Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
18. dec 2009

slni, ved aj ja som setrila, len som otvorila kapustu v konzerve z lidlu a do jenskeho skla sa mi k zemiakom nezmestila cela, tak som chtiac nechtiac musela urobit kapustnicu, ale snazila som sa ju len tak odbabrat 😀 😀

lenocka84
18. dec 2009

hmmm kapustnica
ta prava vianocna, mnamky,
uz sa tesim na stvrtok

slniecko77
18. dec 2009

...a aka bola ta z Lidla?
..my tu kupujeme nemecku..kedze polska mi moc nechuti..ale celkom sa da...nie je to ako od nasich zo sudka, ale prezijeme..kedze kyslu kapustu milujem

lenuska85
18. dec 2009

Vavenka aj my davame peniazky pod tanier 🙂 Ale otec nam ich vzdy kradne a robi nervy uz pred vecerou. Ale to je jeho tradicia od nasho detstva 🙂 A stale ho to bavi... 😠

shaarka
autor
18. dec 2009

slni, nemam s cim porovnat. puma pisala, ze je fajna a chutila aj mne aj MM - ja proti nej nemam nic, nemala ziadnu pachut, bola aj pekne nastruhana, presne na moj vkus. ale tiez nechutila ako taka prava zo suda. ale v pohode, kupim aj nabuduce, je to trosku lahsia manipulacia ako s tymi tecucimi smradlavymi sackami 🙂

slniecko77
18. dec 2009

..tak to mas pravdu, my kupujeme v sklenenych 7 dcl flasiach...nic ine nam tu nezostava
..Lidl sa tu nenachadza, ale tam kde sme predtym byvali sme mali hned za rohom, ale kyslu kapustu tam nemali, ale zato struuudlu mnaaaaaam obcas sme zhresili 😀

shaarka
autor
18. dec 2009

odbehnem si do obchodu

slniecko77
18. dec 2009

..este tu niekto zostal?

lenocka84
18. dec 2009

je tu niekto?
kto neignoruje?

slniecko77
18. dec 2009

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

lenocka84
18. dec 2009

jeeeej aspon na pisanie slniecko, ked uz nesvieti 😉

slniecko77
18. dec 2009

diiik, som si vybrala nejaky blby romanticky nick..to bolo povodne na MS..povodne som chcela iny..no nic
..my tu mame sneh..cca 15-20cm a prestalo snezit, teraz svieti krasne slniecko
..ako je u vas? ..som ta videla v teme porodnica CA...si niekde z okolia?

lenocka84
18. dec 2009

tak z okolia ako okolia
mozno tam budem rodit
nasi byvaju v knm, a chcem ist hore rodit ze potom ostanem pri mame chvilu

slniecko77
18. dec 2009

..jasne, ja mam odtial sesterku 😉 takze to tam poznam, kedze som zo ZA
..no teraz, to ma maju prerobene, Europske Fondy a maju par novych lekarov a primara
..ako je pocasie v BA?

lenocka84
18. dec 2009

pre mna pochmurne bo bez slniecka
a to je pre mna zleeeee
ani sneh, ani slnko, nic
ty si zo za?
no pekne,ale zijem asi inde, podla pasu

slniecko77
18. dec 2009

tak tak
ja tiez nemam rada ked nesvieti slniecko, som dost meteosenzitivna
..len nech sa nam to tu nezacne topit, lebo to bude smykacka vecer a oni zrovna neposypavaju a manzel cestoval autom celkom daleko
..ako Leni, predvianocna nalada uz funguje?
..u mna zacala dnes..kedze nasnezilo...juchuuuuu

lenocka84
18. dec 2009

a kde zijete?
predvianocna nalada? co ti ja viem, ako tesim sa na vianoce, ale kedze robim e hned po nich svadbu, takze sme sa dohodli ze ziadne darceky, a tak to prechadza len tak
ziadne extra nalady sa nekonaju
ako dlho uz snazilkujete?

slniecko77
18. dec 2009

..zijeme v UK..momentalne..
..hm, tak to budes mat pekne nahustene, hned po Vianociach svadba..ale to zvladnes 😉
..tak naplno snazilkujeme len od novembra, predtym len tak light od juna, lebo manzel dostal novu pracu cca 200 mil od nasho povodneho bydliska a ja som sa za nim prestahovala len v novembri a predtym sme este nechceli
..vy ste sa kolko snazili?

lenocka84
18. dec 2009

takmer nic
sme sa dohodli ze vysafdime HAK a za 3-4mesiace to bolo
a nejako sme sa nesnazili

slniecko77
18. dec 2009

..tak to je super 🙂
..aaaa, zase sa rozsnezilo..mozno zajtra budeme stavat snehuliaka 😎
..mala by som ist varit tu zeleninovu polievku...sa mi nejak nechce, ale zacinam byt hladna

lenocka84
18. dec 2009

ja mam polievku hotovu, a s druhym cakam na draheho

slniecko77
18. dec 2009

..sikulka 🙂
..no ja idem varit...sa este objavim 🙂

lenocka84
18. dec 2009

oki, tak nech ti nic neprihori 😉 😉 😉

siouxie
18. dec 2009

ahojte, aj ja už som naspäť.
Stihla som poupratovať skrine, vytriediť nejaké zbytočnosti, boli sme s pesom aj s manželom na dlhej prechádzke. A cestou späť sme ešte vybavili poštu a dorbný nákup v obchode. Ten veľký prekladáme na nedeľu ráno.
Nellie, ty si písala, že robíte so sestrou šuhajdy? Ja moje neviem nikde nájsť, neviem, kam som ten recept založila. Napíšeš mi vaše? 😀 Dííík.

