A mrcha zase prišla

bibinkasestka
19. mar 2011

☹ uz tolko sa snazime s priatelom o babo ze som zufala.....
teraz este ako naschval mi tie hnusne kramy zacali spinenim....co sami predtym nestalo....to bolo naschvallll.......:(
uz som si myslela ze je to tehu spinenie,,,,, a nic.... tie hnusne kramy prisli a este aj s vysmechom.....:( tak mi to pripada
baby co mam robit??????????????
mam 26 a som na pokraji :((((( fnuk

lucka_220809
19. mar 2011

Ahoj..mam tiez 26, s maznelom sa snazime 4 mesiace... teraz mam pred menstruaciou 2 dni, a uz citim na celom tele,ze uz sa mi spusta, bolia ma krize a podbrusko a prsia, skratka normalna PMSka... nechcem este zufat. Dlho sa uz snazis? Drzim palce..
Inak som tu prvykrat, velmi som nechcela sa pustat do takych debat, aby som sa nevystresovala z toho 🙂 Ale tvoj prispevok uplne volal moje meno 🙂

bibinkasestka
autor
19. mar 2011

@lucka_220809 ahoj lucka 🙂
no snazime sa okolo roka...ja som bola vcera taka sklamana a nahnevana ..
Ale dnes je to uz ako tak ok nic s tym nenarobim..Asi tomu uz necham volny priebeh , uz nebudem ani plodne dni pocitat... mozno ked na to nebudem mysliet tak sa to podari...Vela bab tu to pislo ze ked sa prestali na to sustredit tak to vyslo 😀
Zelam ti vela stastia 🙂 a dufam ze mi coskoro napises ze cakas babatko 🙂)) 😉

havi
19. mar 2011

ahojte,plno vas baby chapem,ale som stastna ze uz jedneho drobca mam po 4rocnom snazeni,pocitani,laparoskopia,vysetrenia,bolo to stresujucu,mnohy povedia,nestresuj,nemysli na to,ale to sa neda,ale mam pocit ze ked je az moc chcene,tak sa to nedari ☹ aj v nasom pripade to tak bolo,najlepsie,ked sa date po roku snazenia vysetrit,ci je vsetko ako ma byt.

stanca22
19. mar 2011

No baby, ja sa snažím s manželom skoro 3 roky a až teraz mi zistil doky že som neplodná a mám cysty, vzrasty aj cukrovku a manžel má nefunkčné spermie, takže??? Škoda sa trápiť, keď to nejde, nezabijem sa kvôli tomu ...

tomika
19. mar 2011

@bibinkasestka Nebud smutná.Určite vám to nabuduce vijde.My s manželom sme sa snažili o druhé dieta 2roky.najprv nám to vyšlo na prvi pokus ale v 8tyždni som potratila.Potom sme to skušali,vždy som kupovala testy že ten mesiac už to určite bude-ale vždy sklamanie.Potom som menila pracovné miesto,nemyslela som na bábätko,a vtedy sa to stalo-zostala som tehotná 🙂 .Teraz rozmyšlame na tretom bábätku.Ináč prvé som mala ako 17r,uplne neplánované 🙂 .

lucka_220809
20. mar 2011

@bibinkasestka Isto je lepsie nesustredit sa na to tolko, ale ved asi vsetky dobre vieme,ze v momente,ked sa zena rozhodne, ze chce babo,tak uz to nou hybe az prekvapivo silno. My ked sme zacali,tiez som si myslela,ze ved mame cas,nemusi sa zadarit hned, ale od prveho tyzdna snazenia som ani nebola schopna uz na nic ine mysliet.
Bibi, ked je to rok, nepremyslala si zvazit aj vysetrenie alebo tak?
Ja mam teraz napr. hrozny problem odsledovat si plodne dni. Predtym som mala pomerne dobre rozoznatelne vsetko, teraz nic, tak sama som na pochybach,ci mam vobec ovulacne cykly...
Ale tiez sa v tom este nechcem tolko montovat, aby som sa z toho nevystresovala predcasne..
Velmi drzim palce - kamoske to vyslo po 2 rokoch snazenia, mnohi sa musia dlhsie snazit, tak urcite neklesaj na duchu 😉 drzim silno palce!!!

lucka_220809
22. mar 2011

tak ani nam sa nepodarilo ani tento mesiac ☹
Skoda, este mi aj meskala M, uz som dufala...
Tak sup dalej, dalsi mesiac pred nami 😎

gesipa
22. mar 2011

@bibinkasestka presne môj probém ☹ . Tiež mám 26 rokov, 2 roky vydatá, postavený a zariadený dom a bábo nikde 😅 . Každý ti napíše, nemysli na to, to príde, ale kedy? Na túto otázku ti odpoved nedá nik.
Tiež sa snažíme rok, myslela som si, že ked budeme chcieť bábo, tak šup sem-šup tam a bude to, no mýlila som sa ☹ . Manžel bol na spermiograme - výsledky má výborné, problém bude asi vo mne. Menštruácia mi chodí ako sa jej chce, raz 39 den, potom 51 den, kedy mám mať potom plodné dni? Podľa hlienu ktorý sledujem a podľa bolesti vaječníkov mi to vychádza na 15 den, ale všade tu čítam že od ovulácie do menštruácie trvá 14 dní, nie viac. Tak potom neviem ako je možné, že by som mala ovuláciu 15 den a až o 30 dní by prišla mrcha 😲 . Bola som u doktorky, brala mi stery a krv, nasadila mi duphaston na úpravu menštruácie, v piatok som dobrala prvú dávku, mrcha zatial nedohladne, tak uvídím, druhý cyklus to vraj skúsime aj s clostilbegytom, čítala som o nom dosť veľa, a mnohým sa zadarilo, som z toho zúfala, hlavne ked okolo seba vidím toľko mamičiek.

drobik1
22. mar 2011

ahojte tiez sa snazime teraz o tretie ale prave vcera prisla mrcha po 2 tyzdnoch co som skusila uz tri testy a nic..som z toho na hlavu ☹ ale nevzdavam sa lebo viem ze raz to urcite vyjde..mam sice uz dve deti ale tretie chceme este..prve sa podarilo na prvy sups a na druhe sme vakali nieco vyse 2 rokov a prislo ked som to najmenej cakala..a dufam ze to vyjde aj teraz a budeme sa tesit vsetky n len ja sama..preto vam drzim palce 🙂 🙂 🙂

madamebutterfly
22. mar 2011

Caute baby,tiez som tu nova..a tiez snazilka. Snazime sa uz od novembra a stale nic :( Presne ako hovoris bibinka, ako keby si z nas nase tela robili srandu. Ja som mala minuly mesiac velmi slabucke kramy, bezbolestne, spinenie prvy den, druhy take slabsie kramy a treti zase spinenie a potom skoncili. A ja cela naradovana som sla na testy, k doktorke a vysli negativne..Tak som si zase raz poplakala,ako po kazdej MRSKE. Navyse mavam zlto-biely vytok uz dva mesiace a neviem z coho. Najprv som si myslela ze uz som v tom,no teraz uz neviem.A robili mi vytery a nebolo tam nic.Vsetko v norme.Tak ma napada ci by to mohli byt "unikajuce" spermie (?) ktore dnu ostali z predosleho dna (?). Ozaj neviem.. A teraz mam PMS, riadne..prsia,brucho,hlava ma boli..Menzes mi chodi jak si chce..Mala som mat 19teho,teraz zasa meska...minule prisiel zasa skor o tyzden..Ale citam na nete ze treba zacat pit caj z alchemilky, tak po menzese musim vyskusat ! Inak baby, co sa tyka robenia sviecok po sexe..asi to nerobim dobre..vam to vysvetlim 😀 proste dam si pod zadok dva vankuse a nohy potom opriem o celo postele..lenze zadok nemam v 90 stup.uhle so zemou...mam ho len trosku vyssie...to treba asi uplne ze sviecka? Ja som skusala tak dva tyzdne ale potom som mala take bolesti chrbta ze som s tym skoncovala. Myslite ze moj sposob je okay? A kolko minut priblizne tak ostat?

gesipa
22. mar 2011

@madamebutterfly ja vôbec sviečku či stojky nerobím, ja proste po večernom sexe ostanem tak spať, prípadne si ddám vankúš pod zadok aby som bola vyššie a celú noc majú spermie klud aby našli to čo hladajú. No bohužial zatial nič, ráno vstanem všetko to vytečie (alebo aspon väčšina) osprchujem a idem do práce.

denda29
22. mar 2011

@bibinkasestka Ahoj. Aj my sa snazíme asi rok a stale nic.Aj ked minuly mesiac som si myslela ze to vyslo tiez mi meskala ms aj BT som mala vysoku no ale potom mi prisli. A tiez len spinenie potom uz prisla normalna ms. Po ms som zasla k doktorovi a zacali sme folikulometriou. 7DC som mala folik 10mm a na 10DC uz 18mm to bolo vcera. Este sa mam ukazat vo štvrtok tak dufam ze teraz to vyjde. Co vlastne dufam kazdy mesiac. Takze aj si myslim ze po roku snazenia je dobre navstívit lekara nech zisti co sa deje.

lucka_220809
22. mar 2011

@denda29 ja tiez tak preferujem - zaspat hned po, ani na wc neist, zatial tiez nist z toho... ja mam v poslednej dobe hlavne problem najst si plodne dni.. Menst. mam ako hodinky, ale posledne mesiace mam pocit, ze som sucha ako je mesiac dlhy, predtym som mala ovela rozoznatelnejsie "vlhke dni" a aj typ hlienu, teraz houby .. trochu ma to frustruje.. Baby, priznam sa, celkom potrebujem taketo vzajomne povzbudive debaty... Drzim nam palce, nech sme tehu cim skor tym lepsie 😉

lucka_220809
22. mar 2011

@denda29 drzim palec, daj potom vediet 😉

gesipa
22. mar 2011

baby viete mi niekto povedať či je to pravda že ovulácia (uvolnenie vajíčka) nastáva u žien 14 dní pred začiatkom nasledujúcej menštruácii? Môže to byť napr. aj dlhšie okolo 30 dní?

denda29
22. mar 2011

@lucka_220809 suchoty mam aj ja posledne dva mesiace co uz stym 🙂 . Preto som zasla k dokimu. Tento mesiac mam uz aj vytok nejaky. tak dufam 🙂

denda29
22. mar 2011

@lucka_220809 dakujeeeeeeeem. 🙂

denda29
22. mar 2011

@gesipa zalezí aky dlhy mas cyklus

lucka_220809
22. mar 2011

@denda29 chystam sa na preventivku niekedy v maji po roku, tak ak sa nam dovtedy nepostasti, tak sa asi dokiho opytam aj ja, ze co s tymi suchotami, aj ked to bude len cca 6 mesiacov, ale kvoli tej ovulke, chcem vediet, ze je vsetko ok. Robila som si aj par ovul testov, ale vzdy ked vysiel negat. som s tym prestala, lebo ma to tak znechutilo,ze som uz nemala chut sa ani milovat sa s muzom, tak som si povedala,ze nepripravim nas o vsetku spontannost este 😀 ... no ale ak to nepojde, tak sa asi pustim do patrania, co je s nami, ci to nahody len zatial,alebo fakt treba daco inak robit :-/

gesipa
22. mar 2011

@denda29 cyklus mám rôzne dlhý, raz je to 39 dní, potom 51 dní ale podla hlienu a bolesti vo vaječníkoch mávam ovulku približne v rovnaký den 14 alebo 15 alebo 16 den, lenže potom moja luteálna fáza je okolo 30 dní

denda29
22. mar 2011

@lucka_220809 ja som bola pred rokom u dokiho a vravela som ze chcem otehotniet vravel ze ak do roka neotehotniem tak mam prist. Tak som isla. tak sa este snazte 6mesiacov je este malo hadam sa to podari. Drzíím palce 🙂 . Ja som teraz zacala pit cajik Gravozen mozno ze aj ten pomohol na suchoty neviem. Asi ma to precistilo. Neviem.

lucka_220809
22. mar 2011

@denda29 dobry typ, nepocula som o tom cajiku, ale suvisiet to, verim, moze ozaj so vsetkym - stresom, unavou, zmenami pocasia.. asi sa dokopnem tento mesiac k sledovaniu tej ovulky nejakym testikom, uvidime,ci volaco ukaze.
Dakujem ti za vs. reakcie, tak ma to povzbudilo, ze sa uplne uz tesim,ked budem mat po menst. a mozem zacat snazilkovat s muzikom zas 🙂 Snad to vyjde skoro 😉

lucka_220809
22. mar 2011

@denda29 ten cajik sa da inak kupit v lekarni?

madamebutterfly
22. mar 2011

baby co si myslite o tom mojom zltobielom vytoku? Ja ho mam neustale..ihned po ms az po dalsiu ms..zeby som mala cely mesiac plodne dni? 😀

lucka_220809
23. mar 2011

@madamebutterfly myslim,ze podstatne je,ako sa ti meni konzistencia.. ak vies odsledovat zmenu na plodny,klzky,priehladny hlien a potom zhustnutie, tak to moze byt ok...

gesipa
23. mar 2011

baby môže trvať luteálna fáza dlhšie ako 14 dní , napr. 30 dní? dakujem za vaše odpovede

denda29
23. mar 2011

@lucka_220809 netusim ci sa da kupit v lekarni. Ja som si ho objednala cez net. No a my tento mesiac ostaneme bez snazenia lebo drahy ochorel a velmi ☹ . No nevadi mozno nabude.

denda29
23. mar 2011

@gesipa ano moze trvat dlhsie. no neviem ci az 30dni.

lucka_220809
23. mar 2011

@denda29 ach,to ma mrzi, tak hlavne nech vyzdravie a da sa dokopy,mesiac ujde rychlo a budete moct pokracovat v snazeni 🙂
Na mna dnes dolahlo hadam vsetko..neviem,ci z bolestivej ms som taka precitlivela alebo co, ale ako som bola vcera nabudena, tak to dnes nejak splaslo.. ale snad je to len blba nalada,co skoro prejde..

denda29
23. mar 2011

@lucka_220809 Neboj vsetko prejde. Aj ja som bola dnesnahnevaná aj som kvoli tomu hlavne ze aj k dokimu chodim tento mesiac kvoli tomu a toto sa stane. Ale do vecera to hadam prejde aj u mna. Nevadi ak by sa mi buduci mesiac podarilo tak by som porodila vtedy ked sa mi dcerka narodila. a to by bolo super 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre