Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

miru.j
16. jan 2010

vavenka dakujem 🙂 a ty si v ktorom tt?

vavenka
16. jan 2010

miru nieje zac 🙂
no ja som podla poslednej MS 24tt - tak ako mam pri nicku, podla velkosti malej uz 25tt, takze uz sme za polovicou 🙂 a ako sa citis? dlho vam trvalo, kym si nasla tieto // ?

pipimiska
16. jan 2010

miruj dakujem 😉 aa pozram ze uz mas velke deticky..planovali ste babo?a gratulujem 😵

vavi,kde sa ty chystas,ze aj prales si zlikvidovala,ha? 😀

vavenka
16. jan 2010

Pipi 🙂

som si dnes dala taku 2 hodinovky pre seba - maska na ksicht a olej do vane a tak 🙂 manikuru som si konecne spravila vo vani, tak uz aj ziletku som vzala nech sa prebehne 😀 😀

pipimiska
16. jan 2010

ze prebehne 😀 aj moja by sa mala prebehnut,ale ked to je des teraz ked si tam nevidim a ked poprosim mm tak mi povie nech na to kaslem,ze ked pojdem ku gynekologovi mam mu vysvetlit,ze to moj mm takto chce,aby som bola ako ma priroda stvorila 😀

vavenka
16. jan 2010

Pipi 😀 😀 poznam poznam, ani ja si uz nevidim, ale celkom sa mi osvedcilo zrkadlo 😉 uz som si nasla system.....

chrobulka
17. jan 2010

halo,
kde ste kto?
vobec, ale vobec sa mi nechce docitavat. vcera som velmi dlhej dobe bola vonku s kamoskou... a drahy bol doma... sam... az v noci prisiel pre nas a rozvozil nas... a tak nejak som to prepiskla a dnes budem asi len lezat...
aby som bola schopna vecer absolvovat divadlo.
co mate v plane? a co varime? 😀

vavenka
17. jan 2010

Cau chrobul, ani by si toho na citanie nemala vela, nejak to tu viazne 😅 😅
A ako bolo v meste? Dobre? A co na t odrahy, ze si ho nechala sameho v sobotu? 😉
My sme asi do druhej posedeli na tej oslave, a potom do postele... Celkom fajne bolo...
A dnes sa chystame k nasim na obed, takze super, nemusim varit 😀

chrobulka
17. jan 2010

joj vavi, ako ti je super ze nevaris... my mame od vcera francuzske a dnes varim koprovu omacku a fasirku budem piect a zemiaky len k tomu. a drahy vedel, ze idem von, on mal doma co robit... a on chodi tiez, tak nech je ticho 😉
nie som ziadna putka a zatial nie sm tehula, ze by som nemohla ist z casu na cas s kamoskou na pokec 😀

vavenka
17. jan 2010

Chrobul ale sak jasne, ja s tebou plne suhlasim, len si tusim pisala ze nezvyknes takto vikendy bez neho, ci nahodou si nevstupil do svedomia 😉

Fasirka mnamky, ja ale take uz moc nejedavam - fasirky/sekane/cevabcici, ten cesnak potom citim na zaludku aj 2 dni, mi nejak netravi dobre, ale to uz roky 😖

Ja som toho mojho svoho casu chcela vytrestat, ze som sa trochu viac flakala, ked on mal tulave topanky - ja som sedela doma a on po krcmach, tak potom ze mu to vratim, ale on kotuha nikdy neostal sam doma, furt bolo s kym vypadnut - tu na sidlisku mame 2 krcmicky a on tu ma v blizkosti asi 4 spoluziakov z vysky - a vsetci su slobodni bezdetni 😠 😠 😠

chrobulka
17. jan 2010

on ide tiez z casu na cas. preco by som ja nemohla? keby chcel, spravi si program, ale v podstate doma cakal, kym mu dam signal a pride za nami ako taxi 😉
dlho vedel, ze idem von, takze bol nastaveny na to...

a mam rada fasirku, nedavam tam vela cesnaku, presne pre to, co si pisala. ale fasirka bez cesnaku nie je fasirka 😉 takze trochu ho tam je. musim si len dat pozor, aby som nejedla cesnakove veci na vecer. lebo potom mi je v noci zle. cez den je to ok,ale vecer na figu ☹

a zajra ideme darovat krv. musim sa dnes prepit (vody a cajov) do nemoty, aby mi rychlejsie odtiekla 😉

vavenka
17. jan 2010

Chrobi tak to je super, moj tato daruje uz asi 30 rokov pravidelne a neuveris, posledne 2 roky sme sa dohodli ze pojdem s nim, a furt ked sa vybral, mala som menzes! a teraz ked mi zistili tu zlu zrazanlivost, ani neviem ci by som mohla darovat.....
Obdivujem ludi ktori takto nezistne pomahaju, akymkolvek sposobom...

