• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

13. septembra 2016 
@mima1983 ja som nasla meno melissa, je to z greckeho slova med, vcela emoticon ale meniny somnenasla kedy sa oslavuju, pretoze v zahranici malokde oslavuju meniny.
http://italian.about.com/library/name/blname_melissa.htm ale v taliansku napriklad ju oslavuju 1 septembra emoticon skus to hodit do google, v zahranicnych strankach to toho najde viac ako na slovenskych ci ceskych.. treba guuuglit emoticon
27. aug 2011 o 15:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
inak my sme chceli Liviu, Sáru, Nelu, Martina, Mareka.. nakoniec je to marek emoticon
27. aug 2011 o 15:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mima1983 ahoj ja som sa stretla vo svojom okoli, ze si maminy vyhladali v kalendari v ktorom sa meno nachadza ( talianskom, spanielskom..) av tedy oslavuju meniny alebo nasli v slovenskom kalendari pribuzne meno a oslavuju v ten termin napr. mellisa by mohla oslavovat na melaniu emoticon znama ma dcerku constance a meniny oslavuje podla slovenskeho kalendara na konstantina. alebo skus vyhladat vo fore podobnu temu, mamicky uz o tom urcite rozpravali emoticon
27. aug 2011 o 15:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@kepassa tak to by bolo krasne emoticon
27. aug 2011 o 15:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@liliana0000000000000 ze? emoticon tak nam to snad aj vyjde a dotiahneme to do stastneho konca tentokrat
27. aug 2011 o 15:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kepassa budem drzat palce emoticon
27. aug 2011 o 15:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,ja som do prveho ultrazvuku,kedy nam oznamili pohlavie volala nasho chrustika Lilli,velmi som chcela aby sa dievcatko tak volalo...a nakoniec mi bolo oznamene,ze Lilli to nebude a mame si chystat meno pre chlapca.A vobec ani nevieme ako,ale manzel prisiel s menom Bruno...som velmi rada,ze sme sa rohodli pre toto meno.A dievcenske ,ak raz bude, uz nechcem Lilli...je ich vela.Paci sa nam Agata=Agatka.
27. aug 2011 o 16:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@erzulik ahoj moja skusenost s mojim menom je asi taka, ze za cely zivot som sa stretla s 3 Petrami a meno Maria poznam nespocetne vela zien s tymto menom je to pekne meno no ja som so svojim maximalne spokojna a nikdy by som nemenila...meno po ridicoch neschvalujem takze moje dieta nikdy nebude Petra, ale ak by som sa volala inak rada by som bola aby bolo v nasej rodine emoticon
29. aug 2011 o 09:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@liliana0000000000000 citame tak ako sa ma citat cize kiara aj v taliansku takto citaju a pise sa chiara, ja som za to aby sa zahranicne mena nezoslovenstovali, napr ako meno Chiara poznam na svk aj tak ze dali kiara.......... alebo meno Sarah dali Sára emoticon emoticon emoticon
29. aug 2011 o 12:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mima1983
ahoj ja mám Melissu a meniny má 15 septembra v našom kalendári nie je,ale viem že je to na Jolanu,aspoň tak sme to našli na nete... emoticon
29. aug 2011 o 15:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@zojka05 aha, a potom napr. v rodine alebo v škole či školke, ako budu vediet kedy oslavuje meniny??? myslim ze to je také blbé to každému oznamovať....
29. aug 2011 o 19:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mima1983 mena, ktore nie su v kalendari, neoslavuju meniny. jednoduche. ked chces, aby tvoje dieta oslavovalo meniny, daj mu meno, ktore je v kalendari. a ak sa ti paci ine meno, ktore tam nie je, tak sa meniny skratka oslavovat nebudu. ved to nie je az taky problem...
29. aug 2011 o 21:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mima1983 mne to blbé nebolo,z rodiny sa sami spýtali,kedy má meniny a myslím,že v škôlke im to bude jedno,hlavne že prinesie keksíky emoticon emoticon emoticon
29. aug 2011 o 22:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@eldzina Ahoj, ja mám 8 mesačnú LaurinkU, takže s tebou súhlasímemoticon, som s týmto menom spokojná. Hlavne treba meno, ktoré sa hodí s malému dieťaťu i k pubertiakovi... a Laura takým je určite... A ak sa podarí druhá dcérka, bude Tánička, v dospelosti Táňa.... mne sa páči aj Eliška a Lucka... Ale toľko dcér asi nezvládnememoticon)) Mnažel chcel Paulíku, aj to je pekné, ale nakoniec sme sa radšej zhodli na Laurinkeemoticon A majú ju aj v USAemoticon
29. aug 2011 o 22:31  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my máme doma 16 mesačnú Elizabeth,voláme ju Elizabeth,Liz,Betty,Eli,Elizabethka,všelijaké variácie emoticon emoticon emoticon
29. aug 2011 o 22:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Tak ja sa pridám...My máme doma syna menom ALAN emoticon Je v slovenskom kalendári,chceli sme dať meno slovenské a zároven,aby nebolo tuctové...Doma ho voláme:Ali,Alanko,Alinko a Alanček (volá ho tak dedko) emoticon S menom sme veľmi spokojný emoticon emoticon
2. sep 2011 o 17:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ja mam syna sa vola kevin starsia dcera vanessa mladsia dcera kejltin a este by som chcela melissu keby nam to este vyslo emoticon
2. sep 2011 o 23:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my máme doma Samuela emoticon , Simonettu emoticon emoticon a čakáme malého Simeóna emoticon emoticon emoticon
3. sep 2011 o 00:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby Leonard balko alebo nikolas Balko? Mame Lukaša a Timeu
3. sep 2011 o 16:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mne sa viac pozdava Leonard emoticon Alebo ked Niko, tak sa mi viac paci Nikolaj, nie Nikolas
3. sep 2011 o 17:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@iwanna alebo Christian,Cristopher, Kristián či Adrian alebo ten Leonard hm ? dakujem
3. sep 2011 o 21:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@martaa4s Simeon sa aj mne paci.Kedy by mal meniny.Pekne meno.
3. sep 2011 o 21:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Florian emoticon
3. sep 2011 o 21:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mamartinka Simeon je pôvodne latinská podoba mena Šimon. Takže v tento deň. Ale keď som si pozrela aj iný zoznam mien, našla som 18. február emoticon emoticon
4. sep 2011 o 02:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
4. sep 2011 o 03:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
My dáme meno Loriana,meniny má 5.júna emoticon
4. sep 2011 o 08:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
stale je moderne nieco ine, ale bude nam velmi smiesne, alebo dalsej generacii, ked sa niekto bude volat kadejakymi nezvycajnymi menami. potom meno by malo pasovat aj k priezvisku. slovensku mena su velmi pekne a mna potesi, ked bude opat v skolke viacej dievcat s menom Anicka, Maruska, Katka, Evicka, Janka a chlapcov s menom Jurko, Misko, Stevko, Palko a pod. Ako budete volat chlapca s menom Simeon? Sim? Simeonko? preco potom nemoze byt Šimon? Preco sa slovaci hanbia za slovenske mena, myslim take, co su v nasom kalendari? Vela rodicov dava nezvycajne mena a potom ludia ani nevedia, ako ich maju volat a vymyslaju take neskurocne skololeniny a akoze zdrobneliny, ze to znie komicky.
4. sep 2011 o 08:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@stanislavao Je to vec názoru,máš pravdu niektoré mamičky už vážne nevedia aké meno dať...Ja som také neutrál páčia sa mi aj slovenské mená ale aj zahraničné...(Ale také ,ktoré sa píšu rovnako a čítaju tiež) emoticon A hlavne by mali tie zahranicne mena pasovat k priezvisku emoticon
4. sep 2011 o 09:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@iwanna priateľ má syna a je krstený Niko, takže by vám aj toto meno v pohode malo prejsť emoticon
4. sep 2011 o 09:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ela23 Bruno je pekné meno emoticon Slovenské a zároveň nie tuctové emoticon Ja som si od začiatku myslela,že to bude dievčatko aj tak nám to vyšlo... emoticon Tak sme moooc radi emoticon
4. sep 2011 o 10:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš