Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
13. jan 2010

mnaaaaaaaaaaam kapustaaaaaaaaaaa 😀
asi sa fakt poberiem do obchodu, uz sa to neda vydrzat 😀 😀

a zapekana, kolozvarska, so zemiakmi, ryzou, slaninkou - no moze byt nieco lepsie? a este ked ti to pekne pripravia v jedalni... mnam 😝 😝 😝

bibi24
13. jan 2010

😀 Tak som rada, ze som ti dala nejaky tip 😉

madeline
13. jan 2010

dnes je tu tu nejake tiche 😨

pipimiska
13. jan 2010

cauko 🙂 tak ja nemam dva dni docitane,to sa mne nestava 😎 idem ja na to

shaarka,ty s tou kapustou 😀 ale aj ja,tak som vcera zaparkovala samozrejme v optime a dala som si vrabca skapustou a knedlikom,velmi chutne 😵

no a este na cukor som dnes bola,citron mi dovolilii,tri krat mi brali krv a tri krat moc,inac s tym citronom je to nahodou veeeelmi chutnee 😵

lenocka84
13. jan 2010

ahojte kocky

co porabate?

monky1
13. jan 2010

ahojky, pozeram, ze ste zase tocili o vareni a ja som tu nebola...flakala som sa s kamoskou po meste ...tam nam aj navarili 😀 ...dali sme si pizzu a ked sme uz platili, dostala som taky kopanec zvnutra, ze som az vykrikla......casnik sa len pousmial, kukol ocami dole 😀 ....no darmo, bude to cela mama - velka fanusicka a milovnicka pizze 😀 😀 😀

pipimiska
13. jan 2010

...do ruzova vyspata 😵 ..stromcek odzdobujem uz hodinu tolko prkotin je na nom,ze az tolko 🙄 🙄 ale nemvadi este hodinku a ide sa jest a kde nepoviem 😀

lenocka,gratulujem 😵 to je hlavne ze si stastnaa 😉 😉
monky 😀

nellie_
13. jan 2010

pipi zasa Optima?? 😀 vy tam uz hadam mate aj riadne zlavy.. 😀

lenocka84
13. jan 2010

pipi dakujem pekne

inak dnes ste tu tomu nedali moc zabrat

nellie_
13. jan 2010

monky to muselo byt super ten kopanec pizzerke... 😵 😵 😵

ja som si dnes urobila taku radost... 😵 kupila som si super 2 salky na latte a aj 2 salky na capucino uplne som sa do nich zalubila su z priehladneho skla a pekne aj s podsalkou a cena ze 2 € za kus.. no nekup to ked taketo z priehladneho skla original ku dolce gustu stoja 12 € na ich stranke.. no mozem sa im prdet na ne...
a este v dalsom obchode som si kupila 2 take vacsie tiez na latte...
tak uz mi aj navsteva moze prist 😀 😀

a potom sme sa boli dat so segrou ostrihat, ja len tak jemne a ona mi vyrazila dych lebo bez varovania si vlasy dlhe skoro po pas dala smiknut rovno po plecia.. ale ma to super, ona ma okruhlu tvar a teraz to vypada ako keby ma mega huste vlasy... 😎

a varili sme rajcinovu polievku s kopou syra a potom som urobila tuniakovu pomazanku mnam dobre som sa natlacila 😀

a teraz som si pustila Housa - aspon daco konecne davaju v telke... 😀

tolko moj dnesny report za moju osobu..... 😀 😀 😀

lenocka84
13. jan 2010

nellie tak to je parada,
my sme si boli kupit hrnce

a s tymi vlasmi u segry, to som urobila ja ked som mala 18, moja mama skoro odpadla

nellie_
13. jan 2010

lenoc aj ja som bola v soku ze som nemala teraz co citat... 😕

nellie_
13. jan 2010

ja som tiez taky ulet urobila v 15-tke mala som vlasy dlhokanske a dala som sa rovno na chalana.. a prerevala som potom tyzden... a ked som dosla domov mama revala so mnou 😀 😀 😀

ake hrnce ste kupili leni? my sme dostali tescomacke ako svadobny dar...

lenocka84
13. jan 2010

my sme viacmenej dostali len peniaze, hrnce som chcela
a tiez tescoma, vyborna akcia aj bola
tak som si nakupila do kuchyne

ja som ich odstrihla len po plecia, normal ze lahsia hlava

nellie_
13. jan 2010

ja mam teraz zostrihane len minimalne hlavne rozstiepence som si dala a tiez mam pocit za mam lahsiu hlavu 😀

ved tak to je najlepsie, ked ste dostali len evry a vy si uz kupite co potrebujete.... 😉
vy uz vlastne mate svoj vlastny byt tusim, ze?

lenocka84
13. jan 2010

nellie nie nemame
to si pleties s lenuskou85
oni tusim maju,alebo ho riesia kupit

nellie_
13. jan 2010

leni aha, tak som si vas asi doplietla.... 😅
byvate u vasich?

lenocka84
13. jan 2010

nie nie mame podnajom

pipimiska
13. jan 2010

nellie,ty vies o mne secko? 😅 .. 😀
naje..zlostil ma strasne moj nedrahy(momentalne).. uz tyzden sa kazdy den pochytime na tom istom,potom si poplacem(ked uz nevydrzujem ten tlak),potom sa zacne mojkat,zda sa ze uz secko chape a dnes zas to istee 🙄 ..ja nemam slov
..aj chut ma presla,ale malemu asi nie,tak sa pojdem najest koli nemu 🙂
nellie,aa tebe sa,mozrejme treba zagratulovat k salkam,takze gratulujem 😀

vavenka
13. jan 2010

Hojte 🙂

Aj ja som dnes na obed mala kapustúu 🙂 dvojickova kamoska sa dala na 90dnovu dietu a dnes si varila kapustovu polievku, fajn kysla bola 🙂
A teraz sa nam dinstuje ryza do rizota - masko s hubami a kukuricou a este neviem cim pripravil drahy, mnam, uz sa mi zliny zbiehaju 🙂

A fajne som zas nakupila - jasne ze len pre zasranu, par bodyniek, ale uz aj kefku na vlasy, lyzicky, mali akciu na pampers vlhcene obrusky a aj super cenu na plienky, ale len tie midi, tak som odolala.....

Co mame v plane na vecer? 😀

vavenka
13. jan 2010

Nikde nikto? 😕

Fiiha, co sa to dnes deje? Inak rizoto bolo skveleeee 😅 😅

dzou
13. jan 2010

ja som uz tuuuuuuuuuuu som dnes boal cvicit 😀 teabooo
tak uz konecne si mala rizoto vavi?

vavenka
13. jan 2010

Cau dzou 🙂 takze full of energy po taebe? Ja som zboznovala ked som sa fajne vypotila v telocvicni, ten naval endorfinov 🙂 mne asi polroka vydrzalo to tae-bo.....
Riadne to tu vsetky bokotuju......
Ozaj a ako? Premohla si sa vcera? 😉 jak teplotus?

dzou
13. jan 2010

no ako myslis ze bojkotuju co? nemchapem... ja tiez rada posilku ale ja sa potrebujem teraz zbavit tukov tak to taebo je na to jak stvorene 🙂 sak lialo zo mna jak zo slona 😀
heeeeeeeeeeeeeej premohli sme sa 😀 😀 😀 a teplotus nemeriam tento cyklus....vlastne prvy krat od sanzenia to necham na prirodu... predtym som bud mala ovutesty alebo som merala.. tak uvidim ale dnes ma etse viac bolelo podbrusko tak mozno je ovu az dnes 😠 ale tak mozno sa este aj dnes premozeme 😀 😀 😀 😀

vavenka
13. jan 2010

No akoze sem nikto okrem nas poslednych par hodin ani nepachol 🙂 tak som to myslela 🙂
Tak super, este si posexujte aj dnes 😉 istota gulomet 😀
Ja som sa dnes zas vyzivala v nakupovani, aj som co to pofotila 😉

dzou
13. jan 2010

hej? a kde su ostatne?...
no tak idem kuk ze co si nakupila 😉

dzou
13. jan 2010

jeeeeeeeeej super podbradnicky aj dupky aj bodynka... no krasne a super ceny to kde nakupujes?

vavenka
13. jan 2010

Dzou hehe 🙂 no motkam sa a motkam.... Dnes zacali vypredaje detskych veci v Tescu, ale aj v H&M, C&A, Mark&Spencer som ulovila par kuskov... Len to chce stastie, cas a chodit 🙂 preto som sa rozhodla nakupovat uz v predstihu, kvoli cenam a moznosti vyberu 😉 a hlavne penazenka potom tak neplace, ked kupujem postupne po troske.....

dzou
13. jan 2010

no sak hej 😉 a my tu mame ked je koniec sezon a tak brutaaaaaaaaaaaaaaaaaalne vypredaje tak uz sa tesim ked konecne kupim prve bodynko 😵 joj kedy uz 😠

vavenka
13. jan 2010

Dzou neboj nic, este ti to poleze na nervy 😀 😀 tfuj tfuj drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre