Aké príznaky máte pri ovulácii ?

saskia00721
9. mar 2019

Ahojte zenusky, pozerala som staré diskusné skupiny a nikde som nenašla po kope skutočné príznaky žien počas ovulácie. Zaujímalo by ma ako viete bez testu, že máte ovulku keďže niekedy sa tie dni posúvajú. 🙂 Ja som napríklad tento mesiac postrehli, že mi všetko strašne smrdelo niekoľko dní, neviem či aj to môže byť jeden z príznakov. Zaujímali by má vaše skúsenosti.

meandbaby
9. mar 2019

@saskia00721 mna picha na strane toho vajecnika, kt ovuluje, alebo pocitujem jemne krce v podbrusku, tak som aj otehotnela.

saskia00721
autor
9. mar 2019

@meandbaby a mavate to pravidelne každý mesiac v rovnaký deň cyklu alebo sa vám aj posúva ovulácia občas ?

jamimka
9. mar 2019

Ja teraz prvy mesiac nepociťujem ovulaciu. Kazdy mesiac ma pichalo bud na pravej alebo lavej strane a tak isto výtok bielkovy. Ten mesiac nic.

baby26
9. mar 2019

Ja to viem podla bolesti bud v pravom alebo lavom vajecniku a podla hlienu

saskia00721
autor
9. mar 2019

@baby26
@jamimka a ten výtok mate ho veľa alebo iba trošku ? Lebo ja ho mávam bielkový ale nie moc veľa...

jamimka
9. mar 2019

@saskia00721 kedy ako, aj podla toho ako silno bolia vaječníky.

meandbaby
9. mar 2019

@saskia00721 ja mam nepravidelny cyklus, tak nikdy neviem kedy. Dcérku sme mali problém počať, nakolko mi menzes vynechaval, po porode sa upravil a syna mame na prvy pokus.

saskia00721
autor
9. mar 2019

@meandbaby ja mám pravidelný, ale tento mesiac som zistila, že ovu nemám presne na 15 deň ako som si myslela.

sweetdreams
9. mar 2019

Ja som najskôr tiež netušila, kedy nám ovuláciu, k tomu ešte nepravidelná MS... Ale keď som sa pár mesiacov pozorovala, naučila som sa to odpozorovať - pobolievanie v podbrušku, hlien.... Za posledný rok a pol som otehotnela trikrát, vždy na 14 - 15 deň cyklu (a to mám cyklus 20- 45 dňový). Inak ovulacne testy mi nikdy nič rozumné neukázali, ak aj boli čiarky silnejšie, ale nikdy nie tak, ako kontrola čiarka. Takže to sú za mňa vyhodené peniaze. Skôr sa pozorovať, počúvat svoje telo...

saskia00721
autor
9. mar 2019

@sweetdreams veď toto, že ja som si kúpila ovulacny test tento mesiac ale až po styku a pozerám že asi som podľa neho ovuláciu už mala. Čo by mi sedelo aj na ten hlien v ten jeden deň a aj na tu citlivosť na pachy. Len ja som si myslela že ten hlien aj ostatné príznaky začínajú pár dní pred ovuláciou a nie v deň ovulácie.

sweetdreams
9. mar 2019

@saskia00721 no ten hlien mne začal par dní pred a v deň ovulácie bol intenzívnejší, aspoň si myslím, to mi presne už nikto nepovie... No ako zbadala hlien, začnite sa snažiť, zase tie spermie by tam mali pár dní vydrzat 🙂 mňa ovulacne testy vždy len vystrašili, že neovulujem, pritom som v tomto cykle otehotnela, zbytočný stres 🙂

saskia00721
autor
9. mar 2019

@sweetdreams aj ja som si všimla že tie testy su zbytočne a nefungujú tak akoby mali.

saskia00721
autor
9. mar 2019

@jamimka a po ovuláciu vás nebolia kríže ?

lucyluv
9. mar 2019

@saskia00721 u mňa hlien začína pár dní pred ovulaciou, teda max týždeň pred ňou. Mala som to potvrdené aj ovulacnym testom, že prisla a hneď sa nám aj zadarilo 🙂

saskia00721
autor
9. mar 2019

@lucyluv Ja dom voľakedy mávala toho hlienu viac vedela som že mám ovu podľa toho ale teraz poslednu dobu ho mám tak trošku pomenej. Ale mávam ho. Neviem je to zle keď ho mám menej ?

lucyluv
9. mar 2019

@saskia00721 podľa mňa to nie je zle, každá žena je iná. Ja som vôbec nemavala žiadny hlien, až po pôrode sa mi to začalo takto prejavovať. A čítala som, že Tebe ovu testy nefungovali. Ja som zámerne skúšala testovať 2x za deň, ráno o 11:30 a večer o 19:30 a zistila som, že mne ukazovalo dobre iba doobeda, keby sa riadim len vecernym testovaním, myslela by som si, že nemám ovu. Ale možno závisí aj celkovo od kvality testocv.

sazumak
10. mar 2019

Ja som skúšala ovu testy a mne ukazovali ovuláciu, okolo 17-18 hod. podvečer. Ja mávam presne v polke cyklu a pichá ma na tej strane vaječníka, ktorý ovuluje. Testami som si to len potvrdila, keďže sme plánovali tehotenstvá a obe sa nám podarili na prvý šup 🙂

saskia00721
autor
10. mar 2019

@sazumak čiže pri tých ovu testoch treba aj trafiť cca správnu hodinu ?

sazumak
10. mar 2019

@saskia00721 Ja som skúšala iba mesiac, mne to hneď ukázalo ovulku na 13 deň, mám 26-27 dňový cyklus. Skúšala som vždy okolo 17-18 večer v rovnakom čase, čiarka bola stále slabá a naraz na ten 13 deň poriadne silná 🙂

miimss
11. mar 2019

@saskia00721 ja to tiež rozlišujem vďaka bolesti na vaječníkoch a výtoku (akurát tento mesiac som mala 2x takú bolesť takže som zmätená aj mi meškajú tak asi nejaký hormonálny výkyv.....)

saskia00721
autor
11. mar 2019

@miimss ja som mala hormonalny vykyv minuly mesiac, preto som sa tento mesiac zacala trosu viac zaujimat kedy mam ovu a ci ju vlastne mam. ovu testy som skusala tento mesiac prvykrat a teraz uz zarucene viem, po tom čo som si tu prečitala, že ten test som trafila rovno den po ovulacii. Aj tak vyzeral, silnejší ale uz nie ovu, odvtedy vsetky mali skoro neviditelnu druhu ciarku. ja som si vzdy myslela že prave tie bolesti mam pocas ovu a zistila som ze ich mam prave az po ovu. :D A nemozes byt tehotna ? robila si si test?

saskia00721
autor
11. mar 2019

@sazumak ja som trafila tie testy rovno den po ovu :D tak skusim buduci mesiac testovat znovu

miimss
11. mar 2019

@saskia00721 zaujímavé.... Ovu testy som si nikdy nerobila a tým pádom sa spolieham len na tie bolesti... My s priateľom sa o babo ešte nesnažíme ale praktizujeme nechránený a prerušovany sex takže je tu istá šanca....

saskia00721
autor
11. mar 2019

@miimss sme na tom podobne. tiez sa nechranime inak iba prerusovanym sexom a tento mesiac by tu ista moznost bola tak som trosku spanikarila aj ked keby sa pritrafilo nehnevali by sme sa. kolky den po ovu si?

majlinnka
20. mar 2019

@jamimka to poznám. Presne to iste mam ja tento mesiac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre