Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
23. dec 2009

Bre ranko 🙂

Uz mame vianocnu atmosku? Pumi, Siou, vy ste ake sikulky 🙂
Ja som urobila vybornu vec, este ako som sedela v posteli, tak som ju povyzliekala a uz sa postelne kruti v pracke.. Samozrejme obliekat bude herec, ja sa nemozem natahovat 😀 😀
Vcera som bola s mamkou u oca, potom za starkou a potom sme boli na navsteve u kamosov, co maju polrocnu Stelu, zlata je 🙂 A vsetci mi vysmiali meno Lujza ☹

Mne treba este na nakup - co ma teda velmi netesi, ale tak co uz....
A uz len sa pomotkat po byte, poutierat prach a pobalit darceky 🙂 a som sa rozhodla ze nevarim nic, lebo zajtra ideme k nasim 😅 😅

lenuska85
23. dec 2009

anax tak to som nevedela 🙂 fakt?

lenuska85
23. dec 2009

Vavenka mne sa meno Lujza paci.

anaxamon
23. dec 2009

vavi ostan pri violke🙂))

inak stela sa mi velmi paci, je to krasne meno pre dievca

dobre to maju doma majitelia tychto stranok, bob s majkou, maju syna oskara a dceru stelu 🙂

lenuska, ano ked si kuknes na net soja vz. spermijky sa nemaju radi

puma.sue
23. dec 2009

vavi... aj mne ho vsetci vysmiali, ale mne je to jedno 😉
a padruh sa s tym total zzil... dnes rano sa prihovaral mojmu bruchu, ze ho musi pripravit na verbalne utoky, tak ho oslovoval na preskacku chalanskym a babskym menom, co sme vybrali...
nechapem...
on by bol normalne rad, keby uz... len ja som z tej predstavy este trochen zmatena 😉

a vavi, vies dobre, ze ja som prudko aj za Violku! to je moja maminka... 😉

siouxie
23. dec 2009

anax, k tej sóji - už sme to ekdysi tuším riešili v inej téme 😉 ... Našla som články, ktoré hovoria, že to vôbec nie je potvrdené. Okrem toho, všetko s mierou, samozrejme. Snažím sa to nepreháňať, kedysi sme jej jedli viac, teraz trocha menej. Ale brala by som to s dosť veľkou rezervou, asi ako tú hystéria okolo pangasov 😀

Vavi, ja som bola vyzliecť postel práve teraz 😀 A tak ma to unavilo 😀 😀 . Nenechaj sa odradiť, ak sa ti Lujza páči, kašli na ostatných. Vôbec by som to s nikým "neriešila". No, len s dahým, tomu s avyhnúť nedá 😀 😀

lenuska85
23. dec 2009

Pumi a kedy budes vediet ci sa podarilo babo?

anaxamon
23. dec 2009

puma my sa s tym meno zhodneme ako vidim🙂))

siou, no ja som tomu asik uverila ze to neni dobre 😅 a okrem toho manzel papa uz drzhy mesiac vitaminy a la profertil a citi sa paradne, dokonca nebere ziadne ine tabletky co dovtedy bral koli cholesterolu a peceni a mal uplne super vysledky krvi co sme boli az prekvapeni, akurat zatial nevieme ci to ma nejaky ucinok aj na jeho nepohyblive spermie..

vavenka
23. dec 2009

Jaaaj dievcata esteze mam na to meno cas....
A vcera mi mamka hovorila, ze som asi 3 dni bola Zora - teda tak sa dohodli ked sla do porodnice, aj ma tak oslovovala, a skoro ju vystrelo ked za nou dosiel tato s mojim rodnym listom, kde bolo ze Miriam 😀 😀

Pumi no ja som bola presvedcena ze dieta chcem, sak nam to aj trvalo kym sa zadarilo, a ked som uz otehotnela, tak prisli pochybnosti... A tie su doteraz, ale asi je to normalne, este mam v hlave zmatok 😅 😅

siouxie
23. dec 2009

anax v pohode, ja len nie som zástanca čierno-bielych "metód" 😀 . Snažím sa o pestrú stravu, ale zase ak máme niečo radi a je v tom sója, určite nechytám hystérie, že to kvôli spermiám nemôže zjesť. Trochu sa ho snažím udržiavať v medziach zdravej výživy (s ním je to trocha ťaťžko, lebo neporiadne je v práci) a myslím aj na neprehánanie sóje. Ako aj ostatných vecí 😀

Pumi, tak kedy? 😀

anaxamon
23. dec 2009

siou chnapem🙂)) sak uz len obycajne parky maju tolko soje ze dovi dopo, vsakze🙂))

tak mozeme ist o dvanastej domooov🙂)) akurat jeden musi istat, idem nalamat palicky, kto vytiahne najkratsiu ostava do pol stvrtej

siouxie
23. dec 2009

anax, ty brďo to máte systém 😀 😀 😀 Ale spravodlivý 😀 Tak držím palce, aby si to nebola ty!

shaarka
autor
23. dec 2009

😀 anax 😀
vavi, co to citam, ze zora? no to si teda neviem predstavit! 😀

a ako citam dalej, sikulky ste! nikto nezahalal, napecene, navarene... 😵
u nas doma vari kapustnicu mamka, rybu nechavame tiez na nej (to sa robi na zelanie - mojim je obycajne vyprazane file, ini maju podkovicky z kapra a tak), no a ja som prave docistila 4 kila zemiakov na salat a mojim okom sa mi zda, ze to bude malo (salat robime do lavora, takze ryskou je okraj) 😀 a musela som si sadnut, lebo som to cistila asi hodinu 😒

v KE hnusne chčije, je to cista depka... +3 je +3 😖

vavenka
23. dec 2009

Cau Shaari....
Ale vcera bolo super, nie? Som si dala s mamkou taku dlhsiu prechadzku.....
No kebyze neprsi, tak ja sa celkom aj tesim otepleniu, tych -12 mi nerobilo dobre 😀 😀

siouxie
23. dec 2009

shaari 😀 ahoj 😀

šalát aj mňa čaká dnes a počítam, že budem variť tak 5 kíl zemiakov 😒 A ešte tú cviklu, tú by som tuším aj mohla už dať variť. Na čistenie už hádam budem mať pomocníka, lebo som unavená už teraz.

Som si zmyslela ešte kokosové guľky, tak už mám keksy pomleté as čakám, kým trocha povolí maslo. Dala som v nedeľu večer hrozienky do rumu, skoro všetok vypili. Ale vonia to statočne 😀

My tu máme tiež dosť nechutne, ale celkom sa teším, že už nie je -12. Včera bolo krásne, slnečno a 4 stupne, aj les som stihla 😀

Vy pôjdete na štedrodňovú prechádzku? 🙂

siouxie
23. dec 2009

že hrozienky 😀 😀

vavenka
23. dec 2009

Siou neviem najst, kde si davala recept na tie rozky ☹ kce sa ti este raz? 😅 ja viem, aj na nete je toho habadej, ale ty posobis tak doveryhodne 🙂

Gulky som robila minuly rok a nemal icj kto jest 😀 😀

siouxie
23. dec 2009

no vidíš, mala si mi poslať svoje guľky a ja by som zožrala tvoje aj svoje 😀

a viem, že smrdím často, ale tie vanilkáče nejakým zázrakom fakt viem dosť dobre 😉. Dokonca mám radšej svoje ako starej mamy 😀 😀 😀
Takže ti ich rada posuniem (už máš orechy, čo?):

440 g hladkej múky, 300 gramov tuku (masla, Hery...), 3-4 vanilkové cukry (podľa chuti, ja dávam 3,5 😀 ), 4 žĺtky a 200 gramov orechov. Jemne zmiesiť, nechať postáť (15 a viac minút). Šúľať valčeky (mrkvy, klobásy 😀 ), z nich nakrájať menšie kolieska a tavroavť rožky.

shaarka
autor
23. dec 2009

vavi, na mna bolo vcera uz prilis teplo 😀 a podvecer som sa isla flakat po obchodoch a potom na medovinu, ale nebolo to ono, uz jemne prsalo ☹ ja mam z toho fakt depku ☹ ☹ ☹ nie tak z dazda ako z dazda na vianoce 😖

tak ja idem, pridem zas 😝

anaxamon
23. dec 2009

tak sa nastastie nasiel dobrovolnik, takze sme tahali len provizorne... 😀 😀

vavenka
23. dec 2009

Siou kujem, na nete su vacsinou recepty bez zltkov, vedela som ze tvoj je trochu iny 😀

Anax no super, takze o hodinku padla, co? 🙂

Shaari tak ale vona salatu a kpaustnice isto zazenie depky 🙂 ja nie som moc zimny clovek, pre mna keby zima vobec nebola, ale tak verim ze ti, ktori sa na sneh tesili, musia byt smutni.... Ako ja v lete ked nieje aspon 30 stupnov 😀 😀

nellie_
23. dec 2009

ahojte... 🙂 🙂 🙂

ja sa tesim na dnesne poobedne zdobenie stromceka... 😵 😵 😵 😵
aj ked to pocasie je fakt brutalne.... ☹ ☹ ☹

moj drahy siel do mesta na nakupy.. som sa mu smiala ze aka samovrazda on co nenavidi nakupovanie sa vyberie do trencina na nakupy 😀 😀 😀 som zvedava ze ake prekvapko to dostanem lebo sa so segrou tvaria strasne cudne a stale si daco susotaju 😀 😀 ale robim sa ze ich akoze nevidim... 😀 😀

inak vôbec mi to nepride ze zajtra su vianoce 😅

anaxamon
23. dec 2009

vavi presne o hodku padla, este musim ist kupit baliaci papier a konecne ten stromcek doma postavit 😀

siouxie
23. dec 2009

vavi a práve preto sú také "vlhké", ja to milujem. Prvýkrát som ich zbytočne dlhšie piekla a odvetdy si pamätám, že sa pečú iba chvíľku, nesmú byť ružové. Potom len obaliť v cukre a krásne zvlhnú. Robila ich takto babička a kamoškina mama, obe záhoráčky, tak som usúdila, že záhoráci ich všetci robia také vlhké 😀

No nellie, akurát som sa chcela spýtať, kde ste všetky - bubli, pipi, ty, monky (dúfam, že tej je už lepšie), lenočka...
Nemáš nejaký vianočný? Taký poriadny! 😀 😎

anax ta to bdueš rýchlo pri maródovi 😀 🙂

nathali
23. dec 2009

ahoj baby 🙂 konecne vas vidim po dlhej dobe jak sa mate co nove????

nellie_
23. dec 2009

jeeeemine u nas 3 baby v kuchyni...radsej som zdrhla odtial 😀
mamina miesi cesto na "pupacky", segra vypraza zemiakove placky a ja som bola postruhat melence do bryndzovej polievky... 😀 😀 ale akoze sila mne o take smiesne je.. lebo mame totalne mini kuchynu 😀 😀

aj ja milujem vlhke vanilkove rozky.. 😵 😵 aj ich take mame.. 😎 😎
mame napecenych ale 6 druhov, neviem kto to poje vsetko 😀 😀 ale zato ja vianocne kolacove ranajky milujem.. 😎

nellie_
23. dec 2009

siouxie a jeden mini vianocny... kedze sme na tom konikovi.. 😀 😀 😀

- Drahý, chcela by som pod stromček babätko...
- Čo blážniš, veď by mu do očí napadalo ihličie... !!!!

😀 😀 😀 😀

vavenka
23. dec 2009

Siou este mi prosim napis pri akej teplote ich peces a ako dlho, pisala si ze chvilocku, ale skus by exaktnejsia, idem ich robit prvykrat 😀 😀
Joj ja sa taaak tesim ze nas strom uz stoji krasne vyzdobeny, aj girlandy a podobne hovainky uz su na mieste, dnes som nejaka zleniveta.....

siouxie
23. dec 2009

😀 nellie, ja tak potajomky raňajkujem už tretí deň. Ale iba trošičku, aby neubudlo. 😀

Guliská už mám v špajzi, varím cviklu a idem upratovať, už mám aj polovičku na ceste domov. Tak sa zatiaľ majte, dúfam, že sa poobede nenas.... v poluse druhýkrát, potom sa priebežne ozvem.

puma.sue
23. dec 2009

halo, nestiham vas citat. dopijala som sampus, ktory baby buchli v kancli, lebo oni su vsetky burzujky autom, len ja mozem pit 😉
tak si viete predstavit, aka som "smiesna" 😉

siou, ja budem nakoniec robit tiez ten "moj" rusky salat...
som zvedava, co na to povie rodina, ale spravim ho malinko...
nech sa poje...

a chcem ist uz domov ☹
cakam na pokyn od sefa, udajne dostali sefovci od generala mail, ze maju uvazit, kedy nas v poludnajsich hodinach poslu domov.... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre