Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
30. dec 2009

dobré ránko 🙂 .

vavi, júj, tak to som rada, že mali taký úspech. Ja musím robiť z dvoch dávok (po sebe) 😀 . Ale keď ti poviem, že v pôvodný recept som musela 4 x násobiť, aby som dosiahla tento náš? Fakt neviem, koľko rožkov z toho chceli spraviť (písali 30). Tak som to navýšila, zapísala som si vlastný recept a funguje 😀 Pozdravujem polovičku 😀 😉

Ja sa dnes chystám upratať, uvariť ďalšiu kapustnicu, prvú sme mali v 8 litrovom hrnci a dojedli sme ju v nedeľu 😀. M. stále maródi, takže mi veľkou pomocou nebude (tieto Vianoce sa moc nepretrhol pri pomáhaní, ale aspoň to ľutuje 😀 ). Zajtra by k nám na chvíľku mali prísť jeho rodičia 🙄, tak to som zvedavá 🙄 🙄

vavenka
30. dec 2009

Bre ranko 🙂

Siou pozdravila som 😀 😀
Ja nerobim nic, herec ma dovolenku dnes, takze sme doma, vcera ma nasral, lebo siel na fotbal a ze potom pojeme tu do sidliskovej pizzerky na pizzu, a som len dostala sms ze ostava v meste po fuciku na pivko a prisiel rano o jednej 🙄 🙄 🙄 tak som si protestne o deviatej vecer uvarila klobasu 😀 😀 😀
My sme dnes uz prvu navstevu vyprevadili, oco rano o osmej zvonil, bol vyberat stehy, tak sa zastavil, uz sa ma fajn, sa tesim... A poobede my ideme k jednym znamym, takze nevarim nic - teda mozno halusky s tvarohom., svokra mi dala asi kilovu hrudku domaceho tvarohu a uz ho musim pouzit a herec nelubi tvaroh na sladko /palacinky, kolace/, ani natierky, takze jedine hlausky mi ostavaju..... Len kto bude struhat zemiaky 😅

anaxamon
30. dec 2009

vavi vy robite tvarohove halusky zo zemiakov ako na bryndzaky?

siouxie
30. dec 2009

fú, ja ich musím šúpať a ani to sa mi nechce 😀
Už som kvôli tomu strašne dávno nerobila halušky.
Ja som nevarila v podstate až doteraz, stále sme mali zásoby. Akurát som mäso dorobila, ale to bola rýchlovka. Tak tato už o týždeň ani nebude vedieť, že bol pod nožom 😀 . Teda, až na tú diétu.

U nás je nechutne, asi jeden stupeň a zase niečo padá. Včera a predvčerom bolo nádherne slnečno, tak som si mákla s pesom na kopec. Dnes musíme aj doma svietiť, ale aspoň ma to tak neláka do lesa. Som zvedavá, kedy sa rozkývem k nejakým činom 😀

vavenka
30. dec 2009

Anax ano, klasika ako na bryndzaky 🙂
Siou no ja ked som ocovi bola otvorit branu, som neverila vlastnym ociam - secko biele 🙂 ale teplo je, takze poobede z toho uz bude len pekna dzabanica.....

lenocka84
30. dec 2009

ahojte babule
ako sa mate?
co porabate? my sa chystame do mesta, drahemu dokupit koselu do obleku, a potom uz len same skraslovanie

snow.angell
30. dec 2009

holky chci se zeptat je normální pokles BT ze 37,3 na 36,7? Mrcha má přijít až 4.ledna nějak se v tom nevyznám 😢

anaxamon
30. dec 2009

ako sa teraz vytesujem...som hladala nanete kde predavaju raznu muku a ine tmave muky, a nasla som ze moj oblubeny mlyn ktory takuto muku robi ma netovy obchod🙂 akurat ze sa to dajako moc neoplati v malom koli postovnemu☹( tak musim popozerat kde vsade dodavaju muku...

leni dneska je take skarede pocasie ze keby nemusim do roboty ani patu nevytiahnem z domu...

snow, je ak si v noci vstala napr. cikat, alebo si pila alkohol...alebo si moc "cvicila" v noci alebo si mala zle sny...ja osobne mam take vykyvy casto

snow.angell
30. dec 2009

anaxamon
no asi sem sebou v postely moc mlátila, protože alkohol nepisu 😉

nellie_
30. dec 2009

no ahojte 🙂 🙂

ja dnes len tak oddychujem...segra je chora jak pes, asi to chyta uz aj MM tak to bude super silvester 😅
ale sak pohoda ja to nejak aj tak nemusim tie oslavy silvestra takze vôbec by mi nevadilo keby ideme o 22,00 spat 😀 😀

dnes som robila tiramisu tak som zvedava ake bude uz sa nan tesim... a varime kapustnicu a zapekane plnene sampinony mnam normalne sa na ne tesim uz davno sme ich nemali 😎 😎

vavenka
30. dec 2009

No, halusky navarene, zjedene, aj som si po nich dala acidko, tak cakam kazdu chvilu utekacky na wcko 🙂
Herec je oduty - nebavi sa so mnou, ani dakujem nepovedal po obede - "chudacik" dostal nepeknu odpoved na tu smsku, ze ostane na pivo v meste a nechal ma samu doma namiesto pizze - a este on je urazeny 🙄 🙄 🙄
Tak co uz, budeme chvilu ticho 😀 vecer aj tak ideme na navstevu, takze bude musiet otvorit hubu, debil....

Snow jednodove poklesy neries - ak bude aj zajtra taka nizka, cakaj menzes, ak zajtra zas vyskoci, tak to mohlo byt hocico - aj implantacny pokles 🙂
Inak to prehadzovanie sa v posteli a alkohol by BT zvysilo, nie znizilo, takze to by som vylucila.....

puma.sue
30. dec 2009

ahojte, hlasim sa len na chvilku...
akurat sme po obede, posedime chvilku a palime do mesta, nemame si co obliect na zajtrajsiu silvestrovsku party!!! 😨
doobeda sme boli na nakupe a myslim, ze tak skoro do obchodu nepotrebujeme ist...

vavi, varila si hickose? (to ma naucila moja kolegyna, ktora je zo sniny - este vychodnejsieho vychodu ako si ty - prave ma padruh poucil 😀 )

anax, nebud tolko v praci, aj tak sa tam nic nedeje, ze? 😉

nellie, uzi si silvestra v ramci moznosti...

siouxie, nejak som nepostrehla ten tvoj recepr na tie vanilkove rozky a aj ked nie som na sladke, az prehnane ich tu podaktori chvalia, posli do IP ak sa da 😀

ficim odtialto, ozvem sa MOZNO vecer... spred telky...

vavenka
30. dec 2009

Pumi tak tak, hickose 🙂
Ja som toto slovko pocula az u herca doma, my to v kosiciach nepouzivame 🙂

anaxamon
30. dec 2009

pumi sa ti povie aby som nebola tolko v robote, ale tak ked nemam dovcu nenavyberam si...a celkom aj mame robotu, sice take narazovky ze chvilku nic klud pohodicka, potom telefonat a uz sa fici a to do dna aj tri krat 😔

vavi hickose su tie halusky s tvarohom?

pipimiska
30. dec 2009

caftee 🙂 citam vas stale ale leniva som prispievat,no je toto mozneeeeeeeee? 😅

vavi,tha co zas ten mocak? 🙄 ...inac som ta dobehla uz mam +7 😝 😝 mozme sutazit kto bude mat viac do terminu 😀

kto tu raz spominal rezak na cibulu?niekto to tu vychvaloval a aj ja take kcem,len neviem na akom principe to fungiruje a vlastne co mam hladat v obchode,ha?

nellie_
30. dec 2009

ahoj pipi ja som tu raz spominala krajac na cibulu - uzasna vecicka je to - fakt nakrajas cibulu ultra rychlo a ziadne slzenie a osvedcil sa mi aj nakrajanie sunky do salatov a aj zavarene uhorky do vianocneho salatu som tam ultra rychlo nakrajala... 😉
ja mam doma tento: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3488733
nepoznam krajace inych znaciek iba tento od Tupperware... 🙂

vavi to poznam my sme mali tichu domacnost predvcerom a tiez JA som mala byt ta co ma pravo byt nastvana ale zdul sa on tak sme sa cely den iba nemo obchadzali a bolo to jake super 😀 😀
a vecer bolo aj prijemne udobrovanie 😀 😀

pumi neverim ze si nemate co obliect 😀 ci to tam mate zas nejaku temu ze ako mate prist???
lebo sesternica vravela ze ide na silvestrovsku party v style 70-tych rokov tak sa ma pytala ci nemam nejake stare zvonove rifle 😀

siouxie
30. dec 2009

ahojte 😀
pumi, vanilkáče máš v IP. 😉

ja Silvester tiež nejako neobľubujem. Nemám rada "programovú" zábavu 😀 . Väčšinou to býva tak, že sa teším až do dňa Silvestra a potom zistím, že práve v ten deň nemám náladu sa baviť. 🙂 Nerada niekam chodím práve z tohto dôvodu.

Koľkokrát si iba štrngneme s m. šampusom, odložíme ho a dopijeme druhý deň. Zbožňujem suchý šampus zľahka vyprchaný z chladničky deň "po". A dojedať jednohubky a plnené vajíčka s kaviárom 😀 😀

puma.sue
30. dec 2009

ahojte...

siouxie, dakujem 😉
buduci rok zbucham aj ja 😉
jedine, ze by som mala doma teraz vsetko, co na to treba, ale o tom pochybujem...

nellie, nemame temu, ale chcem byt pekna a padruh znicil sveter, co som mu kupila na meniny (mal ich v novembri!!!), tak sme boli hladat nejaky nahradny.
zakupili sme, za zmiesne prachy... padruh ma sveter + koselu a ja dva topy, dokopy za necelych 30 EUR.
ale nebavilo ma to spacirovanie po obchodoch...

spravila som si akurat bananovy shake a lezim pred telkou, na veceru bude polievka od obeda a spravim len oblozene chlebiky, padruh bol nadseny... obed sme dojedali od vcera este masko s ryzou a zajtra ideme k mamke, takze nevarim... a dnes sa mi uz ozaj nechcelo...

ja sa na silvestra celkom tesim, budeme s partiou, aj ked sami... znami maju kaviaren a ich kamosi a teda aj nasi znami vsetko sa tam scukneme, bude nas okolo 40... zaplatili sme vstupne a v cene mame sampus, svedske stoly, divinovy gulas, didzinu a tombolu, celkom fajn... a hlavne nebudeme doma pred telkou 😉

a strasne sa mi nic uz nechce, mala by som kupelku a wecko umyt... 😖

siouxie
30. dec 2009

pumi, tak ešte tak by som si to vedela predstaviť 😀 Kedysi sme takto chodili do jedného klubu alebo krčmy, ale nejako sa to už všetko rozpadlo (partia).

Ja sa teším, zase príde bráško, pred telkou zrejme nebudeme, my sa rdšej rozprávame, spomíname, počúvame muziku. Maximálne si pustíme nejaký film, ale to sa ešte uvidí. Ocino nám dal košom, lebo ten strašne zle spáva a pôjde spať veľmi skoro a tiež Silvestra nejako moc neprežíva. Tak budeme aspoň v trojici 🙂 .

Dnes som si mákla, ale mám hotovo, dokonca aj hajzlík a kúpeľňu, čo sa mi nikdy nechce. Práve mi tu chladne kapustnica, tak si ideme dať.

pipimiska
30. dec 2009

nellie,dik 🙂 a to ti kraja normalne rovnomerne?nezostavaju vo vnutri zvysky nepokrajane? lebo ja mam nieco podobne,ale elektrickee ale cibula sa v tom nedobre reze..lenze tam su asi ine noze 😉

puma.sue
30. dec 2009

siouxie... dobru chut.
ja som dnes varila z novej kucharky, co mi priniesol jezisko 😉
ale len polievku a je mnam... aspon ja take mozem. zemiakovo-porova kremova..
nic zlozite...

ja sa k tej kupelke dnes nedostanem, akonahle v zime padne tma, ja som mimoza...
som schopna uz len sem tam pozriet sem a inak som paralyzovana v deke pred telkou...

nellie_
30. dec 2009

pipi nakraja to uplne super nadrobno ziadne zvysky nezostanu a uplne jednoduche pouzitie 😉
ak ti mozem poradit tak teraz by som si ho urcite objednala, ja objednavam od tej pani co som ti poslala link cez mimibazar a ja som si ho kupila za 750 SKK a teraz je iba za 17,50 Eur co sa fakt oplati je v akcii 😉
a s tou pani je super spolupraca ja ho idem teraz znova objednavat mamine a svokre lebo je to fakt super cena 🙂

pumi tak to mate super "ekšn" na taku by som sla 😉 lenze moje kamosky sa vsekty odstahovali alebo maju doma babetka takze nic take nam nehrozi a draheho kamosi su vacsinou bez frajeriek a aj ked su su uz podaktori davno po 30-tke tak mi pridu ako nevyzreti pubertiaci a s nimi teda nemam chut nikam ist.. 😅
a mne by zas bolo luto nechat maminu samu doma, takze bude papucova kultura a prejedanie 😀 😀

mnam nasa dnesna kapustnica je vyborna uz som ju jedla 3x dnes 😀 😀 a aj tiramisu sa mi super vydarilo a ani vycitky nemam, ze sa tak prezieram 😀 😀
ale dnes som si uz povedala ze nebudem jest iba si odstavime so segrou ovocie - lebo sme ho nejak vela pokupili a nejeme ho tak nech to tu nepohnije 😀

nellie_
30. dec 2009

pumi a to ste inak super nakup urobili 😉

puma.sue
30. dec 2009

nellie, my budeme s maminou na veceru, ona chodi skoro spat - mohla by zurovat so siouxienym ocinom 😀
ona je happy, ze nas pohosti a ze najneskor o 20 vypadneme... potom zalahne a aj maleho jej tam nechame, takze nebude sama 😀

ja som si tiez povedala, ze nebudem jest, ale uz teraz viem, ze to porusim... a nech, ved su sviatky 😀

nellie_
30. dec 2009

pumi ved presne tak su sviatky.. ja si veru neodopieram vôbec nic a teraz ked som si povedala ze budem iba odstavene ovocie slopat dneska tak mi dosla priserna chut na tiramisu a pojdem si veru dat - nech ma aj roztrhne 😀 😀

MM siel na posedenie z roboty, som zvedava kedy sa dovali, ale siel na aute ze pit nebude lebo nejak sa na figu citi...

inak ako rychlo som si zvykla na tento "domaci rezim" v pondelok to bude krute ist znova do kanclu 😅

a uz viem, co si dam ku tomu tiramisu - urobim si cokoladku v dolcikovi - tu som este netestovala 😵

puma.sue
30. dec 2009

ja som dnes este nemala kavu, to je pre mna sladkost 😉
ale asi si uz ani nedam... aj ked... hmmmm... ked tak premyslam 😀
tiez mame novy presso stroj, tak sa z neho zatial tesime...

nellie, to preco maju posedenie teraz? ked maju byt vsetci doma s rodinami???

siouxie
30. dec 2009

pumi, dík, už som sa napchala 😀 . Vidím, že to poznáš u maminy s tým spaním 😀 . Ocino s tým má problém už asi 10 rokov takže je dosť vďačný za každú prespatú hodinu 😒 🙂 .

nellie, nenechávaš tiramisu "odležať" cez noc? 😕 Alebo si nevydržala? 😀 😀

pipimiska
30. dec 2009

nellie,aha,super,tak hodim debatu s mm-muzom,skusim ho prehovorit,bo on mi vravel,ze raz daaavno mal nieco take,ale ze to krajalo na prd,ze to vyhodil...ale tak doba ide dopredu a nieje to drahe,tak sa mi snad podari ho prehovorit...aa ked nahodou nieco nekce aby som kupila,tak vyuzijem ze mam narodky zachvilu,tak nech mi kupi a on je len rad,ze nemusi vymyslat sam darcek 😀
vcera som nasla jeden kraaasny kabat v mangu za polovicnu cenu ale pre netehule,co znamena ze najskor by som ho mohla obliect v oktobri...tak som zneuzila ze budem mat narodky,hned zmenil nazor ze jasne ze ho kupime a ma o jednu robotu menej 😀

nellie_
30. dec 2009

pumi tiez nechapem, ze preco to maju az dnes.. 😠 inokedy to mavali este pred sviatkami...
a v podstate mi to nevadi, ze vypadol na chvilu asi zaciname mat ponorku 😀 😀 😀

siouxie jasne ze ho nechavam odlezat, ale musela som si dat a je dobre aj poloodlezane 😀 😀

puma.sue
30. dec 2009

moja mutti nespava uz viac ako 10 rokov... teda dobre sa dlho nevyspala... ne ze by bola "hore" viac ako 10 rokov 😉
siouxie... ved to tiramisu robila raaaaano, to uz bude odlezaneeee 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre