Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
21. máj 2009

a mna neserie nic 😀 😀
ja som vdacna za to ze moze byt doma, lebo som si konecne poriadne oddychla a nabrala dalsich sil aj ked na krku kopa dlhov, peniaze boli su a aj budu a neriesim to

nelynka
21. máj 2009

mimo jasnee...ale vies, mne setko trci a ja to nemozem, proste ma to hneva a zhodit ne a ne..nech robim co chcem, ale prdim na to, este ich len naberiem ak prejdem testami a dalsimi hormonami 😉

monika0001
21. máj 2009

idem preč.... si to dnes aj tak nik nevšimne, ale tak keby náhodou tak papapapa dobrú noc...
idem sa s mmm tu - tuli... 😉

Inak Jane som sa chválila... už tretí raz to píšem.... schudla som za dva týždne 2,5 kg.... 🙂

tak pa...
Zajtra náročný deň... neviem či sa tu ukážem.... možno až v sobotu po zápise....

janemari
21. máj 2009

moni nechod som trosku rozlietana.

mimomu
21. máj 2009

dobru noc vsetkym 🙂

janemari
21. máj 2009

No konecne sa dostavim a vsetky ste fuc ☹ Tak dobru noc tym co idu spat.

moni gratulujem .Ja som sa nevazila davno. 😎

janemari
21. máj 2009

Halooo 😲 je tu este niekto?

janemari
21. máj 2009

Nely uz si hovorila s tou kamoskou co ma endo?

tinika
21. máj 2009

jane ahojky

janemari
21. máj 2009

Ahoj tini ako sa drzite?

janemari
21. máj 2009

No nic hviezdicky idem ja do hajan.Zajtra ma caka upratovaci maraton,ale urcite sa tu ukazem.Nedepkujte a venujte sa tomu co vas bavi.

tini dobru nocku tebe aj fazulke.Ja som strasne zvedava ci budem niekedy tehu a na to aky je to pocit nosit nieco v brusku.

pipimiska
21. máj 2009

cauko 😝 😝 😀
monik,ty bosorka jedna 😀 ..pekne stvorlistky ja som mala tiez jeden cas maniu na ne...
aaa gratulujem ku zhodeniu kilogramov,ja zajtra navstivim posilovnu,lebo mi este furt pichaju B12-ku a uz sa si prestavam pacit 😖

shaarka,be be,aj tak som na teba myslela 😝 😀

fly,dik asi ano,ale pre istotu zajtra skocim za gyndosom, bo som este potom krvacala jak pri mrche...nechapem..
ako ty a skola?

janemari,citala som len tak letmo,viem ze koncis v praci,ale prijali ta do tej druhej? 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

bre ranko 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

pipi, ale ja som na teba nemyslela ☹ nastastie 😀 😀 😀 😀

janemari
22. máj 2009

Ahojte 🙂 Tu nikde nikto.No asi usilovne pracujete,alebo si uzivate pekne pocasie.Ja som si prisla urobit kavickovsku prestavku pred tym ako sa vrhnem na dalsie upratovanie.

pipi ano koncim aj ked ma stale natahuju s tym ze maju cas mi ztiahnut vypoved aj 31.5. A co sa tyka tej novej,maju ma zavolat na pohovor.Takze cakam kazdy den postarku ci mi donesie vytuzenu obalku ale stale nic.Ved oni maju na to 30 dni takze sa ponahlat urcite nebudu.Maju na to este cca 10 dni.

tinika
22. máj 2009

ahojte ja uz som doma, chystam sa zehlit a umyt riady.
jane mame sa fajn, v stredu sme boli na kontrolu, vysledky ok ale mam si davat stale pozor

janemari
22. máj 2009

tini tak super.Ja mam dnes upratovaci maraton.Zatial som poumyvala okna,oprala a povesala zaclony,este periem zavesy.Chcela by som este vyriadit kuchynu a kupelnu a este aj varit.No neviem ako to budem stihat uz teraz mam dost.Ale co uz co nestihnem dnes urobim zajtra aj ked zajtra som chcela ist do zahrady. 😝

shaarka
autor
22. máj 2009

jane, preboha, vy musite mat doma riadnu spinu! 😀 😀 😀

tinika
22. máj 2009

jane ja som umyla riad, chystam sa zehlit, okna mam zakazane umyvat hihi aj mama mi zakazala a to nikdy nebola taka uzkostliva, ze reku to mi radsej sama pride umyt a ja mam strach z výšky tak to teraz neriskujem lebo sa mi často kruti hlava. a aj tak, poprsi a uz zase su spinave. takze az v novom sa umyju hihi

mimomu
22. máj 2009

ahojte,kde ste?huhu

shaarka
autor
22. máj 2009

ja som, ale idem strihat segru
😉

mimomu
22. máj 2009

ty co shaar robis rodinnu holicku?

nelynka
22. máj 2009

aj ja som tu obcas 😉

mimomu
22. máj 2009

ja stahujem malej veci do izby,lebo to este mala u nas v spalni.
zajtra musim do prace 😠

nelynka
22. máj 2009

mimooo xixi uz budete sami s manzelikom..xixi
ja nemusim hehe 😀 😀
zatial ☹

flyangel
22. máj 2009

ahojte 😉

mimomu
22. máj 2009

nie nely,ona spi od 2 rokov sama vo svojej izbicke,len veci este mala u nas,lebo sa jej robil nabytok 😉
ahojik flyik 🙂

nelynka
22. máj 2009

fuuu tak to dobre dlho sa jej robil nabytok 😀 😀 😀

ahoj fly

mimomu
22. máj 2009

tak ona mala vo svojej izbe len postel a kobercek a bol tam stolik s pc,lebo sme cakali kym pojde do skoly a potom sa jej zacne zariadovat 🙂

nelynka
22. máj 2009

a to ste nemohli skorej? ved co by na to bolo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre