Je správne kúpiť pre chlapca dievčenskú hračku?

anjelik99
8. nov 2011

Myslite ze je vhodne kupit chlapcovi malu kuchynku? 😒 maly sa my stale hraje v kuchyni s hrncami a varechami tak som rozmyslala ci mu nekupit hrackarske, kazdy my ale hovori ze je to dievcenske ☹

lienockaa
8. nov 2011

veru, bodaj by boli chlapci stale taki nadseni kuchari.. 😉 moj muz nevari vobec, takze ak mi syn v tomto smere pomoze a neskor aj svojej manzelke, tak budem velmi stastna a pysna na to.. 😉

zuan
8. nov 2011

jasneeee, je to super hracka. nas syn ma riadov celu kopu, hrame sa na umyvacku riadov, varenie ... a minule vianoce dostal kuchynku, to bolo radosti 🙂 varil cajiky a prazenice, dobre sa zabavil a my s nim

katren
8. nov 2011

@anjelik99 to akoze nemozem Dominike kupit auticko ci tatrovku? a motorka co? no nasa mala by mala byt podla hraciek teda chalanisko ako vysita 😀 my sa hrame s bagrom, tationovym kufrikom s naradim, motorkami a autami....s dedkom velmi rada opravuje auta, chodi od oleja ako keby ho opravovala ona a samozrejme dedko je nadseny a mama tiez, bo sa "tesi" na to pranie 😠 😠 😠
Toto rozdelovanie podla hraciek alebo podla farieb co ma oblecene je podla mna strasne divne 😠 😠 😠
Nasa nema ani nausnicky a velmi sa jej hodi modra farba k ockam, tak jej sem-tam nieco take obleciem a teta v obchode hned, ze aky krasny chlapec....a ked ju opravim, tak na mna, ved nema nausnicky a je v modrom....tak to ma vie fakt rozhodit 😠 ale nic s tym nenarobime 😒 hadam taky trend coskoro pominie 😉

adulikka
8. nov 2011

moji chlapci sa hrajú z staršej ségry bábikami ...podľa mňa v poriadku kým sú malí a nosia veru červené tričká ,bundy...

mirkaove
8. nov 2011

Tak my sa chystáme kúpiť malému na Vianoce tiež kuchynku, keď ho to baví a nemáme s tým problém ani ja ani muž🙂 Tak isto v Dráčiku prvá cesta vedie ku kočíkom🙂 Máme susedy samé baby,tak nemôže predsa vyčnievať🙂🙂🙂

ivush
8. nov 2011

Skúsený psychológ by ti povedal, že dieťa do cca 3. roku života absolútne nerozlišuje rozdiel medzi dievčenskými a chlapčenskými hračkami, oblečením, atď....takže aj keby mojkal bábiku a staral sa o ňu - je to "divné" iba pre nás dospelých, ale v skutočnosti, je to úplne ok.

adulikka
8. nov 2011

a ja ke´d prídem pre chlapcov do škôlky vidím ostatných chlapcov sa hrať z kočíkmi

rolak
8. nov 2011

my sme 16mesačnej dcére kúpili opravárske náradie a hovoriacu vrtačku má už dlho, aj autíčka má a super sa s nimi pohrá... a vlastne aj traktor so zvieratkami má dlho a miluje ho 🙂 a vôbec mi ani nenapadlo,že traktor pre dievča je divné...

lubi22
8. nov 2011

@anjelik99 - my sme kupili synovi kuchynku k 2. narodeninam, normalnu velku na hranie - Tefal, je neutralnej farby, ziadna ruzova, a este k tomu aj sadu vsetkych hrncov a potravin 😉 Ked som sa pytala v Draciku, tak predavacka mi povedala, ze coraz viac rodicov kupuje kuchynky aj pre chlapcov. A vobec sa neobavam o synov vyvoj - tak ako sa zahra s autami, dinosaurmi, zahral sa aj s kuchynkou - teraz ho uz ale bavi menej.

katy1979
8. nov 2011

my uz mame styri roky takze asi by ho to dlho nebavilo ale tiez sme mali kuchynko maniu a mladsi sa zatial este nevyjadril ale ci chlapec ci dievca vsetko jedno. na svete varia vsetci aj kocikuju deti ci sa hraju s detmi teda bez ohladu na pohlavie. my mame modry kocik 😅 uzkoprofilovy tovar ked clovek nechcel ruzovy

anjelicek26
8. nov 2011

Detom kupujem hracky, co ich bavia, na pohlavie by som az tak nepozerala 😅 S kazdou hrackou si rozvijaju fantaziu. Hlavne aby neostali lezat v kute, to je najdolezitejsie 😉

Max ma po sestre vsetky "babske" hracky k dispozicii a uziva si to naplno 😅

katka3012
8. nov 2011

jasnacka kup 😉 aj moju dcerku bavi najviac sa hrat s hrncami a varechou 😅

anjelik99
autor
9. nov 2011

@katren ved toto nechapem ani ja co je take divne na tom mne sa pacila fialova tak som mu kupila fialou podlozku do kocika a kazdy ze ved to je dievcenske 😒 😒 no neviem kedy sa to zmeni, od babicky sme dostali knizku Palculienka a kamaratka vcera ze jej on ma dievcensku knizku 😠 no ako toto je uz moc 😖

anjelik99
autor
9. nov 2011

@mirkaove no to aj moj maly ide hned k babikam, u nas ich nema kde vidiet, kedze aj susedina mala nama babiky hraje sa z bratovymi autickami a kablami a to nikomu nevadi 🙂

mima300
9. nov 2011

Aku kuchynku ste kupili alebo sa chystate kupit ? Ja sa neviem rozhodnut ☹ Chcela by som zvukovu ale ziadnu som nevidela nazivo. Viete mi prosim poradit ktora je dobra ? Dakujem

kukucg
9. nov 2011

@anjelik99 Aj my mame kuchynku a nevidim v tom problem, maly mal aj kocik, ano kuchynka je cerveno siva a kocik modry, ruzovy uz by som asi nie, ale ja ju nemam rada 😅 😅 ale inak nevidim dovod preco nie, deti si pri hre nacvicuju rozne cinnosti a role ktore ich niekedy v zivote cakaju, modeluju dospelych atd. a ja dufam ze moj syn ked vyrastie aj navari aspon niekedy 😅 a ze bude kocikovat svoje dieta 😀

mojkamirka
9. nov 2011

podla mna to nie je dievčenské kupovat chlapcovi kuchynku, ja som môjmu kupila bábiku a mi to divné nepríde a najradsej má kočík ktorý si na ihrisku stale požičiava od detí, lebo to mi muž neschvalil, ale vsak aj chlapi kočíkuju. Podla mna je blbost delit hracky na dievčenské a chlapčenské, venuj mu to, čo ho zaujíma. 😉

kukucg
9. nov 2011

@anjelik99 ano aj moj syn ked chodil s tym kocikom hoci bol cely modry, aj syn aj kocik 😅 suseda nas zastavila ze jej ja ze mate chlapca a vidim ze dievca, a ja ze nie to je chlapec, a ona ze chlapec a s kocikom??? no bohuzial je to takto ale na to sa mozes vykaslat... nie je na tom nic zle ked ma chlapec doma aj kuchynku ci babiku... a vobec mu to nijakym sposobom neublizi 😉

tereza79
9. nov 2011

@anjelik99 to sú hlúpe predsudky hlúpich ľudí,ja mám bratranca o 3 mesiace staršieho spolu sme vyrastali a ja som mala nonstop v ruke jeho autá a motokáry a on vozil môj kočiarik a hral sa s bábikami,ani jednému z nás to neuškodilo,ja som kúpila nedávno malému fľašu suavinex ale mali len s tmavoružovým vrchnákom,ja super tak som ju vzala,tak mi kamarátka povedala že prečo mu kupujem ružové ako buzerantovi...no uznajte

lili777
9. nov 2011

Nečítala som odpovede, ale nedávno v reflexe na markíze sa vyjadrovala nejaká odborníčka, že dieťa sa má hrať s tým, s čím chce. A kuchynka mi ozaj nepríde dievčenská. Sú aj farebne také, že kľudne vhodné aj pre chlapca. Aj náš rámuje kuchyňu a varí. A malá mi chodí s autíčkami po zemi a ešte aj vrčí ako auto. Nech sa hrajú s tým, čo ich zaujíma. Ja som tiež bola správnou sestrou staršieho brata a hrala sa s autami, brat s mojím kočíkom a normálni sme, nijako nás to nepoznačilo 🙂

katka226
9. nov 2011

@anjelik99 a prečo nie ?! Náš malý tiež dostane na Vianoce kuchynku 🙂 Stále mi v kuchyni vyťahuje všetky hrnce a varechy, spolu miešame, varíme atď... Keď sme boli nedávno na návšteve u kamarátky s malou dcérkou, ktorá má takúto detskú kuchynku, malý sa tam vyhral hodinku vkuse 🙂 , čo sa bežne nestáva. Takže u nás je to jednoznačne za. A navyše, detské riady a i. sú pre detičky bezpečnejšie, ľahšie

anjelik99
autor
9. nov 2011

@tereza79 no presne takto to vsetci beru ze hned musi byt z neho "gay" kazdy sa tvari ze to je nieco zle, a aj keby v dospelosti bol ved to clovek aj tak neovplyvni a su to tiez ludia, urite to v nom nevyvola neaka hracka alebo farba odevu 😠 ved je to blbost

tea333
9. nov 2011

no pozeram, ze ludia stale hlupi su a budu. Ja nenavidim ked niekto rozprava na chlapcekov ze budu Gay, lebo sa trebars hraju s babikami, tancuju..za prve mi je uplne ukradnute aku bude mat moj syn orientaciu, bude to jeho vec a pre mna uplna samozrejmost, a za druhe, sexualna orientacia ma korene v prenatalnom vyvoji.Hracky vobec neovplyvnuju sexualnu orientaciu.Okrem toho je uplne trapne a sexisticke, ked mamicky hovoria svojim dceram - neuspin sa, si ako chalan, neblazni sa, alebo im kupuju len hracky typu kuchynka, veci pre domacnost, babiky, atd..zato syna ucia, ze ma byt samostatny, najlepsie bojovnik so zbranou, kupuju mu logicke a motoricke stavebnice, ucia ho presadit sa. Dievca zas ucia, ze je od neho vyzadovane, aby sa spravala ticho a slusne, ako princezna. Citala som o tom niekolko knih, pretoze mi to vzdy vadilo. Dcery sa ucia nesamostatnosti a nepriebojnosti, chlapci naopak.
A na druhej strane, nechapem preco by sme nemohli mat citlivych, chapajucich synov, ktori radi varia.Jeden z mojich bratov vyslovene preferoval "dievcenske" hracky, a je z neho velmi rozumny, ale citlivy chalan. Moj druhy
brat je napriklad pri zenach trochu netaktny, nie je taky citlivy

zuzin78
9. nov 2011

@janka_pn ahoj presne takuto kuchynku ideme kupit dcerke na vianoce je super, videli sme ju uz aj na vlastne oci.

zuzin78
9. nov 2011

@tea333 pekne napisane. moja mala ma iba vlaciky, auticka a ziadne babiky. proste ju nebavia take hracky. ked chce kladivo tak bude sa hrat s kladivom,. ved v dospelosti je to super, ked si poradi aj sama , a bude vediet zatlct klinec do steny.
u nas sme uz presli fazou od ludi, preco mala nema dievcenske hracky? ved je dievca a ma sa hrat s hrackami a nie s vlacikmi ako chlapec. 😠 proste ludia maju zakorenene v hlave rozdelovanie veci na dievcenske a chlapcenske a tak isto aj obliekanie, preco malu obliekate do modreho a nie do ruzoveho? lebo chce tak .
az tento rok chce od jeziska kuchynku z ikei ale aj tak bude varit pre vlaciky, hello kiity macky, mickey mousa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tea333
9. nov 2011

@zuzin78 ja chcem kupit malemu kuchynku na vianoce. Len neviem, ci sa s tym uz zahra, ked bude mat 1,5 roka.ci to nie je skoro na plne vybavenu kuchynku.mne sa paci taka velka od Tefalu 😎

zuzin78
9. nov 2011

@tea333 aj ta je pekna to som videla na nete,ale ked som videla tu z ikei tak inu uz nechceme . neboj prehra s tam a bude ti varit 😀

blau
9. nov 2011

@anjelik99 a preco by bolo. Ja tu mam kopec znamych co maju chlapcov a naozaj mozem povedat, ze kazdy ma doma kuchynku. Asi preto, lebo su to synovia manzelovych kolegov kucharov. Je to vyborny napad. Dokonca u kazdeho lekara maju v cakarnach kuchynku, riadiky, hrnce a hraju sa tam ako dievcata tak aj chlapci.
Moj syn ma naj, kamaratku v skolke a hra sa tiez v kutiku s kuchynkou.
Citala som dokonca nieje zle aj ked chlapcek ma doma babiku na hranie. MOj muz mal ako dieta tiez, a je uplne normalny a spravne vychovany gentleman 😉
Nemam rada, ani ked niekto povie uuuu chlapec a ruzove tricko? A preco by mal byt stale len v modrom?, alebo chlapcenskych farbach. ?? Deti si zacnu vyberat svoje oblubene farby na obleceni okolo 5-6 roku. ( docitala som sa to v casopise mama a ja)
Kupou detskej kuchyne potesis syna ( a nie obmedzene okolie, v konecnom dosledku sa oni v nej hrat nebudu) a ten ti bude za to vdacny 😉 Pekny den mamicky 😵

irriss
9. nov 2011

@zuzin78
tak muj syn a to byl jeste jedinacek, takze zadny vzor od sestricek....
strasne rad prevlikal a svlekal Barbie...ja mu musela neustale zhotovovat nove a nove saticky...
(zrejme DNA jeho tatinek mi i pres noc dokazal usit nove tehotenske saty) 😉

p.s. abych nezapomnela, zadne nasledky si nenese, libi se mu devcata... 😉 i kdyz typu Barbie..

irriss
9. nov 2011

@tea333
Mas na mysli s temi elektronickymi spotrebici? je tam tusim slehac, topinkovac, konyvka ..v zelenem provedeni -spotrebice a kuchynka hnedo zluta?