chrobulka
17. jan 2010

ja idem zajtra uz jedenastykrat. som sa tak nejak "spoliehala" ze dostanem tu prvu janskeho plaketu, ale stale nic.
zeny by ju mali dostat za 10 bezplatnych odberov.
my chodime taka partia uz pravidelne. a chalani su vzdu taki mili, ze pockaju na mna - kedze baby mozu kazde 4 mesiace darovat a chalani kazde 3... jeden kamos bol prvykrat na jar s nami a trosku mu doslo zle... zviezol sa, ale dnes sa na tom smejeme...
zacala som tam chodit po vyzve cez internet, kedy hladali prave moju krvnu skupinu pre maleho chlapca kvoli leukemii. a po 2 mesiacoch prisiel mail, ze ho pustili domov z nemocnice, ze sa mu polepsilo...
nikdy nevies, komu takto pomozes. a pokial som zdrava a mozem, tak pojdem... a teba by nezobrali asi, kedze mas ten problem so zrazanlivostou...

nellie_
17. jan 2010

ahojte 😉

fuha veru to tu nejak viazlo od piatku... 😕 zeby to bolo tym ze som tu nebola? 😀 😀 😀

ja som prave doumyvala dlazky a vsetky riady, kura so zemiakmi sa uz dopeka, kelova polievka je uz hotova tak mam uz pokoj... 😎

pojdem sa troska skulturnit asi, lebo o jednej som sa slubila ze idem pri mojho 2-rocneho synovca robit mu aupair, svagrina s drahym sa chcu ist vyvencit do kina a potom sa niekam najest, a kedze som sama doma tak som sa im ponukla ze nech idu.. svagrina je tehotna s druhym a vidim na nej ze davno nikde nebola a potrebuje to.. 😀
ale maly asi bude spat ked tam pridem tak si vezmem knihu a budem si citat kym sa zobudi 😎

ja som az do stredy sama, drahy isiel vcera do UK takze som slamenica slamena... 😀

chrobulka
17. jan 2010

nellie, ahoj, a to ste ako dohodnuti s chlapom? on sa ti hlasi ked si robi prestavky? ja by som bola na nervy, keby ten moj takto cestoval, preto sa pytam...

kelova polievka vobec nie je zly napad 😉 spravim v tyzdni...

flyangel
17. jan 2010

ahojte ako travite nedelu?ja uz mam obed hotovy... 🙂

nellie_
17. jan 2010

chrobul no on to uz robi 3 roky, zo zaciatku som mala ine stresy a casto plakavala vecer do vankusa ked siel na jazdu, ale uz som si asi nejak zvykla a my mame dohodu, ze musi pravidelne kazde 2-3 hodiny prezvonit a to viem ze je vsetko OK a potom ked odstavi mi vzdy pise sms ze co a ako... 🙂
a teraz som o to kludnejsia ze s nim siel aj jeho kamos... lebo ked ide do anglicka, tak to je prec 5 dni tak som vzdy rada ked sa nejaky najde a ide s nim mu robit spolocnost... 😀

takze ty ides darovat krv... ja si tiez uz davno hovorim, ze pojdem, ale este som sa ku tomu neodhodlala.. 😅
ale kamos chodieva pravidelne a vzdy sa najviac tesi z toho ze ma potom v ten den volno 😀

miru.j
17. jan 2010

Ahojte babulky,no ja som mala po dlhom snazilkovani MA v juli ,a znova sme zacali v novembri,poslednu mrchu som mala 17.12,cize dnes je 4den meskania,mala by som byt 4t3dni podla tehotenskej kaukulacky. ....pipimiska,ano velmi tuzime po malom pokladiku,... termin porodu som mala mat na moje narodeniny 6.2 ☹ ,stale niesom s tym vyrovnana. Teraz mam strach aby aj toto tehotenstvo nebolo rizikove,neviem sa tesit...bojim sa.K lekarke sa chystam asi o tyzden,do vtedy mam este femibion800,kupujem si ho od nej.Ked som bola v oktobri na preventivke povedala mi ,aby som nechodila skor ako v 6t,po dvoch tyzdnoch meskania a viac,bo skor netreba tak neviem.Vy ste kedy sli,a videl uz vas doktor nieco?Mna stale pobolieva v podbrusku,asem tam ked sa otacam v posteli alebo chcem vstat bodne ma vo vajecnikoch,viackrat v pravom....je to v pohode?Pred tym som to tak necitila. ....Pipimiska a ty si v ktorom?

vavenka
17. jan 2010

Miru drzime palce, ten tyzden nejak vydrzis....
Sa ti celkom rychlo podarilo otehotniet, to je super....

Nellie takze dnes ides opatrovat? A kolko ma synovec? Ste sikovne dievcata, obedy navarene, hm hm 🙂

Fly serus, jak ide life? SKusky hotove? 😉

nellie_
17. jan 2010

miru -jeeej, prajem ti krasne a bezproblemove tehotenstvo 😉 🙂

vavi - Tobias ma 2 roky.. on je uzasne decko a nenormalne intelignente, zacal dost skoro rozpravat a teraz tie jeho hlody co pusta, no koniec 😀 😀 dufam, ze nebude dlho spat nech sa s nim mozem riadne vyblaznit.. 😀
a on tak bombovo skomolil moje meno, vie povedat pekne aj julia ale vola ma Ila a mne sa to strasne na nom rata.. 😀 😀 😀

ahoj Fly... 🙂

vavenka
17. jan 2010

Nellie jej to ma super svagrinka, idealny vekovy rozdiel bude 🙂
Deti v tomto veku su uzasne 😵 😵

nellie_
17. jan 2010

vavi, hej to im aj ja hovorim, ze idealny vekovy rozdiel..oni este neplanovali druhe, ale pritrafilo sa 😀
ale sak co vek na to uz maju - svagrina ma 29 a jej drahy 44 😅
a Tobi je take uzasne decko, ze im hovorim, ze by mali mat este najmenej 2 take 😀 😀 😀

miru.j
17. jan 2010

Vavenka,Nellie,velmi dakujem.Ja som varila vcera aby som mohla dnes lenosit 🙂

flamenga
17. jan 2010

ahojte 🙂

nemáte tip na nejakú dobrú knihu? Nejaké "ľahké" čítanie... ale čo by som splašila v knižnici 😀

flyangel
17. jan 2010

vavi noo celkom v pohode ano mam skusky za sebou teraz som mala poslednu vo stvrtok 😀 a ty ako tehulkujes?
Nellie ako sa mas?

flyangel
17. jan 2010

baby a neviete co je s monky?

tinika
17. jan 2010

fly neviem, ale včera ešte pisala do jednej temy

inac ahojte ako sa mate? ja fajn ked maly spi 😀 a vtedy pracujem tak nestiham tu obkukovat vsetky temy kde som zvykla chodit

flyangel
17. jan 2010

cau tini ano?noo tak jej musim napisat spravu zaujima ma jej pripad ako to dopadlo..
a ako sa inac mate s malinkym? 😀

pipimiska
17. jan 2010

caftee 🙂 takze my mame dnes knedlik s masovymi gulkami v paprike a paradajkovu omacku 😝 som to nakoniec zbuchala podla niekolkych receptov,v kazdom recepte sa davalo nieco ine,tak ja som dala secko a je super 😵 len o smotane nic nepisali,ale ja som riskla,dala slahackovu a oplatilo sa 🙂

vave,ja som to s tym zrkadielkom skusala,ale nemalo to u mna uspech,takze pocuvam svoje vnutro kde a ako a zatial som sa u lekara nemusela hanbit 😀

ahoj fly,ako ide skola?a co bolo s monky?pisala nedavno,ze uz je secko ok,len som nepostrehla,ze v com boll probleem 😕

miru.j tak sa drz a hlavne mysli pozitivne 😉 ja som isla k svojmu v 5tt a dobre tak,lebo mi hned dal duphaston a videl tam dutinku 😉 bolesti ako na ms su normalka a myslim,ze aj to pichnutie ak je sem tam..
a ja som v 27tt,pise nam to pri nicku 😉

vave a chodulka,jak vam v dobrom zaviidim,ze ste vypadli von..mna sa vcera mamka pytala ci si nejdeme niekedy zatrsat na didzinu aj s bruskom 😀 uplne zabudla,ze mam dovolene akurat kratke prechadzky 😝

tini,vitaj usilovnaa mamicka 🙂 ja ta sem tam smirujem v tem lady.. 😉

nellie deti narodene 4.1 su uzasny ludia 😀 😀

nellie_
17. jan 2010

ahojte.. takze aupair som prave ukoncila 😀 😀
maly bol zlatyyyyy.. milujem to decko 😵 😵 😵 do pol tretej spal a potom sme sa obliekli a sli sme sem ku nam... po dlhej dobe som si zasa precvicila prebalovanie 😀 😀
a maly aky sikovny ma sokol ked papal uplne sam zemiaky a masko..fakt sa mi paci ako je vychovany.. 🙂 🙂

pipi vy ste narodeni naraz s nasim malym? jej na to som uplne zabudla.. 😉 🙂 a ja ze co si tak dokonale pametas jeho datum narodenia 😀 😀

a v najblizsej dobe nechcem pocut uvodnu zvucku z rozpravky Cerveny trakturek lebo budem vrazdit 😀 😀
dneska som mu to DVD pustala asi 4x po sebe... 😀 😀 ale fakt bol zlaty..moja mamina sa s nim tak vyblaznila, normalne mi bolo luto ze my este nemame deti.. ☹ mamina uz velmi tuzi po vnucatku... ☹
ale verim, ze snad tento rok sa uz aj nam podari otehotniet... 😎

tini - no ahoj mamina... 😉 jeeeej ved Patko uz bude mat 2 mesiace to je sila ako to leti vsetko 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre