Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
14. dec 2009

a je to tuuuuuuu 30.000 - tram ta ra raaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

hepy nju jííííííííír hepy nju jíííííííííír 😀 😀 😀 😀

nellie_
14. dec 2009

len skoda ze to nezostalo na tej predoslej strane... 😀

no podebatila som si sama so sebou a mozem ist spokojne pokracovat v praci.. 😀 😀

monky1
14. dec 2009

nellie, si ma predbehla...kym som napisala prispevok, ty si stihla 3....este ze som ho neposlala - myslim ten povodny 😀

bublinka11
14. dec 2009

No ja som nestihla 1000 stranu ☹ ked tolko pisete zrovna vtedy, ked tu ja nie som...a teraz opat nikto??? 😒

siouxie
14. dec 2009

ahojte 🙂 . Ani nestíham čítať. Pri vás sa ale nedá robiť, tak som dve hodiny ani nekukla a pozrime sa... 😀 Ale dopísala som aspoň jednu vec z dvoch, čo som musela. A stihla som sa vylesniť na slniečku s pesom. 😀

A iba tŕpnem, či budem mať všetky darčeky čo som poobjednávala a povyrábala cez víkend do Vianoc doma 😒 😀

lenuska85
14. dec 2009

Ahoj Monky, Bubli, Siouxie 🙂

Siou, ty si vyrobila nejake darceky? Ake?

A ako sa ma peso? Nasa sa vcera tesila z prveho snehu ako male dieta. Ale rychlo sa dotesila ked si porezala labku na rozbitej flasi. Debilni ludia co vyhadzuju flase do parku. Akoze sila. 😒

siouxie
14. dec 2009

ahoooj, leni. som sem už dvakrát chcela napísať, kam si zmizla, ale našťastie si sa už objavila 😀 . Jáj to ma mrzí, paciny sú veľmi háklivé. Aj sa jej to hneď zavrelo, alebo musí mať obviazané?

Náš dili je mŕtvolka, lebo v sobotu sme boli s hordou psích kamošou na dlhej predchádzke, včera znova, ale už sami a dnes sme vybehli na kolibu akurát keď bolo tak krásne.

Teraz mi tu chrápe, narvaný pri mne na gauči, ktorý máme najväčší aký sa dal zohnať, a aj tak ležíme väčšinou všetci na dvoch metroch štvorcových 😀

Darčeky som vyrábala z dovolenkových fotiek - kalendáre a dúfam, že mi ich stihnú vytlačiť.

Jáj a ešte podložku pod myš. No a ešte som manželovi objednávala nejaké golfové veci, ale tie si pôjdem prinajhoršom aj sama vyzdvihnúť, sú tu neďaleko nás.

lenuska85
14. dec 2009

Tie kalendare su dobry napad 🙂

No nie je to az take hlboke, len to dost krvacalo. A poobede sme sa stretli s jej nadejnym buducim frajerom a tak sa blaznili ze sa jej to zase otvorilo a krvacalo ☹ Ale vecer sme jej to obviazali a rano to vyzeralo celkom fajn, tak dufam ze to bude OK.
Jaaaaj ale ten jej fesak je taaaak nadrzany baby. Jej nedal pokoj ani ked cikala chudatko moje. Skoda ze som nestihla urobit fotky. Robili ukazkovu 69 😀 😀 😀

siouxie
14. dec 2009

Leni 😀 😀 😀 . Tak mi napadlo, ak máš nechtíkovú mastičku - je skvelá na rezné rany, urýchľuje granuláciu tkaniva a hojí.

lenuska85
14. dec 2009

Siou mam a vyskusam. A ked to pomoze, tak ta vymenim za nasho veterinara 😀
Budes nas veterinar na maily??? 🙂

A sa smejes ale som sa bala, ze jej ublizi. On to este nikdy nerobil a ked su spolu tak sa ide zblaznit. Je mu jedno kedy a kde. A ona sa mu vzdy zvali na chrbat a je to. Ukazkova 69 🙂

siouxie
14. dec 2009

Lenuš a smejem sa ešte viac, lebo ja mám takého debilka doma. 😀 Ale vždy si hovorím, keby si mala fenečku, tak sa tváriš inak a snažím sa ho krotiť 🙂 .

Si rob prdel, hovoria zo mňa pár ročné skúsenosti 😀 😀 😀 . A nechtíková je fakt poklad, netrepem 😀 😀 .

Ja som v tomto síce trocha dosť postihnutá, uprednostňujem prírodné veci a mám kopec overených a dobrých prírodných prípravkov (cdVet). Viac psích ako ľudských, ale je pravda, že väčšinou sú použiteľné aj pre ľudí. No a k vetovi chodíme (klop, klop, klop) iba očkovať. Aj keď a na to mám svoj názor... 😀 😀 😀 😀

monky1
14. dec 2009

ahoj lenuska 😉 ...my sme nedavno dosli zo skolky, akurat som sa najedla, idem co-to upratat a pohladat nieco fajnove, co si upecieme na vianoce...chcem toho viac, tak hladam v predstihu 😀

lenocka84
14. dec 2009

no hello
uz som spat
nejako som to pretiahla, ale uz je to ok

lenuska85
14. dec 2009

Monky pecies aj medovniky???

Siou ja sa snazim tiez uprednostnovat prirodne recepty ako lieky. Tak vyskusam tu nechtikovu mast a verim ze pomoze. A tvoj peso uz bol otcom???
A vies co je najlepsie? Ze ta moja koza drzi ako hlucha dvere. On jej robi modrinu do hlavicky a ona si mysli, ze sa hraju 🙂 Boooze ten pohlad na nich...

lenuska85
14. dec 2009

Siou som dala jednu fotku do albumu tak kuk 🙂

shaarka
autor
14. dec 2009

jake cdVet? 😅
som prave dozehlila a pokracujm dalej v nejakej cinnosti, aj tak som nestihla polovicu veci, co som mala 😠

siouxie
14. dec 2009

Leni, ee, on je bez PP.
Lenočka, ako ste vybavili na východe, všetko ok?
Inak, viete, čo neznášam na pečení pred Vianocami - rozmýšľanie koľko čoho treba kúpiť. Múky, tuku a tak. Aspoň niečo máme domáce -orechy, lekvár a podobne, ale tie ostatné veci musím odhadnúť a nezabudnúť kúpiť 🙄 😀

lenocka84
14. dec 2009

lenus tak toto stretnut v noci pustam penazenku, a bezim prec 😀 😀 😀

siouxie
14. dec 2009

jé, Leni 😀 😀 😀 Malé milé beštijky 😵 😵 😵 Ale vieš ako to myslím... sú strašne zlatí 😀

Shaar kuk www.baron.cz a http://cdvet.eu/. Výborné vecičky.

lenuska85
14. dec 2009

Jasne ze viem ako to myslis 🙂 Aj ja ich volam obludky, bestijky. Realne su strasne mohutne psy - obaja. A ked sa blaznia tak im je jedno kam utekaju a vacsinou niekomu z nas narazia do noh ☹ A potom mam modriny 🙂

Lenocka a oni su strasne mile tvory, neublizia ani muche. A zboznuju deti.

monky1
14. dec 2009

lenuska, neviem, nad medovnikmi som neuvazovala 😒 , i ked recept kdesi mam na velmi dobre, makkulinke

lenuska85
14. dec 2009

monky presne take lubim 🙂 A medovniky na Vianoce musia byt 😉

siouxie
14. dec 2009

aj mne to naše hoviadko 42 kilové pripadá ako malé nežné šteniatko. 😀 To narážanie sme si užili, taki do dvoch-troch rokov - nikto, kto s nami venčil neostal bez toho, aby aspoň raz neskončil na prdeli. Dvojmetrový kamarát si takto odpálil mobil, keď si ho prisadol 😀

monky1
14. dec 2009

leni, este casu dost, dnes vecer to uzavriem, ktore ano a ktore nie a od stredy zacinam vypekat...a mozno aj medovniky 🙂 ...ked mi drobcek nezmeni plany a nebudeme zase marodit, lebo to ma uz docista slahne

lenuska85
14. dec 2009

fuuuha to sa musel tesit, co. No nie je to prijemne, najma ked to necakas a vrazi to teba zozadu. 42 kilo to je pekna vaha. Nasa ma 34kg. Ale tvoj je urcite vyssi.

lenocka84
14. dec 2009

heh vy tu vypekate, ze na sviatky, a my na svadbu
este stastie ze svokra je taka pekarka, lebo inak neviem neviem

monky1
14. dec 2009

leni, tak ty si iny level 😀 .... kedy to presne mate, ktory januar?

lenocka84
14. dec 2009

9.1.

monky1
14. dec 2009

fuha - coby dup 😉 ...tak nech vam to vsetko vyjde na jednotku a potom chceme vidiet fotecky, ok?

siouxie
14. dec 2009

Lenuš, určite, má v kohútiku 69 cm (zase to číslo 😀 😀 😀 ).

Leni fíha, to budete mať ešte takú povianočnú, posilvestrovskú veselicu 😀 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre