Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
27. dec 2009

ahojte zenusky, dlho som u vas nebola tak vas idem pozdravit..

vidim ze sa uz vsetky tehulky krasne gulatite, tak nech to tak pekne pokracuje a gratulujem k dievcatkam a chlapcekom 😀

ja nove nic, teraz sme v KE na navsteve u svokrovcov, su to vzdycky pre mna strasne muky bo sa tu nudim a strasne na mna negativne vplyva prostredie tohto bytu a cigaretovy dym, ani telku poriadne neviem kukat bo len kycham a dusim sa...to viete, ked tu hulia 4 ludia a ja nic, tak to je naprd..
ale inak je celkom OK, dneska nas caka navstevny den, chcem kuknut kamosku a kamarata a babku treba ist pozriet, za tou sa mi moc nechce, bo to uz viem co bude, len same keci ze nema peniaze a neviem co...a este ferovu tetu chcem ist pozriet, na tu sa tesim celkom..

tak len pekne tehulkujte 😀 😀 😀

nellie_
27. dec 2009

no ahojte... 😉 vidim, ze vsetky oddychujete - ale ved to treba 😉

tento rok sa nam aj svokra vyznamenala s darcekmi - dostali sme sendvičovač a digitalnu kuchynsku vahu 😎 😎 normalne som vykrikla od radosti nad tym sedvicovacom,kedze som ho pôvodne chcela kupit ja ale drahy ma ukecal ze naco nam to bude(lebo on uz mal kupeny dolce gusto ako mi potom pod stromcekom vysvetloval 😀)
dolce gusto je moja laska kazde poobedie chlipeme latte 😎 😀 😀

vcera sme boli na navsteve v piestanoch, dnes bola u nas dalsia navsteva, zajtra to vypada ze mame klud (konecne budem mat den bez omietky na ksichte 😀 😀 ) a v utorok sme sa slubili na dalsie 2 navstevy..

silvestrovat neviem ako budeme, nastvala ma segra, lebo odchadza na silvestra do Bratislavy takze to bude dost o prde - len ja s MM a nasa mamina 😅 ja moc silvestra nemam rada, mozno ho zosabotujem a o 22,00 pojdem spat 😀 😀 😀

lenocka84
27. dec 2009

ahojte baby
ako sa mate?

anaxamon
28. dec 2009

dobre ranko prajem, ako vidim vsetky ste viac menej fajne posviatkovali, ani jednej nechybalo jedlo 😀 a musim skonstatovat ze u mna napodobne akurat co som sa vcera este rozculila ked sme odchadzali od rodicov, lebo uz som nevedela kam dam vsetko co mamina balila a neviem ani kto to vsetko pojde...ale inak fajne a pohodicka vianocna..len skoda ze treba ist hned do roboty 🙄

puma.sue
28. dec 2009

ahojte, vidim, ze sa viacmenej vsetky venujete navstevam, rodine alebo rastucim brucham 😀
my sme tiez mali vcera navstevu, po jej odchode som len dopozerala pretty woman a odpadla som do perin...
padruh siel dnes do prace, a ide aj zajtra. ja by som mala ist vybavit nejake papiere okolo bytu, novy obciansky, adama prehlasit do tejto mestkej casti kvoli daniam a aj byt na dane prihlasit... neviem ci sa mi chce. skor nie ako ano, ale musim sa dokopat. nastastie nemam daleko miestny urad a dufam, ze pracuju aj medzi sviatkami.
my silvestrujeme v meste, v oblubenej putike. listky sme si kupili uz pred mesiacom. len si akosi s padruhom nemame co obliect, tak mi slubil, ze v stredu pojdeme na nakupy (to by uz mal mat z prace volno...), tak sa tesim 😉 hadam pridem k nejakemu peknemu kusku aj ja 😀

tehule, vy budete ako silvestrovat?

anaxamon
28. dec 2009

ahoj puma, takze ta caka este obehovanie obchodov? mne by sa uz take nechcelo koli nicomu absolvovat, minimalne do polky januara🙂)))

puma.sue
28. dec 2009

nooo, chceme ist len do jedneho obchodu, nemyslim si, ze tam bude vela ludi.
takze asi tak...
pojdeme sa tam prejst a spravime rovno aj nakup silvestrovsky, aspon sampanske a kapustu na kapustnicu kupime 😀

ake ste mali sviatky anax? dufam, ze vas uz zranenia obchadzali... ostatne tyzdne ste to mali dost perne...

anaxamon
28. dec 2009

puma ale ano nastastie obchadzali, dokonca to malo aj pozitiva, sli sme skor na oravu napr. alebo to ze som bola nutena soferovat a pod. 🙂)) teraz uz premyslam o tom kedy najblizie sa ja posadim za volant ked pojdeme do ba alebo z ba..na zaciatok by sa mi pacili prazdne cesty vecer alebo v noci 😀 😀

puma.sue
28. dec 2009

anax, je to o zvyku a hlavne sa nesmies bat. ja neviem, preco maju ludia stres zo soferovania vo vacsich mestach. je pravda, ze ja som sa naucila jazdit tu, takze sa mi "vykrikuje"... ale myslim, ze pokial si obozretna a sledujes znacky a nejazdis v strese, je to uplna pohoda...
😀

anaxamon
28. dec 2009

u mna to nie je o strese ale o pocite zodpovednosti voci ostatnym🙂)) moj najvacsi hendikep s ktorym som mala vzdy problem ci uz ked som zacianala uplne alebo ked som opatovne po nejakom case sadla za volant bolo a je pohynanie na jednotke a kapanie motora a to ma vzdy najviac vyvaza z miery, ze ked sa budem dakde na semafore ci v krizovatke pohynat tak mi to skapne abo budem turovat motor...ale snazim sa si to psychologicky vytisnut z hlavy plus vela skusat...som sa po tychto sviatkoch celkom odhodlala, hlavne ked vidim ze coraz castejsie sa deju veci kedy musim soferovat

vavenka
28. dec 2009

Hojte 🙂
Pumi takze bude nova garderoba? 😉 Brala by som 🙂 my sme vcera boli vymenit cizmy, ktore som mamke kupila pod stromcek - ale uz nemaly vacsie a mne sa ziadne ine nepacili, tak som si kupila ortopedicku obuv 😀 Ale bohovske su tie topanky - take tie na sposob holandskych drevakov, zele kozene, lahucke a makke, budu super v lete ku kociaru 😀 a celkom ok, lebo 40 eur by som nikdy na takuto obuv nedala a tak som nemala na vyber, lebo prachy nechceli vratit a nieco som kupitm musela, takze z nudze cnost 😀

Silvestrovat ideme na vychod - celkom sa tesim, este som tam silvestra neabsolvovala....
AJ moj je v praci dnes a zajtra, takze trochu si od seba oddychneme 🙂 aaa dnes maju pustit ocina, tak sa uz tesim, mam pocit ze bol v tej nemocnici vecnost !

Inak co sa tyka soferovania, myslim ze som dobry dofer - sak 5 rokov som v ramci prace soferovala po celej europe skoro, ale z velkych miest mam strach doteraz, a je to hlavne kvoli mojej slabej orientacii a paniky z toho ze sa zle zaradim do pruhu a potom budem zmatkovat 😅 😅 a samozrejme ze pobludim - fakt, ja sa hrozne slabo orientujem v priestore, ludia, co ma poznaju, nechapu, ako sa s tak slabou orientaciou da vobec zit 😀 😀
Pre mna najlepsi vynalez poslednych rokov je jednoznacne GPS ....

vavenka
28. dec 2009

Kokso ze nemalY - sa hanbim 😅 a inak som vynikajuci Dofer 😀 😀

puma.sue
28. dec 2009

z toho rozbiehania ma asi kazdy zo zaciatku vred v bruchu 😉
ale nevadi, ved kazdy sa to musi raz naucit, nie?
ja som mala od zaciatku stastie, ze ma moja mama pustala za volant odkedy som dostala papiere do ruky. prvy mesiac sedavala ona vedla mna a potom som sa musela mobilom hlasit ked som niekam sla, ci som dobre dosla. ale naucila som sa jazdit. teraz sice nemam auto, len padruh u nas jazdi, ale treba, poziciam si od mamky a jazdim uplne v pohode...
anax, donut sa a zabojuj, soferovanie je parada a uvidis, ze to skor ci neskor ocenis, ze si si len nespravila papier a je ti akurat na doplnenie ohradky na doklady v penazenke 😀

anaxamon
28. dec 2009

ja som v osemnastke ked som dostala papiere jazdila v podstate strasne vela, lenze to sa neda porovnat soferovat po orave so soferovanim v blave a okoli....takze akoby som nebola vobec bych som povedala...no a ked som dosla sem afto samozrejme nebolo a ked uz bolo uz som sa bala 😔

vavi taka hrubka, ze sa nehanbis 😀 😀

puma.sue
28. dec 2009

ahoj vav, az teraz som ta postrehla, PREPAC 😉
mne to vzdy pride smiesne, ked ty napises, ze budes na vychode silvestrovat, alebo ze idete na vychod... 😉
ved ty si uz na najvychodnejsom vychode aky si ja viem predstavit 😀

kedy ides za ocinom? predpokladam, ze mu spravite take mini vianoce doma, alebo?

lenocka84
28. dec 2009

aaaaaaaaaahojte
ako sa mate?

anaxamon
28. dec 2009

ahoj leni, ja vid vyssie no a co ty??

puma.sue
28. dec 2009

ahoj leni, ako je doma? uz sa ti to blizi 😀

lenocka84
28. dec 2009

ahoj pumi aj anax
teraz som este u nasich, zajtra ideme ku svokre, a tam az do svadby
no blizi sa to, aj nervozita stupa
totaaaaalne

vavenka
28. dec 2009

Pumi no vidis, da sa este vychodnejsie 😀 😀
A vianoce uz neriesime asi, bude mat silvestrovsku kapustnicu a rezne, mamka je aj tak v robote cely tyzden.....
Predpokladam ze na obed ho pustia, brat dojde po neho, ja uz asi nejdem do nemocky... A mozno skocim, neviem este 😅 😅
Mam v plane dnes trocha pozehlit, mam tam postelne este, neznasam zehlit ho, ale zas neozehlene ho proste do skrine dat neviem, som vadna 😅 😅

puma.sue
28. dec 2009

vavi, totalne ta chapem. ja mam plne dva susiaky pradla, tiez by som sa mala hecnut a pozehlit aspon kosele padruhove. a dam asi oprat uteraky este... ake je pocko u vas? mne sa absolutne nechce ani krok spravit smerom von. aj ked, s adamom budem musiet zbehnut aspon na chvilku...
teraz mi tu chrape pod nosom 😉

leni, uvidis, ze to rychlo zbehne a ani nebudes vediet ako rychlo budete mat po tom... 😉
citis sa dobre?

lenocka84
28. dec 2009

pumi citim sa vyborne, trosku priberam, ale myslim ze v norme
obcas som to prehnala s vecerou a bolo mi blbo, hlavne ked som sa nevedela dojest kapustnice 😀 😀

puma.sue
28. dec 2009

ja sa neviem dojest nicoho 😉
akurat rozmyslam, co navarim dnes. akurat sa doje, co je zo vcera... ale asi spravim nieco podla SEBA, a nebudem sa pytat padruha, aj tak zje co mu predlozim 😉

anaxamon
28. dec 2009

leni sak ty to mas uz len za tyzden aj kusocek, to uz aj zakusky zacnete piect co? 😀 😀 😀 😀 (to bol vtip viem ako to dneska uz chodi 😀 )

dnes po robote idem zas k deckam a ked si preedstavim ze mam doma manzela choreho tak sa mi tam taaak nechce ist 😔

puma.sue
28. dec 2009

anax, ty si v praci?
a co je manzelovi? este stale maroduje kvoli tomu pracovnemu urazu?

anaxamon
28. dec 2009

puma hej som...ja uz nemam totiz dovcu, som vsetko poctivo vyminala cez rok...a muz je na PN, nemoze s takym palcom pracovat aspon tri tyzdne kedze robi s potravinami...a to mozno bude aj dlhsie..

lenocka84
28. dec 2009

baby je to uz len 11 dni, sak to je za rohom, ani nato mysliet nechcem
dnes treba zase dost veci vybavit

anax a co urobil mm s palcom??

puma.sue
28. dec 2009

no jasne, preto som sa pytala ci je doma s tou rukou nestastne zrazenou...
a pracujes aj na silvestra?

leni, ujde to velmi rychlo, ani nebudes vediet, ze sa nieco udialo...
sustred sa teraz na babatko a bude dobre 😉

anaxamon
28. dec 2009

leni mal pracovny uraz, v robote sa mu podarilo si pichnut noz do palca tak ze si pretal slachu, ktoru mu potom sili..

lenocka84
28. dec 2009

pumi tak ale ja chcem vediet ze sa nieco udialo 🙂 🙂 🙂
a babo je ok, v januari mame morfo, tak som zvedava

anax tak to je neprijemne, drzim palce nech sa rychlo uzdraviii

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre