Mesačné náklady na dieťa vo veku 1 až 3 roky

labakam
8. okt 2012

ahojte,kolko vas vyjdu mesacne naklady na dietatko vo veku 1-3 roky?
reku,že či na to mam 🙂

moon1979
8. okt 2012

@labakam s platom matky to nemá nič spoločne 🙂 matka celý svoj príjem dáva k dispozicii nielen na dieťa ale aj na chod domácnosti ...

blondiee83
8. okt 2012

A matka nie je na materskej ? Ked sa zaujímať o potreby tak malého dietata....
@labakam

labakam
autor
8. okt 2012

@zuzanockamt dnes,vcera,zajtra regnutý pouzivatel nevidím v tom rozdiel a ak sa ti moja téma nepáči,prečo sa vyjadruješ a naviac uplne bezducho

blondiee83
8. okt 2012

@labakam akoze ty si normálny? Prečo by malo prísť k zníženiu.... Však ty budes zarábať rovnako ak nie viac ( vtedy moze prist k zvyseniu) nechápeš, že matka a jej plat s tým nemajú nic. Ty si otec, ked si bol chytry pri robeni, bud chytry aj pri platení.

labakam
autor
8. okt 2012

@blondiee83 vieš čo my by sme sa povadili a to nechcem 🙂

zuzana76
8. okt 2012

@labakam no na dietatko do jedneho roka su naklady rozne, zavisi od moznosti a narokov rodicov, ak ti napr stacia vsetky veci z bazaru, teda postielka, kocik, vanicka, oblecenie, tak sa vmestis podla mna aj do 500 eur, aby si mal vsetko potrebne pre novorodenca, mozno aj menej. Dalsie naklady mesacne zavisia od toho, ci je dietatko dojcene, ci na umelom mlieku, ci mamicka pouziva jednorazovky, alebo pouziva latkove plienky, pripadne bezplienkovu metodu. Naklady teda mesacne na dieta od narodenia do polroka mozu byt dost nizke,ak nekupujes mlieko, ani plienky, hracky a oblecenie ti staci z bazaru, tak sa mesacne podla mna v pohode zmestis do 30-40 eur. Dietatko starsie ako polroka, tam je uz viac poloziek, napr topanocky, odrazadlo, strava - ovocie, zelenina, maso atd... takze naklady stupaju, ale znova, ak nie si narocny, tak podla mna v pohode mesacne 50-70 eur. Velmi zavisi napr na to, ci mamicka vari doma, alebo kupuje hotove vyzivky, atd... Takze urcite sa da vzdy usetrit, a nie je to take hrozne ako to vyzera. A je pravda, ze kazde dalsie dieta sa uz zvezie pri tom prvom.

zuzanockamt
8. okt 2012

@labakam nie, po troch rokoch sa dava navrh na zvysenie, lebo matke sa zvysia naklady - skolka, zvysene naklady na oblecenie, stravu atd 😀

sashabb
8. okt 2012

@labakam mysliš si, že je lacnejšie používať látkové plienky ako jednorazové???

janie80
8. okt 2012

@labakam preco by tvoje dieta malo mat vsetko silou mocou len to najlacnejsie? Co ti urobilo, ze by si prave na nom mal setrit? 😕

labakam
autor
8. okt 2012

@zuzanockamt az po 3? nenarocna 🙂

lentilka29
8. okt 2012

je to tazke odhadnut...oblecenia mame dost,chodime aj do herni,do roznych detskych kutikov a pod.to tiez nieco stoji + lieky,nejake hracky,plienky,vylety mimo ba autom,busom= 200e....a ako rodina na stravu minieme 250eur takze mame vydavky cca 450 az 500eur mimo bytu

moon1979
8. okt 2012

@janie80 keby bolo chcené a plánované, tak by uvažoval inak a nepýtal si návody ako zruinovať matku svojho dieťaťa na súdnom pojednávaní ...

lila69
8. okt 2012

@labakam napis narovinu o co ide. Ved stava sa ze nie vsetky pary ktore maju dieta spolu ziju a ak mas zaujem o normalnu debatu tak sa tu isto najdu baby ktore ti povedia a poradia. A este jedna vec co velmi ovplyvnuje naklady na dieta - ci je dieta zdrave, teda ci potrebuje lieky, specialnu stravu atd.

labakam
autor
8. okt 2012

@sashabb urcite poznam take čo doteraz perú aby usetrili,po malej potrebe to daju do pracky a po velkej to vytrasu,namocia do jari a zase do pracky-tak asi vedia preo na to idu tak

janie80
8. okt 2012

@moon1979 aha, cize odpoved na moju otazku, co to chuda spravilo je, ze sa jednoducho narodilo... 😔

moon1979
8. okt 2012

@janie80 iné mi bohužial z jeho otázok a komentárov nevychádza :( už teraz lutujem každé takéto dieťa, čo príde na svet nechcené ...

labakam
autor
8. okt 2012

@moon1979 kde som si pýtal navod?

janie80
8. okt 2012

@moon1979 to dietatko asi nebolo splodene po dlhom snazeni sa a problemoch s otehotnenim... 😔

sashabb
8. okt 2012

@labakam no neviem, ale to pranie - voda, elektrika, prášok, vešanie, žehlenie + častejšie prebalovanie nakoľko látková plienka nesaje tak ako jednorazová - osobne si nemyslím že je to lacnejšia vezia.
Sú síce matky čo používajú látkové plienky, ale tam to nieje zrovna o šetrení 😕

zuzanockamt
8. okt 2012

@labakam aky scitany, co sa tyka latkovania 😀 ... troska inak to funguje ... ze vytrasu 😀

janie80
8. okt 2012

@sashabb asi tak nejako... Ja osobne si viem moj cas predstavit aj inac ako pri plienkach - venovanim sa dietatu... 😔

moon1979
8. okt 2012

@labakam kazdá jedna otázka je vyslovene špekulatívna, prepáč, ale inak sa to chápať nedá ... už len tým, že neustále špekuluješ kedy dať návrh na zníženie výživného a podobne ... mrzi ma to kvôli tomu dieťaťu ...
fajčíš? chodíš si sadnúť s priatelmi? máš svoje koníčky? to všetko sú tiež nemalé peniaze ... mal si na takéto veci myslieť skôr ako si splodil dieťa a nie "po boji" riešiť, že by mala byť mužská antikoncepcia ... mal si možnosť chrániť sa ... a byť zodpovedný ... a nie splodiť dieťa, ktoré sa na tento svet podotýkam nepýtalo a potom riešiť, ako sa vyhnúť starostlivosti o neho ...

labakam
autor
8. okt 2012

@sashabb tažko povedať,možno máme pravdu obaja

labakam
autor
8. okt 2012

@moon1979 pozri sa ty už si ma zaškatulkovala po par vetách a ja ta nejdem presviedcat o opaku

labakam
autor
8. okt 2012

@zuzanockamt vieš ty vobec ako vznikali prve plienky? 🙂

labakam
autor
8. okt 2012

@zuzanockamt a vieš ty vôbec čo je bezplienková metoda? 🙂

moon1979
8. okt 2012

@labakam nebolo to treba, sam si sa tam "zaradil"... ja mám snahu vždy pomôcť keď viem, ale toto čo tu píšeš je viac ako hrozné ... úprimne, lutujem to dieťa už teraz :(

zuzanockamt
8. okt 2012

@labakam jo, viem, co je BKM 🙂 ... dokonca som svoje dieta latkovala 🙂 ... viem, o com pisem 🙂

labakam
autor
8. okt 2012

@moon1979 ty po 1,nevieš či mám dieťa
2,nepoznáš fakty
3,vynášaš súdy nad niekým s kým si píšeš 10 minút

labakam
autor
8. okt 2012

@zuzanockamt dobre ja už idem,lebo som sa tu stretol s čím? ak uhadneš si trieda 🙂