Inak ja som tiež západniarka, všetko čo robíte dobre poznám, len my to už nerobievame (štedrák nemám veľmi rada a pupačky poznám z rozprávania starej mamy).
No a tie zvyky sa snažila naša mamina zo srandy dodržiavať, aby nás väčšinou naťahovala a zdržovala pri večeri 😀 . Teraz sa zdržujeme už sami medzi sebou naschvál, ale bez zvykov. 😀 Možno keď pribudnú nejakí krpci do rodiny to bude zase aktuálne 😀 😀 . Teda okrem tých náboženských, tie sú mimo nás. 😉

nellie_
18. dec 2009

Siouxie takze nech sa paci...Suhajdy...

plnka: 20 dkg krys.cukru, 1/2 dcl vychladnutej kavy (zaliata zrnkova klasika), rum, 15dkg mletych orechov, hrozienka - vsetko vymiesat, dat do papierikov a zaliat roztopenou cokoladou a ozdobit lentilkou

a este tie Ičilske co chcela Pumi:
cesto: 42 dkg hladkej muky, 28 dkg palmarinu, 8 dkg orechov, 4 pol. lyzice kakaa
plnka: 20 dkg mletych orechov, 14 dkg práš. cukru, 2 pol. lyzice lekvaru, rum
Cesto je dobre nechat odstat v chladnicke a az potom vykrajovat a piect..potom zlepit po 2 kolieska a namocit v cokolade....

nellie_
18. dec 2009

siouxie a presne to robila aj nam mamina ze nas straaaasne dlho natahovala pri veceri, a narocky totalne pomaly jedla kapra a potom nas nutila si straaaaaasne dlho umyvat ruky po večeri.. 😀 😀

siouxie
18. dec 2009

nellie, si poklad, dík! Ja teda nedám lentilku, ale orech a nalievam to do vaječníkov (tých obalov na vajcia. Ale keďže budem kupovať košíčky na kokosové guľky a vajcia kupujem bio v papierovom obale, prejdem na vyšší level aj ja 😀 . Tie vaječníky vlastne ani neviem, kto mi poradil...

No presne a potom ešte krížikom na čelo sa vyhrážala (v našej rodine to je teda veeeeľmi nezvyčajný a vtipný úkon), to som už ako pubiška prevracala očami a môj brácho (mladší) už poskakoval od netrpezlivosti.
Ajaj, čo by som dnes za to dala ☹ 😒 😔 Ale nejdem kaziť náladu, my máme napriek tomu Vianoce strašne radi. A vlastne svojím spôsobom aj "vďaka tomu".
Moja mamina bola totiž celá taký "vianočný" človek 😀 😵

shaarka
autor
18. dec 2009

jeeeeej, tak dobre sa tie vase ine zvyky citaju 😵

ja som kupila nejake prkotiny, mala som tu kamosku, ak sme kecali, cvakla som jej ofinu. MM uz je doma, z kapustnice sa asi ospravedlnil, neviem... este sa ho musim spytat, ako je to mozne, ze prisiel 😀 ale sam a dobrovolne, som nechapala. a teraz ideme na velky nakup, som zvedava, kolko bude ludi.
len si neviem vybrat supermarket 😒 ale to je asi jedno, ze?

siouxie
18. dec 2009

shaari, úplne 😀

vavenka
18. dec 2009

Taaak som spat z nakupu 🙂 som sa vytesila - si predstavte - mali v hypernove ze odsavacka mlieka (manualna) - cenovka ze 599,- Sk a pod tym stitok AKCIA 1,- eur - znacka NUK.... No nekup to, hoc aj by som tehotna nebola 😀 😀
A este som kupila farebne gule - take fajne zelene a oranzove a tehlove - 36 ks - no uvidime ako to bude vyzerat - samozrejme som ich zabudla pri pokladni, lebo som ich nechavala ze nakoniec nalozim do kosika, a som to zistila asi tak po hodine, uz som kavu vypila a tak, a pozeram do kosika - nie su tam! tak prvy moment ze mi ich niekto potiahol, potom som sa rozbehla na informacie, ci naaahodou tam o niecom nevedia, a mlady SBSkar ze hej, chodte k pokladni 23, tam Vam ostali 😀 😀 tak som si pripadala ako polodement, ale odlahlo mi 🙂
aaaaa kupila som drahemu pohare na vino - ale tak zbadal ich ked pre mna dosiel 😠 a este take nohavice, karovane, so zaplatami na kolenach a na riti - oranzovo modre, viem ze v lete v tom behalo cele slovnesko, ale tak mne sa pacia, a mali dobru cenu na nich, tak dufam ze mu budu dobre a ze ich ponosi, aspon na chaty 🙂
A jeho synovcom spidermanovske zimne ciapky, pre dvojicky tricka a bodynka a potom uz nic take - ovocie a pindovinky 😅
Jaj a tatovi naprsnu tasku, taku smrncovnu 🙂 chudak dufam ze na vianoce ho pustia, v pondelok mu idu vyberat zlcnik ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre