Ako je to s ovulačným testom?

timmka
23. júl 2011

ahojte baby, chcem sa vas opytat, moze byt ovulacny test uz 3 dni pozitivny, kedy vlastne pride ovulka, na ultr. som mala na 10DC 3 folikuli , jeden 14,5mm, druhy 16,5 a treti 17,5 mm, dr. mi kazal prist pichnut len pregnyl na 13DC, dnes som 15 dc a test pozitivny , sexovali sme na 12DC, 13DC, 14DC rano, myslite ze to staci??? ja viem ze tazko povedat, ale dnes uz asi nebudeme, manzel ma toho dost, je to strasne , asi to nezvladame, je to take na silu a preto nam to ani nechuti, porosim poradte mi, ako to je s ovul.testami, vcera ma este vajecniky boleli, dnes uz nie, dakujem za kazdu jednu radu

kasandra0
23. júl 2011

ovu testy ti ukazuju prichod ovulacie o 24-48 hodin a ak ste sexovali pred ovu, tak spermie sa v tele zeny udrzia aj 5 dni a pockaju si na vajicko. tak bud kludna.test mas pozitivny z pregnylu, ten obsahuje latky podobne z hcg, testuj sa preto az o14 dni

odrik
23. júl 2011

Tak ako pise kasandra0, spermijky preziju, dokonca sa odbornici vyjadruju, ze ak chce parik dievcatko, treba sa tulkat 3-4 dni pred ovu 🙂 !!! Pretoze spermijky "dievcenske" su trosku pomalsie 🙂 . Tak mozno...... Drzim palceky!!!

cmulinko
23. júl 2011

a ja zasa suhlasim s @odrik ,lebo nasa dcerka bola presne tak naplanovana 🙂 ale podla mna to s tym sexom uz prehanate...3 dni za sebou sexovat ti vobec nezaruci kvalitne spermie....pravdepodobne ak vam to teraz nevyjde,tak na pricine moze byt to,ze manzelov ejakulat neobsahoval dost,alebo kvalitne spermie na oplodnenie....pri planovani babatka vobec nejde o kvantitu ,ale o kvalitu 🙂 spermie musia dozriet.....dajte im cas...aspon 2 dni pauza musi byt.

nat28
23. júl 2011

K tomu snazeniu...ak je chlap zdravy a ma kvalitne spermie, mozte aj kazdy den, dokonca je to lepsie, zvysuju sa sance. Samozrejme v case ovu. Obden sa odporuca len tym parom, kde chlap ma problemy s plavcami. To, ze spermie sa udrzia az 5 dni plati len pre malokoho, len vtedy ak ma chlap taky spermiogram ze moze ist robit rovno darcu. My sme sa v case ovu snazili denne, tak nam bolo odporucene. Ale moj muz ma spg velmi dobry. Nenechaj sa odradit tym, ze to prehanas, ja velmi dobre viem ake to je ked nedokazes mysliet na nic ine ako na to ako otehotniet. Nevravim ze je to ok, ale je to uplne pochopitelne. To zeny ktore maju deti nikdy zial nepochopia. Drzim palce 😉

vvia
23. júl 2011

och joj poznam my sme mali "ordinovany" sex od lekara a prepocital nam to tak cca ob deň a pol. vcera som bola presvedcena ze som tehotna (pozitiny test) dnes rano 3x negativne. snad tebe to dopadne lepsie..Podotykam nic som si nepichala, neuzivala...

lauricka
23. júl 2011

najkvalitnejsie spermie su pri sexe asi kazdy druhy den a uvolnete se, prosim, takto v napati a nechuti si stavias akurat bariery k otehotniu 😉 . A nesledovat sa tak horuckovito tiez pomoze.

halienka
23. júl 2011

Mne sa zdá, že robiť si tie ovulačné testy ak chodiš na stimulovanú folikulometriu je hádam aj zbytočné, lekár ťa sleduje sonom, takže vidí v akom štádiu sú folikuly, a ty si teraz tak napumpovaná hormónmi, že tie testy môžu byť tým dosť ovplyvnené a akurát ťa pomýlia...ak ti lekár pichol pregnyl a kázal sexík, tak do dvoch dní od pichnutia by malo dôjsť k prasknutiu folikulu, väčšinou ešte gynekológ káže prísť aj po tých dvoch dňoch a skontroluje sonom, či folikul praskol, takže vtedy máš istotu, že tá ovulka bola, a ak ste v tom čase sexíkovali, tak je tam šanca na otehotnenie. Viem, že je to na nervy, ja som si tým prešla viackrát ...určite to koľko ste sexíkovali stačí, teraz si už oddýchnite, až si ten sex totálne neznechutíte 😉 🙂 Teraz by bolo najlepšie vypnúť mozog a za 2 týždne urobiť tehu test 😉 Moc držím palčeky, nech ti to výnde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre