Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
18. jan 2010

tak ked 88 tak ja prvačka... 😀

vavenka
18. jan 2010

Siou 😀 😀 mozno uz aj ja, ja som bola vyspela 😀

floskula
18. jan 2010

nelie, a jeden starsi pan na film namiesto sci-fi ze "fifi". 😀

siouxie
18. jan 2010

flos, ako? 😀

nellie_
18. jan 2010

to zas ja nie ja som zacala kramovat v prvej triede na strednej 😅

ale moja kamoska chudatko dostala uz v 10 rokoch si pametam ako sme gumu skakali a jej to tam šuchotalo ako skakala a ja som nechapala co to 😀 😀 😀

floskula
18. jan 2010

a byvala kolegyna madarskej narodnosti, ked este boli diskety, tak mi hovori ze "nahraj mi to na flopiho". 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

vavi, čo? tak skoro? 😀

nellie_
18. jan 2010

ale dobra je aj moja teta - minuly tyzden ked vedela ze je tu segra s notebookom tak volala mojej mame ze zapnite si skype (citaj ako pocujes) no ja som sa skoro usulala 😀 😀 😀

ale nic neprekona moju blondinu svagrinu ako si myslela ze oslavuje sviatok 6 svatych namiesto vsech svatych 😀 😀 😀 😀

floskula
18. jan 2010

siu, som myslela, ze to si akoze teraz zistila, ze si akoze po kramoch. no som to nepochopila zase raz. 😀 😀
ja som bola pri lambade ze druhacka na strednej. som tu najstarsia, kurňa. vykajte mi! 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

nell, to čo máš v rodine? (myslím švagrinú) 😀 😀 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

teta floskul ako chcete.. 😀 😀 😀

vavenka
18. jan 2010

Flos siou myslela na margo tej diskusie k lambade, ze daktore este ani v plane nemali a siou uz menstruovala 🙂
Siou ja som v 12tich dostala, takze v 89tom, 😀 a ktovie, mozno az vtedy dorazila lambada k nam, vtedy bol spomalenejsi tok 😀

siouxie
18. jan 2010

flos, to nič, ja som myslela, že som to nepochopila ja 😉

nellie_
18. jan 2010

siou ona je ina pripadka... 😀 😀 😀
ona ma take hlody ze ja nemozem.... 😀 😀 😀

raz sme si kupovali kebab a ujo sa jej pyta ze ako to chce (myslel ci zemla alebo arabsky chleba) a ona ze do ruky 😀 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

tak my sme tu chytali orf a vo wurlitzeri fičala hneď 😝 😀
Ja som zabudla, že ty si len o dva roky mladšia 😀 😀

vavenka
18. jan 2010

joj a ked si pamatate pesnicku od milli vanilli - girl im gonna miss you, my sme so sesterkou svorne bliakali kolomono mijuuuuuuu 😀

siouxie
18. jan 2010

dooosť ja tu prasknem 😀 😀 😀

nellie, tuším si to sem už raz aj o nej písala, ale znova ma to rozosmialo 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

joooooj mili vanilli - "do nich" som bola 😀 😀 😀
ale pred nimi som bola to Vinetoua... 😀 😀 😀 ja si pametam ako som chytila zachvat placu ked ho prvy krat pred mojimi ocami zabili, ze mama ma nakoniec zbila aby som mala dôvod revat... 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

jáj, tak o Vinetouovi nezačínajme, to je pre mňa vážna téma 😀 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

a ja som tiez tak orevala aj Korada Kataniho ci ako sa to pise.... 😀 😀 😀
ale potom som zrazu zanevrela a dlheeee roky ma nic nerozrevalo ale fakt dlhe roky.. mama mi spôsobila blok 😀 😀 😀

vavenka
18. jan 2010

ja som bola do milli vanilli aj do brosakov 🙂

inak mam kamosku, ktora sci-fi normalne seriozne vazne cita a vyslovuje ski fi 🙂

siouxie
18. jan 2010

nel, ja keď som sa niekedy rozplakala a nevedela alebo nechcela som to vysvetliť, povedala som, že kvôli Vinetuovi 😀 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

ski fi 😀 😀 😀 😀 😀
ja mam dost... 😀 😀 😀

inak priznam sa ze aj ja niektore citam tak ako sa pisu napr. notebook znacka Acer som citala ako Acer a ked mi kolega zapotil ze Ejser skoro som sa usulala 😀

siouxie
18. jan 2010

tak ejser je dosť špecifické slovo 😀 😀 😀

nellie_
18. jan 2010

siou dobry dôvod na plac 😀 😀 😀

a este ma napadlo, ked to vypukol ten skandal s tym rakusakom co v pivnici mal tie svoje dcery a dost sa o tom hovorilo a ja som dosla ku svokre a ona mi ze no a teraz tomu Fritzovi ci jak sa volal idu robit tie testy dny a potom zistia ci mal s nimi deti.. a ja ze co im idu robit?? a ona ze testy dny.. namiesto DNA 😀 😀 😀

siouxie
18. jan 2010

tak s dnou by mohol byť tato hocikto 😀 🤐 čierny humor, viem 😀

nellie_
18. jan 2010

siou 😀 😀 aj taky obcas treba 😀 😀

pipimiska
18. jan 2010

dobry vecer slecny a teta floskula 😀 ..uz hodinu sa kcem pridat ale nem mam sancu,len citam a smejem a citam 😀
l

siouxie
18. jan 2010

šmíračka sa pri nás naraňajkovala, že je tak v obraze? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre