Spoločný účet manželov

1. máj 2023

Dobrý deň,
S manželom si chceme zlúčiť financie a mať 1 účet tak, aby každý z nás mal rovnaký prístup k peniazom, mal v mobile internet banking, mohol realizovať on-line platby a mal debetnú kartu. Jednoducho 1 účet, 2 karty. Nemáme žiadne hypotéky a úvery. Prosím vás, ktorá banka ponúka takýto produkt najvýhodnejšie/ s najmenšími poplatkami? Zatiaľ mámw obaja učet v slsp. Ďakujem

dori2
1. máj 2023

my sme v unicredite a mame u konto tandem kde ma kazdy vlastny ucet ale v apke ich vidime obaja oba a aj sme si to dali spravit tak aby sme mohli obaja oba ovladat. no a poplatok je 0€

basska_b
1. máj 2023

My mame taketo nieco v Tatre. Len teda neviem, ci je druha debetna karta mozna alebo ci neni za poplatok. Spoluvlastnik vie plne fungovat v ramci mobilnej appky, OKREM vyberu z bankomatu. To musi robit debetkou . Vlaatnik vie vybrat z bankomatu aj mobilom, to je jediny citelny rozdiel. Zlava z mesacneho poplatku je 50-100%, no musis mat od nich nejake produkty, napr. hypoteku, kreditnu kartu, cestovne poistenie, DDS...

martul
1. máj 2023

My máme s manželom čsob. Všetko narovnako, sms-ku dostaneme obaja keď niekto niečo platí. Polatok 3,50

solange7
1. máj 2023

Mbank ma zadarmo, ponukaju aj ucet rovnocenne pre 2 osoby.

matullienka
1. máj 2023

My máme v slsp obaja máme kartu aj ib, pokiaľ tam je určitý obrat tak je bez poplatku, za druhú kartu je tuším ročný poplatok ale nie je to nič strašné

tykat
1. máj 2023

Len by som si overila ci budete obaja rovnocenni majitelia uctu (ked sme to davnejsie chceli tak ziadna banka nam to nevedela poskytnut).
My to mame tak ze mame 2 ucty a kazdy je k tomu druhemu spoludisponent, ale majitel kazdeho uctu je len jeden z nas.

domkakvet
1. máj 2023

Nechcela by som spolocny ucet, potom by druhy vedel napriklad za kolko som kupila vianocny darcek.

solange7
1. máj 2023

@domkakvet my mame s muzom spolocny na nakupy, vydavky atd a zaroven mame kazdy vlastny. Na darceky a tajne radosti. 😀 Teraz som si kupila ten Dyson vysavac za priserne peniaze. Manzel vie ze nieje lacny ale netusi ze ma stal skoro 800€ 😄

domkakvet
1. máj 2023

@solange7 dalsie ucty, dalsie vydavky.

solange7
1. máj 2023

@domkakvet ved som pisala, ze ho mame zadarmo.

doriiis
1. máj 2023

Neviem,aký je dôvod na zriadenie spoločného účtu,ale podľa mňa je to hrozný nápad.

domkakvet
1. máj 2023

@solange7 to bolo vyssie, sorry, necitala som kto pisal ☺

petamich
1. máj 2023

spolocny ucet, kde su dvaja rovnocenni majitelia pokial viem uz ziadna banka na slovenskom trhu neponuka - existuje iba model jeden je majitel a druhy disponent = majitel ma vyssie prava ako disponent (moze kedykolvek zrusit disponenta a pod.)

operacie budete moct robit obaja, pristup k uctu cez IB budete mat obaja, kartu moze mat aj druhy ako disponent, druha karta byva vacsinou spoplatnena

hellwant
1. máj 2023

@doriiis nie je, zalezi od toho ako to dvojici vyhovuje, tiez mame spolocny na vsetko, ale niekto to rad inak.
Zena ma sice aj druhy- zalozil som jej ho len kvôli investiciam, ktore su na jej meno(tam musi byt vlastnik uctu) a kvôli tomu, ze ak by som nahle umrel aby si len v praci u uctovnicky prehlasila vyplatu na tento ucet, kedze po smrti vlastnika sa ucet zablokuje do dedicskeho konania, ak by ste aj vybrali pred nahlasenim smrti, môze byt problem ak na to prijdu- vôbec ho nevyuziva.

hellwant
1. máj 2023

@tykat nevedeli vam to poskytnut, lebo sa zmenili zakony, uz môze byt iba 1 vlastnik(ak ma osobna bankarka neklamala😁), druhy disponent, aj ked bude mat IB a vlastnu kartu. A bude mat skoro rovnake moznosti ako vlastnik.

petamich
1. máj 2023

@hellwant z operativneho pohladu ano - pristup, platby, vybery ale napr. majitel vie kedykolvek zrusit disponentovi pristup k uctu, pripadne ucet zrusit, toto disponent nevie a to su presne tie veci, ktore su problem, ked sa medzi manzelmi deje cosi neprijemne a este je tu samozrejme ta vec s umrtim a zablokovanim uctu, ktoru si uz spominal

54tinka54
1. máj 2023

Ozaj pozor na to že obaja nemôžete byť rovnocennými majiteľmi účtu - jeden bude len disponent, čiže napr keď sa s manželom nezhodnete, majiteľ účtu môže čokoľvek disponentovi zrušiť plus bol by problem, ak by majiteľ účtu zomrel.
My sme s manželom tiež chceli jeden účet, ale kvôli týmto veciam sme si nechali každý vlastný.

hellwant
1. máj 2023

@petamich Jasne tak som myslel, pri vyuzivani.😉

spadnutaslivka
1. máj 2023

pozor na to, že pri smrti jedného sa automaticky blokuje účet a druhý z neho nesmie vyberať až do dedičského konania. Inak som za spoločné peniaze, ale minimálne v tomto je nevýhoda ich mať na jednom spoločnom účte.

sasa1310
1. máj 2023

@spadnutaslivka akurát som to išla písať.

Jeden zomrie, a celý účet bude blokovaný až do dedičského konania, ktoré býva až po niekoľkých mesiacoch.

spadnutaslivka
1. máj 2023

pozerám, že už viacerí to písali

solange7
1. máj 2023

@petamich mbank rovnocenny ucet ponuka. Vacsie banky uz nie.

lulu1321
1. máj 2023

mBank

jana0215
1. máj 2023

My sme vo VUB. Nedalo sa tam mať ale dvoch majiteľov. Účet je mužov a ja som disponent. Viem ale robiť takmer všetko, myslím, že jediné čo nemôžem je zrušiť účet.

stanzi
1. máj 2023

Ak chcete byt obaja majitelia, tak taky ucet uz ponuka jedine mBank, ziadna ina banka nie. Riesili sme to s manzelom minuly rok.

stanzi
1. máj 2023

A este co sa tyka umrtia jedneho z majitelov - nie je pravda, ze bude blokovany cely ucet, blokovana bude iba polovica financnych prostriedkov (stale teda pisem o naozaj spolocnom ucte, nie o ucte typu majitel-disponent…)

reiskirchen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lija22
1. máj 2023

slsp. vlastnik a disponent. a na ucet disponenta sa kasli a jednoducho budete obaja prihlaseny heslom vlastnika. karty su dve. my mame stale poplatok nula, je to nad urcity objem operacii co v beznej rodine vobec nie je problem. ale inac slsp rada nemam, isto su aj lepsie banky

zic
1. máj 2023

Osobne aj kvoli (kreditnej) historii kazdeho z manzelov by som riesil 2 samostatne ucty plus jeden "spolocny" na spolocne vydavky. Ale nech mzda chodi kazdemu zvlast na jeho ucet... Ak sa jednemu nieco stane, tak druhy nech je flexibilny. Momentalne uplne zadarmo ponukaju ucet viacere banky (tusim fio, nieviem ci nie unicredit, csob cez net, 365 banka ten zakladny a mbank bez karty)... takze sa da vybrat...

spadnutaslivka
1. máj 2023

@stanzi to robíš v tej jedinej banke, ktorá ten produkt ponúka alebo si advokát?