Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
30. dec 2009

sioux 😀
.. ja milujem nakupovanie handier,teda modu a viem co sa mi paci,len tu v ,,kosicoch,,je to hruuuuuza 😖
ani v blave som si na seba toho vela nevedela nakupit,skor budapest..

inac ako fungiruje ta pekarnicka?tolko ju tu vsetky ospevujuu asi budem kciet tri darceky na narodky 😝 😀

siouxie
30. dec 2009

pipi, my sme chodievali do Viedne a tam ma m. vždy dokopal k činom a nakoniec som vždy odišla aspoň s niečím. Teraz je to už v BA o dosť lepšie, vidím to podľa brácha jemu dosť často kupujem a už je čo 😀 . Ale ja má nejaký blok, proste viem, čo sa mi páči, ale na vešiakoch to nevidím. Väčšinou 😀

vavenka
30. dec 2009

nellie jak som z chuti zasmiala 🙂 krasny vyraz 🙂
Ja hrozne lubim polievky a po 10 rokoch zistujem ze to nieje az taka veda, a furt som sa ich bala 🙂
Pumi vanilkace su lahkeeeeee - a som kupila kilove balenie orechov, nejake maslo/tuk sa doma najde furt, a aj muka.... Minule som sice do vanilkovych rozkov nedala vanilkovy cukor, ale tak stane sa 😀 😀 😀 ale dobre boli aj tak 🙂
Siou presne - kebyze mi niekto povybera donesie kufor plny handier a ja rovno poskusam a dam do skrine, to by sa mi pacilo.... A inak - ja tomu nerozumiem, vojdem do butiku, nevidim tam ani jednu normalnu vec, vojde tam kamoska, a vyberie si asi 10 veci a vsetky su super 🙄 🙄 kvoli tomu nechodim ani do sekacov, ja to tam proste nevidim, tie dobre kusky! a pritom niekto sa vie pohrabat, alebo ma to v oku alebo neviem co, ze chodi za par centov obleceny ako z burdy (jaj to sa dakey tak hovorilo) a ja musim vysolit tazke prachy sa nieco, s cim nakoniec aj tak niesom uplne spokojna 🙂

nellie_
30. dec 2009

som volnaaaaaaaa dovolane 😀 😀 😀
uz neviem na co skôr mam reagovat.. normalne mi uz tieto nase konie debaty chybali 😉

ja tiez rada varim a naucila som sa to ked som bola rok po strednej nezamestnana tak od nudy som varievala 😀

a nakupovanie tez nemusim.... ale vacsinou som tiez ten typ co vyhrabe dobre kusky sa par sup a kazdy mi to potom v robote obdivuje a ked poviem ze to super tricko stalo 4 Eura tak nechapu 😀 😀

pipi pekarnicka je super vec tam len nasypes zmes na pecenie chleba, zalejes vodu a pustis a o 2 hodky mas vonavucky chrumkavucky chlebik hotovy 😀

nellie_
30. dec 2009

a co este zapotila svagrina 😀 😀 😀
lebo svagor je dost pribraty a lubi strasne sladke a ze kazdy vecer si nalozi plny tanier kolacov a zoberie liter mlieka a uz aj ma vyžieracke orgie 😀 😀 a potom ma vyčitky tak ze povedal nech zamkyna na noc spalnu a schova kluc aby nevysiel z izby jest 😀 😀 😀 reku a ked bude chciet cikat??? ze co si da flasu pri postel???
no tak som zvedava ci to budu praktizovat 😀 😀 😀

siouxie
30. dec 2009

vav, mám dojem, že my "to" asi nemáme. Ja mám väčšinou úplne rovnaký problém.

No a tie vanilkové sú fakt primitívne 😉 Len netreba zabudnúť to, podľa čoho sa volajú 😀 😀 😝
Polievky som sa tuším aj dosť dlho bála robiť, ani neviem, kedy som to prekonala. Voľakedy som robievala hlavne zeleninové a kuraciu, teraz už mám široký repertoár. 😀

nellie_
30. dec 2009

moja prva polievka co som uvarila bol gulas a bola som vychvalena do nebies, lebo ze bol lepsie ochuteny ako ten co vari mamina 😀

ja mam respekt iba pred kysnutym cestom a take daco ako parene buchty alebo knedlu som veru nikdy nevarila este... 😀

fuj to tiramisu nebol dobry napad dožrata som jak take hovado 😀

vavenka
30. dec 2009

Siou sak prave, som sa smiala ze som dobra trubka 🙂

siouxie
30. dec 2009

vav 😀 😉

Nellie, aj ja som s tým kysnutým cestom bola rovnako. Stará mama ma ale naučila, ale nezvládam to rukami miesiť. A lenivosť ma vždy premôže. 😀

shaarka
autor
30. dec 2009

zdravim!
este si na mna pamatate? 😀

siouxie
30. dec 2009

shaar 😀 A ty už nechatuješ?

shaarka
autor
30. dec 2009

no chatujem, ale na MK 😀

siouxie
30. dec 2009

😀 a ako ste sa mali?

nellie_
30. dec 2009

ahoj shaar 😎
tusim si matne na teba spominam 😀 😀 😀

shaarka
autor
30. dec 2009

😀 aspon ze tak.
jella je taka unavena (spi), ze zabudla, ze je cas na veceru 😀 😀 😀 a to sa jej este nikdy nestalo 😀 😀 😀
inak bolo fajn, ale strasne som tam zhnila, pribrala, mamka mi nedovolila nic robit, nic pomahat, tak sme sa len vyvalovali, obzierali a pozerali telku a filmy... som rada, ze sme doma, paradoxne mam radsej svoje mini kralovstvo, kde som gazdinou ja 😀

siouxie
30. dec 2009

shaari, poznám ten pocit (v mini kráľovstve) 😉

shaarka
autor
30. dec 2009

mne to prislo uz take proti srsti, ze sme sa museli nechat obsluhovat (dosla aj segra s frajerom) a ze vsetko bolo mamkovske 😀 a nic moje 😀
som si letmo zbehla, co ste za tych par dni prezili 🙂

a co zajtrajsok? kto kde ako s kym a co? 😀
my na byte (nasi prepozicali obyvacku) s kamosmi, asi 1 parik + uvidime, kto este. tipujem, ze to bude konecne po dlhom case kludny silvos bez strasnej opice 😀 teda ja urcite. uvidime, ako ti ostatni... a kedze sme delobuchy nenacvicili, dufam, ze ich nebude vela a jella to v zdravi prezije ☹

siouxie
30. dec 2009

shaari, my doma s bráchom, veľmi sa tešíme. Pokecáme (odišiel od nás v nedeľu 😀 ), niečo požijeme (pevné i tekuté) a keď nás to prestane baviť, pôjdeme spať 😀

shaarka
autor
30. dec 2009

fajne 😎 ja mam trosku mindraky z toho, ze setci budu pit a ja nie... ale nejak to hadam predycham 😀
len potom som na MM trosku zla, asi mu zavidim dobru a vtipnu naladu 😒 😀 😀

davate si predsavzatia do noveho roka?

shaarka
autor
30. dec 2009

no pekne... secky ste zduchli 😒
😀 tak sa vidime zajtra 😉

pipimiska
30. dec 2009

tak som spat...som zrazu zmizla,lebo sme isli papat do optimy,som si dala hrachovu poliefku so zemiakmi a s klobaskou 😵 aa vymenila som kabelku za kabelku,lebo som si spatne vybrala,ale teraz som uz spokojnaa 😵

shaarka,jooooj ja by som sa nechala obsluhovat 😅 a kolko ze si pribrala?si videla?ja uz som +7 hruuza,des 😅

pipimiska
31. dec 2009

toto sa mi este nestalo 😀 dobre rano slecinky a damy 🙂 ja som isla spat o 3.30 a mm ma teraz zobudil,ze co treba na dnes nakupit ,ja som sa tu na comp prisla unavit aby som pokracovala v mojej zalube 😉

pipimiska
31. dec 2009

tak ja sa lucim ,baaaj 🙂

puma.sue
31. dec 2009

ahojte, pipi, odpadla som 😉
vitaj medzi zivimi...

a co treba nakupit? my mame hadam vsetko. budes varit nieco?
ja som sa na vsetko uz dnes vyprdla, zostalo nam zo vcerajsej pizze... inak, dobra bola, ale necakajte typicke tenucke pizza cesto, skor take pololangosove, ale dobre to bolo, aj padruh si pochvaloval...

a shaar, vitaj spat z dalekej zeme 😉
my ideme do 'krcmy' s padruhom, ale predtym na veceru k mame, nakoniec tam bude aj brat s jeho frajerkou, takze na 17 veceriame a potom ideme do mesta...

dnes v podstate len hnijeme pred telkou...

gani
31. dec 2009

ahojte
dievčence,ktora ste boli na KET a brali ste estrofem.....dokedy ste ho brali?

shaarka
autor
31. dec 2009

gani, zla tema na tvoju otazku... skus v teme IVF.

pipi, vy nejak casto chodite jest do optimy, ze? sa nebojis, co ti tam varia? 😀 😀 ja som +1kg 🙂 dnes som sa odvazila odvazit a bola som milo prekvapena (na to, kolko som ZRALA!!!)... ale do pondelka, kedy sa zvyknem vazit, je este daleko... 😀 😀

pumi, my pizzu jeme len obmedzene, lebo sme s MM zistili, ze nas upchava. mna teda samozrejme, nie som vhodnym pojedacom muky, ale MM je po pizzi potom strasne smadny a cim viac pije, tym viac mu "ločká" v bruchu, smadny je stale viac a viac, asi mu to tam v bruchu zakvasi a na druhy den ho prezenie 😀 ale inak pizzu milujeme. aku si robila ty? ja sa priznam, ze mam rada netradicnu s vajickom. a kapiou 🙂 MM syry, syry a este raz syry. musite mat dobru ruku na to, ze? 😉 😵

tiez ideme na nakup, nejaky alkohol, chlebik, zemiaky (budem robit francuzske, alebo take vymyslene na plechu) a drobnosti... a vyzera to tak, ze nas na silva bude 5 (my a parik kamosov a este jeden kamos, s ktorym sa mi predvcerom snivalo, ze sme mali sex!!! a teraz sa tak divne citim. aj vcera som ho videla a skoro som sa cervenala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

vavenka
31. dec 2009

Ranecko 🙂

Takze nakupy dnes? My nic, ideme na vychod, ranajkovala som hickose s tvarohom, kedze som to vcera zas prehnala so zemiakmi, mame plny hrniec - neviem co s nimi, budem ich jest cely vikend este 😀 neznasam vyhadzovat jedlo 😅
Shaari gratulujem k peknemu sexu s kamosom aj ku +1 kg 😀 😀
Mne sa snivalo tuto noc ze sme kupili taky kociar obrovsky, ktory som normalne parkovala medzi autami a mal dialkove kvoli zlodejom 😀 😀 a potom mi zmizlo brucho a nikto mi nehcel verit ze som tehotna 😕

Vcerajsia navsteva bola super, konecne som s niekym pokecala, kedze herec bol oduty, prisli sme domov o poljednej..... Ale zial, dnes sa zas tvari ze nema moc chut komunikovat, takze kaslem.... A vcera sa dusoval ze dnech chce vypadnut o 11tej - co u mna nehrozi - hotova budem najskor tak o druhej (vlasy- natacky a podobne veci) a chce prist naspat az v nedelu, ja uz zajtra, takze to bude pekny ohen na streche... Ale seriem, jazdia tam aj autobusy, alebo nech si ide sam, aspon budem mat klud....... Vcera na tej navsteve mu sem tak take chobotiny vypadli z ust, akoze v ramci srandy, ze som az oci ocila......

puma.sue
31. dec 2009

akoze, baby, dobre som sa pobavila na tych vasich snoch, len co je pravda 😀
asi nechcem byt tehula, ked mam toto riesit, s kym som sa v sne vyspala a potom sa naozaj pred nim takmer cervenat... a vavi, tvoj kocik nema chybu... 😉
ja som surfovala po nete a nasla som kocik svojich snov... ale kym ja budem mat deti, tak aj vyjde z mody 😉

a shaar, robila som pizzu "na polovicu", lebo padruh ma rad americku so salamou a ja skor klasiku, sunku, syr, feferonky a aj to vajicko! ale vcera som ho nedala, len mozarellu, sunku, salamu, a struhany syr a samozrejme patlajz na spodok. ja mam taky svoj, ktory pouzivam aj do pizzovych slimakov z listkoveho cesta...

vavi, nehadajte sa kedy pojdete domov, ved vies ako to chodi, ako na novy rok, tak po cely rok 😀

pipimiska
31. dec 2009

diki pum,hehe som sa pokusala zaspat,som unavenaaaaaa 🙄 a nic 😅 takzej sa nelucim...nooo kupit treba kapustu na silvestrovsku kapustnicu a klobasky a poto lem take prkotiny...

kolac dnes nem robim,lebo mileho boli zubok a ja niesom na sladkee a alkohol tiez nebude,lebo berie antibiotika,ALE detskee shampanskee je uz na stole 😀

my tiez len tak pred telkou pobudneme a skusim hned po dvanastej zaspat,lebo sa hovorii jak na novy tak pocely rok 😉 musim to zmenit,bo najprv som chodila o jednej teraz az okolo tretej,to nem bars dobree 😅

shaari,ja sa vazim kazdy den,ty to mas dobree vymyslenee 😉 a optima? nenapadlo ma,ze sa mam bat 😀 to uz aj toho?tak ale napr.nikde si nedavam vajickove a majonezove jedla a salaty..no a jem v podstate vzdy iba od tych istych,takze rokmi overenee 😉

pipimiska
31. dec 2009

heh az teraz so si precitala sny 😀 😀 mne sa tiez casto snivaju take veci pikantnee ale ja si nastriedacku striedam byvalych,nie naraz 😀 postupne kazdy den iny 😀

co sa tyka hadania u nas to platilo,ze ked sme sa hadali na novy,tak to bolo po cely rok..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre