Ahojte je tu nejaká snažilka ktorá je nízkeho vzrastu?

atka1989
15. okt 2018

Nájde sa tu nejaká baba ktorá bola tehotná nízkeho vzrastú 140cm.Ako prebiehalo tehotenstvo ? Či boli nejaké komplikácie? Viem ze je to dedičné na 50% tuším. Môže aj nemusí z dediť výšku?

felycity
16. okt 2018

Ahoj, myslim, ze pokial nie su ziadne komplikacie, nemal by byt problem, ale to je individualne a poradila by som sa s dr. ( ortoped). Ide o to ci nizky vzrast je geneticky podmieneny alebo nejde o geneticku poruchu . Pokial ide o geneticky nanizmus tak je tam dedicnost na 50 %. Na FB je skupina achondroplazia - su tam ludia aj deticky nizkeho vzradtu a su tam zeny, ktore maju achondro a maju deti...mozno tam by ti vedeli viac povedat. Nespecifikovala si, ale ci ide o geneticky nanizmus alebo nanizmus negeneticky to je dost rozdiel.

zamilion
16. okt 2018

@atka1989 máš genetickú poruchu, či si len nízka
ja meriam síce viac, 150 cm, ale som tiež nízka a nie je to genetická porucha. u nás v rodine bola taká otcova mama. moj otec aj jeho brat mali normálnu výšku nad 170 cm. moja mama má 165.
v nasej rodine nikto nie je taký nízky ako ja, 3 bratranci, jedna sesternica a aj ich deti (niektoré už dospelé, vsetci sú normálneho vzrastu), môj brat má dokonca 180 cm a jeho deti majú priemernú výšku.
ja mám deti tri - 20 rocná má 165 cm, 13 rocná 170 cm a este rastie (muž má 182) a 3 rocná je z mojich deti najdrobnejsia ale urcite bude vyssia ako ja, lebo je na spodnej hranici primerného percentilu detí v jej veku.
ja som sa síce narodila priemernej váhy a výšky ale už v roku som bola výrazne drobnejsia ako moji rovesníci. a celé moje detstvo som vyzerala 2 roky mladsia.
takže ak nemáš genetickú poruchu, nemusia byt deti po tebe.

atka1989
autor
16. okt 2018

@zamilion mám geneticky aj mama je maličká otec vysoký brat je strednej postavy a najmladší brat je vysoký ja som najmenšia.

felycity
16. okt 2018

@atka1989 mas achondroplaziu, hypochondroplaziu slebo inu dysplaziu?

atka1989
autor
16. okt 2018

@felycity mojo rodičia nikdy som nou neboli na žiadne vyšetrenia. Tak som šla ja sama na genetiku stoho niečo mám len neviem ktoré je to.

felycity
16. okt 2018

@atka1989 achondroplaxie je porucha rastu kosti - trpaslici vzrast, ale zeny dorastaju do vysky max 120 , potom je medzistupen hupochondroplaxia, kde sa dodahuje vyssia vyska. . Pokial je to fakt geneticke treba mysliet na to ze dieta na 50 % ziska dalsiu mutaciu. Pokial nemas ortopedicke problemy, nie je dovod sa obavat.

atka1989
autor
16. okt 2018

@felycity priateľ ma výšku 183cm.

atka1989
autor
16. okt 2018

Moja mamka je maličká ale ja som od nej menšia ona nemá žiadne problemi čo sa týka ortopedicke . Ja zase mám s kolenami ake nikdy to nikto akože neriešil.otec je tiež vyši ma 176cm . Mama moja môže mať možno 145cm . Starší brat ma 150cm a najmladší má 178cm. A ja som najmenšia. Som.zufala stoho.

felycity
17. okt 2018

@atka1989 netreba byť zúfalý, treba zájsť za svojím doktorom a prediskutovať to + za genetikom, tu ti na diaľku nikto neporadí. keďže nevieš o aký druh poruchy ide. Ale všeobecne ak nemáš vážne problémy, nevidím dôvod mať deti.

atka1989
autor
18. okt 2018

@felycity je to hypochondroplazia predpokladáme U probanky.

felycity
19. okt 2018

@atka1989 je to stredna forma poruchy rastu kosti. Dedicnost je, ale vobec by som sa tak nebala, ludia achondro maju deti a to je ta tazsia forma. Kazdopadne detaily ti povie genetik.

atka1989
autor
19. okt 2018

@felycity bola som na genetiku lebo ma to zaujímalo keď budem mať cas ti napíšem alebo odfotim keď sa bude dať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre