Predaj zlata a mincí

stani8623
22. mar 2018

Ahojte maminky, potrebovala by som poradit, kde mozem predat stare mince, ci mi ich vie niekto ohodnotit niekde? Ako to funguje. Plus by som potrebovala predat stare kusky zlata, polamane, poskodene alebo jednu z nausnic atd. Neviete nahodou, kde to mozem predat? vykupuju to zlatnictva este? za aku cenu? Dakujem.

83lenka83
22. mar 2018

Ohľadom minci - všetko si vieš vyhľadať na internete, ja som takto dohladala ceny okolo 500 ks mincí ale záleží veľmi od kvality ale 99% nemá skoro žiadnu hodnotu.

nenne27
22. mar 2018

Stare mince maju velku hodnotu a urcite ich neocenuj sama podla internetu...to je absolutna kravina.musis najst dobreho numizmatika ktory ti ich prehliadne a oceni.treba si ale najst niekoho vazne seriozneho lebo v tomto biznise sa pohybuje kopec spekulantov ktori zahraju divadielko ake su mince bezcenne a nakoniec im ich predas za babku a este budes rada ze si sa ich zbavila a typek ich preda 5 nasobne drahsie.urcite nepredavat na slovensku ale minimalne v cechach tam za to zaplatia dobre.ja mam zariadenu polku baraku za stare mince😉

stani8623
autor
23. mar 2018

ale kde?

83lenka83
23. mar 2018

@nenne27 manzel je numizmatik, chodíme po burzách tak asi nejaký prehľad mame, keď nechce pani natrafiť na špekulantov tak ma jedinú možnosť si to vyhľadať na internete, pokial pani nemá mince zo zlata alebo striebra tak pravdepodobnosť, že majú nejakú cenu je veľmi nízka.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stani8623
autor
23. mar 2018

a kde vykupuju zlato?

83lenka83
23. mar 2018

@lenkakravcova dohľadať si presne mincu ktorú máš a na internete je aj váha mince, podľa toho budeš vedieť, ak bude minca ťažšia tak je fake

orieska325
23. mar 2018

@stani8623 zlato klasicky v zlatnictve aj zlomkove aj cele kusy napr.nausnica...atd..

robko2024
7. jan 2024

2€ mincu Berlín s pismenkom j rok 2018 chcel bi som abi ste ju o hodnotili