Potrebujem splatiť dlh. Kto pomôže?

cernica80
1. sep 2013

Pekný deň,
dlho som rozmýšľala, či tu písať, ale moja katastrofálna situácia mi veľa možností nedáva. Na MK som registrovaná dlhšie pod iným nickom, ale až príliš citlivá a pre mňa veľmi zahanbujúca a ponižujúca situácia ma dostala až sem, aby som poprosila o pomoc, alebo radu v ťažkej a existenčnej situácii. Vec sa má tak, že do budúceho týždňa-piatku potrebujem zaplatiť dlh, lebo inak sa dostanem do existenčných problémov a nechcem myslieť na dôsledky ☹ Viem, že si niekto môže povedať, že je hlúpe a možno odvážne žiadať od niekoho finančnú pomoc, najmä ak ide o cudzieho človeka, ale verte, že keď sa niekto dostane do takej krajnej situácie ako som teraz ja, zahodí všetky predsudky, hrdosť a zníži sa až k takýmto činom 😨 Mám hrču v krku a ruky sa mi trasú, keď toto píšem, ale neviem, ako ďalej a verte, že keby bola iná možnosť, tak ... Ak by sa našiel niekto, kto by mi vedel pomôcť, alebo poradiť, prosím napíšte mi správu, taktiež vás úprimne prosím, aby ste si odpustili "invektíva", pretože naozaj nikto nevie, ako môže dopadnúť. Píšem to úprimne a s dôverou v ľudí ... Ďakujem

macamac
1. sep 2013

hmmmm, smutné ☹
ale ako si písala- v dnešnej dobe si dobre každý rozmyslí , či požičia aj kamarátovi
a ak, tak už väčšinou pomaly pred právnikom-a aj ten čosi stojí 😒
zapeklitá situácia, ale tu, na anonymnom fóre vidím pomoc mizivú

napriek tomu ti držím palce, aby si sa z toho dostala čím prv von 😉

sedmokravka
1. sep 2013

zacina skolsky rok, 2 tyzdne do rodicaku a vyplat, vianoce predo dvermi... ak je naozaj pravda, ze potrebujes pomoc, trafila si blbe obdobie. teraz si tru brucha biznismeni, skus sa obratit na niekoho z nich ak poznas. a suhlasim s @macamac . neber to osobne, je to cisto o dovere, ale zelam ti nech sa najde dobra dusa, ktora rada pomoze. a kolko potrebujes??

marianna402
1. sep 2013

ano, smutné, ver však, že riešenie je stále. musí byť.máš rodinu? nejakých priateľov? nespoliehaj na to, že tu nájdeš ľudí, ktorí ti pošlú peniaze. a či sa ti ruky trasú alebo nie, šup hlavu hore a snaž sa...ono to pôjde, uvidíš 🙂 napadlo ma, odnes, čo sa dá, a hlavne veci, ktoré isto k životu nepotrebuješ do záložne. /predaj zlato, striebro ak máš, bicykel, kočiarik, nábytok...všeličo, poobzeraj sa okolo seba, určite niečo nájdeš 🙂 držím palce 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaha
1. sep 2013

asi cakas, ze teraz sa najde aspon 20-30 ludi, ktorí poslu peniaze anonymnemu nicku (hoci ta tu mozno niektorí poznaju)? tak cakaj..takto sa problemy neriesia

biancal
1. sep 2013

aj my si potrebujeme poplatiť dlhy, kto nám pomôže? 😀 😀 😀

ludka140281
1. sep 2013

myslím,že je nás tu viac,čo nemáme euríčka,,,ani ja nemám a nehambim sa zato.....,,moja a ak máš na internet,teda máš isto aj počitač,tak máš aj na jedlo.....prepáč,ale asi tu nebudu naivne osoby čo len tak daju eurá niekomu na základe prosebnej spravy.... skôr by asi pomohlo ist na socialku,alebo do prace....ja som nezamestnaná,manžel tiež,teda,doba je tažka,a ...dobrí ludia asi vymreli......žial....predaj čo nepotrebuješ a pohneš sa dalej,na urade skus či na niečo nemáte nárok,ako v hmotnej nudzi,alebo podobne,,nespoliehaj sa na nikoho,musíš sama začat,,držím prsty

mamina_25
1. sep 2013

Nie si jedina kto ma dlhy .... mam ich ja maju aj ini ... nechcem sa ta dotknut ale zobrat tu o peniaze pod anonymom je ubohe ... 😔

stellamaris
1. sep 2013

ja by som tiez potrebovala,ale neprosim o financnu pomoc,urcite nie cudzich ludi.......Pred troma rokmi som pomohla vtedajsiemu priatelovi a dnes svoje peniaze vymaham od neho sudom uz mesiace,mne pride exekutor do bytu,ja mam z toho iba problemy 😢
Nikto ti neda zopar eur iba tak,ani na tvoje prosby,väcsina ludi nema peniaze na rozhadzovanie.

koniarova
1. sep 2013

Ver mi, že keby si dala svoj pôvodný nick, veľa báb, čo ťa čítajú možno už dlhšiu dobu ti pomôže. Ja určite. 😉

kpn
1. sep 2013

AD1 nepises nic konkretne o dlhu.
AD2 vacsina z nas ma dlhy, pretoze dnes to bez dlhov ak chces byvat vo vlastnom a nezarabas na vysko postavenej manazerskej funkcii nejde. Apropo ak nevies splatit hypo vies sa s bankou dohodnut na polrocnom odklade. Ale kedze nevieme o aky dlh sa jedna, toz aj moja rada je bezpredmetna. Znamej narobil manzel take dlhy, ze to budu splacat este aj jej deti a postavila sa na nohy, chodi opatrovat do Rakuska, robi tam aj masaze a ked pride na SVK opat masirje a pomaly sa z dlhov vyhrabavaju. Ma energie a pozitivnej nalady na rozdavanie.
AD3 na co si cakala doteraz?
AD4 zacni predavat veci aby si sa dlhu zbavila, (pc, notebook, TV, ine hodnotne veci - zlato, porus poistky ak nejake mas, setrenia vyber a presun na svoj ucet a zacni uplne od nuly a od zaciatku).

janie80
1. sep 2013

Nechcem moralizovat, ale toto bolo treba riesit skor, ako ked uz realne hrozia existencne problemy a neostava nic ine, len zobrat peniaze... 😖 😔

traktor
1. sep 2013

raz je clovek hore, raz dole..stat sa môze, kazda ma obcas tazke obdobie a potrebuje pomôct...ale myslim,ze ty si nezvolila prilis stastnu formu..myslim tym iny nick..ludia skôr pomôzu cloveku, ktoreho poznaju / aj ked ho poznaju len cez pismenka../ ako cerstvo registrovanemu, ako uplne neznamemu nicku..ano pomôzu, tiez som bola prednedavnom dole, ked mal muz pracovny uraz a pomohli mi zname ,ale pre mna aj nezname baby tu 😉 😵 ..za co som vdacna, lebo je fakt tazka doba, ludia doslova obracaju kazdu korunku..cize ak uz, tak nie novy nick, ale reaguj cez svoj pravy nick a nie formou otazky, skus radsej napr. cez fotoblog a napisat k tomu nieco viac, co si skusila, ake mas moznosti, skratka nieco viac k tomu, lebo len pytat a cakat to nestaci..drzim palce, aby sa ti s toho podarilo vyhrabat.. 😉

hameeda
1. sep 2013

ak by si písala pod svojím nickom a konkretne jasne k situácii, čo, prečo a koľko tak by som nad tým vážne pouvažovala, ale takto, skrývať sa za nový nick to nadlomuje dôveru, za čo sa hanbiš? že máš dlhy? veď ich má polovica tejto krajiny a čo,, nie je dôležité čo si myslia o tebe ostatný, dôležitá si ty a tvoje svedomie

livocka21
1. sep 2013

kto v tejto dobe nema dlhy???

luci78p
1. sep 2013

myslím,že tu máš šance nulové a kolko vlastne potrebuješ????

m_ij_ka
1. sep 2013

prečo si doteraz neriešila svoje existenčné problémy? Prečo ich začínaš riešiť až keď ti horí pod zadkom?

patkobo
1. sep 2013

o kolko penazi sa jedna?

kikina84
1. sep 2013

kasli na vsetky co sem pisu s negativami..su to chuderky,co nemali v zivote problem..ja keby som mala peniaze,tak by som ti pomohla 😔 ..

adriana89
1. sep 2013

napis z vlastneho nicku a nieee taaaktoo.......

henikav
1. sep 2013

Nenapisala si kolko potrebujes, dokedy, ako to chces splatit, pripadne cim sa vies zarucit.... Takisto ti nikto nevie poradit ked nevieme viac o tvojej situacii, ci nieco vlastnis, vies to predat, pripadne vziat nejaky uver, iste je nejaka moznost, porozmyslaj...... Asi si vo velkom strese, preto ta nenapadlo napisat radsej viac konkretneho

lubikan
1. sep 2013

ja si myslim,ze na tom nic neni zle zmenit si nick...v historii googla tato otazka bude strasit hodne dlho...a ten s kym si napise IP to ostane len medzi nimi a potencialnemu zaujemcovi moze dat aj pravy nick...a aj tak sa podrobnosti dozvie osobne....

kocka sa len ozvala a kto moze a ma moznost,jej pomoze....a ked sa mu to nebude pozdavat ani po predlozeni jej obcianskeho,pripadne inych info,nemusi poziciavat

a preco vam zalezi ,aby pisala z vlastneho nicku? Ste zvedave,o koho ide??

ked by ste jej chceli pomoct,staci aj takto....

janicka11
1. sep 2013

Juj to mi je luto ale v dnešnej dobe je naozaj kazdy skoro v zlej financnej situacii ale nepomizeme si...Tazko ti niekto len tak da peniaze...

lili_mia
1. sep 2013

Konkrétne, aké existenčné problémy. Neplatili ste hypo? Tak teda prečo? S bankou sa dá stále dohodnúť, ale ak meškáte pridlho a exekútor už siahol na účty :(
Či máte viacero pôžičiek? Od nebankoviek? Tam sa už vyjednáva ťažšie. Neviem do akej miery môže pomôcť bankový ombudsman, aby sa znížili mesačné splátky a predlžila sa doba splácania.
Aký si región? Ozvať sa do krízového centra, decká nechať u rodiny. Je to ťažké, ale musí sa to urobiť.
Bola si aj na mestskom/miestnom úrade? Majú tam odd. sociálnych vecí, vedia pomôcť s príspevkom na školské potreby, na viac sa ich treba popýtať. Iste by mali mať aspoň zoznam, kde by ste mohli ísť prespať, pokiaľ ste bez bývania.
Ďalšie príspevky sa dajú požiadať na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, odd. sociálnych dávok. Radšej sa priznaj na úrade, že nemáš ako nakrmiť deti, než to zakrývať a časom o ne prídeš.
Kľudne chod aj do charity, hoc aj do miestnej. No a čo, že čo ľudia povedia. Aspoň zistíš, kto reálne pomôže a časom aj sami niečo donesú. Takto si vieš pomôcť so šatstvom pre seba, aj pre deti. A strava, no fakt sa chodiť pýtať, že poumývaš okná, pokosíš trávnik, umyješ auto, pretože nemáš čo jesť, zárobok, no neviem ako si na tom, tak nech ti doprajú nejaké do euro, ktoré si odmakáš. A možno budeš prekvapená, že ti k tomu aj niečo zabalia. Len sa netreba báť pýtať sa a hovoriť, že chceš nakrmiť deti, tak im to auto za pár eur umyješ.
Veľmi veľa závisí od toho o aký dlh ide a ako dlho nie je platený. Predpokladám, že ide o dlhodobé meškanie so splátkami. Zrejme je na byte niečo ako záložné právo. A od koho boli tie peniaze požičané, aby sa okamžite začalo vyjednávanie o splatení dlhu. Zníženie mesačných splátok plus do toho zahrnutý dlh. Síce sa to bude splácať asi viac ako 30 rokov, ale budete v suchu, kým príde seriózna práca. Viaceré by sme radi vedeli ako táto situácia nastala, pretože len tak poslať peniaze niekomu, kto možno ani nevie hospodáriť a napr. dopraje si domáce kino a pritom má problém so zaplatením elektriny .. opatrnosť je na mieste.
Radšej ti podám udicu a naučím ťa chytať ryby, ako by som ti ich sama doniesla domov na obed.

11nika11
1. sep 2013

Nechcem ta urazit ale tu ti asi nikto neda/nepozicia peniaze.doba je tazka a takmer kazdy ma dlhy.niekto nizsie a niekto zas obrovske.ako ti radili baby,skus nieco nepotrebne popresavat a mozno ti to aspon trosku pomoze..a nenapisala si o aku sumu sa jedna...drzim palce 🙂.

dukokatka
1. sep 2013

najskor skus poprosit o pomoc rodicov, ak mas surodencov,kamaratov.Ak uz ty najblizsi ti nepomozu tak kto,cudzi ludia?Aspon ja by som tak robila lebo v nudzi poznas priatela..Neziadaj od cudzieho cloveka nieco ked ten kto ta pozna ti nevie pomoct.drz sa a nech ti to vsetko dopadne dobre.

mima4
1. sep 2013

Cernica,

z coho vznikli vase dlhy?
Pokial to nie su automaty ci drogy, obradte sa s manzelom na vase rodiny. Rodina je na to, aby sme si vzajomne pomahali. Aspon u nas to tak bezne funguje, nemame problem pozicat rodine

maria1989
1. sep 2013

pani černica sa nevyjadruje, hmmm

lotalujza
1. sep 2013

pani cernica nemoze odpovedat, kedze dala otazku, takze marne cakate na odpoved

nech sa Vam to podari splatit, drzim palce

charluc
11. sep 2013

lenze nie kazdemu pomoze rodina !!! 😒 aj ja mam problem a velky a k tom zdravotne problemy dost vazne a dva male deti ,pokial by som mala peniazky urcite by som pomohla,len problem je ten,ze sama neviem do kedy budem mat kde byvat... ☹ skus sa obratit na bezplatnu pravnu pomoc i by ti nepomohli nejak,je mi luto,ze inak nemozem pomoct, a nevsimaj si tie narazky je pravda,ze jedneho dna sa moze vsetko otocit a v takej situacii sa dostat hocikto,drzim palce