Aký mobil pre 8 ročného chlapca?

lienkafoj
6. dec 2014

Syn chce od Ježiška mobil, aký by bol pre neho najvhodnejší? Jasno máme v tom, že dotykový, pripojiteľný na wi-fi, do 100 €, ale neviem sa rozhodnúť na značke a type. Samozrejme aby to malo nejakú pamäť, aby sa to dalo pripojiť na app store /google play/, kde sa sťahujú zdama hry. Bezporuchový, nemrznúci...
S čím sú spokojné vaše decká? a s čím ste spokojní vy ako rodičia? Diky za všetky rady

mihula
7. dec 2014

@moni73 ziadne ponaucenie z toho neplynie.Chcela som iba povedat,že deti travia velmi vela času pri PC,tabletoch a hrach na nich,miesto toho aby drali vonku teplaky

maznacik007
7. dec 2014

@yukki zuzi su take nokie za 20 eur nove ... baterka vydrzi uplne super a su velmi jednoduche na ovladanie ziadne zlozite funkcie ... fotak a pod... ja som teraz taky davala ocinovi do nemocky lebo ten co mal si oblial .. a nefunguje ...

a urcite treba aby mali .. ked sa take stane ... a ako tu niekto pisal ze ludia by pomohli a pod ... dietatu ... ked sa nieco stane tak ja taku skusenost nemam ... skor sa otocia a neriesia...

blahowoman
7. dec 2014

@lienkafoj ahoj. Boze tie debilne reci TY NECHAS 8R DIETA SAME??? MUSI MAT MOBIL???? ZABIJA CAS NA HRACH????jezis!!!! Moja dcera MUSELA mat mobil od 4r staru sunku na kredit a preco? Chodila k otcovi a ten mi nikdy nedvihal tel.ked tam bola,tak som jej musela zadovazit. Mala ho dlho. Ako 1cke dala krsna starsí lepsi mobil a mala pausal,kolko prevolas,tolko zaplatime. Ucty sa pohybovali DO 1€ MAX 2€ !!!!!! Teraz ma 10r a na jar dostala SAMSUNG GALAXY YOUNG . Ma pausal sova 10.internet ma zablokovany,doma funguje na wifi. Nemame problem! Je zodpovedna a dieta proste tel.potrebuje. Ja odporucam pre vasho syna tento Samsung.

blahowoman
7. dec 2014

A este podotknem. Od 2rocnika zš chodi sama do aj zo skoly. Ked nastupi do busu zavola mi,ked vystupi prezvoní a ked pride do skoly napise sms! Viem,ze je v poriadku,nemusim sa bat! Takto to urobi aj ked ide spat! Tu nejde o to,ci ma alebo nema dieta mobil. Ide tu o to,ze doba sa zmenila a to ze pred 30r sa rodicia o nas nemuseli bat je prec! Teraz sa ti cosi stane,a ludia ta maju na haku!

nikusssik
7. dec 2014

mobil chápem, ja som s deťmi robila, takmer všetky deti v druhej, tretej triede už nosii mobily....ale dotykový, pripojiteľný na wifi???? to ako na čo???? toto fakt nechápem....milion krát sa mi stalo, že deti ich ponechávali v triede, v šatni a neviem ešte kde, a to som učila v zuš, kde chodili na záujmové krúžky...neviem si predstaviť kde po ceste sú schopné ich ešte nechať...nič som nerobila len mobily hľadala, keď sa s ním domov nevrátili...a milión krát som musela telefonovať s rodičmi, lebo poniektoré deti si ho proste v škole vypli a nezapli aj do 15:30 a rodičia šli z kože vyskočiť, kde majú dieťa...no šlak by trafil aj mňa...takému malému dieťaťu myslím stačí obyčajný telefón, kde nemá čo navymýšlať, má mu to slúžiť len na telefonovanie...deti sa s tým dokážu tak zabávať, že sa na nič nesústredia a robia iba : aha akú mám hru a aha akú aplikáciu mám a nič normálne nerobia, čo robili deti pred 15 timi rokmi....už sa nehrajú medzi sebou ale ukazujú si mobily a kto čo v ňom má...ach, kde to spejeme...normálne sa bojím...ja mám ani nie dvoj ročne dievčatko, biedu netrieme, ale počítač a tablet jej nepúšťame, na to má čas...verím, že si poradí aj bez toho...telefon je ok, ale tiež sa budem snažiť aby ho mala na volanie, nie na chválenie sa čo všetko dokáže....a musíš rátať aj s tým, že čim viac do ňo investuješ, tým viac ťa to naštve, keď ho náhodou domov neodnesie 🙂

stella231
7. dec 2014

Zastávam názor väčšiny , môj ma tiež 8, a naštastie jeho list ježiškovi neboli , pc , mobily , plejko, či tablet. Boli to hračky. Tiež mame pre neho mobil odložený už dávno.... Odkedy začal chodiť do školy,avšak sme mu ho este nedali... Este stále si myslíme ze ho nepotrebuje. je to zakladovka tak aby sa dovolal. A vnútri je aj nejaká hra... Žiadny smartfón. Načo.. Proste nechápem podstatu smartfónu pre dieťa. A obhajovať to tým že ho chcete kontrolovať ho môžte aj cez nokiu3310. Ak sa chce pohrať môže sa občas na mojom tablete. Smartfonom ho bude lákať to že celý čas presedí pri hrach.....

moni73
7. dec 2014

dcera ma smartphon na volanie, posielanie sms/mms, fotenie. hra sa na nom mozno v cakarni u lekara, ma pre nu maly display 😉 . doma sme mali spolocny tablet, ktory som uz zdedila odkedy ma notebook 😀 . na nom travi cca 20 % casu, co je doma. to nie je casto, pretoze je "vonkajsi typ", zboznuje byt vonku, prip. po navstevach. zahra sa na nom, vie si spravit dokument vo worde, prezentaciu v power pointe, vie si vyhladat v googli, co potrebuje. nie je ani tlsta, ani nema problemy s recou 😎 .

natalka13
7. dec 2014

Skuste to pochopit tak,ze chcu mu kupit smartfon,usudili ze z rodinneho rozpoctu daju 100E - maju nato tak preco nie?

To fakt sa ma niekto hanbit,ze "jazddi na mercedese"?

prasiatko30
7. dec 2014

@natalka13 myslim si ze je podstatny rozdiel ked si dovoli ten mercedes clovek, ktorz si nan zarobil ako ked ten mercedes dostane 18 rocny fagan ktory nemal absolutne ziadnu zasluhu na tom mercedese - len tu ze je dietatom svojich rodicov - ono ptom mame plno tem kedy 8_9 rocnemu chlapcovi nevedia ani co mu maju darovat lebo uz ma vsetko - deti stracaju akekolvek sny. neviem akoby som to vysvetlila - ked niekomu das nieco po com tuzi hned ako si to zaziada bez toho ze by o to bojoval tak tie veci stracaju svoju hodnotu - to je moj nazor na to dat dietatu vsak si to mozme dovolit. 😅

katarinka289
7. dec 2014

Ziadny

katarinka289
7. dec 2014

@maznacik007 prave kvoli tpmu mobilu sa mu nieco moze stat,ked mu ho nielto bude chcoet ukradnut.Dnes aj kvoli 10€ dokazu zabit

elzika
7. dec 2014

Na co treba 8r dietatu mobil? Nech sa ide hrat von, alebo s normalnymi hrackami a ked sa chce hrat na mobile, tak si denne moze pozicat moj na 30minut a basta. Urcite by som chcela mat dohlad na tym, co na internete robi a s kym sa kontaktuje.
Mozno som staromodna, ale naozaj to nechapem.

petulda333
8. dec 2014

@elzika precitaj si temu a az potom komentuj!ja tiez nechapem ked vidim 3r decko v kociku s tabletom ci mobilom ako sa hraje,ale autorka pise ze jej dieta chodi so skoly peso domov a hodku dve je doma san,tak ho chce kontrolovat,prwto chce pren mobil a nie na hranie!!!!!

meluela
8. dec 2014

@lienkafoj ja by som dietatu ako prvy mobil na bezpecnostne ucely kupila asi nieco taketo: http://www.alza.sk/myphone-halo-11-cierny-d2168...
Ale potom samozrejme asi pride do uvazovania ze aj ked ma len 8r, tak spoluziaci porovnavaju, aj ked ten telefon bude na jeho ucel super tak ho mozu vysmiat lebo to neni pribly zamrznuty smartfon atd. A ked to ma byt vianocny darcek ... a clovek je zasa pri smartfone.
Sama neviem ako to budem riesit ked budem mat skolopovinne dieta. Mozno mu dam ten seniorsky hned od prvej triedy a hotovo nech si naspori na smartfon ked zacne brigadovat :D
btw. nedavidim smartfony a vyhybam sa im ako sa da ... vonku trochu klesne teplota a clovek si ani telefon suchym skrehnutnym prstom neodblokuje

angel257
8. dec 2014

http://mobilne-telefony.heureka.sk/nokia-asha-202/ ja osobne by som volila takyto obycajny tlacitkovy, pretože jednak je menšia pravdepodobnosť že mu ho ukradnú a druhá vec je , že na volanie mu to stačí zatiaľ....o lepšom mobile by som uvažovala ked bude starší 🙂

1marianna21
8. dec 2014

Vy ste poniektore strasne chore 😂😂😂 pytala sa aky mobil,svoje vymudrele reci ci ho treba alebo nie nepotrebuke...ked moj maly vyrastie a dostaneme sa do situacie,ze bude byvat co len 30min sam doma,tak mobil kupime..mozno ho nebude brat do skoly,bude doma,popripade ked pojde von,aby SOM VEDELA ZE JE V PORIADKU...ale kaslat na to 😁 načo to vysvetlovat,ked aj tak si kazda idete to svoje...no takto,k teme,mobil pozri nejaky jednoduchy,viem ze decka maju velke oci (mam ovela mladsiu segru) a viem,ze tuzia mat to co iny,ale predsa,naco mu appky,googleplay atd.nech sa zabavi inak,na to ma este v podstate cas.ale kazdy na to pozerame inak 😉 ja osobne som mala samsungy a bola som fakt spokojna.teraz mam htc a tiez nemam ziadenproblem..inak..moj bracho mal kedysi (nie pred 100 rokmi 😁😁😁) taku nokiu,display mala dotykovy a pod nim mala normal klavesnicu jak kedysi telefony mali..taky biely,znacka nokia ako som spominala..a to bol celkom ok telefon,stoji okolo 50e na bazari..nekupuj drahy, bo ak mu ho ukradnu alebo ho strati porazi ta 😁 drzim palce nech najdete ten spravny 😉

happyfrog80
8. dec 2014

ten najnovsi Iphone ,pri nom uz ani nebudes vediet ze nas synka 😂
Mimochodom ci smartphone abo lsptop ci tablet vsetky tieto sracky ak sa dotikaju bruska ci proste ked to ma na sebe ide z toho ziarenie a normalne citim hned bolest vnutornych organov.Je to hnus a urcite bych to nekupovala tak malemu decku.

evittam
8. dec 2014

Žiadny

sylvia225
8. dec 2014

môj mal, keď mal 8 rokov starú nokiu ešte s easy kartou a to mal telefon do školy kôli tomu, že mi zavolal, či majú tréningy a potom, keď skončil, aby som po neho prišla. nosil ho 2x do týždňa do školy, inak slúžil ako "pevná linka" doma, keď decká boli sami doma, aby sme si mohli zavolať. na občasné hry používali môj mobil, v aute, u lekára a tak, nový samsung, tiež nie drahý dostal v 4 triede. a druhý syn, ten má 9 rokov, tiež má ešte "šunku" kôli tréningom a ceste domov. easy majú stále, paušál im nedám, lebo sa bojím, že by prevolali aj gate. kľudne mu nejaký kúp, už aj z wifi aj na hry, ak nemáš niečo staršie zatiaľ zdedené, lebo na skontrolovanie to stačí. ja mám nejakú lacnú šunku HTC už 3 roky, ten moje deti milujú. drahý mobil v žiadnom prípade nekupuj, iba sa budeš báť. a to, že ti tu vypisujú, že načo prečo a tak, že na hranie, si nevšímaj, ak mu to chcete na vianoce, je jasné, že mu nedáte starý mobil a budeš mať 2 v 1 aj kontrola, a už aj na 2-3 roky má mobil
.... moje deti musia chodiť tento rok samé zo školy a som rada, že mi proste zavolajú, mami, už som doma, mami skončil som na tréningu, dojdi a konečne nemusím s jedným sedieť v telocvični, teraz sa s druhým môžem zatiaľ učiť .... tie reči tu, že 8 ročný mobil a 8 ročný SÁM DOMA .... veď to sú tretiaci .... 1/2 - 3/4 hodiny dokáže byť sám doma. veď mne zabehne aj do potravín a chodia so psom von.Ale je pravda, že v tom veku mali starý mobil, len kôli volaniu, na ježiška dostal vtedy tablet

elzika
8. dec 2014

@petulda333 Prepac, ale nemam cas citat 5 stran prispevkov. Precitala som si prvy a vyjadrila nazor.
A v prvom prispevku je napisane "dotykový, pripojiteľný na wi-fi, do 100 €, ale neviem sa rozhodnúť na značke a type. Samozrejme aby to malo nejakú pamäť, aby sa to dalo pripojiť na app store /google play/, kde sa sťahujú zdama hry." Tak z toho teda vobec nevyzera, ze ho chce hlavne na to, aby svoje dieta kontrolovala...

petulda333
9. dec 2014

@elzika no zjavne mu ho nekupuje na pol roka ale na dlhsiu dobu...tak chce aby bol modernejsi a nie staru sunku...aby sa mu aj deti nesmiali....tak nabuduce si precitaj trochu viac

tilly
10. dec 2014

nechapem jednu vec, preco sa tu neodpoveda na polozenu otazku... preco sa riesia ine veci... 😠 😠 😠 😠 😠 😠

moj ma samsung galaxy mini, teraz budeme menit my telefony, tak dostane galaxy S2, moc ho nevyuziva, v skole to maju uplne zakazane, musia to mat v skrinkach, ale vozim ho na treningy a kedze sa obom mojim chalanom treningy krizuju, tak musim starsieho nechat aj pol hodku pred treningom niekde na ihrisku, alebo pri skole, alebo sa nestiham pre neho vratit, tak musi pockat, vtedy som rada, ked ma ten telefon a mozem ho kontrolovat, jemu aj rychlejsie ubehne cas, ked sa moze hrat, inokedy sa ani nehra... mobil ma tusim od prvej triedy, ale vyuzivat ho zacal az teraz kvoli tym treningom...

tilly
10. dec 2014

inak vsimla som si, ze tie odsudzujuce nazory maju maminy, ktore maju malinke deticky, alebo zienky, ktore este deti nemaju...
takze damy, vyjadrujte sa, az ked budete mat vlastne skusenosti a pamatajte si jednu vec, zariekaneho chleba sa dva krat najes 😉

prasiatko30
10. dec 2014

@tilly ja mam 8rocnu a telefon nema a este tak dlho ani nebude mat

aaaaandrea
10. dec 2014

Ahoj ... moja dcera ma 5 rokov zijeme v zahranici .. tu je to uplne normalne ... prave naopak ak ide zo skoly a je doma tu chvilu sam preco mu nenechat mobil aby mohol prezvonit ci poslat 🙂 ze na vas mysli ....alebo nieco potrebuje .
ja sama ked idem len do obchodu ktory mam oproti domu nechavam doma druhy mobil keby nahodov ...
Zijeme v pokrocilej dobe kde uz deti same ovladaju elektroniku mobilne aplikacie ... neda sa tomu predist ...
a myslim ze je to kazdeho osobna vec .. a otazka bola Aky mobil ?
Ja uvazujem v lete ked pojde dcera na prazdniny k otcovi na 2mesiace jej kupit S3 mini nemrzne nestoji az tolko ... a mozeme si posielat i smajliky ked bude odomna daleko .. a nebudem zakazdym otravovat byvaleho ... ;) tolko moj nazor ...

123qwer45
24. sep 2015

Stavebnice sú klasifikované ako užitočné hračky, ktoré hrajú dôležitú úlohu v úplnej a vývoja dieťaťa. Je vyrobený z netoxického plastu. Môžete vyzdvihnúť lego star wars http://semilton.sk/toys/kit/lego/

majuska4401
15. okt 2015

odporúčam stránku kde máte aj rôzne zľavové kupóny zdarma ,dá sa pekne ušetrit na nákupoch ...pozrite si stránku www.kuponyzdarma.sk máte tam kopec kupónov s ktorými ušetríte

myfo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
12. dec 2020

Orientovala by som sa na znacky huawei a xiaomi. Xiaomi ma slusne mobily aj v cene do 100€