Je správne kúpiť pre chlapca dievčenskú hračku?

anjelik99
8. nov 2011

Myslite ze je vhodne kupit chlapcovi malu kuchynku? 😒 maly sa my stale hraje v kuchyni s hrncami a varechami tak som rozmyslala ci mu nekupit hrackarske, kazdy my ale hovori ze je to dievcenske ☹

zuzin78
9. nov 2011

@irriss 😵 🙂
moj synovec tiez sa hral s kuchynkou a pacia sa mu dievcata. je vysoko inteligentne dieta a ziadne nasledky ako tomu ludia hovoria ked sa chlapec hra s kuchynkou nema . vie v 10 rokoch urobit super chlebicky, uvarit si polievku mozni z neho bude kuchar.

irriss
9. nov 2011

@zuzin78
muj vystudoval hotelovou skolu 😀 😀 😀 😀 😀

tea333
9. nov 2011

@irriss http://www.najhracky.sk/index.php?s=detail&id=2243 myslela som tuto 🙂 mne sa velmi paci 😵

@zuzin78 tu ikeu som pozerala, ale pride mi taka velmi "klasicka" a my mame celkovo velmi moderny vkus 😀

zuzin78
9. nov 2011

@tea333 ja som myslala taku istu ale sofi sa taka uz nepaci. riady a hrnce jej tam dokupime a nejake ma uz aj doma tak toho bude mat dost

traktor
9. nov 2011

moja odpoved je ..môjmu sa pacil kocik, tak sme mu ho kupili..vozi tam babiku, aj si ju prezlieka, uspava../ obcas nasu macku 😀 /..ale inak ma rad auta, radi ich *opravuje*, ..nikdy som nedelila hracky na chalanske a babske..skratka..ja si myslim..ze deti sa maju hrat s takou hrackou, ktora ich bavi..

zuzin78
9. nov 2011

@irriss 🙂 mat doma kuchara je super

blau
9. nov 2011

Hm zda sa, ze vsetky co sa zapojili do diskusie sme normalne 😵 😵 . A nehame svoje deticky zit! Ach to ma tak hreje pri srdci. Na hlupe reci okolia, naozaj nema zmysel reagovat.

ajca123
9. nov 2011

Prečo nie? Moji chlapci majú doma golfač aj panenky. A aj kuchynku z Ikea a nadobycko..
Radi sa s tým hrajú a panenky prebaluju a vyzlekaju 🙂
A ked sa jim niečo páči a aj ked je to pre dievčata kúpim jim to.
A aj moji chlapci si sami radi vyberajú oblecko a radi chodia so mnou po obchodoch s obleckom.
Môj prvý syn aj má pochvali ked mi to slusi.
A páčia sa mu dievčatka a je normálny.

tea333
9. nov 2011

@traktor odkial mate taky pekny "hlboky" kociar? 🙂

@zuzin78 tak ona uz je velkacka, tak si vybera 😉 Moj spunt zatial na kuchynky asi nema nazor 🙂

irriss
9. nov 2011

@tea333
Tak my mame od Tefalu, ale nenapadlo mne to hned, my mame samozrejme starsi provedeni, o trosku mensi.. - kupovanou tusim pred 7mi lety...
Ale elektrospotrebice, jak jsem to ted zkoumala, jsou stale stejne,-konvicka a topinkovac.... jen v jine barve...a volske oko tam nemame 😀 ,je tam trebas i telefon..je to velmi pekne provedeni a jeste i ted si s tim hrajou, kdyz jsme v Cechach... 😉

dena
9. nov 2011

@anjelik99 myslím, že na tom nič nie je 😉 ale môže sa Ti stať, že tá hračkárska kuchynka ho nebude veľmi zaujímať a stále ho to bude ťahať do tej ozajstnej kuchyni, veď predsa tam je to zaujímavejšie pre deti 😉
a ešte jedna vec, môj synovec keď bol malý tak na prechádzky chodil s detskými golfáčmi, namiesto bábiky tam mal plyšového psíka...a teraz je už z neho poriadny chlap, ktorý je úplne "normálny"...

zuzin78
9. nov 2011

@tea333 mas vyhodu mozes kupit taku aka sa tebe paci 😀

traktor
9. nov 2011

@tea333 tu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8853645&tab=0 .., mali sme najprv ten sportak ..len sa Maťkovi nepacilo..ze *babika furt kuka a nespi * 😀 ..tak sme museli kupit toto vajicko..

tea333
9. nov 2011

@zuzin78 nie nadlho, mlady pan zacina mat maniere ..napriklad som mu kupila plysovu farmu z ikei, ale on ma pocit, ze vsetky tie zvieratka patria za skrinku pod televizorom..idu priamo tam 😀
tak neviem, ci to mam brat ze sa mu to nepaci 😀 😀 😀

@irriss tak to som rada, ze su tie kuchynky taketo trvacne.Nas chlapcek je trochu nicitel, ale dufam ze kuchynka prezije a bude na uzitok aj druhemu babatku 🙂
ja som tiez premyslala nad mensou, ale tato sa mi paci..moj muz mi do nakupov darcekov nekeca, ale ked mu ukazem aka je ta kuchynka velka, neviem neviem 😀 asi ju budeme mat dolu v kuchyni, a uz aj tak je tu vsetko popresuvane a vsade hracky 😎

tea333
9. nov 2011

@traktor ta cena 😕 😕 🙂 je pekny, ale mne sa nepaci ruzova farba, teda nie pre chlapca, ale tak celkovo nemam velmi rada ruzovu 😒

zuzin78
9. nov 2011

@tea333 😀 😀

traktor
9. nov 2011

@tea333 nas ma modro zlty..neviem ci presne u tej som nakupovala ..ale bolo to na mimi..a inak aj v tescu ich mali..

irriss
9. nov 2011

@tea333
no ja jsem to nechtela psat 😀 😀 😀 😀 ale jen jsem to naznacila, nechtela jsem Ti brat radost z darku... 😉
my jsme volili mensi, protoze by se nevesla vedle zehliciho prkna,magneticke tabule, kadernickeho salonku,...... 😉 Jedine snad na postel... 😀

tea333
9. nov 2011

@irriss v detskej izbe mame miesta dost, ale akosi som predpokladala, ze kuchynka bude pri kuchyni, aby sme mohli varit spolu. aj preto, ze musim dat na kuchynu zabranu.pred par rokmi sme este neuvazovali o detoch a dali sme si urobit sakra nebezpecnu kuchynu, mame na nej ostre kovove okraje, lebo sme nechceli uchytky, tak mame take otvaracie listy.takze so mnou maly varit v kuchyni nemoze.nastastie je to kuchyna do U a da sa uzavriet.ale pred kuchynu som chcela dat tu kuchynku, ako nahradu 🙂 ja uz mam magneticku tabulu objednanu..manzel ma bude milovat 😀

@traktor popozeram, diki za tip. inak som sa dobre pobavila na tom, ako sa matejovi nepacilo, ze babika furt kuka 😀

anjelik0907
9. nov 2011

@traktor úplne s Tebou súhlasím 😉 my sme tiež kúpili synčekovi keď bol maličký buginku aj s bábikou 🙂 do rodiny sa narodilo malé dieťaťa a on chcel potom stále iba bábu to mal 1,5 roka tak sme mu ju kúpili .Hral sa s ňou možno 1 a potom ho to prešlo .Teraz má 10 a je to typický chalan hrá futbal, hokej, iba autá a tak proste typický chlap 😝 Malé dieťatko sa može hrať s čím chce a ak si niekto myslí ,že by to mohlo zmeniť jeho orientáciu je na veeeľkom omyle, lebo podľa mňa je orientácia daná od narodenia.
@anjelik99 poznám veľa chlapčekov ktorí sa hrajú z kuchynkami a nikomu to nepríde divné 😉

irriss
9. nov 2011

@tea333
aha, takze u Vas bude kuchynka fungovat neco jako "detska ohradka" 😀 😀 😀
to urcite manzel pochopi, to je i dobry duvod jak pripadne vysvetlit investici - "nepromyslel- nedomyslel jsi dobre nasi kuchyn, tak jsem to musela domyslet ja nakupem dalsi" 😀 😀 😀
U nas take neni treba se dohadovat o darcich pro deti..
A jeste k tomu mistu v detskem pokojicku - ja mam 3 devcata, takze vsechno je 3x...a maji spolecny pokojik... 😉

martaniana
9. nov 2011

My tiež na Vianoce plánujeme synovi kúpiť kuchynku, nič zlé na tom nevidím..neviem prečo obchodníci škatulkujú hračky na ružové a modré..však aj chlapci majú záujem o riady nie? 🙂

tea333
9. nov 2011

@irriss tak 3 dievcata v 1 izbe, chapem ze nemate kam davat veci 😉 A tu kuchynu som vymyslela ja a manzel mi ju dal vyrobit na mieru..Ale to som maturovala a na deti nemyslela 😀
my sa o darcekoch bavime, len ak su velke (rozmerovo), lebo vzdy musime vymysliet, kam ich dat.Mame velky dom, ale hracky su vsade- v hostovskej, v detskej, obyvacke, spajzi.. 😀 😀 a moj manzel je z toho nestastny.Kym sme boli sami, nebolo nikde nic vylozene, ani len ovladac od TV 😀

zzzz128
9. nov 2011

@anjelik99 No a čo,moja dcéra sa len s autami hrá 😀 Načo bábiky,už 3 hnijú na komode 😀

zzzz128
9. nov 2011

@anjelik99 No a ešte,minule u nás bola akmarátka s 3r a 5r chlapcami,celý čas sa len s kuchynkou hrali 😀

jahodka11
9. nov 2011

podla mna ano 🙂 moj maly si pyta od jeziska okrem aut a podobnych akoze chlapcenskych hraciek ruzoveho ponika 🙂 uvidim, mozno ho aj dostane, ked sa mu paci 🙂

irriss
9. nov 2011

@jahodka11
urcite nesmi chybet..primlouvam se!!!!!!!!!!
i kdyby mel byt zaveseny z druhe strany stromecku, jako prekvapko ozdobicka na hrani...
Odhalila bych ho az jako posledni darecek, jen tak poznas, zda mu opravdu chybel v nabyti touhy a prani..a zorientujes se pro priste..a treba uz nebudes nikdy vahat nad "obycejnou ruzovou" 😉

hoogy
9. nov 2011

@anjelik99 noa? nepocuvaj kazdeho,ale kup to co tvoje dieta ma rado. moj maly ma doma aj babiky lebo sa s nimi jednoducho lubi hrat. dokonca aj kociarik sme uz zaobstarali a niekedy s nim ideme aj na prechadzku. aj nad kuchynokou som rozmyslala,ale on radsej vari len so mnou. a minule si v obchode vybral namiesto pultu s naradim upratovaci set 😀jasne ze ma aj kopec auticok a s tymi sa lubi hrat uplne najviac,ale nevidim dovod preco by nemohol mat babiku alebo kuchynku.

sisaha
9. nov 2011

moja dcera sa hra iba s autickami...fascinuju ju vsetky modely, dokonca pozna takmer vsetky znacky aut..Cize nasa prechadzka je jej monologom, kedy sa pozrie na auto a hlasi: audi, renault, opel...niekedy ked si nestihne vsimnut predok alebo zadok auta, tak ho identifikuje podla originalnych puklic na kolese..Neriesim..babiky ju nezaujimaju...Mozno z nej bude automechanik 😀

janka_pn
9. nov 2011

@jahodka11 vymenime za vyklapacku 😀 😀 😀