Vzorka z päty na cystickú fibrózu

lily14
2. sep 2020

Ahojte baby,čo ste nedávno rodili aj vám bral ešte raz vzorku z päty pediater,( brali aj 4 deň v nemocnici) vraj je nové nariadenie z Eu že treba ešte raz! No nezdá sa mi to!už stresujem,lebo viem že opakovane sa robí ak je výsledok pozitívny 😢...nepochopila som dr a teraz má dovolenku až do 11.9 mám cakat

veronikaszabova
2. sep 2020

@lily14 sestrinej malej brali v nemocnici a potom aj pediater - pred 11r. Potvrdena CF

lily14
autor
2. sep 2020

@veronikaszabova ale teraz je vraj nové nariadenie

veronikaszabova
2. sep 2020

@lily14 to neviem 🤷‍♀️ snad ti niekto poradi lepsie

giuli
2. sep 2020

Brali mojmu synovi..2x ...,ked mal 2,5 mesiaca.lezali sme tyzden v Podunaj.Biskupiciach....,kde mu robili dalsie vysetrenia....CF sa nepotvrdila,kontrola bola este po roku ,kedy ho vyradili z ambulancie.....a to oba odbery z paticky boli pozitivne.....

jankalukasova
2. sep 2020

@lily14 je nove nariadenie, ze sa opakovany odber robi opakovane celoplosne alebo zavolali na opakovacku len Vas?
Ak je to celoplosne, tak predsa nie je dovod stresovat. Ak idete na opakovany, tak sa mohlo stat, ze vzorka nebola pouzitelna (stalo sa nam) alebo su niektore hodnoty hranicne (lekarka to bude mat v dopise z Banskej Bystrice)

lily14
autor
2. sep 2020

@jankalukasova ja neviem ,dr furt opakovala niejake nariadenie,tiež sa mi to nezda

jankalukasova
2. sep 2020

@lily14 no tak sa pytaj v ambulancii. Podla mna idete na opakovany lebo bud je povodna vzorka nepouzitelna alebo je niektora hodnota hranicna. Casto sa to stava, pretoze mnoho mamiciek este nema plnohodnotne rozbehnute mlieko pri prvom odbere a tym padom mozu byt vysledky skreslene (vysvetlenie mojej lekarky). Pri dcere som mala s kojenim problem, test bol ok, pri synovy som kojila uplne ukazkovo a museli sme opakovat. Vzorka sa nedala pouzit.

lily14
autor
2. sep 2020

@jankalukasova asi to tak bude,nič mi nechcela povedať ani....ja som bola vystresovaná,len opakovala.zwnje to v poriadku a to.nariadenie spomínala...a nakoniec ste to mali ok? Falošne pozitívne? Tak.ja som bola sekciou a mliečko asi až na 2-3 deň....verím ,že to bude ok ,uzbho aj olizujem.....veľmi sa bojim

jankalukasova
2. sep 2020

@lily14 nemali sme falosne pozitivny test. Mali sme nepouzitelnu vzorku. Takze sme mali dalsi odber a ten bol v poriadku.

arcanne2
2. sep 2020

@lily14 ja som bola s malym tiez na opakovanych, tie prve mu vysli pozitivne. Opakovane uz negativne. Dr.mi vravela, ze sa to stava velmi casto. Asi maju nejake medzery v metodike este

lily14
autor
2. sep 2020

@arcanne2 dúfam to bude aj u nás,a kedy to bolo toho roku?

arcanne2
2. sep 2020

@lily14 minuly rol v aprili. Ale kolegyne mi to uz aj davnejsie spominali, vraj je to bezne, neboj 🙂

vivi61
2. sep 2020

@lily14 Aj mojej malej museli opakovať testy, pri prvom im vyhodilo pri niečom hraničnú hodnotu. Druhý odber bol už negatívny. Ten týždeň čakania na výsledky bol ale strašný. Malá sa narodila o tri týždne skôr a v čase prvého odberu mala silnú žltačku, to vraj mohlo ovplyvniť výsledky.

floren
2. sep 2020

@lily14 áno, zle urobili odber v porodnici

mmmkkk
2. sep 2020

@lily14 rodila som december 2017, dieťa malo 2,45kg a robili opakovane odber, aj keď bol prvý negatívny. V našom prípade kvôli pár gramom pod 2,5kg

evaachesa
2. sep 2020

Aj my sme museli ist znova na odber lebo vzorka z nemocnice bola nepostacujuca.

lily14
autor
10. sep 2020

Som taká šťastná teraz prišli výsledky všetko je ok negatívne 🙏♥️😘🌹 vďaka Bohu