Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
24. dec 2009

jooojjj, dobre to znie.
ja budem prvykrat na dvakrat vecer vianocovat.
najprv s maminou a bratom... a potom zajdeme k ocinovi...
prvykrat nevianocujeme spolu ☹
ale stotoznujem sa s tym uz nejaky cas. tak hadam nejak prezijem... a bude to dobre...

siouxie
24. dec 2009

hmmm, to je dosť náročné. viem si predstaviť. My sme kedysi boli tiež vždy spolu. Keď už som chodila s m. tak iba prvé dvoje Vianoce sme boli každý doma a potom už spolu (prvá večera 😀 ) a potom k našim (druhá večera 😀 ).

Potom bol šok Vianoce bez maminy, no a pár Vianoc odvtedy ocino tiež nestrávil s nami, prišiel až druhý deň. Boli sme v trojici, s bráchom. Dosť nezvyčajné, hlavne ak si celý život zvyknutá na celú rodinu 😒 Ale dá sa na to zvyknúť, ľudia trávievajú sviatky naozaj v dnešnej dobe všelijako 😀
Neboj, nakoniec to bude všetko fajn.

Ja sa idem znova zapriahnuť, musím ešte odbordeliť kúpeľňu a kuchyňu a asi už aj naložím mäso pácu. Tak zatiaľ pa.

A všetkým krásne Vianoce! 😵

vavenka
24. dec 2009

Ranecko 🙂

Pumi a so si dostalaa? 😅 😅 😅

Som teraz telefonovala s tatom, tak dnes ho pravdepodobne nepustia ☹ tak si to ani predstavit neviem....
No co uz....
Siou vcera som spravila o 11tej vecer tie rozky, su genialne, dakujeeem 😀 😀 sice vyzeraju ako po porazke (nemam velmi cit v rukach na modelovanie 😀 ) ale chutovo su skvele 😵 😵

My sme doranajkovali, ja uz mam secko, len darceky mi treba pobalit 🙂 a seba dat do kopy (umyt natocit vlasy a tak 🙂

flyangel
24. dec 2009

Ahoojte krasne a pohodove Vianoce Vám prajeeem 😀 😀 😀 ja mam co robit,varit,balit darceky a taak

nellie_
24. dec 2009

a predsa som tu aj dnes na skok 😉

myslela som ze nebudem stihat ale aka pohodicka... 😵 😎
vsetko uz mame nachystane, uz len salat urobit a potom kaprika obalit... 🙂 🙂
ja uz sedim s natačkami na hlave nech tie moje skuty vypadaju troska k svetu 😀 😀
o nejakej 3-tej chodievame na cintorin ocinovi sviecky a taku mini vianocnu vyzdobu na hrob urobit 🙂

a uz sa neviem dockat darceka od MM lebo sa vsetci strasne zahadne tvaria a viem ze ho nechal u jeho kamosa ze nech ma tu neporaza ked sa budem kukat nan este zabaleny cely den 😀 😀 😀

tak este raz vam vsetkym prajem kraaaaasne Vianoce 😵 😵 😵 😵

bublinka11
24. dec 2009

Kocenky, vsetkym vam prajem stastne, vesele, pokojne Vianoce!!! 🙂 🙂 🙂

shaarka
autor
24. dec 2009

*** kraaasne sviatky, piskotky ***

pipimiska
24. dec 2009

...rolnicky rolnicky kto nam dal ten hlas,la la la 😵 pripajam sa aj ja kraaasne vianoce prajem 😵

puma.sue
25. dec 2009

ranecko vospolok...
po kolacikovych ranajkach?

mna dnes caka dalsia fura po rodine... takze, dam vanu, uclovecim sa, a "lec gou" 😉

ako ste sviatkovali? spokojne s darcekmi? 😀

tinika
25. dec 2009

bre ranko prajem krásny prvý sviatok vianočný

nellie_
25. dec 2009

dobre ranko 😵 😵 😵

ja som nadmieru spokojna s darcekmi 😵 😵 😵 dostala som od MM moje vysnivane Dolce Gusto 😵 😵 😵
a este striebornu retiazku so swarovskeho krystalom a nausnice, vysavac, rychlovarnu konvicu, oblecenie a knihy a WS krajac 😀 😀
som zvedava co dnes dostaneme od svokry... 😅 😅

takze boli fakt krasne vianoce 🙂 🙂 🙂

a idem sa registrovat do dolce gusto klubu lebo zevraj mi poslu krasne salky 😀

dufam, ze aj vy ste boli spokojne s darcekmi 😉 🙂

siouxie
25. dec 2009

ahojte, krásky 😉

my sme vianocovali veeeľmi veselo a zábavne, mali sme povymýšľané celkom vtipné darčeky, resp. spôsob ich "odovzdania".
Veľmi sme sa pozabávali, vytešili, som rada, že mám tých mojich chlapcov. Peso sa pridal k všeobecnému veseliu a s veľkou pasiou likvidoval baliaci papier (už odbalený) 😀 Hrozne s chcel zapojiť do všeobecného veselia 😀 😀
Ocino odišiel až neskoro večer, bráško zostal dlho sme ešte kecali, pozerali Dobu ľadovú 3, dali si polnočnú kapustnicu a znova sa rozprávali.
Vavi, som rada, fakt veľmi rada, že si spokojná s vanilkáčmi. 😵
Tak vám ešte želám krásne a príjemné sviatkovanie... 🙂 😵

lenocka84
25. dec 2009

ahojte
ako sa mavate? snad mate vsetky krasne a pokojne sviatky
my zaciname citit nervozitu, pred svadbou, ved za 2 tt je to tu

pipimiska
25. dec 2009

caute babulky 🙂 my sme mali veceru iba v trojke babo manzel a ja ale atmosferu sme si spravili perfektnu 😵 hlavne ked som si rozbalila darcek cislo 4 a nasla som si kostym na brusne tance 😀 raz davnejsie som mu spomynala,ze by som rada tancovala,len gyndos mi to zatrhol ..no a potom este rukavicky a kabelku a dve tehotenske pyzamkaa 😵 vcera som sa vazila po troch tyzdnoch a za tie tri som tri kila pribrala 😅 co znamena ze som uz +6,ach jo 😅

lenocka84
25. dec 2009

ahoj pipi
tak to sme mali peknu veceru
my sme boli s drahym u mojich rodicov,

pipimiska
25. dec 2009

leni a vy uz mate secko poriesenee ohladom svadby?a drahy uz pocuva?

monky1
25. dec 2009

ahojte dievcata, aj ja vam prajem STASTNE A VESELE po sviatkoch 😀 ...skor som nestihala

...my sme mali veeelmi bohatu veceru - spojili sme nase a manzelove zvyky, myslela som, ze ma roztrhne 😀

ale naj to bolo po veceri pod stromcekom, ked sa rozbalovali darceky....pohlad na nasu malicku bol neopisatelny, ta radost, ked trhala papier, rozbalovala darceky a nasla to, co hadam 100x pisala jeziskovi 😀 ....ved to niektore sami uz coskoro spoznate 😵 😵 😵

.....a najvacsia sranda nastala, ked vsetko rozbalila a utekala do svojej izbicky pozriet, co jej Jezisko nechal pod jej malym stromcekom....my sme na to jasnacka zabudli ...mali ste vidiet to sklamanie....ale mm sa z toho vykecal....no a v noci sme jej tam zabalili 2 pera s mackom Pooh (takmer vypisane, kt. mame doma uz asi rok, ale nevidela ich 😀 ) a sosku maleho anjelika, o ktorych stale basni.....a rano bola zase v tranze, ze v noci bol zase Jezisko a aj pod jej stromcek jej doniesol darcek...normalne kricala do neba -Jeziskoooo, dakujem Tiiiii za darcekyyyyyy....takze aj my sme mali super Vianoce 😉

puma.sue
26. dec 2009

ahojte!
sviatkujete?
ja uz len telka, jedlo a NICnerobenie...
kraaaasa 🙂

u nas je nadherne pocasie, aspon takto z okna to tak vyzera...

chystate sa niekam na stefansku?

vavenka
26. dec 2009

Hojte 🙂

Taak sme spat z vychodu - inak nieje to tam ziadna sranda, tie povodne.... Ale zatial sa to aspon v draheho dedine drzi....
Vianoce boli o nicom, kedze tato ostal v nemocnici, asi do stvrtej sme boli u neho, potom so slzami v ociach sli k nam aj s bratom mojim vypili kavu a o siestej k mame..... Ale tak v ramci moznosti ok....
Jezisko bol skromny, kedze nam priniesol snovu strechu 😀 takze naozaj len malickosti, ako nejake sminky pre mna, ponozky, papuce - klasika....
A potencialni svokrovci nam dali prachy - takto to praktizuju uz asi 3 roky.... Ale obzieram sa kvalitne, uz ma boli kozka na bruchu 😀 😀 😀 u svokrovcov boli paradne kolace, vsetkeho strasne vela, a tam nepoznaju slovicka NIE, DAKUJEM NEPROSIM, alebo DAKUJEM NEBUDEM, alebo podobne typy viet..... A ked poviete, TAK OK, ALE LEN TROSKU - tak dostanete kopcom..... Neviem ako by to vyzeralo, keby som povedala ze jasne, dam si, mam hlad ako vlk - to mi asi prestreli rovno pred chladnickou 😀 😀 😀
Herec sa chysta do mesta, na stefanske pivo, ale mne sa nechce (hlavne sa mi nechce chystat) - a mam trochen nervy ze on ide bezo mna 😅 😅 😅

puma.sue
26. dec 2009

halooo vavi, uz som si myslela, ze tu dnes budem sama 😀
tak pekne si obisla celkom... boze, co by som ja dala za plachty 😉
padruh privlecie z vychodu nejake dva balicky od jeho rodicov, udajne su pre nas oboch a nemoze to otvorit skor ako pride domov... tak som zvedava.

zajtra sa dovali, po 4 dnoch. neviem poriadne spavat... a aby malo nebolo, znova sme sa pochytili, to je vzdy tak, ked je prec... 😢 som z toho na nervy, ale su iste veci medzi nami, ktore sa nezmenia = su dane a v tych sa nezhodneme. vzdy sa pochytime kvoli tomu jedinemu ☹

a vavi, neboj sa, ze ide sam. ved je to potencialny tatko, da si pozor 😀

vavenka
26. dec 2009

Pumi 😖 tak to je skoda.... Myslis ze raz pride den, ked sa v tej veci zhodnete? Lebo ak je to veelmi dolezita vec, tak to bude kua narocne, cely zivot sa na tom vadit ☹
A si predstav, ze este furt lezi na gauci ten moj a pozerame spolu schreka, tak neviem co to, a radsej sa nepytam 😅 😅 😅 aby si to nevysvetlil zle, nebodaj ze zabrdam alebo co 😀

puma.sue
26. dec 2009

stareho nechaj na gauci, volne pohodeneho 😀
neprovokuj, uzivaj si jeho pritomnost. on sa zdvihne ked bude mat potrebu...

a medzi nami je to vec, ktoru ja nikdy chapat nebudem a zmenit sa neda. je to nieco na jeho strane. kocky su hodene. moze sa vsak dana vec eliminovat a ked sa doriesi, mozno nebudu hadky ohladom toho take caste... keby som mala o pol mozgu menej, mozno by mi to bolo cele ukradnute, ale na jeho smolu mi to celkom pali a tym padom aj dost vadi 😀

puma.sue
27. dec 2009

halo, evribadi 😉
neuveritelne, ale to som tu znova sama? vsetky sviatkujete alebo ste vykotene pred telkou z objedania? 😀

ved zajtra sa ide do robotyyyyy (samozrejme, ako kto 😉 ) kde ste vsetci?

hlasim, ze maliari dorazili s dvojdnovym meskanim....
ani neviem, ci sa tesim, alebo som nastvana... ale podla uvodneho prispevku tejto temy by som sa mala tesit 🙂 tak sa tak tvarim....

shaarka
autor
27. dec 2009

cauteeeee 🙂
tak sa hlasim, podavam hlasenie a zaroven sa odhlasujem, lebo sa chystame za nasimi na chalupu 🙂
u nas vianoce tiez poskromne, kvoli jednej konkretnej veci (zhodou okolnosti sa cosi posralo v nasej malej rodine s MM a aj v rodine mojich rodicov), co sa udiala na zaciatku tohto roka ☹ a tak to uz aj ostane. ale nevadilo, bolo nas 7 + babatko + 2 psi 😀 a bola sranda 😀 na druhy den sme isli k babke a vcera sme len vyvalovali brucha... ved sa to aj prejavilo, pribrala som za tyzden kilo!! 😠
segra caka frajera z BA, my ideme kuknut nasich no a som zvedava, aky bude silvester... snazim sa dopredu psychicky pripravit, ale velmi sa mi nedari 😀 aj predvcerom ako sme boli vonku, tak mi nebolo velmi dobre: hudba hlucna, maly kopal jak divy, vsetci si pripijali a ja som s dzusikom sedela a pozerala na nich ako na mimozemstanov, ale verim, ze oni na mna pozerali rovnako 😀 😀 😀 na silvestra budem mat na starosti este aj jellu, ta ma paniku z delobuchov ☹ ☹

