Rozdelenie financií v partnerskom živote

matrin1980
16. sep 2016

ahojte
mal by som otazku ako to riesite ked byvate s partnerkou/partnerom vjednej domacnosti?partnerka ma vlastny byt po dlhsom case sme sa zhodli ze sa nastahujem k nej,a jej dcere. hypo si chce sama platit, ako riesite ostatne fiancie,najom,nakupy a veci podobne,,,sama to mala ltt to jest hypo platila sama ale najom jej platila mamina,ostatne vydaja zvladala + dost sa prestravovala u maminy, pytal som sa jej ako to chce riesit ale nedospeli sme k ziadnemu zaveru,,tak ako by ste to riesili. Dakujem za radu

lucinka511
16. sep 2016

@matrin1980 asi by si jej mal davat na najom a polovicu na stravu.

vorkola
16. sep 2016

Jasne,podielat sa na tom zpolovice,najom a,strava,a ostatne polozky,ktore financujes cele ty,napr,nabytok auto,adkladat seky v pripade z roschodu,jej zostane byt, a tebe svoje veci

dominika6
16. sep 2016

@matrin1980 čo na tom neviete vyriešiť? polku nájmu budeš platiť ty..a ked sa robí nákup tak jedia asi všetci nie? tak raz urobíš nákup ty,raz ona..

matrin1980
autor
16. sep 2016

@lucinka511
@vorkola
no len sama hovorila ze nevie ci bude jej vydavat na stravu polovicu , ked ze aj teraz casto je u maminy,ktora ju sama vola (byva o blok dalej) na obed veceru, zase urcite nechcem aby ona platila komplet vsetko ale zase aby to nebolo ze to bude zneuzivat. ako najom el.pl. to je jasne ze polovica, len potom ten ostatok,co a ako dalej

veltraud
16. sep 2016

My sme s drahym dlho byvali po podnajmoch. Najom bol cca 500. Skladali sme sa tak, ze kazdy dal 400 mesacne. to bolo 800-500 najom, ostalo 300 z toho sme platili potraviny, drogeriu a tak. Ja som si zaciatkom roka brala hypo na byt a riesili sme, ako to budeme platit. Drahy chce platit polovicu celych nakladov (hypo+najom+reko uvery), ale mne to pride nefer. Byt je pisany len na mna. Aj ked teraz si poviem, ze sa ako mrcha nikdy nezachovam, nikdy neviem, co moze prist. Tak sme sa dohodli, ze budeme pokracovat akoby v najme, teda on bude platit polku komercneho najmu (250)+150 na nakupy kazdy.

mondolina
16. sep 2016

Napis tvoje riešenie a napíš jej riešenie

katkakovac
16. sep 2016

@matrin1980 tak si sposujte mesacne vydavky a nakonci to vydelte dvoma. Ak vsm to bude casom fungovat, tak spolocny ucet a vsetky vydavky riesit odtial. Male vydavky neriesime, ale ak je nieco drahsie, tak sa o tom dohodneme.

mondolina
16. sep 2016

@matrin1980
Co ma zneuzivat?

lucinka511
16. sep 2016

@matrin1980 a to tak uz myslis na delenie?tak myslimsi.ze ked das polovicu na stravu viacej z nej aj tak zjes ty.kedze sa priatelka stravuje u mamy.ci ty u nej nejedavas?

liaka
16. sep 2016

A to akoze jej nemozes davat peniaze, urcitu cast na stravu aj ked to nebude presne pol na pol nakolko sa stravuje ona aj u mamy?? Ved sa bude o teba starat-prat, varit, zehlit, upratovat. Drogeriu si budes sam kupovat? A jej na drogeriu nemozes prispiet? Ved dam jednu ciastku a nepocitam kolko co presne vyjde...Moj priatel mi dava celu vyplatu a to mam az dve deti z predchadzajuceho vztahu.

iwet7
16. sep 2016

@matrin1980 chapem, ze hypo chce platit sama. vsetko ostatne by som vsak riesla "fifty-fifty" spocitajte si vydavky a davaj jej z nich polovicu vratane inkasa.

ajana1
16. sep 2016

@matrin1980 uz len to ze chce stale platit hypoteku a v podstate od teba vela nechce tak mi pride trochu zcestne od teba zeby zneuzivala ze budes platit nakupy. Predpokladam ze planujete aj nejaku buducnost, pripadne dieta takze je dost odveci takto zmyslat. Ked nastane taka situacie ty budes tym hlavnym zivitelom rodiny a budes sa musiet starat o vsetkych (nielen polovicu stravy a najmu)

missdiva
16. sep 2016

@matrin1980
Partnerka ma s dcerou u maminy zrejme stravu zdarma (preto sa u nej stravuje, aby usetrila), tak sa bud mozes pridat na vecere a obedy ku jej mame (s tym, ze jej mame budes na to prispievat - zadarmo nemoze zivit este aj teba) alebo ak cakas, ze ti priatelka zacne doma varit (respektive ak sa chcete zacat stravovat spolocne u vas) musis im platit potraviny ty (oni na to nemaju inak by nechodili jest inam).
To, ze by si platil potraviny pre svoju rodinu podla mna ale nie je ziaden nadstandard. Ona plati hypoteku, tak ty by si mal potraviny. Vo vztahu sa nerozpocitavaju vydavky na centy. Nieco plati jeden, nieco druhy (ked jeden nebude moct vobec, napr. ked pojde ona na rodicovsku, vsetko ostane na tebe a nebude to z jej strany zneuzivanie, je to uplne bezne). Kedze ty byvas teraz zadarmo (ona plati hypoteku sama) je podla mna uplne fer, ze na teba ostava platenie nakupov pre celu rodinu...

jasminet
16. sep 2016

Budes u nej spat, umyvat sa, jest, budes si mat kde prat, varit atd atd a ty uvazujes ci ta nebude zneuzivat ked jej das polovicu za drogeriu, stravu a podobne? 😀

janullka
16. sep 2016

@matrin1980 nic nieje na tom zlozite....moj nazor necitala som predchadzajuce komentáre takze sa moze zhodovat s ostatnými
...hypoteku nech si plati a ty jej prispievaj na majom polovicou samozrejme aj s energiami a stravu si porieste uz dohodou bud si bude robit ona nakup co by ste potrebovali a ty jej bude prispievat alebo sa budete striedat

matrin1980
autor
16. sep 2016

@missdiva byt je jej a jej ostane,,tak ze ako preco by som mal platit aj cast hypo? casom sa moze hoci co stat 😉

mima4
16. sep 2016

@matrin1980

no najprv prediskutujte ako budete fungovat. Budete si varit zvlast kazdy, alebo spolocne?
ak zvlast, tak mal by si si svoju stravu financovat sam a na poplatky za byt davat polovicu, tiez si vies aj sam kupit drogeriu, atd... takze tieto veci by nemali byt problemom. Aj ked stoji za uvahu, ci by si nemal jej platit aj urcity najom.

matrin1980
autor
16. sep 2016

@jasminet ide o to ze ked ona bude platit 1/3 toho co prejeme asi by to bola blbost nie,to by bolo ako nefer ci?ona chcela aby som isiel sem byvat nie moj !! aj ked nehovorim ze je tu zle. samozrejme ze nakupy robim aj ja vsetko co treba do domacnosti nie len strava a inkaso

matrin1980
autor
16. sep 2016

@mima4 jasne pol najmu a ostatne veci s tym spojene, a varit spolocne

jasminet
16. sep 2016

@matrin1980 o hypo nejde, tu nikto nehovori, ze by si jej mal platit hypo... ale najom, elektrinu, inkaso, stravu - kedze jest tam budes a zjes isto viac ako zena s dietatom, drogeriu - lebo cisto tam asi je, oprate tiez bude, zadok si budes mat tiez asi cim utriet a to nieco stoji...

tana85
16. sep 2016

@matrin1980 s tymto suhlasim a prekvapuje ma ta nelogika, ze ked ona plati hypo tak ty teraz vsetko ostatne... uz to tu bolo spomenute, ze polovicu akoby komercneho najmu vratane elektriny a nakupy vzdy podla toho kto asi cca zjedol

loginexistuje
16. sep 2016

@matrin1980 tak jej plat za sex a nechod tam byvat....

ajana1
16. sep 2016

@matrin1980 a teraz byvas kde? Skus si sam prenajat byt a uvidis ze je to daleko viac len najom. Skor sa vacsina ohradila Na to ze by ta mala vyuzivat. Kebyze si rata ze servis ktory ti bude poskytovat tak sa ani nedoplatis. Mozno si to zle nemyslel ale vyznelo to dost rozporupulne. Zial Na MK sa pomaly kazdy druhy den objavi nova tema na temu financii a ako zeny su svojim sposobom tyrane partnermi v tejto stranke. Takze ak mas taketo zmyslanie este predtym ako budete spolu byvat dobre si zvaz ci si ochotny a schopny sa postarat o svoju partnerku a jej dieta a usetri dalsiu dusu plno trapenia ak bude musiet byt od teba raz zavisla.

sissy27
16. sep 2016

@matrin1980 a ty bývaš teraz kde? podnájom, mamahotel?

esther03
16. sep 2016

@matrin1980 Ona sa stravuje u mamy, ty ocakavas, ze bude prispievat na polovicu nakkadov na stravu a este mas pocit, ze ta moze zneuzivat...Daj jej tuto diskusiu precitat a mas po probleme 🙂

cawes
16. sep 2016

@matrin1980 tak ked tam byvas resp budes byvat tak by si mal platit najom, ak je hypo 300 euro tak najom urcite 150€ a hotovo. A ked pises ze ona chcela aby si tam isiel byvat tak ako ty ju nelubis neplanujes s nou buducnost? Co je ona pre teba ?

missdiva
16. sep 2016

@matrin1980
Ale ty byvas zadarmo 😀 ... Akoze v zivote mas na vyber z troch moznosti:
1. Bud mas vlastny splateny byt/dom
2. Platis hypoteku na byt/dom
3. Platis najom (aj tam ked raz odides, peniaze ti za byvanie nikto nevrati, skratka platis za to, ze nie si na ulici a zaroven nemusis byt viazany hypotekou).

Ked byvas u niekoho, kto ma hypoteku (a zhodnete sa na tom, ze byt patri jemu, kedze si ho bude sam platit), tak to pre teba neznamena, ze ty mozes byvat zadarmo a vsetko ostatne bude na polovicu. Inymi slovami platis jej nejaky najom za to, ze tam mozes byvat (tym sa nemyslia energie)?
Ak nie, tak to najmenej co mozes urobit je zaplatit potraviny...

sense
16. sep 2016

Polovicu na najom a stravu by si mohol platit ty kedze predpokladam ze ona ti bude prat , zehlit q starat sa o domacnost....a este sa aj viac preytravuje u mamy ako doma ... pri vacsich nakupoch nabytok spotrebice a pod. By som to riesila tak ze blocky by som si odkladla....otazka je aj ci planujete spolocnu buducnost al. Si len uzivate...prilqdne na domacnost date kazdy rovnaku polozku a ak ostane spravte si za to vylet al. Chodte nq dovolenku...

nibocka
16. sep 2016

Tymto tvojim pristupom,fer nefer aj rychlo pride s napadom aby si sa odstahoval

sense
16. sep 2016

Ty byvas teraz kde? Aky je jej navrh na delenie penazi.