Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
11. jan 2010

tyyyy! 😀 zlá. 😝
ja tam vymením točenú za cesnačku (to je taká sójová točená) a ešte ten bujón niečím nahradím a je to 😝 . Ale nie, veď my sme teraz cez sviatky jedli jedno cez druhé...
Tak uvidím, možno ma niečo osvieti cestou 😀 A hlavne musím zistiť, či polovička bude niečo požívať aj v práci... v čo dúfam.
tak ja utekám úradovať 😖 sa mi veľnmi chce... zatiaľ sa majte pekne 🙂

nellie_
11. jan 2010

ahojte tie co som este nezdravila 😉 😀

chrobul ja som tiez zastanca takej nezdravej stravy ako vy.. 😀 😀 šak co - na nieco umriet musime nie? 😀

my dnes nevarime, budu zohrievance zo včera... 😀

ku tym jazykom.. ja som sa ucila len anglictinu a francuzstinu.. francuzstinu len 3 roky tak z nej prd makovy viem.. ale anglinu viem tak obstojne.. 😀 rozumiet rozumiem len ked sa mam vykoktat je to horšejšie 😀

vavenka
11. jan 2010

Hojte 🙂

Ja mam dnes perno, idem na 12tu ku dvojickovej kamoske, pootm pedikura, potom chcem ist do tesca zas obsmrdnut vypredaje pre malu a uz mam vybrate krabice na ozdoby, poobede ide suchtarik stromcek prec....
Ach jaj - vianoce su definitivne za nami...

Jaaaj grectina je super, som tam chodila cez VS na leto brigadovat, siou mas moj obdiv, dost tazky jazyk, ja sa tak viem pozdravit, vypytat si frape, nejake jedlo, a zakladna konerzacia typu ako sa mas 😀 😀 😀
A niekedy som celkom pekne dohovorila aj po francuzsky (som bola jeden semester v Poitiers), ale tak odvtedy som ani necekla, takze uz viem iba pozdravit 😀 😀

A najlepsie sa mi hovori po anglicky s madarmi a poliakmi, tym rozumiem seckooo 😀 😀 😀

chrobulka
11. jan 2010

nellie, myslela som si, ze aspon niekoho najdem, kto moze take veci ako ja...
mam doma este tri misky huspeninky... len neviem, co je dobry napad v tyzdni riesit toto jedlo, ku ktoremu MUSI byt aj cibulka v octe 😉

co sa tyka jazykov, ja mam statnicu z nemciny (taku trapnu) a anglinu som mala 8 rokov v skole. chodim v praci na konverzacie, vykokcem sa, a v amerike som zistila, ze kedze som nemala ine vychodisko, nejak som sa musela vykoktat a ku podivu mi aj rozumeli...
ta nemcina ma mrzi, lebo som veeeelmi dlho nerozpravala. zijem z telky. rozumiem takmer vsetko, ale dnes nepoviem uz takmer nic. je to smutne... skoda toho...
a spanielcina sa paci aj mne, ale nie som zrovna talent na jazyky.
ked budem velka, naucim sa posunkovu rec 😀

pipimiska
11. jan 2010

dobre ranko 🙂 ,dnes som musela skor vstat,koli vysledkom ale budu az zajtra 🙄
ranajkujem chlieb vo vajicku a obdivujem vasu znalost jazykov 😵

nellie,tie naplaste na herpes su brutalne dobre,neverila som tomu,ale v tretom mesiaci sa mi spravil a za 3 dni bol fuc s tymi naplastami a plus,mozes si fukat nos a neroznesies si infekciu na ine miesto 😉
a este kcem od teba recept na svieckovu,ked ju tak chvalis 😀

pipimiska
11. jan 2010

a neviete co je s pumou?take cudnee ved kazdy den tu bola 😨

nellie_
11. jan 2010

pipi no neverim... 😀 😀 😀
to az mi je normalne divne ze si tu 😝 😀 😀

recept na svieckovu - my ju robime uplne klasicky.. mamina si vzdy vari den vopred tzv."pac" - mrkva, petrzlen, zeler, cibula, cele cierne korenie, bobkovy list - vsetko spolu uvarit a do toho po uvareni pridat ocot - po vychladnuti sa vlozi hovadzinka a da sa to do chladicky.. a na druhy den sa pekne masko dusi spolu v tej vode z toho pacu, prida sa tam ta uvarena rozmixovana zelenina, zahusti sa to mukou a slahackou a je to 😎 😎
inak tento pac ma genialnu vônu ked sa vari.. 😵 😵 😵
my ho varievame aj do majonezoveho salatu 😵 😵

pipimiska
11. jan 2010

nellie ale nezvykaj si 😀 zachvilu idem snivat dalej 😎
dekuji ti za recept 😵 ,este jeden dotaz,ked varim ten pac,tak v akej podobe ma byt zelenina a az na druhy den ju rozmixujem?aaa myslis slahackovu smotanu?

chrobulka
11. jan 2010

u nas sa svieckova "nezohreje" v chladnicke ten den, o ktorom pise nellie...
my ju zbuchame HNED 😉
a tiez davame slahackovu smotanu. a kedze som proti zahustovaniu mukou, mame ju taku redsiu, ale vobec mi to nevadi... je to vzdy mnam!

pipimiska
11. jan 2010

chrobulka,sranda nikdy som neriesila ci zahustujem mukou alebo nie,nerobis to,lebo sa z toho pribera,alebo je to nezdravee??ani nevem,kedze take veci neriesim

chrobulka
11. jan 2010

mne to tam jednoducho vadi, citim tam tu muku...
asi mi sibe 😉

jedine, co zahustujem (ale minimalne) je spenat a zasmazena polievka s rascou a vajcom - a to bez zasmazky s mukou asi nie je zasmazena polievka, ze? 😀

a neviem co je s pumou, nejak sa vytratila... ale isto sa coskoro ozve...

nellie_
11. jan 2010

aj my robievame svieckovu totalne riedku.. minimum muky davame..ja mam rada take redsie polievky...

pipi - do pacu davame normalne zeleninu nakrajanu na take vacsie kusy - a mixujeme to az v den ked sa vari...
a samozrejme slahackovu smotanu a mlieko.. 🙂

aj ja uz som rozmyslala co je s pumou... verim, ze coskoro sa ozve a vysvetli nam co to ma znamenat... 😕

chrobulka
11. jan 2010

nellie, ja som nejak nepochopila ten vas pac, ale nevadi, aj ta nasa bezpacova je dobra 😉

uz po obede. teraz kusok sladkosti a mozem makat dalej

shaarka
autor
11. jan 2010

ahojte 🙂
som pred chvilkou dosla domov, bola som na endoske po lieky a na odber krvi. stalo sa mi cosi, co sa mi este nikdy nestalo. sestricka mi pichla ihlu a ja som nic necitila!!! pozerala som ako puk, neverila som vlastnym ociam. ani zastipanie, ani nic, proste skratka NIC! naberala velku striekacku. az som sa jej musela spytat, ci som v poriadku, ze som nic necitila. ona mi samozrejme neverila, ze aspon nieco som musela citit, ale ja prisaham, ze keby som sa nepozerala, tak dam zivot za tvrdenie, ze sa ma este ani nedotkla 😒 som z toho trosku mimo 😀

potom som bola v tescu, pokupila nejake blbiny (nocne kosele, MM tricka, bola som kuknut aj na detske, fajny vypredaj, len mi bolo luto investovat zas do handier, tak som sa krotila a kupila len prikryvku a capacky a jedno mile dievcatkovske tricko za € hadajte pre koho 😀 ) a co je hlavne, kupila som si na muzskom odd. bundu 😀 😀 😀 taku sivu, sportovu, peknu, za 25, aj MM som podobnu kupila, ale v svetlom. som zvedava, ci sa mu bude pacit, ak nie, tak nie je problem vratit. a ja som domov uz isla v novej! 😵 inak som doteraz nosila mamkinu vetrovku mega rozmerov a nijakeho strihu, takze som rada, ze mam bundu, v ktorej v pohode preckam do jari a ani mi nie je v nej vidiet bruch 😀

nellie_
11. jan 2010

chrobul co si na tom nepochopila? u nas to takto od vzdy varila moja babka a aj vsetky moje tety to tak varia.. 🙂
mozno je to zbytocne, neviem vlastne aky je original recept na svieckovu ale tato nasa mi chuti najviac zo vsetkych svieckovych co som kedy jedla 😀 😀

jaaaaj ja mam chut si ten nos rozškrabat az po kost.. 😅 skusim si dnes kupit tie naplaste compeed ale neviem ci to aj pod nosom bude drzat.. 😅 predsa len pera je tak ina formovana a tam si to viem predstavit ale pod nosom veru moc nie.. 😅

shaarka
autor
11. jan 2010

nellie, zachytis gumickou okolo hlavy 😀

nellie_
11. jan 2010

shaar 😀 😀 😀
nova moda 2010 😀 😀

a nasla som aj recept na mimibazare - tiez je tam to pacovani
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14965

uz som si zacala mysliet, ze to zasa len tu u nas sa takymto stylom vari.. 😀 😀

chrobulka
11. jan 2010

shaar... ty si zostala v tehotenstve asi "bezcitna" ked si nic necitila 😀
a to tricko je pre frajerku vasho Tea, to mi bolo hned jasne... svatka sa isto potesiiii 😅

nellie, ja proste neviem, prvykrat pocujem / citam od teba o tom pace... a ze den to odlezi...
sto ludi...

a neskriab sa. skus sa zamestnat inak...

madeline
11. jan 2010

nellie - sucitim s tebou, ja totizto nikdy nemavam herpes na pere, ale vzdy na nose, podnosom a posledne roky v nose 😒

nellie_
11. jan 2010

shaar fíha ty co si za robocopa ked ani ihlu necitis... 😀 😀
a aky dobry nakup si urobila... 🙂 🙂 mne to tiez vzdy strasne radost urobi ked si daco nove kupim... 😎
aj ja chcem nejaku bundu, lebo mam len taku dlhu po koleno taku vypasovanu elegantnu a chcela by som nejaku sportovu do pasa s kapucnou... 😎

madeline takze aj ty si tiez takto "postihnuta" 🙄 🙄 a ty si čo na to davas, ked sa ti to vyruti???

madeline
11. jan 2010

nel - ja som pouzivala gel Lakinal, ktory bol najlepsi a najlacnejsi, ale prestali ho vyrabat teraz zvyknem pouzivat B thermal (neviem ako sa to presne vola, mozem pozriet doma), je to tiez na baze medovky lekarskej ako bol Lakinal

madeline
11. jan 2010

inak akurat pod oknami presli trubiaci kamionisti

madeline
11. jan 2010

tak a do tretice znova ja, ale nellie toto je ten krem:

http://www.mojalekaren.sk/thermal-herpes-krem-6g/

nellie_
11. jan 2010

dakujem Made, skusim sa dnes na to popytat v lekarni 🙂 🙂

nellie_
11. jan 2010

baby aj vam ide tak pomaly konik???? 😕

chrobulka
11. jan 2010

ano, je pomaly, ale mne to vyhovuje, aspon stiham 😀

nellie_
11. jan 2010

ahaaa zeby to bolo v tom, ze som dnes aj ja celkom dost postihala??? 😀 😀
lebo kliknem na temu a potom cakaaaaam kym sa mi zobrazi a medzi tym upravujem tabulky... 😀

bibi24
11. jan 2010

Nellie, ja som mala taku info s tymi naplastami, ze to zabera len ked sa herpes este len zacina robit, ked citis take svrbenie...ked uz su pluzgieriky, tak to vraj nema vyznam si davat. Ako neuskodi to, ale nejaka masticka by bola asi lepsia...😉

My sme mali poradu a teraz som narychlo bola u nas v jedalni na obed...a zas makam, aj ked zatial postriedmo 🙂

siouxie
11. jan 2010

ahojte už som späť 🙂 vybavené, ani to nebolelo.

A oskúšala som si aspoň včerajší darček, bundu, čo som dostala vopred k narodkám.
Je teplučká a ani nevadí, že je detská 😀 Som včera čumela, že prečo mi je dobré xl-ko a to preto, že je od 12-15 rokov 😀 😀 Ale Nike za 45 eur a presne podľa môjho gusta 😀

vav, jéé, ty si bola jeden semester vo Francúzsku? Ja mám fr. ešte z gympla, potom som chodila nejaký čas aj do fr. inštitútu, ale je to naprd, keď s tým človek nie je denne v kontakte. Aspoň sa občas snažím čumieť na arte a tv5.
No a s gréčtinou sme na rovnakej úrovni, ja som sa učila dva roky, ale musela som prerušiť kvôli škole a vrátila som sa asi tak na úroveň "eména me lene..." 😀 😀 😀

nellie_
11. jan 2010

bibi - to si myslim aj ja o tych naplastiach ze mne uz asi nezaberu... ja skusim dnes nejaku tu mast co mi radila Madeline si kupit... 🙂 🙂 lebo pluzgierov tam uz mam jak po dazdi húb naskakanych.. 😀

siouxie zas jedna z tych co ma vyhodu ze oblecie aj detske veci... 😎

inak ja som uz prekrocila 10.000 prispevkov a ani som si to nevsimla ☹ som mohla nejaky ten sampus buchnut.. 😀 ja uz by so mohla mat celkom slusne svaly na prstoch 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre