Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
21. dec 2009

No ta Bridget je v slovencine fakt o nicom 🙂 uz cestina je o poznanie lepsia 🙄

shaarka
autor
21. dec 2009

aspon daniel je dobre nadabovany, ale ostatok 0 bodov

siouxie
21. dec 2009

ahojte, tak ja som teraz skončila.
Doobeda som išla do tej knižnice a pokúpiť nejaké drobnosti. Potom kozmetika a doma som spravila chlebíky vo vajíčku + ďalšiu várku vanilkáčov 😀 .Tak to vonia! Viac sa mi nechce, mám dosť a to som si myslela, že zmenším tú horu žehlenia, ale nemám silu.
Leni aj ja chcem oznámko 😀 My sme mali také, že sme všetkým až dodatočne oznámili, že to máme za sebou 😉 😀
Jé a kamoška mi dnes povedala, že je v v rovnakom týždni ako shaarka. Boli na jednom neúspešnom ivf, nakoniec po 4-5 mesiacoch otehotneli prirodzene. Ale oni majú idiopatickú neplodnosť, takže to bola asi otázka času... Strašne ma ti potešilo, je o voľačo staršia odo mňa a len tak žiari 😵 😵 😵

vavenka
21. dec 2009

Siou tak to je super, zazraky sa deju 🙂 Neboj nic, cochvila budes aj ty ziarit 😉

siouxie
21. dec 2009

vavi, aby som nezbaudla, som rada, že tato je ok aj s tými balvanmi a už čoskoro bude s vami doma 😵

a teraz ti ďakujem za želanie 😀 .

Ja som sa tak strašne potešila, aj keď som už niečo šípila, resp. preletelo mi to hlavou. No sme spolu len raz za mesiac až dva, takže som to vypustila. Takže ma to dnes neskutočne rozveselilo a potešilo. A keď som videla ešte jej maminu, tá žiari ako mladica, omladilo ju to o 20 rokov. Budú mať nádherné Vianoce a veľmi im to želám 😵

vavenka
21. dec 2009

Siou dakujem za tatka 🙂
Si tu hadzeme komplimentus 😀 😀
Inak je to super, draheho sesternica otehotnela asi 2 mesiace predo mnou, po 10tich rokoch!!!! Prirodzene... Ani nevie kedy 🙂 cela rodina je z nej nadsena, a ja som sa neskutocne tesila.... A bolo to mile, lebo nam sa to uz sice dostalo do ucha skor, ale ked bola potencialna svokra na navsteve, a cela uradostena nam to s drahym oznamovala, ze jej neter je v tom, ja som mala cerstvo vycikane //, ale este sme to nechceli nikomu hovorit...
Takze to bolo take zlate 🙂 som jej mala 100 chuti povedat aj ja som aj ja som, ale tak len som sa priblblo usmievala ako mesiacik na hnoji 😀 😀

siouxie
21. dec 2009

vav, 😀 😀

mne práve takéto situácie vedia spraviť strašnú radosť, presne ako píšeš.

tak čo orechy si kúpila? vieš si preedstaviť tú vôňu? blbá otázka, čo? vieš! 😀 Vianoce sa mi už začali. Dnes. 😀 Len to žehlenie ma máta 😀

vavenka
21. dec 2009

Siouuu ty potvorkaa !!
Nekupila som..... Mi to nejak vysumelo z hlavky, skrz oca, potom ten rozplesk na chodniku a potom som mala stretko s tou kamoskou, tak sme sa motali a motali a orechy vysumeli z hlavky....
Ale joj, pavlov reflex sa nezaprel, slintam tu pred obrazovkou jak havo 😀 😀

siouxie
21. dec 2009

😀 😀 som ťa chcela trocha poprovokovať. Ale tak mala si nabitý program a dôležitejšie veci. Len dúfam, že rozplesk moc nebolel a ste obe v poriadku! 😒 🙂

Vidíš to, keby som ti poslala vrecúško orechov po vodičovi autobusu, už to od rána aj mohlo doraziť 😀

vavenka
21. dec 2009

Siou zajtra este sa musim ist pomotat, chcem nasim aj taky kozmeticky balicek urobit, lebo toho roku som nebola moc kreativna, tak ak nezabudnem tak kupim aj orechy 🙂 .....
Pozeram kolena, tak lave je pekne modre, ale asi lepsie mat modre kolena ako narazenu kostrc, uz ked by som si mala vyberat 🙄 a aj som sa vyplasila, ale tak mala kope dnes cely den, tak som kludnejsia 🙂

A mozno to tak ma byt, mozno by som tie rozky zbabrala 😀 😀

Co mas v plane na vecer? Ja si asi zas na chvilu rozbalim zehliacu dosku, k panelaku 😉

siouxie
21. dec 2009

Kurník, normálne ma asi vyhecuješ s tým žehlením. Práve som rozmýšľala, že toho mám ešte dosť pred sebou, že by som tu nemala len tak vylihovať 😀 .
Chceli sme si pustiť ďalšiu komédiu, ale mužáček je za druhým kompom, takže to ešte potrvá. Zatiaľ čo to požehlím 😀 . Tak dík 😀 😀

Juj, práve sa mi peso nadžgal za chrbát na gauč, ja som tu vyvalená a on sa narve rovno za mňa 😀 a teraz už aj na mňa, gebulou cez môj bok. 😀 😀 to bude ťažké odísť k doske 😀 😀 😀

vavenka
21. dec 2009

Juj tie pelisky su uplne skvele, mi slzy idu od smiechu, Donutil je maly genius 🙂 🙂

puma.sue
22. dec 2009

ranecko dievcata...

ako zacal vas den? moj celkom v pohode. zistila som, ze ked pozehlim tie pos**te kosele v nedelu, mam v tyzdni rano viac casu 😉
a pozerala som do programu a kua, takmer nic tam nejde... dnes od 20 pozerame primu...
po robote robim salat (lebo zajtra mame s padruhom a mojim brachom vianoce) a asi aj polievku navarim, nech to mam z krku... a zajtra len rybu vyprazim... tak 😉

siouxie
22. dec 2009

dobré ránko 🙂

tak už tu aj ja straším, ale nie na dlho, dnes mám veľa roboty.

Vavi, tak ti ďakujem za tvoj podnet na žehlenie, pri Pelíškoch som ožehlila všetko, a to som si vymyslela, že určite nezvádlnem ani polovicu. Ani ma to nejako neunavilo 😀 . Videla som ich stokrát, poznám tie repliky naspamäť, ale nikdy ma niektoré pasáže neunudia 😀

Pumi, to s košľami poznám, ale nevolám ich košele, ale plachty 😀 Aj keď od žehlenia plachty to má ďaleko 😠 To kým ožehlím... Neznášam, keď sa mi ich nazbiera tak zo desať 🙄 Tiež sa snažím priebežne 😉
Teda, tak vy máte dnes deň pred Vianocami? 😀 🙂

sonicc
22. dec 2009

ahojte... casto tu riesite recepty, viete mi poradt ako fajne urobit filety z lososa? dik 🙂

siouxie
22. dec 2009

ahoj, sonic 😀 Ja robievam lososa na Vianoce dosť často. Mám taký úplne jednoduchý grécky recept -

filety naložím na pár hodín do bieleho vína (ak sa dá, trocha kvalitnejšieho). Treba ho posoliť a okoreniť - bielym korením. Občas obrátiť, nech sa dobre napije. Potom sa už iba rýchlo opečie z každej strany (na olivovom oleji alebo na masle). Fakt iba rýchlo, v strede musí byť ružový a celý šťavnatý. Nakoniec ho pri serverívaní môžeš posypať niečím zeleným (pažítka, petržl. vňať, olivy...)

Kto má rád lososa, ešte nefrflal že mu nechutí 😀 😎

sonicc
22. dec 2009

sioux mnam 😀 len ci mi to bude maly jest 😕 je tam citit to vino?

siouxie
22. dec 2009

práveže nie je, vôbec. Prípadne to marinuj kratšie alebo jemu vyber kúsoček bokom a daj iba tak symbolicky na chvíľočku. Môžeš použiť aj nejaké jemnejšie biele víno. Myslíš ale že ti celkovo zje lososa?

anaxamon
22. dec 2009

dobre ranko prajem....ja som dnes uplne hotova, nevyspata 🙄

puma.sue
22. dec 2009

ja sa dobrovolne priznavam, ze rybkam velmi neholdujem.
ale mala by som asi zacat.... siouxie, ten tvoj recept ozaj znie perfektne.
a co k nemu podavas? len salat?
alebo aj zemiak by bol fajn, taky s maslom a vnatkou si viem predstavit...

hej, my mame uz den pred vianocami dneska... akurat ma kamoska lanari este von po robote. tak uvidim este ako sa mi podari z prace dostat...

lenuska85
22. dec 2009

Dobre ranko, jej vsade je uz taka prijemna vianocna atmosfera 🙂 Akurat sa mi rano podarilo trocha pochytit s chlapom 😠 Maly cierny bodik pred Vianocami 😒

nellie_
22. dec 2009

dobre ranko 😎 😀 😀

ja uz dovolenkujem.. mala by som ist daco varit ale absolutne neviem co.... 🙄 🙄
dnes dojde uz aj segra domov.. dovezie ju jej padruh ale nastastie sa nezdrzi,iba ju vylozi a ide spet do BA lebo je dnes akoze v praci este....

poobede sa chystame nakupit ovocie ale asi to bude samovrazda... 😅 😅
vcera sme rychlo s MM kupili kaprika, plava u svokry v pivnici.. jooooooooj to bolo radosti ked ho decka zbadali, tak ho vcera ani nezabil, ze ked su tam decka nech nemaju traumu... 😅 😅

sonicc
22. dec 2009

sioux on zje vsetko 😀 diky

siouxie
22. dec 2009

ahojte, kočky,

anax, ja som tiuež nemohla zasapť a často som sa budila. Ale napodiv nie som úplne zlikvidovaná, len asi veľa dnes nevydtžím 😒

Pumi, asi by bolo najlepšie k tomu lososovi dať opekané zemiaky (blázniví gréci vraj dávajú aj ryžu 😕 ), ale ja dávam normálne šalát a išlo to k tomu. Resp. dva lebo ja robím jeden taký špeciálny, ruský šalát. Ja som z rybárskej rodiny 😀 takže ryby mám veľmi rada, ale tohto lososa zvládajú naozaj aj veľkí odporcovia rýb. A je to úplne primitívne na prípravu, čo milujem. 😀

Leni čo to, predvianočné stresy? 😒

puma.sue
22. dec 2009

ahojte, nellie, ja som vcera len na rychlo cestoviny zbuchala, co dum dal a padruh dostal koprovu omacku, zemiaky a fasirku a spokojny bol...

siou, ten rusky salat sa nerobi takym prekladanim ze mrkva, cvikla, vajce, rybka, cibula a majoneza?
kolegyna take robieva na vianoce...
a strasne mi to chutilo, len toho nesmie byt vela...

lenuska85
22. dec 2009

Siou asi ano. Bola to len taka primitivna hadka, uz je dobre. Len ma to trocha mrzi takto pred Vianocami 🙂
Ty si z rybarskej rodiny? hm, ja mam chlapa vasniveho rybara, mam tolko ryb v mrazaku ze s nimi neviem co robit 🙂 Ale ten recept z lososa znie dobre...

siouxie
22. dec 2009

niečo podobné, ale nie celkom... Ten náš je vinigret, každý ho však robí inak (a veľa národov si ho privlastňuje 😀 ). Ja dávam iba cviklu (veľa), zemiaky a cibuľu.

Vôbec nie je ťažký, naopak je veľmi zdravý a je to taká kompenzácia k majonézovému (lebo ten robím poriadny 😀 ). Ja som kedysi nemusela cviklu ani vidieť, hlavne tú školskú, sterilizovanú.

Odkedy ale mamina začala tento robievať, je to u nás absolútna klasika na Vianoce. Naši robievali veľa dobrôt z ruskej kuchyne, táto je najzaužívanejšia.

siouxie
22. dec 2009

Leni, áno jasné 😀 S tatom som chodila na ryby od malička a mužíček je tiež rybár, aj keď posledné roky sa na to trocha vykašľal kvôli inému športu. U nás bolo rýb tiež vždy veľa, akurát m. ich iba chytal a nejedol. Postupne sa konečne na ne naučil na dovolenkách, tak ich zje, len sa tak zapráši 😀

Tak hlavne, že je hádka preč. 😉

lenuska85
22. dec 2009

Aj moj chyta ryby velmi rad, horsie je to z jedenim 🙂 A kedze ja celu rybu malokedy zjem, tak ich mam plny mrazak 😀
Juuuj ja sa uz tesim na Vianoce. Skoda len ze taaak rychlo prejdu a potom cakat zase cely rok 😒

puma.sue
22. dec 2009

ja mam stryka rybara, ktory ale ryby nejedol. pamatam si, ze ked sme k nim prisli, spravili nam smazeneho zubaca v zmesi muky a cervenej papriky a lepsiu rybu som hadam v zivote nejedla 😉

my sme skor masozravi, rybky jeme pomenej, ale polepsime sa, su zdrave...

siou, daj recept na ten tvoj salat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre