Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
8. jan 2010

..mozno zajtra siouxie 🙂 velmi by som jej to priala, ale to kazdej 🙂 aj sebe
..co si mala dnes na druhu veceru?

pipimiska
8. jan 2010

😀 😀
teraz som dopapala kuraciu polievku a pred dvoma hodkami spagety 😅 a do druhej rana uz len ovocie a jogurt ale to sa ani nerata..

mohla by to zacat a potom to uz ide jedna radost 😵

pipimiska
8. jan 2010

ty si tiez nocny vtak,xci to sa mi len tak zda? 🙂

slniecko77
8. jan 2010

..tak trosku, kedysi som byvala viac,ked manzel chodil na nocne..tak som sedavala pri PC, ale teraz uz ho mam doma, kedze zmenil post a aj miesto bydliska sme zmenili 😉

slniecko77
8. jan 2010

a kedze mam zapal mocoveho mechura, tak mi navaril litre caju a ja sa ho snazim dopit 🙂
..uz len salku xixi

slniecko77
8. jan 2010

..aaale kuraciu polievocku by som si dala s domacimi rezancekmi mnaaaam, alebo kuraco-hovadziu aaach jo

slniecko77
8. jan 2010

..posledna salka caju dopita, zubky umyte, idem zalomit k polovicke
..dobru nocku a dobru sluzbu Pipi 🙂

pipimiska
8. jan 2010

mohla by byt nekludnaa, ale pochybujem,ze sa koli mne niekto zobudii 😀 pekne snicky 😎 idem si dat este jednu naberacku 😝

shaarka
autor
8. jan 2010

no ja som uz doma 🙂 sme vybehli, ved je piatok, ale setci su uz poozierani, krcmy nadymene hudba hlasna a maly kope, a ja som zas jak mimozemstan medzi nimi, tak som sa rozhodla, ze idem domov. MM ma odprevadil a vratil sa - uvidime kedy pride domov on. pravdupovediac, odkedy som tehotna, este nebol v krcme sam 😅 a vlastne ani predtym, iba naozaj vynimocne. tak ale treba si zvykat, ze ano. 😒
trosku mu zavidim. no ale tak idem vyhladkat brusko, kuknem v tv nejaku kravinu a hadam zaspim aj bez neho 🙄

pipimiska
9. jan 2010

shaaarka,ty si ma sokovala ci co 😅 😀 😀 a ja len tak z prce som dosla kuknut,ci nedosiel nejaky pacient 😀
a vies co je nahoda?ze moj mm isiel dnes prvy krat pit do mesta bezomna s kamaratom od kedy som tehotnaa 😀
ale uz idem hajat,len sa dokremikujem proti tym fujskaredym striam 😎

siouxie
9. jan 2010

dobré ránko 😀
tak píšem, aby som nespôsobovala zbytočné šoky, ráno ma zobudili maliari 😀 😀 😀
Som rada, že som nemusela čakať dlhšie 😉 😀

nellie_
9. jan 2010

ahojte... 😉

som si vas dnes medzi prontovanim a upratovanim precitala.. vcera som nejak nestihala uz...

ja si pametam Zakrutu... 😀 😀 😀 vybavili sa mi casy u nasej dedinskej kadernicky Hildy ako vzdy v sobotu ked som sa isla dat ostrihat tak vzdy sa pocuvalo Pozor zakruta normalne mi v hlave vyhrava ta zvucka z toho.. 😀 😀 😀 normalne ze "deja vu" 😀 😀

siou normalne ma z teba paty svrbeli..jaky napinak 😉 skoda tych maliarov... 😒

dnes som chcela ist robit cesnakove slimaky lebo chorej segre po nich dusa pisti, ale maminka sa na to podujala tak ja upratujem...
MM robi na byte - uz sa ide zacat obkladat kupelka 😎 😎 😎 ja som taka stastnaaaa konecne sa to uz zacne podobat na normalny byt... 🙂 🙂 🙂

nellie_
9. jan 2010

a varime svieckovu dnes.. 😵 😵 😵 😵 maminina svieckova je najsamlepsia na svete.. 😎 😎
akurat asi idem rozmixovat zeleninu do nej... 🙂

siouxie
9. jan 2010

ahoj, nel 🙂

nechceš prísť aj k nám upratať a navariť? Závidím ti ten rozbeh 😀 . Mňa dosť bolí bruch, takže sa len tak prevaľujem. Asi dnes budeme jesť vonku, ak mi to aj prejde, variť nemám z čoho a už nebude ani čas. 😀

slniecko77
9. jan 2010

..bre ranecko 🙂
..ake ste vsetky sikovne po ranu, u nas stale snezi a bola som vybrat postu, tot moja cela praca dnes, ale budem sa musiet vykopat k niecomu

shaarka
autor
9. jan 2010

ahojte 🙂

siouxie, vikendove sklamanie 😒 uz som si myslela, ze si dalsia prekvapkana v nasej teme 😝 veeeeelmi som ti to priala.

v noci som takmer nespala, lebo som cakala na MM a pocitala, ze ako sa budem hnevat, podla casu, kedy pride a v akom stave. ale prekvapil ma, prisiel o tretej a uplne v pohodicke. okamzite som zaspala 😀 ale o siedmej mu zvolnil budik a to ma uplne vynervovalo! musela som si ist po posledny sprety gumovy rozok s pomazankou, hodila sa naspat do postele, citala som si mile veci o porode a komplikaciach a potom znova zaspala. ale o 10,45 dalsi budik a dosiel realitak s klientom na obhliadku. velmi preciznu, mimochodom 😀

tak uz ked ste si docitali moj nudny denny program, tak este napisem, ze tlacim slane pecivo a colu, kym sa MM vrati s ranajkami z obchodu 😠

slniecko77
9. jan 2010

Shaarka, zaujimave rano
..moj siel do prace, ale kedze dve kolegyne neprisli tak tam maju veselo xixi, som mysella, ze pride skor, ale nepride ☹
..aspon skocim do obchodu a spravim brokolicovu polievku so stiltonom

shaarka
autor
9. jan 2010

s cim??

dzou
9. jan 2010

s nivou v preklade 😀
inac ahoj kocky 😉

shaarka
autor
9. jan 2010

cau dzou zou ou uuuu 😀
a to je štilton alebo stiltón alebo co?

dzou
9. jan 2010

stilton.... modry plesnivy syr 🙂 skoro take ako nasa niva 😉
co nove? uz mas ranajko-obed? 😀

sweetberry
9. jan 2010

ahojte sto rokov som tu nebola ako sa mate ?

slniecko77
9. jan 2010

..sorry, som bola niekde inde
..ano je to syr, co sa povacsine dava do brokolicobej polievky v UK 🙂 a je to plesnivy syr ako dzou spravne podotkla
..dzou, ako je u vas? u nas celkom husto snezi..som zvedava ako anglani preziju tuto zimu a my s nimi 😀

dzou
9. jan 2010

ahoj sweet isto si tu dlho nebola.... ako?
slni no aj u nas snezi.... a tiez som zvedava ako to prezijeme s nimi uz mi to lezie na nervy 😠 a ja som zabudla kde to ty si vlastne?

sweetberry
9. jan 2010

ahoj dzou 🙂 ja vam ten sniezik zavidim u nas konecne nasnezilo ale zacalo prsat a uz to nie je ono a ja ze si dnes pred domom postavime snehuliacika 🙂
tak ja sa mam tak normalne oddychovo a ty ?

dzou
9. jan 2010

ja tiez tak oddych 😉 no nezavid ja vam ten sneh kludne poslem .... oni sa tu s tym vobec nevedia vysporiadat , niektore cesty su v katastrofalnom stave 😒

slniecko77
9. jan 2010

..my smev Bostone, Lincolnshire a ja som tiez zabudla kde presne ty...kdeze to byvate?
..ahoj sweet, my sme sa este nestretli, tesi ma 🙂

sweetberry
9. jan 2010

no asi nebola na to pripraveny tak to verim ze to cestovanie musi byt potom dobry nerv asi 😀
tak posli sniezik k nam my si odhrabeme pred domcekom a snad sa Slovenski cestari zobudia skoro a odhrabu cesty lebo aj tu sa spamatavaju akosi naopak odhrabavaju a plasia sa ked netreba a ked by mali zacat tak odrazu nie je nikoho 😅

sweetberry
9. jan 2010

ahoj slniecko 🙂 dakujem za privitanie....podla mena sudiac......rozradostnis nam den ?? ach slniecko ake by to bolo fajn....nech uz je teda jar 😵

shaarka
autor
9. jan 2010

cau sweet, tak dlho si tu nebola, ze som si musela doplnit nejake sweet, vcera to bola studentska pecat! 😀
dzou, ja som taka nevzdelana... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre