35+ a prvé dieťa

guccigirls
1. aug 2017

Ahojte,ťažko sa o tom píše ale skúsim 🙂...Obaja s manželom sme po 35tke a zatiaľ nemáme dieťa,no snažíme sa už 7.rokov.V poslednej dobre sa často stretávam s názorom že je už pre nás(mňa) neskoro mať prvé dieťa v tomto veku po psychickej stránke.Popravde neriešila som to nejak doteraz predsa len doba pokročila a žijeme iní život ako naši rodičia a star.rodičia ale nejak sa posledné týždne nad tým zamýšľam.Žienky predpokladám resp.dúfam že ste tu také tak ako zvládate túto situáciu?

marcelatje
2. aug 2017

@anomylka predpokladam.ze pises o mne 😬 ako vies ze som ja, alebo niekto iny tu nemal problemy s otehotnenim? 🤔
Kde pisem aby sa zena okolo 40ky o dieta uz nesnazila? Je to kazdeho osobna vec, aj tvoja. Nikde nikoho neodhovaram, opisujem realitu a svoj subjektivny pocit. Lebo akokolvek si pred realitou zakryvame oci vo vseobecnosti vacsina 60 rocnych ludi problemy ma. Ano, ano zomriet moze aj mlady clovek ale.....
Sama som "starsou" matkou, musela som zvazit vsetky pre a proti a ano, som si vedoma aj toho, ze mladsia uz nebudem, vek sa oklamat neda a to ze sme v nasom veku plne elanu neznamena, ze to tak bude aj o 20 rokov.
Je na kazdom cloveku aby robil vlastne rozhodnutia. Je uzasne ze niektori sedsesiatnici su vitalni, ale vacsina ma rada svoj klud. Budem mat 40 a poviem ti, ze ak by zomrela moja mama dost by to mnou zamavalo. Nezivi ma, neriesi moje problemy staci mi vediet ze tu je chape a podporuje ma. Ze sa mam na koho spolahnut. A to zijem v stabilnom vztahu bez vacsich problemov. Kiez by tento pocit v styridsiatke mohli mat aj moje deti.

dasenka26
2. aug 2017

@guccigirls tiez som citala vela clankov na tuto.temu, ono ide aj o to ze po 35tke uz clovek tak nevládze, ci uz zena alebo.muz, viem to podla seba, skoro 2r sme sa v noci nevyspali..a uz aj genetickych vad je viacej, ale je to velmi individuálne..takze ak chcete nech sa cim skor podari 😉

lelia
2. aug 2017

@guccigirls neboj,vobec to nie je neskoro.Ja som prve rodila tesne pred 41 a druhe ako 42,5 rocna. Vsetko bolo prorodzene, od otehotnenia az po porody a vsetko bolo bezproblemove. Samozrejme,ze lepsie aj prirodzenejsie by bolo mat babatko okolo 30, ale zivot mi to tak doniesol.A som stastna a nelutujem.A zvladala som to po psychickej tak aj fyzickej stranke uplne OK.

emilia25
2. aug 2017

V dnesnej dobe ma pomaly kazdy druhy par problem s otehotnenim a pritom su uplne zdravy a aj mladsi.cim to je asi naozaj touto dobou vsade sami stres co tiez moc k tomu nepomaha.ja to tiez poznam a to som si hovorila ze som plodna jak jablonka ved som porodila 3 chalanov tak 4 nebude vobec problem.no stres urobil velmi vela v tom obdobi sme si povedali ze chceme dom takze hladat ho dane vysoke pomaly rok sa uz koncil takze nas aj cas tlacil potom vybavivacky hypo prerabka stahovanie a asi najviac nam zozralo predaj bytu vyse roka.toto cele obdobie sa nam vobec nedarilo okrem dvojiciek co som potratila a potom zas nic.tak som sa zmierila s tym ze uz 4 nebude.vsetko sa ukludnilo ja predala vsetky veci po detoch.no ale muz s tym moc nebol stotozneny tak to vyskusal naozaj stacilo jeden krat potom sme si opet davali pozor.proste klud a pohoda velmi prispela k tomu ze konecne mame nasu vytuzenu princeznu.takze naozaj treba vsetko v klude nechat to tak ono to pride samo.uzivat si to na plno a neriesit.

terezka1947
2. aug 2017

@guccigirls no,ja ti mozem napisat ako dieta,kt.sa rodicom narodilo ako prve v 34r,no a ama som prve prodila v 31r,cize ani nie najskor,ani nie neskoro.....
rodicia mi zomreli skoro-cize jasne,ze pohlad na zivot je po smrti rodicov iny,to uz nie je uplne bezstarostne,hoci nebolo ani ked zili,lebo boli uzasni rodicia,ale velmi casto a vazne chori...
vydavala som sa neskor,pretoze....manzela som spoznala az neskor,nejako som si nevedela predstavit ako otca svojich deti niekoho dovtedy
a poviem o takto
nebudeme si tu nahovarat,ze mat dieta v 20,ci 30 je to to iste
ci je doba taka,ci 50r.dozadu....vek zeny,ci celkovo vek rodicov nepusti
niekto deti nechce,chce si uzivat...niekto deti chce,nemoze....caka roky=aj to dost podstatne ovplyni starsotlivost a celkovo vsteko okolo dietata aj v 35-40r.
druhe dieta som mala po 35 a citila som rozdiel,jednak dve deti je uz ine...a jednak,sama citim,ze mnohe veci uz beriem,riesim,vladzem inak....
takze....ja by som vek neriesila....ak sa na babatko tesite,chcete ho.....chodte za nim so vsetkym,co k tomu patri...niekomu sa zadari hned,niekto sa naozaj nacaka..a mozno tesi o to viac
neries vek...
opakujem,nie je jedno,ci mas 20,ci 30...ani 40....nie je to jedno a nidky nebude
ale len vek samotny s dietatkom nic nema
ide o zrelost rodica,nie iba financnu,resp.najmenej o financnu ide,lebo deti sa vychovali aj v hlade pocas vojny....
nebojte sa,nerieste co ini hovoria-ono ani to vobec nemusia mysliet zle
a chodte v ustrety babatku....
prajem vam,aby sa coskoro podarilo a robilo vela radosti

alaguema
2. aug 2017

@guccigirls O 20 rokov je z dieťaťa dospelý človek a nepotrebuje ťa pri plnej sile, ale už len ako občasného radcu a milujúceho človeka. Najviac sily budeš potrebovať prvých 10 rokov. Fyzickej aj psychickej. Osobne si ale myslím, že v rodičovstve zohráva veľkú rolu osobnosť rodiča, nie jeho vek. Samozrejme, extrémy ako prvé dieťa v 45, sa tomu už vymykajú. Žena s malým prckom a problémami s nastupujúcou menopuazou, asi nie je to pravé orechové...ale tiež sú aj výnimky.

rutie
2. aug 2017

Dieta je dar. Je lepsie mat ho skor, ako neskor. Je lepsie mat ho neskor, ako nikdy.

Zivot sa neda naplanovat. Vela veci mame pod kontrolou, ale prave to, ci a kedy nam bude dopriate priviest na svet novy zivot, a ako dlho si v zdravi uzijeme ten nas vlastny, to su veci, ktore pod kontrolou nemame. To nas uci prijmat veci, tak ako su, uci nas to pokore. Pred bohom, prirodou, prozretelnostou, vyssou mocou, osudom. Nech si to nazve kazdy ako chce.

Su ludia duchom mladi, vitalni a aktivni do osemdesiatky, su sesdesiatrocni rezignovani starci. Su matky teenagerky, ktore su zodpovednejsie ako matky tridsiatnicky. Su styridsat rocne mamy, ktore so svojimi detmi chodia na Pohodu, stanuju a cestuju karavanom po svete, su 25-rocne mamy co sedia doma, aby dietatu dopriali pokoj a rezim. To je to, co ovplyvnit do velkej miery vieme.

Nerob si starosti. Dieta je dar a ak ti ma byt darovany, tak to tak ma byt. Treba ho prijat s radostou a vdakou. Som v tvojom veku, mam uz deti 4, su uz dost velke, ale vobec sa necitim stara na dieta a to dobre viem, co obnasa dieta mat. O dvadsat rokov sa rozhodne nechystam do domova dochodcov, ale na velku cestu po svete 🙂 , hadam mi bude dopriate...

ciernypes
2. aug 2017

@emi16 praveze ja som viacej potrebovala spat ako 20r.Teraz v 35 aj ked som mohla,uz sa automaticky budimno 6rprve dieta v 35.porod malina,ale ja som hodne sportovala,tak je to mozno tym,ze som msla dobru kondicku no a dieta zvladam ok a to mam dieta kt spi len na rukach,cize napr spi 2hodkt mne na rukach a ja cely cas hopkam na fitlopte....mozno,ze by som sa jej mala viacej prihovarat,co robim..v tom mozno ze badat vek.

libawet
2. aug 2017

@guccigirls tak, na toto sú rôzne názory. Všeobecný je - mať deti do 35, lebo po tomto roku je to u ženy všetko horšie a aj horšie sa otehotnie, horšie sa tehotenstvo zvláda, môžu prísť rôzne komplikácie pri pôrode, atď. S tým vekom, že budeš dôchodkyňa a dieťa bude mať cca 20, je pravda, no s tým do toho ideš a vieš o tom. Nikto Ti nezaručí a nevie dopredu povedať, ako to všetko bude a čo bude. Záleží to len od Teba a partnera, či si na to trúfate a či sa Ty sama na to cítiš. Píšeš, že sa o dieťa pokúšate 7 rokov, no je už dosť dlhá doba. Riešite aj iným spôsobom ako prirodzenou cestou ? Pokús sa aj upokojiť, netlačiť v tomto na pílu, úplne to vypustiť z hlavy, akoby sa s tým zmieriť, a vtedy sa to stane. Ak po dieťati túžiš a stane sa to, tak už nebudeš riešiť, či máš 35 alebo 40, budeš sa tešiť, že je dieťa na ceste, veľa šťastia.

libawet
2. aug 2017

@kiwi3 no ale zasa, ako u koho. Mám 45 a spím viac ako kedysi. Takže mať malé dieťa, by ma asi zabilo, proste sa musím vyspať, cca tých 7-8 denne bez prerušenia.

willino1
2. aug 2017

@guccigirls ja som rodila v 40-tke dvojičky, teraz majú 2 roky... myslím, že materstvo zvladam lepšie ako by som to dala v 25-ke 🙂 mám oveľa väčšiu mieru trpezlivosti 🙂 a čo sa týka budúcnosti... no povedzme to takto, dakedy ženy rodili v 25 (a to už bolo neskoro) a po troch deťoch išli do dôchodku kedy? v 51-53 rokoch? takže keď malo dieťa cca 25 matka už bola skoro dôchodkyňa... keď my pôjdeme na dôchodok v 65 tak sme na tom cca rovnako... 🙂 dnes sa ženy v priemere dožívajú 80 rokov u nás ... tiež na to myslím čo o 20 rokov a že sa pravdepodobne nedožijem vnúčat 🙂 hlavne ak budú krpci čakať ako ja 🙂 beriem to tak, že sa snažím ich moc nerozmaznávať a neustále myslím na to, že z nich musím vychovať samostatných ľudí skoro, ak by sa mi niečo stalo... zároveň ich musím viesť k tomu, že potom budú oni musieť pomáhať mne, keď budem na dôchodku a tajne dúfam, že sa mi ich podarí namotivovať aby si správne vybrali nejakú fajn kočenu a nečakali s bábom tak dlho ako ja 🙂 ale ja zas predpokladám, že k samostatnosti, a zodpovednosti voči svojim blízkym by sa malo viesť dieťa vždy nielen u starších matiek 🙂 takže smelo do toho 🙂

maminuska
2. aug 2017

@marcelatje ja s tebou plne súhlasím .. je každého vec v akom veku to dieťa mať bude, ale treba si priznať určité skutočnosti .
Ja mám deti v nasledovnom období .. 20,26,35 ,39 . A teda rozdiel vidím . Najlepšie som bola pripravená asi v tých 26 rokoch . Teraz čakám mimi v 42 a mám teda obavy. Dieťatko nebolo plánované, napriek všetkým možným opatreniam si cestu na svet našlo .
Rozumiem aj ženám čo deti nemajú lebo sa im nedarí alebo nenašli vhodného partnera že to dieťa chcú , aj ja by som chcela aj v tej 45 ..len treba sa pozrieť aj na to skutočne reálne , chcem dieťa a chcem ho trebárs aj v tej 45 ale plne si uvedomujem že to už nie je práve ideálny vek .
A 20 ročný človek stále potrebuje svojho rodiča.

libawet
2. aug 2017

@guccigirls s tým vekom - si si aj sama odpovedala, je to individuálne, niekto sa cíti starý, chorý a nevládny už v 50-tke, iný ešte v 90-tke lezie na strechu a opravuje ju ( to naozaj, sused mojich rodičov a k lekárovi bežne príde na bicykli 🙂 ), takže záleží len od Teba, v akej fyzickej kondícii v tej 60-tke budeš, ako sa už teraz o seba staráš, aké máš gény atď., aj tu platí - čo v mládí zaseješ, na starobu akoby si našiel. Treba sa o seba starať, zdravo jesť, mať dostatok pohybu, nezaťažovať sa hlúposťami, odbúravať stres, byť nad vecou, nebrať sa až tak vážne a ani ten život a sexovať, priatelia - " na všetko platí len jedna vec, a tou je zanedbaný sex. "

dai
2. aug 2017

@guccigirls ahoj. neviem v ktorej casti slovenska zijes... v kazdom pripade je velky rozdiel medzi BA a zapadom a zvyskom slovenska - ja aktualne cakam 3tie dieta a tiez uz som 35+ - jasne ze clovek ma obavy , na druhej strane kecy o stuzkovej citam len na mk, v mojom okoli je kopu 35rocnych bab co deti chcu ale este sa necitia - ich rozhodnutie... jasne ze niekde na vychode na vidieku je to asi tazsie kedze tam polka zien je vychovavanych tym ze najvacsie zivotne terno je dobre sa vydat a co najskor zacat rodit☹
pozri, ja mam kamosku co rodila prve v 37mich - a stale mi rozprava ake je to pre nu narocne... ja budem teda tiez tak rodit ale vobec sa tak necitim ako mi to ona vtedy popisovala - je mi sice zle ale menej ako pri dcere ktoru som cakala pred 30tkou, pri oboch predchadzajucich detoch som mala v prvom trimestri velke problemy, musela brat lieky na udrzanie plodu a pod. ... teraz zatial klop klop bez problemov... pocitovo - som omnoho kludnejsia a trpezlivejsia ako pri prvom dietati, kondicne viem ze pojdem hore - tak ako na kazdej materskej 😉 takze sa nato tesim...

uprimne, co sa vzhladu tyka - je to len na tebe ako budes vyzerat v 60tke - su 30tky co vyzeraju horsie... ja aj tu ked vidim niektore 20tky ako idu ohovorat starsie a ked pozriem tie fotky tak rozmyslam ci to myslia vazne ze maju tak malo lebo vyzeraju starsie ako moje 40rocne kamosky:-/ a co sa tyka zdravia je to podobne - su vitalne mlade 60tnicky a stare usedene zivotom ubite 30tnicky... moji rodicia si dovolenky zacali realne uzivat az ako 60tnici... a dieta svojho rodica pokial je vztah zdravy potrebuje vzdy - v 20tke by uz malo byt samostatne a smrt rodica ho vzdy bude boliet rovnako a chybat bude tiez rovnako:-/
chcela som tym len povedat ze kasli na reci inych, ty vies co chces a ako sa citis - nemoze sa marka od susedov s tebou porovnavat alebo marka nie je ty😉

libawet
2. aug 2017

@marcelatje no trošku si tu dovolím oponovať. Mám 45 a syn 22. Starať sa o neho - je tiež samostatný, no na nás s mužom plne finančne závislý, pretože chodí na VŠ a ešte má dva roky. Áno, jasné že si občas privyrobí brigádami, ale to beriem, že sú jeho peniaze a určite ich od neho nepýtam ako nejakú pomoc. Takže, nemôžem si dovoliť a ani môj muž, že už nebudem vládať, ešte proste musím robiť a na niečo také ako nejaká choroba nechcem ani myslieť, pretože by sme to neutiahli. Neviem si predstaviť, že by som mala tých 60 a viac a syn len tých 22, ja neviem, či budem vládať v 60-tke, napriek tomu, že sa o seba starám. Mne práveže vyhovuje, že mám ešte relatívne mladý vek a už dosp. syna...ako píšem, je to individuálne.

dai
2. aug 2017

@libawet ale keby sa syn o seba postarat musel tak sa hadam postara... bol by hold skor samostatny. moj muz ma starsich rodicov, VS si kompletne platil sam, hned po VS financne rodicov podporoval - je to jedna z veci ktore mi na nom od zaciatku imponovali... a rovnako zodpovedne a samostatne funguje aj zvysok svojho zivota...

libawet
2. aug 2017

@guccigirls a áno, ešte jedna vec - inak rozumie 20 ročnému 40-tnik a inak 60-tnik.

dai
2. aug 2017

@libawet inak moj muz ma stale oboch rodicov, ja zial uz nie... a to som sa im narodila fakt ze skoro☹ a teda s tym porozumenim absolutne nesuhlasim - toto je cisto otazka mladosti ducha ktora s vekom nesuvisi absolutne - pre mna naj kamos v puberte bol moj stary otec - rozumela som si s nim cely zivot a v puberte este viac... ( pritom moja mama nemala v mojej puberte ani tych 35 )

libawet
2. aug 2017

@dai jasné, že áno, je v ČR v Brne a funguje úplne sám a áno, musel by si nájsť brigádu ako napr. jeho spolubývajúci, čo si na školu musí zarobiť. Je to aj plus do života, obrovské plus, uznávam....a som si vedomá, že to synovi uľahčujem, lenže on nie je typ, ktorý by to zneužíval, a váži si to, vie, že to nie je len tak....ale odbočila som od témy - áno, 20 ročný by sa už vedel aj finančne o seba postarať, ak by jeho starší rodič 60+ už nevládal, čo je možno aj dobre pre toho 20-ročného. Možno je to skôr o tom, že ten 60-tnik horšie zvláda toho 20-ročného a horšie mu rozumie ako ten 40-tnik, ako som potom napísala.

emi16
2. aug 2017

@ciernypes
Ja som mala tiez super kondicku
Od 7.00 do 19 a dlhsie makacma na nohach plus schody 4 poschodia nespocetne mnozstvo krat
Makala som ako manazerka v kongreske
Ale ked clovek 5 rokov neprespi celu noc a pocas chorob pochoduje s dietatom na rukach lebo sa dusi soplom a kaslom
Nech sa dieta vyspi a od piatej zas ficat domacnost plus nosenie dietata na rukach a plus druhe chore
Bez babicky a deduska
Myslim, ze na sport ani nezostane cas nie to chut
Len si nesadnut. Aby som nezaspala 😜
A choroby u mojich bab s imunodeficitom trvaju min.2tyzdne
A ta mladsia skoro dvojrocna stale nespi celu noc
Zo sna plakava a kazdu noc je min 2 hod.hore a place
Je to jedos
U nas sa neda nic planovat
Aj teraz si z dofci priniesla sarlach
A druha crevnu vyrozu
😬

libawet
2. aug 2017

@dai ...ale aj to porozumenie je individuálne, nie všetci sú takí, takže sa to nedá brať ako všeobecné pravidlo. Mne to skôr vychádza tak, že predsa len ten 40 ročný rodič 20 ročného " dieťaťa " je taký viac, akoby som to povedala, aby som sa nikoho nedotkla - "trvácnejší" ? 🙂 🙂

terezka1947
2. aug 2017

na mojej stuzkovej mali rodica cez 50r.,myslim,ze duchom mladi boli....ale nie sposobom-prihluplej puberty,kt.na nich prichadzala v 50r,co by si nieco museli dokazoavt
boli otvoreni nazorom mladych,ale aj mali nadhlad nad zivotom-ich nazite skusenosti,atd
cize mne sa nas vztah pacil
otec mi napr.vzdy povedal PRE a PROTI pri rozhodnutiach a snazi sa byt nad vecou
a rodicovske nazory som brala,niektore hned,niektore s hundranim po rokoch,atd
ale myslim,ze aj ja som nebola kalsicky pubertak...neviem,mozno prave tym,ze rodica boli starsi a na vela veci inak reagovali,vychovavali ma....mozno tym,ze yvali casto chori a to vplyvalo aj na moju potencialnu mladicku bezstarostnost
ale napriek tomu si nemyslim,ze by sa tak -aspn podobne nespravali aj mladsi rodicia
je to v ludoch a v nazitych skusenostiach
mam znamu,kt.ma 55r a o nu sa mama stara aj teraz,o celu rodinu,deti jej vychovala...a ona sa aj teraz sprava ako keby mala 15r,je to velmi divne a teda...nazorom,spravanim je skor trapna...hoci ona si to nemysli
mama s nou chodi k lekarke,vybavuje veci...vari,perie....a pri tom je to zena s VS,robi vo vyskumaku a nie je nejaka putka pod maminou papucou,aaaale jednoducho-mama sa o nu stara akoby mala 15
ja osobne,keby so si mala vyberat,no a bolo by to v mojich rukach,deti my som mala skor
ale som stastna aj tak
inak...ja to tiez citim=unavu...inak som zvladala nespat mlada,inak teraz...ponocovania pri dvoch detoch davaju zabrat...a uz asi aj hormony,atd...asi vsetko so vsetkym suvisi...jednoducho,clovek starne....a treba to brat normalne

ciernypes
2. aug 2017

@emi16 neockuje sa na sarlach?

emi16
2. aug 2017

@ciernypes
Pokial viem tak nie
Je to streptokokove ochorenie kt.sa opakuje
Moje baby, ale aj tak maju individualny rezim ockovania pre imunodeficit
A kazde jedno znasaju katastrofalne

ciernypes
2. aug 2017

@emi16 jaj,som nevedela,,,,tak to mas dost prace potom.....Neviem ohladom toho spanku,si pamatam ako 20r ked som kazdy den o 4r vstavala do prace,pre mna to bol trest,teraz uz asi rokmi som si zvykla a robievala som aj nocne,cize ked vstavam k malej v nici a kazdy den vstavam s nou o 5 sa citim cez den normalne fit a vyspata a to ani kavu nepijem.

marcelatje
2. aug 2017

@libawet suhlasim, realita nepusti a ci to niekto prizna alebo nie, vekom cloveku sil len ubuda.
To ze syna v jeho veku podporujes je super, tiez tvoje rozhodnutie, ktore ti vyhovuje tak je to ok. Ja som samostatna od skoncenia strednej skoly, VS som tiez vystudovala za svoje. Svet nie je o tom aby vsetci vsetko robili tak ako to robim ja, lebo to je jedina spravna cesta. Kazdy nech robi tak ako uzna za vhodne, ale nech si nezakryva oci pred realitou. Nesuhlas okolia s mojim rozhodnutim sa prjima tazko, preto chapem aj reakcie diskutujucich (I ked pravdepodobne ani jedna z nich nema 60 a 20 rocne dieta) no pravdepodobnost choroby, umrtia ci inych komplikacii sa s vekom zvysuje to je holy fakt.

rutie
2. aug 2017

@dai Nie vzdy s tebou suhlasim, ale dnes suhlasim so vsetkym... A blahozelam, zelam pokojne tehotenstvo, zdravie, tebe aj babatku, tebe vela sil a celej rodine vela lasky.

libawet
2. aug 2017

@marcelatje zhrnula si všetko, veľmi výstižne a jasne, aj 1000 palcov hore!

dai
2. aug 2017

@libawet to s tym porozumenim - asi budeme fakt polemizovat... vies, mne 3 spoluziacky porodili na konci strednej - mali 18 rokov... teraz maju kazda 2he alebo tredie - cize rozdiel aj tych 15-16 rokov medzi detmi... jedna z nich je moja naj kamaratka - ked sa s nou bavim tak velmi lutuje ako zaobchadzala s dcerou - lebo boli vzdy take kamosky, teraz ma s nou obrovsky problem - dcera ju v tych 18tich absolutne nerespektuje ako mamu... s tymi mladsimi vobec uz taky problem nema...
ja si s mojou maminou aktualne rozumiem velmi dobre - ale pisem, aktualne - fakt v tom veku 13-17 rokov to bolo velmi zle ... a to teda som mala mladunku mamu aj otca... moja dcera si napr. super rozumie s mojou maminou - a je medzi nimi 50 rokov... je aktualne u nej na prazdninach a ked sa pytam co robia tak pravidelne dostanem odpoved ze klebetia, rozoberaju malej skolske lasky a problemy etc. ... to som ja s mamou nikdy nemala ked tam bol ten rozdiel 20 rokov☹

dai
2. aug 2017

@rutie dakujem pekne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre