Koľko vás stála stužková?

fra
1. okt 2012

Kolko u vas stala stužková a čo v tom bolo zahrnuté? U nas je zakladny poplatok na dieťa 400€ (plus sa teda ešte asi platí za jednotlivé osoby) a zda sa mi to prehnane veľa... som iba držgroš alebo je to naozaj veľa?

brumka
2. okt 2012

@maznacik007 ano kvetinka ma pravdu a akoto ze to niesu profesori, su. to nam aj na zakladke aj nastrednej hovorili ze na zakladke su ucitelia a na strednej su to profesori

liz_lemon
2. okt 2012

@brumka na strednej su to ucitelia, ziadni profesori, to len oni sa tak nechaju volat
ale profesor je v skutocnosti len ten, kto bol vymenovany prezidentom

maznacik007
2. okt 2012

@liz_lemon preco pises ze blbost u nas to bolo tak a kedze mam aj mladsie sestry ktore mali stuzkove relativne nedavno tak som napisala ako to je tu.... preco by to mala byt blbost tak to tu bolo

nechapem preco mas potrebu spochybnovat moje realne skusenosti...

druha vec ze ani ja som to nechapala .. ale rozhodne neplatili taku palku ako chcu od fran... a to preto lebo tam si to zariadovali rodicia.. a vybavili co sa dalo a triedy boli dve tak sa to lepsie rozratalo..

liz_lemon
2. okt 2012

@maznacik007 nie som jedina, ktora to spochybnila, ale ok beriem, iny kraj, iny mrav

luy
2. okt 2012

počuj,ja vela dám deťom na také akcie,výlet.....,ale mne sa 400 eur zdá veľa,ja by som sa snažila na rodičku nenápadne naznačiť,že
1.veľa rodín nie je finančne tak,aby si to mohli dovoliť
2.ak má rodič viac detí napr, ty tak je to 4 x 400/ to môžeš kupiť rovno auto pre nich nech si ho striedaju 😀 /
3.a ak chcú stužkovú,nech sa snažia ušetriť,napr. urobit si vlastné oznámenia /aj tak končia v košoch/,urobiť stužkovú viac tried naraz,obmedziť hlúposti typu dáme si namaľovať mená na poháre,nedáme si šerpu,hladať miestnosť kde netreba platiť nájom ,len konzumné,nekupovať koláče - nech každá mamina donesie jeden druh,nekupovať šaty napríklad ale dohodnúť množstevnú zlavu v požičovni...............ja neviem teraz narýchlo ma viac nenapadá

Ale ja by som za 400 eur na osobu poslala deti napr. do Bešenovej na týždeň do hotela nech sa kúpu,užívaju si .........i ked tam už je problém s dozorom na izbách 😝 😀 😀 😅

maznacik007
2. okt 2012

@liz_lemon skus si precitat tu skusenosti aj inych takze az take nezvykle to nebude...
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-120959...

a ked pogooglis najdes podobnych skusenosti ako mam ja plno...

luy
2. okt 2012

No a samozrejme obmedziť počet osôb,žiaden partner učitela,je to školská akcia akoby tak načo,plus snažit sa kupit dar za normálnu sumu,kolkokrát máš v klenotách výpredaj titanových hodiniek za 60 eur napr. viem kupila som si teraz jedni 😀 a hodinky to je spomienka predsa na čas strávený s detmi 😉

maznacik007
2. okt 2012

dokonca je o tom blog... pozri aj diskusiu...
http://barathova.blog.sme.sk/c/85317/Fraska-kvo...

luy
2. okt 2012

a teraz ma napadá moje krsňa ked mala stužkovú dohodli sa ,že alkohol bude len prípitok a už viac nemali žiaden a rodič dostal 0,7 na celý večer na hlavu,a nemali partnerov boli len trieda,chodila na cirkevné gymnázium tak tam bolo vedenie tou myšlienkou nadšené

marika80
2. okt 2012

@maznacik007 fuha to je teda otrasne. Inac ja som nepocula ani o tom, ze sa pozyvaju profesori, ktori nevyucuju triedu a nie to, ze este ich manzelia/manzelky. No sa to ked sa tam takto vsetci stretnu to maju hned ake rosambo, 4 party zadara.

brumka
2. okt 2012

tiez som nepocula ze tak vela profakov brat a este ich partnerov, mi sme pozvali a oni s i nikoho nezobrali ani sa nepytali, kazdy sme mali rodicov a partnerov a kto chcel viac ludi isi priplatil kto chel aj surodencov a tak. mali sme dokopy do 100 ludi viac urcite nie, kazdy len po 2-3 ludi, 3 profesori

gabca025
2. okt 2012

ja som mala pred 2 rokmi stuzkovu a skladali sme sa po 250 € (bol v tom zahrnuty prenajom saly a jej vyzdoba, vecera, alkohol, miesta pre rodicov, profesorov, riaditelku, kytice pre triednu a riaditelku, ruzicku pre rodicov, darcek pre triednu, dj, bufetove stoly) a este sme z toho platili stuzky a pohare............... a vratili nam tusim 50 €.... co nam ostalo

katkas1
2. okt 2012

ja som mala stuzkovu pred 8 rokmi a my sme sa od prvej triedy skladali po 100 sk mesacne a z toho sme robili sruzkovu, mali sme z toho salu, hudbu, vyzdobu, kazdy si mohol pozvat 3 ludi za dalsich si musel doplatit, kytice pre profesorov, proste vsetko, vyslo nam z tych penazi aj obcerstvenie k maturam a potom sme boli este cela trieda po maturach na obede v restike 🙂

sisaha
2. okt 2012

@fra suhlasim s viacerymi... Pokial viem, pozyvaju sa ucitelia iba ktorí ich ucia + riaditel so zástupkynou. Ako argument by malo postacit, ze naco tam budu ludia, ktorí ich nepoznaju?
Urcite si urob vlastny prieskum, alebo sa spoj s ostatnymi rodicmi a rozdelte si ulohy, kto čo pozistuje. Hlavne co by stal prenajom saly + jedlo+ vyzdoba. Nezriedka sa da vyjednat, ze si nealko, pripadne vino mozu doniest vlastne.
A takuto cenovu kalkulaciu treba predniest na rodicku a otvorit diskusiu. Mozno sa potom ozvu viacerí a vedia lacnejsie pozhanat ostatne veci...

andraska
2. okt 2012

@fra
vies co , ucim na skole strednej a u nas v ramci setrenia maju vsetci 4-taci spolu a naraz , ucitelia chodia iba ti co ucia, a niektori sa dokonca aj ospravedlnuju a nechodia aby sme usetrili im aj sebe peniaze , inak takto trieda plati sumu z asalu , aj DJ raz... inak je to drahe a myslim si ze velmi narocne financne a urcite ze 400eur na ziaka/osobu je prilis, som za zrusenie stuzkovych, a neni som ani z ajazdenie deti na stuzkovu do zahranicia, ako pedagog , netuzim strazit bandu opilcov uz od nastupu do autobusu, bohuzial kulturnost studentov klesa, a myslim si ze rodicia si to nezasluzia bay platili koli jednej nocui , v dnesnej dobe tak vela , kazdy sa chce na nich nabalitv , skoda vyhodenych penazi....moj nazor

elka74
2. okt 2012

@maznacik007 no tak to som ešte nikdy nikde nepočula, aby si profesori brali na stužkovú aj partnerov. to by bolo super, párty zadara každý rok 🙂

andraska
2. okt 2012

@elka74 vies co ucim ,na strednej skole a poviem ti , ze ucitelia nijako extra netuzia travit 4vikendy na stuzkovej, cize vo volnom case koli zabave , a ak tam maju presediet cely vecer alebo minimalne jeho oficialnu cast , a vydrzat ,"trapny program" tak dakujem pekne a poviem ti ze som este na stuzkovej nebola aj ked ma boli prosit a pekne pozyvat aj s partnerom dokonca, sorry, netuzim vo volnom case chodit na" party zadara " ,vyberam si spolocnost ludi na party , a okrem toho studenti nemusia pozyvat profesorov, nakolko podla mojho nazoru stuzkova je"oslava toho ,ze ukoncuju" etapu studentstva a rodicia oslavuju spolu so svojimi detmi, ze ich doviedli na "prah dospelosti" ucitelia su pozvani Hostia, takze podla mna to treba aj tak vnimat od hosti nevyzadujem ,ak si niekoho pozvem, aby si platil, a tiez od studentov nevyzadujem ZIADNE DARY! /trapne sosky , hodinky alebo somariny z a,drahe peniaze.... budem rada ak sa mi podakuju vo forme , ze budu so mnou komunikovat ako LUDIA, a ze ocenia co som ich naucila vo svojom zivote to aj zurocia, /vracaju sa mi a mame priatelsky vztah ..... ti e STUZKOVE SU DACO PRISERNE, A JE MI VZDY SMUTNO Z TEHO, 😉 ZE LUDIA TO VNIMAJU AKO PISES VYSSIE.... 😉

elka74
2. okt 2012

@andraska nemyslela som to ako urážku ani nič podobné, len som to proste ešte nikde nevidela a nepočula, že sa pozývajú aj partneri profesorov. príde mi to také čudné. to, že sa chcú svojim profesorom podakovať a rozlúčiť sa s nimi je samozrejmosť a slušnosť. netreba sa hned urážať 🙂 asi som sa len nesprávne vyjadrila 😉

trdielko149
2. okt 2012

no takze bolo nas v triede 25 kazdy platil 250 euro a skladali sme sa 4 roky na to,zaviedol sa v banke na to specialny ucet, v cene bola zahrnute : jedlo,vyzdoba,prenajom saly,DJ,kameraman aj samotne DVD uz hotove)kvetinky,sviecky ( tie sme mali plavajuce takze akvarium tiez)dokonca oznamka nam z toho vysli iba fotografie sme si platili zvlast!!,samozrejme stuhy(serpy pre riaditelku a triedneho)stuzky male,pohare,menovky. Na stuzkovej sme mali kazdy 3 osoby-rodicia + priatel(aj to sme sa vopred dohodli ci ano ci nie no kedze sme cela trieda priatelov mali tak sme si povedali ze ok budu tam),z ucitelov tam boli ti co nas v priebehu 4 rokov ucili pozyvali sme iba tychto !! nakolko vsak nas triedny mal za manzelku tiez ucitelku z tejto skoly bola pozvana aj ona ale neucila nas nic iba parkrat zastupovala a ked nahodou nebol triedny v skole a nieco sme si u neho potrebovali vybavit vzdy sme isli za nou takze bolo to aj slusne nie raz sa stalo ze vybavila vela veci aj za neho 🙂 samozrejme majsterky odborneho vycviku.... po stuzkovej sme zistili ze nam ostalo veeeela prachov ta nam krasne z toho vysli este aj maturity ( kvety,obcerstvenie) stuzkova bola na mikulasa v roku 2008 (5.12.) sice boli este slovenske korunky ale napisala a prepocitala som ti to uz na eura 😉

trdielko149
2. okt 2012

este som zabudla samozrejme sme z toho vyplatili kucharky,casnikov pretoze sme to mali v kulturnom dome ...a triednemu darcek sme vymysleli a spravili sami ziadne peniaze do toho nesli dostal nieco velmi osobne vytvorene nami aby na nas nezabudol .... 🙂 doteraz sme s nim v uzasnom kontakte,ja som sa vydala a 60 km som mala svadbu od miesta kde byva a prisiel mi zablahozelat do kostolika,aj blahozelanie doniesol,aj kvetinky ...dodnes si ho cela trieda velmi cenime,urobil pre nas vela a to sa ceni viac nez len mu kupit nejake hodinky .... takto dostal osobny darcek a visi mu v kabinete a cez facebook aj komentuje nielen moje fotografie...buduci rok chystame prvu stretavku vo forme grilovacky a uz teraz vieme ze pride 🙂

andraska
2. okt 2012

@elka74 netrap sa ja som sa neurazila, len som chcel aozrejmit aj pohlad druhej strany ako nas pedagogov.... nic tym nesledujem al eviem ze podobne nazory su bohuzial hojne rozsirene a skresluju pohlad na vsetko..

andraska
2. okt 2012

@fra teda u nas na triedu sa deti zbieraju naseldovne, 130eur na ziaka , v triede cca 25 deti , nakolko stuzkovu maju vsetci spolocne tak x4triedy, salu plati ZRPS cca 400eur, je to z penazi tohoto zdruzenia

fra
autor
2. okt 2012

@andraska ja v podstate nemám nič proti stužkovej ako takej - naša stužková pred xx rokmi bola skvelá a rada na nu spomínam (pozerala som minule video a musím povedať, že ten naš program bol lepší ako teraz mavajú lubovolní humoristi v telke- len vtedy bol ešte socik a bolo si z čoho robiť srandu 😀 ) ... avšak vadia mi asi presne tie veci ako tebe- drahé dary, sošky, hodinky, poháre (to asi len na sadanie prachu), to aby sme sa ukazali, že na to máme, to, že ak to takto fungovalo 30 rokov (napríklad to s pozyvaním všetkych profesorov aj tych čo ich neučia) že to takto už má fungovať naveky a pod ... tiež si myslím, že na stužkovú by sa nikto nemal prísť opiť takže toho alkoholu by nemalo byť veľa ... a podla mna či to bude v kulturáku alebo v nobl reštauracii na tom, aka to bude zabava nič nezmení, niekedy sa možno ludia možu príjemnejšie a uvolnenejšie citiť aj v tom kulturáku... dakujem za odozvy, pište ešte čo vam napadne, dakujem za tento brainstorming, hadam sa nabuduci rok ta stužkova podarí tak, aby sme boli všetci spokojní a moc tym finančne nevykrvacali...

jasminet
2. okt 2012

ze 400€ za 1 dieta na stuzkovu... to uz aby som svojim detom zacala setrit na takeho veci 😕 😕 😕

my sme sa na stuzkovu (pane boze pred 15 rokmi) skladali od prveho rocnika strednej skoly po 50,-SK mesacne - cize 2000 sk za 1 dieta a v tom bolo uz vsetko - kamera, dj, sala, jedlo, vino, vyzdoba, pohare, stuhy, torta, kvety, 1ks videa na dieta.... veci do tomboly... a stuzkovu sme mali v normalnej restike, ziaden kulturak
a este nam ostali peniaze na maturity a darcek pre triednu aj na stuzkovu aj na rozlucku na zaver skolskeho roka.
volali sme iba ucitelov ktori nas ucili + riaditelku a zastupkynu. bez partnerov.

4stanka4
2. okt 2012

Naša stužková? My sme nemali klasickú stužkovú lebo sme si ju robili až na nadstavbe.- pred 2 rokmi...Zariadená bola v priebehu týždňa 😀 Mali sme len večeru v reštike, zákusky sme si upiekli samy a vyšlo nás to pár eur aj s pohármi 🙂 Síce sme tam boli len my + partneri a naši naj profesori ale bola to tá najlepšia stužková akú sme mohli mať 🙂 Bolo to bez stresu, nevadili sme sa kôli totálnym kravinám a neskutočne sme sa zabavili 🙂 a potom sme pokračovali na diskotéke 😀 keby som si mala ešte raz vybrať tak určite takto a tých 400e? uff tak to teda riadna pálka...

luk25
2. okt 2012

@fra no tak som sa pytala a mamka mu dala iba tých 200e-to je ich cely poplatok za stužkovu a v tom maju vsetko co som už pisala, plus je to sukromna stredna skola, a staci im tých 200e

pocem
2. okt 2012

@fra Náš syn mal stužkovú minulý rok (lokalita= Bratislava) a predtým sa štvrťročne skladali 4 X 50 € a doplácali myslím max. do 50 €

andraska
2. okt 2012

@fra no zaklad je aby sa rodicia vedeli triezvo a rozumne pozriet na vec /stuzkovu, lebo ak sa to necha na deti tak je to brutalne, apropo alkohol , som proti ! lebo potom deti o polnoci vyvadzaju ako zmyslov zbaveni, a dalej co ja viem ci nobl restika alebo ci co , proste treba najst vhodny kompromis, pretoze v dnesnej dobe krizy , su aj taky rodicia , ktori nemaju ani tych 130 eur ,cize deti sa neucastnia na nicom, ale dalej to pokracuje tablom aj oznamkami , a to sa uz velmi tazko riesi , nakolko nenapisu ich tam , napisu , nalepia ich fotku nenalepia ,kto to zaplati atd..... jasne pohare na zapadanie prachom bleee, my sme umelecka skola a decka si robia nastastie sami oznamka aj tabla vedia si to sami natlacit takze nejaka uspora tam je, ale salu maju drahu 400 eur to plati to ZRPS a plus dalsie strava a kolace kazde dieta plech atd, no brutalne , hadaju sa aj do krvy, 😝 nadavaju si a vsetko sa potom mina ucinku.... prilis vela energie za prilis vela penazi...moj nazor, ale je to vec preferencii, takze co uz, urcite treba mat rodicov co sa vedia dohodnut, nenechavat to na deti , nakolko casto maju skreslene predstavy o cenach a o moznostiach, ze kde sa da co kupit lacnejsie , casto rodicia mozu pri nakupe pomoct ako podnikatelia trebars, maju rozne rabaty, pripadne priatelov atd.... netreba nechat o rodicovskych peniazoch rozhodovat decka, pretoze zasada je, co je zo spolocnych sa lahko rozhadzuje, naprikald aj fotograf a video , ktore im natocil som musela riesit akoze nahnevany rodic, pretoze ten paskvil co im za tie peniaze odovzdal bolo cosi hrozne a nato sa pozerat do konca svojho zivota , to je ako ked vam pokazia svadobne fotografie, a este si zato nechal dopredu zacvakat, proste nepytali si ani referencie atd..... to nevadi ze uz niekomu robil, teda je asi jeden z dvoch v tomto okrese al etaky humus by som sa bala odovzdat zakaznikovi.... co uz toto je par mojich postrehov , chyba logistika a skusenosti s takymi vecami , neda sa porovnavat nasa doba , bola predsa len ina ...vsetko bolo inak 😎

tercinka
2. okt 2012

My máme stužkovú tento rok, syn je na súkromnej škole a platili sme 200 euro. 🙂

vladkap
3. okt 2012

Ahoj, stužkovú máme 23.11. - haha, dúfam, že nebudem práve rodiť 😀. Na stužkovú sme sa skladali 105 eur - je v tom všetko okrem zákuskov - teda večera, nápoje, prípitok, 1l vína na osobu, studené misy a šaláty, barman, upratovačky, kuchárky, alkohol naviac pre učiteľov rôzneho druhu, prenájom školskej jedálne, darček pre učiteľku(zlatý šperk) a zostáva po rozpočte na 19 detí naviac rezerva cca 500 - 600eur.Zákusky pečieme každá 2 plechy a tvrdý alkohol si donesie každý sám, kto má chuť piť alebo si môže kúpiť sám u barmana. My abstinenti to máme vyriešené. Myslím, že super na dnešné pomery 🙂 🙂