Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
4. jan 2010

Joj ja prakticke darceky nemusim!
Moj nazor je ze na formu na babovku nikto nepotrebuje prilezitost, to sa kupuje len tak 😀 😀
A taktiez nemam rada sosky a podobne kraviny, to uz radsej nejaka poukazka stylom kup si co chces.....
My to v rodine a aj s hercom uz roky praktizujeme systemom jemneho naznacovania po com nm srdiecko pisti, takze potom je to osveceny darcek ktory som chcela + mini prekvapko 🙂

puma.sue
4. jan 2010

pomoooccc, ze veterniiikkkk - asi toho mojho nakopnem, nech si dnes dame...
vavi, toto nerob! som sa postavila na vahu po sviatkoch dnes, skoro som sa z nej zrutila... musim uz nieco podniknut kua sama so sebou... inak, nechcem sa chvalit, ale dost som utala cigarety... od noveho roka, ja viem, ze je to este kratko, ale aj snaha sa hadam ceni 😉

siouxie
4. jan 2010

Leni, ja tiež neznášam, ale ani nedostávam také úplne nepraktické darčeky 😀 .
Mala som na mysli skôr spotrebiče a také veci, lebo tie si jednak rada kupujem sama a jednak to sa potom toho všetci chytia nevedia, kedy skončiť.
Masáž je pre mňa veľmi praktický, ale aj mimoriadne príjemný darček. No a potom moje obľúbené vône, ale v prvom rade knihy 😉 Tie milujem dostávať od detstva. Braček je majster vo vtipnom darovaní darčekov, vždy vymyslí, že aj malilinký darček vie darovať neskutočne vtipne a zaujímavo, tak aj to zbožňujem

flamenga
4. jan 2010

shaarka sa nám odcudzila? 😕

vavenka
4. jan 2010

Pumi super, drzim palec, mna k tomu dokopal jedine pozitivny tehotensky test a nedam ruku do ohna za to, ze ked uz bude po kojeni tak ze si zas nedam 😖 ale nepredbieham 🙂 🙂
Mas moj obdiv, naozaj.... Ja mam hrozne slabu pevnu volu 🙂

Aaaa na vahu sa vyprdkaj - zacnes chodit do roboty, pridu zas pracovne stresy, zacnes sa hybat, mozno zbehnes o posilky a bude to ok....

Ja som zistila - teda jedna z mala zmien, ktore mi priniesla 30 tka bola, ze som sa vysplhla s vahou o nieco vyssie a ani za nic na svete to uz nejde dole.. Mohli byt aj detoxikacie aj delena strava aj 3x do tyzdna aerobne cvicenie a prd.... MAximalne tak kilecko - dve.... A kvoli tomu sa mi neoplati trapit sa 😀 😀

siouxie
4. jan 2010

pumi, blahoželám k cigoškám 😀 len to vydrž! 😉

vavenka
4. jan 2010

Shaarka mala o 10tej poradnu, sme sa tam stretli, bola aj so segrou takze predpokladam ze sa sli poflakat 🙂

nellie_
4. jan 2010

no ja som tiez v soku - mam 70 kg 😀 😀 😀
moja vaha bola vzdy od 18-tky 64 kg +- nejake 2 kilečka ale toto veru som sa dopracovala... 😀 😀

dnes som si nic nezobrala do roboty mam odlahcovaci den.. iba acidko som vypila a vcelku mi to stacilo, aspon si črevo trocha oddychne 😀 😀

vavi som vybuchla pri vete - caja ma 480 g.. 😀 😀 😀 ze caja.. to je taky super vyraz mne sa to strasne ráta.. 😀 😀 😀

ja si prave uvedomila,ze nas Tobik (synovec) ma dnes 2 roky budem musiet nabehnut do hrackarstva 😀 😀

siouxie
4. jan 2010

dievčence na chvíľu s alúčim, ideme do lesa, už je nad nulou a náááádherne. 😀

nellie_
4. jan 2010

aj MM od 30.12. nefajcil (kôli chripke) som zvedava ci to porusi dnes.. 😀
lebo vcera mal silacke reci, ze ked nefajcil uz 4 dni tak sa pokusi si to nepokazit.. ale neveriiim mu 😀 😀

inak - pako - on zacal fajcit mesiac po nasej svadbe po 7 rocne pauze.. pako 😠 😠 😠 😠

puma.sue
4. jan 2010

nellie, to preco znova zacal? co sa mu stalo???
asi si ho znicila a deptala uz mesiac po svadbe 😀

vavenka
4. jan 2010

Nellie hej, normalne to "caja" az tak nepouzivam, snazim sa byt aspon ako tak spisovna, uz ked mame ten povestny kosicky prizvuk, ale tak dnes som si neodpustila 🙂
Nellie ja som mala presne to iste - roky rokuce som mala vahu okolo 58 kg, a potom zrazu (teda asi v priebehu polroka) som sa prehupla cez 60tku, a potom pomalicky potichucky ako taky prd zakerny sa vaha splhala a zastavila sa na 62 ke -63ke a tuto vahu mam uz asi 2 roky... Teda teraz som 70tka aj ja 😀
Pozor ale - moja vyska je 164 cm 😀 😀 😀

nellie_
4. jan 2010

pumi zeby to bolo tym??? som mu nadavala ze sa robil pekny predo mnou a ked ma oobručkoval tak sa vykaslal na to 😀 😀

no ono to bolo tak ze boli sme na dovolenke v chorvatsku spolu s MM segrou a jej frajerom a svagrina bola vtedy tehotna s Tobikom - v 5 mesiaci a tajne stale fajcila aby to jej frajer nevidel.. a ona fajcila a dovalil sa jej drahy a ona rychlo strcila cigu do ruky mojmu a ten pako ju dofajcil a uz to islo 😠 😠 😠 😠 😠
a ja som fakt verila ze uz nikdy nezacne... 😅

nellie_
4. jan 2010

vavi - ze potichucky ako prd zakerny.. 😀 😀 😀 😀 😀
(vcera take vypustal MM - poviem vam ze uz som myslela ze budem vyprdena z izby a pojdem spat na gauc 😅 )

haaa to aka sila prestavit si vas vychodnarky ako zaťahujeeeeeeete 😀 😀
mne sa rata vychodnarsky prizvuk a milujem porady nasi obchodakov ked dojdu a najlepsi su blavacka,trnavak a vychodnar a makky detvanec 😀 😀 😀 (košeľa, cibuľa 😀 😀 )

jooooj mať tak 164 cm.. moj zivotny sen 😅

vavenka
4. jan 2010

Nellie ja by som prijala jedno cislo navyse do hrudnika a takych 5 cm do noh 🙂 🙂 ale tak nemozeme mat secko, nem? 🙂
Joj ten nas prizvuk je hrozny, ked pozeram nejake relacie, v ramci ktorych su ankety z ulice, a naaahodou zavitju aj do Kosic, tak si zapchavam usi, to je des a hroza 😀 😀 Ta ne more?????

flamenga
4. jan 2010

nellie a mojich 159cm nechceš? 😀

puma.sue
4. jan 2010

tak, ja som ready v robote... pojdem o chvilu s padruhom na obed...
ja o svojej vahe nebudem pisat nic. este stale sa mi toci hlava z toho pohladu ranneho...

shaarka
autor
4. jan 2010

sevaste, nie som odcudzena 😀 minule sme to akurat riesili, ze preco je to odcudzit. malo by to byt pricudzit 😀 a odvlastnit 😀
poradna dopadla ok, postazovala som sa, ze nemame foto z morfo, tak sa Dr. babrala a ukazovala secky kosticky a casti telicka. maly kopal aj na vysetrovacom stole a ma 480g 😎 bola som sprdnuta za to, ze nemame vymyslene meno a zaroven vysmiata, ze uz riesim porodnicu, ze to je skoro 😒
este som sa previezla na opacny koniec mesta, nakupila MM jedlo do prace a bola mu odniest. z toho vyplyva, ze sme dnes rano zakopali vojnovu sekeru (dokedy, to neviem) a ze dalsie dni budu krajsie ako tie doteraz.

nellie_
4. jan 2010

flam ty si taka mini žena??? 😀 to by si mi bola akurat tak po lakte.. 😀 😀

ahojte shaaaarkovci 🙂 😎 😵 😵
som taka rada, ze uz nastanu krajsie dni u vas 😉 🙂 😎 😎
takze aj vas malinky ma uz skoro pol kila.. 😎 😎

anaxamon
4. jan 2010

ako to ze kde som bola? no sak som oslavovala novy rok🙂))) no a mam teda aj dosta zmeskaneho co ste si pisali ale nestiham (a uprimne ani sa mi dajako nechece 😀) citat vas dozadu 😅

inak ak spominate ako som upenlivo pred vianocami vyberala fotak, tak napokon ten co som chcela nemali uz na sklade ani po vianociach tak sme boli tuto sobotu kupit iny, o co to drahsi a znacka je to nikon...teraz sa uz len ucime s nim robit...🙂

siouxie
4. jan 2010

anax, to bola dlhá oslava 😀 a kúpili ste zrkadlovku?

ja už som naspäť, rovno som skočila šípku pod sprchu, bolas som ako myš. Bodaj by sa mi darilo pribrať... 😒 Mám ledva 53, ale vyzerám tak na 50. Tak teraz tlačím rizoto, ktoré sa mi podarilo spraviť ešte pred túrou a mám pripravený zelený čajík s ginkom.
prechádzka bola super, už sa teším na zajtrajšiu 😀 Len som zvedavá ako budem teraz vládať pracovať 😒 .
Shaar blahoželám k vyfajčeniu fajky mieru 😀 😵

anaxamon
4. jan 2010

siou nie kdeze na zrkadlovku sme namali peniazky ani omylom, tento stal 213€ plus doplnky so vsem vsudy sme za to dali 299€

siou u vas v uk je tak teplo ze si veselo chodis na predzadky do lesa? 😕

siouxie
4. jan 2010

anax, v akom uk? šak já som toť tuná tebe za rohom v hlavnom meste 😀 A kosu máme rovnakú ako vy v pezinku 😀 😀

jáj, jasné, nevedela som, ako ste sa nakoniec rozhodli. Dnes sú foťáčiky už veľmi fajn a dá sa vybrať aj za rozumnú cenu. Už fotíte ako diví? 🙂

siouxie
4. jan 2010

nemyslela si ty na to, čo som včera písala o fif uk? UK ako univerzita komenského 😉 😀

madeline
4. jan 2010

ahojte, dodatočne ŠNR 2010 a ako povedal kamarát: "nech je tento rok lepší ako bude!"

anaxamon
4. jan 2010

siou jaaj ja som si ta pomylili s dzou, moja vina preaaaaaaaaaaaaaaac 😵
no sak a ja som v ba teraz, sak v robote🙂) no tak to si potom odvazna do lesa v takej zime ked sa ani len sankovat neda🙂))

jasne ze fotime ako divi, vsetko, kuchynsku linku flasku kofoly, muz aj moje oko fotil 😀 😀

siouxie
4. jan 2010

madeline šnr 10 aj tebe! 😀

anax, v pohode 😉. No keď si dobre oblečená, nie je to žiadna tragédia. K tomu šliapačka do kopca a mala som pocit, že je leto 😀 Ja nemôžem bez pohybu žiť a najlepšietakého v prírode. No a keďže náš peso tiež nie, vytešujeme sa spolu na prechádzkach. 😀

To treba, všetko pekne zdokumentovať a zároveň sa naučiť fotiť všetko možné 🙂 . To je pasia, že? 😉

anaxamon
4. jan 2010

vies co je vacsia pasia? ta digi obrazovka s roznymi ikonkami, nastaveniami a potom stuk, jej to sa mi nepaci, znovu ine nastavenie 😀 😀

siouxie
4. jan 2010

😀 tak to áno, aj ja nemilosrdne zmažem každý horší záber, načo sa zahlcovať zbytočne elektronickým odpadom 😀 .
Dávala som práve na Vianoce robiť kalendáre a podložku pod myš z našich dovolenkových fotiek, z posledných pár rokov. Spravila som kalendár pre nás a pre starú mamu, to bola pasia si vyberať vlastné fotky, vkladať do softvéru...
Kalendáre vyšli nádherne (aj podložka), akurát ten pre st. mamu meškal, tak som jej to poslala ako PF-ko prvou triedou 😀 . Volala mi úplne nadšená, strašne ju to prekvapilo a dojalo 🙂

anaxamon
4. jan 2010

neviem ci budem mat casom pasiu s fotkami aj pri pc lebo doteraz ma to nikdy nebralo ale moznoze sa to zmeni, ale kalendar sme doslati my s manzelom k vianociam od brata a svagriny s nasim krasnuckym chutnuckym krsniatkom 😵 sa z neho obaja velmo vytesujeme, najlepsi darcek, hoc je to len malickost

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre