodou ten prípad. Sme štyria, s mamou sme len tak skúšali zrátať mesačné výdaje iba za jedlo, bez liekov, drogérie. Vyšlo nám to cca okolo 550€ pre 4 osoby len za jedlo. Coop jednotu sme vymenili za Lidl kam chodíme raz za týždeň urobiť veľký nákup, platíme zaň od 50€-80€ záleží čo sa bude variť. V týždni kupujeme len maličkosti ako pečivo, jogurty. Slané a sladké kupujeme len ak ma prísť nejaká návšteva inak vôbec. Moji starí rodičia veľa pestujú. Takže zemiaky, rajčiny, cibuľu, fazulu, uhorky nekupujeme vôbec, iba mimo sezónu keď sa nám minú zásoby. Varíme doma bežné slovenské jedlá, neodopierame si, každý deň je navarené (varíme na 2/3 dni, cez víkend každý deň) takže odpoveď pre tých čo nechápu: ÁNO DÁ SA VYŽIŤ S 500€ NA POTRAVINY BEZ TOHO ABY STE SI STRÁŽILI ČO SI DÁVATE DO KOŠÍKA, stačí vedieť čo a kde kupovať.
@sara288 a vraj že Slováci nemajú Lóve :D a každý druhý si mesačne odloží viac, než ja zarobím :D
@dominikamacakova presne to som chcela napísať aj ja s tým pribinacikom
Ako trojclenna rodina minieme cca 600€ na stravu plus muz sa este stravuje mimo domu par krat v tyzdni (ranajky obed vecera) to v tom nie je zaratane. Snazim sa moc nevyhadzovat, co sa nezje ide psovi. Ale moj muz nevie nakupovat, on ked spravi nakup za 100€ tak ja nemam z coho varit. Ja ked nakupim za 100€ tak mame navarene kazdy den a prestravujeme sa s dcerkou doma (som na RD). Dcera ma pestru stravu a jej kupujeme aj take veci bez ktorych by sme sa my obisli (rozne ovocie ryby syry kvalitnejsie maso). Ja maso casto jest nemusim. Vajcia a sezonnu zeleninu mam od rodicov, zo zahrady.
Zakladom je naplanovat si co chces varit a najlepsie podla toho co maju prave v akcii v obchode. Co sme v poslednej dobe vyrazne obmedzili je sunka a salam to islo velmi cenovo hore. Pomaly je sunka drahsia ako maso. Miesto toho robim rozne pomazanky. Varim mensie porcie aby sme nevyhadzovali.
My dvaja bežne 500 eur a to ani nefajčime a nepijeme alkohol.
1000 e 2ja dospelí, 1 dieťa a 2 mačky ale sú tam aj čistiace prostriedky, aj drogéria
Tak to je teda ozaj extrém.. my sme 5, z toho sa 4 stravujeme len čiste doma a strava je max. 800€..
tak som si to tak zacala odoka pocitat. ked beriem ze za obedy platim 6,4€ priblizne 20-22 dni do mesiaca, povedzme ze ranajky su do 1,5€ na den(niekedy 2-3€, niekedy kasa do 1€), vecere povedzme do 2-3€(niekedy maso, ryba, inokedy len zeleninova vecera), v soboty vacsinou nevarim obed a nieco si objedname, nedele varim... tak mi to na dospelu osobu vychadza do 350-380€ mesacne. dieta ma stravu v skolke 50€ na mesiac, plus vecere a vikendy doma. plus nejake blbosti k tomu ako zmrzlina, sladkosti, atd. tiez mi to vychadza riadna palka. a to sa sice snazim zdravsie varit(skor zeleninove jedla ako masove lebo maso mam na obed), ale nakupujem normalne v tescu a pod. a nepozeram povody potravin atd.
Ak iba strava tak cca 80e na týždeň.
Aj keď teraz máme svoju zeleninu ,,takže vela toho nekupujeme ,sme 3 -dvaja dospelý a 12rocny syn ,ktorý jedáva niekedy za troch .
A blbosti sa u nás veľmi nekupujú ,skôr veľa doma pečiem -kvaskujem ,takže pečivo máme domáce .
Občas niečo dajú svokrovci ,ale ja im niečo na oplátku upečiem alebo zavarím.
Teraz som to tak narýchlo prebehla a vychádza mi to cca 500-600€ na mesiac. Sme štyria.
Momentalne sme na priemere 512,51 eur na mesiac :D sme traja, syn ma 2 roky. Predpokladam, ze polozka bude ku koncu roku klesat a bude okolo 400 eur v priemere za mesiac. Chcem vyprazdnit mraziak, spajzu, mam zasobu rastlinnych mliek atd. Mame aj zahradku, dost som dopestovala tento rok. Zmrazila, zavarila. Mame domace vajcia. Do roka nam mamina da 3 zajacov, a bravcove maso dostavame ako darcek na vianoce (1/3 prasata). Inak kupujem maso len z fariem, ryby tiez vacsinou z farmy, kupujeme aj dost bio potraviny. Pouzivam rozne orechove a semienkove muky, bezlepkove cestoviny. Maslo len kravske, oleje kvalitne. Rokmi nam ta suma stupla riadne, ale stravujeme sa kvalitnejsie.
@veselo_neveselo no je pravda ze sa nam stane dost casto ze navarim a potom vyhadzujem a varim nove ….
@avonladyba no mam kamosku, ktora mi povie ze utratia 400€ mesacne na jedlo a ja tomu nechapem, ze kde robime chybu, ked mame utraty v tescu 1000€
@anjelicek26 toto je inak fakt, ze ja do toho tesca idem aj kazdy den, lebo idem okolo a tak však stavim sa vi nieco netreba
@avonladyba nejeme sladkosti a chipse kazdy den praveze, mozno sladkost ano, ale chipse nie, nejaku jednu mozno cokoladku si dame denne
@muchotrafka298 no my mame praveze 1000€ len to tesco napriklad plus minus, kupim tam aj prasok, pastu, ale napriklad lieky su navyse, aj do drogerky zvlast este skocim a tak
@maranco jeeeej to je super take aplikacie, to stiahnem a vyskusam, ďakujem 🙂
Autorka kokos miniete nenormálne veľa ,fakt,ja tak cca 500-600€ max, ja mám na svoju zahradu a kopec veci si dopedtujem a niekedy miniem aj menej,a to si doprajeme aj pizzu aj sladkosť aj chipsy
@zafir01 no my prave nemame vlastne zdroje, cize fakt zeleninu, maso, vajcia a tak, vsetko kupujem
@januska12323 neratam tam obedy v praci a skolku, to je dalsich 250€ k tomu este
no ked v tom nemas stravu mimo domu, tak to miniete ozaj strasne vela.
@79viktoria79 no je mozne ze kupujeme zbytocne drahe veci alebo nepozerame na akcie a dalo by sa aj tym trosku upravit ten vydaj
,, Nejeme chipse" 😁 toto ma veľmi pobavilo.
@suzitok ja mam prave pocit, ze aj ked si poviem ze chcem usetrit ze fakt nenakupim nic poriadne a 50€ denne v podstate a nic ….. ale mozno fakt kupujeme aj hluposti a neuvedomujem si to az tak, neviem
No a tu je problém chodíš do obchodu "len tak" potom kúpiš hlúposti "veď len jednu čokoládu, šunku..." ale spravíš to každý deň. Hneď máš za týždeň 100 vyhodenú za nič poriadne. Nauč sa nakupovať menej často 1-2 krát za týždeň. Nevyhadzuj jedlo, dojete na druhý deň len dorobíš prílohu. Keď nakupuješ rovno rozmýšľaj čo z toho navaríš, či sa tá šunka minie za dva dni, či nemáte zásobu čokolád už doma atď.
Netreba chodit do obchodu denne, ked som to robila, tak kazdy den 30€ minimalne ostalo len v potravinach, tak som presla na tyzdenne nakupy, vyjde ma to menej a fakt sa stravujeme pestro a snazim sa aj zdravo. Idem sice kazdy den, ale mam presne napisane, co kupit, ak napriklad potrebujem nieco dokupit k vareniu.
1000€ mesacne, ak ste cely den v praci je velmi vela. My minieme cca 600€ 2+2 skolacky. + obedy v praci, skole. Chodim do obchodu kazdy druhy den a kupujem co aktualne potrebujem. Velke nakupy nerobim.

@janka2000 to máš tak- pod anonymom je každý boháč, má minimálne jeden investičný byt a zarába minimálne dvojku 😂