tak vam prajem krasne nasledujuce dni a tesim sa, az zas zacneme poriadne konikovat. a sranda, ze v tieto dni abstak nikto ani tak velmi nepocituje, ako ked je v robote, ze? 😀 😀 😀 😀 😀

pipussa
27. dec 2009

ahojte kocky,
prajem krasne Vianoce-povianoce.
chcem sa opytat, ktore kvapky do nosa mozu-nemozu tehulky...
som prechladnuta so strasnou nadchou... teplotu nemam. boli ma len trosku hlava, inak sa citim ok. Len ta nadcha...

vavenka
27. dec 2009

Ranecko 🙂

Pumi no neuveris, ten moj lezal obleceny na gauci asi do pldesiatej, a potom sa bez slova a bez jedineho telefonatu prezliekol do domaceho, dopozerali sme schreka, a potom som zadrichmala pred telkou 🙂 tak sa mi to celkom pacilo, asi je aj dobre ze som sa zdrzala akehokolvek komentara.....

Pipusa pytaj si tie, ktore obsahuju len solny roztok, ja mam doma Physiomer - je sice trochu drahsi, ale moze sa uzivat dlhodobo a mozu ho aj tehule...

Pumi tak len drzim palec, aby sa ta vec eliminovala, ja tiez poznam, co je to bojovat s veternym mlynom.... A zial, bud musi ustupit jeden alebo druhy, inak to ten vztah nevydrzi, caste hadky su hrozne vycerpavajuce a casom prevladne unava z hadok nad citom ☹

Shari tak si uzite chaty, ja som zatial nepocitila problem ze nepijem, a na silvestra ideme zas na daleky vychod, starostka bude robit vatru, punc, kapustnicu, o polnoci sa postrielaju petardy a ked bude este chut a sila tak ostanem, ak nie tak pojdem spat s draheho synovcami 😀 Btw. starostka je moja potencialna svokra 😀 😀

vavenka
27. dec 2009

Shaari a ty spokojne mozes priberat, kebyze si az do kopnca tehotenstva pribrala kazdy tyzden jedno kilo, tak ich mas max. 18, o takom cisle ja budem isto len snivat, kedze ja uz mam teraz 7 navyse a ty si tusim este furt na povodnej vahe 😉

puma.sue
27. dec 2009

ahojte, konecne ste ma nenechali v stichu 😉

vidis vavi, dobre som ti radila, aby si do neho nerypala...
uz o hodinu mam padruha doma, tak uvidime, ako z neho vyprchali pocity z tej nezhody... ja som nastavena tak, ze sa budem snazit nepripominat si to. ale... you never know ☹

shaar, v ramci moznosti si uzi ten silvester, ved na buduci rok si snad uz aspon pripit budes moct... 😉
aj s malym si to potom uzijete... (stale verim, ze bude Ruben 😀 )

pipussa, neviem ti poradit, kedze nie som tehula... ale najlepsie je podla mna popytat sa v lekarni...

vavenka
27. dec 2009

Pumi hej, dobre si mi poradila 🙂
Tak potom napis aka bude panovat nalada ked sa drahy dotrepe....
Ja idem do vane, poobede mam stretko z vysky, sa celkom tesim...
A este musim ist vymenit cizmy, ktore som kupila mamke pod stromcek, su jej male a vymenit farbu na vlasy - teda dufam ze vymenia, som trdlo a som si nevsimla ze kupujem sampon namiesto farby - co mi je uplne na prd, lebo to mi nechyti ani nahoou 🙄 🙄
aaaa ocina zajtra uz pustia, uz sa ma o poznanie lepsie, este za nim dnes chcem skocit.... Kokso sak ja mam normalne nabity program, esteze varit nemusim, aj ked zislo by sa nalozit pracku 😅

snow.angell
27. dec 2009

Aojky holky tak už mi fakt asi hrabe, dnaska mě začalo bolet prave prso a vcera na testu pepino duch a dneska na jinem testu nic. Mě fak hrabe 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre