Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
8. jan 2010

dobre ranko 🙂
k vasej vcerajsej debate:
suhlasim s vavou, ze medzi vajkom a spermiou musi byt laska 😀 bez lasky by to neslo 😀
a ak je styk dlho pred ovulkou, je vacsia pravdepodobnost, ze to bude baba, lebo viac vydrzia spermie X. ak je styk v den ovuly, je to podla mna cca 51:49 pre chlapsku spermiu.
a ak bol styk veeelakrat, tak je to fakt 50:50 🙂

a pre pipi: ovulka netrva 24 hodin, ale 20 min. - a je to len prasknutie folika a vypudenie vajicka do vajcovodu.
potom teplota uz stupne, ucinkuje progesteron a vajicko zacina svoju dobrodruznu cestu vajcovodom, kde by malo stretnut TU PRAVU spermiu a ak sa mu zapaci, tak uz ako oplodnena a podelena bunka (neviem teraz presne nazov) priplava do maternice, kde sa uhniezdi. tato cesta az po uhniezdenie trva, ako isto viete, deti, niekolko dni 😵
😀

mne sa nepaci moj mechur, a dokonca sa mi vidi, ze mi obcas ujde par kvapiek mocu ☹ nie som si ista, lebo nosim slipove vlozky, ale tak na vytok to nevyzera ☹ uz som dnes zacala blbnut, ze ci to nie je plodova voda ☹

lenuska85
8. jan 2010

Dobre ranko vsetkym. Ja chcem mat kalamitne prazdniny!

Anax ako pekarnicka? Spokojna?

Nellie ozaj a ty si dostala svoje vysnivane Dolce Gusto?

shaarka
autor
8. jan 2010

vsade snezi, len na kosice sa uz nezvysilo?! 😠

nellie_
8. jan 2010

shaar ako pekne si ten proces popisala... 😎 😎 😵

Lenocke gratulujem ku chlapcekovi 😉 (akurat som docitala vcerajsi nocny debat, nech som v obraze 😀 )

shaar u vas fakt nesnezi??? tu u nas zacina byt fakt uz kalamitny stav... 😅

Lenuska ahoj.. hej dostala som dolce gusto... fakt som ho vôbec necakala a o to viac som bola vyskerena 😀

bibi24
8. jan 2010

Tak hlasim, ze u nas snezi a je krasne (okrem tej kalamitnej situacie na cestach) 😵 Len neviem dokedy to vydrzi, lebo poobede ma prsat...fasa 😠

Joj, shaari neporadim ti, ale plodova voda hadam nie...

Ja mam tiez pekarnicku 😉

lenuska85
8. jan 2010

Nellie a splnilo Dolce tvoje ocakavania a priania?

Bibi je to super vec, mat sobotu rano cerstvy chlebik, ze?

Shaarka krasne si to napisala, budes skvelo rozpravat detom rozpravky 🙂

madeline
8. jan 2010

ahojte, aj u nás sneží a shaar neboj, aj na vychod to hadam dojde 🙂

nellie_
8. jan 2010

shaar aj aj ta boli mechur a chodis casto cikat???

lenuska hej splinilo 😎 😎 mnam milujem latte a capucino 😵 😵 😵 lepsie ako z kaviarne... 🙂

vavenka
8. jan 2010

Ranecko 🙂

Prave som supla 2 ks bratislavskych parkov do seba a idem sa ludstit, treba mi umyt a natocit vlasy - nech som vof totych Tatroch dziva caja 😀 😀 😀

Shaari pekne si to popisala, myslim ale ze Pipi aj ja sme skor mysleli ten cas, kedy je vajko oplodneniaschopne...
Ja mam nejak 12 hod zafixovane, pipi asi na toto myslela tych 24 😉

lenuska85
8. jan 2010

Nellie tak domace je vzdy najlepsie, nie?

Vavenka len si davaj pozor, aby ta nezasnezilo v tych Tatroch 😀

vavenka
8. jan 2010

Lenus 🙂 no dufam ze si ten sneh uzijeme, pre mna keby v meste nesnezilo vobec, nevadilo by mi to.... To je potom furt len clapkanica na cestach a clovek ma problem sa niekam dostat... Ae takto na horach, to je iny šialok kavy 😀 😀

shaarka
autor
8. jan 2010

nellie, chodim casto, ale to je normalka. trosku ma stipe 😅 tak uvidime, co sa z toho vykluje.
vavi, ty co? beries tie ABT, ci nie?
a inak dobre mas zafixovane, lebo niektore vaja maju zivotnost len 12 hodin a niektore aj viac, max 24

shaarka
autor
8. jan 2010

ze sialok 😀 dara sa zapisala do dejin 😀 😀

bibi24
8. jan 2010

Leni, ano, skvela vec je to 😉 Aj ked, nepouzivam ju az tak casto akoby som chcela, lebo my sme furt na cestach...

Vavi, tie Tatry, super 😵 My ideme za necele 2 tyzdne, aj ked len na predlzeny vikend a uz tesim tesim. Jedina vyhoda toho, ze este stale nie som tehotna je to, ze mozem lyzovat 😵

Ja som s tym vajom tiez tak pocula, ze schopnost oplodnenia sa pohybuje do 24 hod. Takze je to indivindi.

Sialok je genialne 😀 tapa dara 😀

lenuska85
8. jan 2010

Tak na horach je to nieco uuuuplne ine. Pekne si to uzi a hlavne davaj pozor na brusko. Som pozerala vcera spravy a tam bolo, ze niekde na svahu zvalcovali lyziarku. Uf to by som nechcela zazit 😒

Shaar skus si urobit nejaky urologicky caj. Snad pomoze.

bibi24
8. jan 2010

Akurat pijem fajny cajik, vola sa ze horuca cokolada (ano, nesibe mi, je to caj 😀) a je v nom okrem kuskov cokolady aj chilli...zaujimava combination, ale moze byt 😉

bibi24
8. jan 2010

Mne zabrali na zacinajuci zapal mocaku aj tie urologicke tabletky - vitaminy...Urinal? sa to tusim volalo a samozrejme vela vela urologickeho caju...To bude shaari asi ten mocak...

lenuska85
8. jan 2010

Bibi to je teda kombinacia. Ale je to celkom dobre. Som vyskusala pri Milke s chilli 😀

shaarka
autor
8. jan 2010

bibi, sa hovori, ze chili je na otehotnenie 😉 😀
vavi, a kam idete? na samotu? budete to mat take ako v S tebou me bavi svet? 😵
lenus, uvarim a urcite pomoze, jak furt 🙂

vavenka
8. jan 2010

Shaari hej beriem atb, pocitujem zlepsenie, ale este to nieje 100% a uz o pondelka ich trepem do seba 😒
Aj urologicky denne pollitra vypjem a aj rano vecer si supnem po tabletke urovalu.... Ja uz mam pocit ze mi to ostane na cely zivot 🙄 🙄

Bibus my tiez len do neele budeme, a ja som nelyziar aj bez brucha, tak mi to az tak nebude prekazat.. Ale mam v plane sa to raz naucit, na snowboar by som sa kcela, potom s malou Vandou sa budeme ucit naraz 😀

siouxie
8. jan 2010

Vanda, Vanda, Vanda! 😀 😀 jééé, takže Vanda 😵

a dobré ránko, práve som sa vygúľala na svet. 😀

lenuska85
8. jan 2010

Ahoj Siouxie a co tak skoro??? 😀 😀

lenuska85
8. jan 2010

Vanda je krasne meno. Ja mam kolegynu Vandu ale pise sa s W.

nellie_
8. jan 2010

vavi jeeeeeej takze Vanda.. to je krasne meno 😵 😵 😵 😵
mam rada mena co sa nedaju skaredo povedat... 😉

sialok kavy.. to je fakt genialna hlaska.. 😀 😀 😀 😀

vau to moze byt zaujimavy caj ze s cokoladou a chilli 😎 😎
ano ano chilli je zevraj na prekvrenie maternice a dopomaha k otehotneniu 😎

joj baby tie vase mocaky... ☹ ale vacsinou su tehule nan nachylnejsie... 😕

vavenka
8. jan 2010

Shaari, pravdu povediac ani neviem kam presne, ale tusim v Mengusovciach mame byt 🙂 normalne cez net nejaka chata rezervovana.....

Siou no nazdar, jjjaaaajjj skolske casy, ked sme si furt prenaslky poprehadzovali tak, aby boli piatky volne 😀 😀 to sa niekomu zije 😉

No zatial Vanda, ale vies jak je to u nas, este to nieje 100% tn verdikt 😉

vavenka
8. jan 2010

prenaslky - to keby nahodou niekto nevedel co to je, tak to mali byt prednasky 😀

siouxie
8. jan 2010

ahoj, Lenuš 😵 sme sa včera minuli 😀

sa smejte, dara si to nevymyslela, myslím, že sú oblasti Slovenska, kde sa to celkom bežne používa. 😀

siouxie
8. jan 2010

vavi, vavi, to si už pekne mimo... veď je skúškové! 😅 😅 😀 😀 😀 Ešteže som večný študent a pamätám si kedysi aj dnes. 😀

vavenka
8. jan 2010

Siou jasneeee, Dara je stary zberatel slovenskych ludovych mudrosti 😀 😀 😀 trochu nam zdementiela chudinka, Praha jej źjavne nerobi dobre......

vavenka
8. jan 2010

kua siou - pravu mas ! ved je skuskove ! prepacia ponizene 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre