Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
21. jan 2010

hehehe 😀
tak moj sa nikdy este neozral, ale teraz mi vadi aj ked je pripity, ale to suvisi skor aj s inymi vecami, ktore sa netykaju jeho 😒 a do krcmy ho neposielam, lebo ja sa potom doma nejako neviem bavit a zeru ma mrle, ci co. asi je to o zvyku 😀

monky, prosim ta, nenapisala by si mi recept?
ja sa zmozem akurat tak na jablkovu strudlu 1x do roka a este na piskotovu tortu...

bublinka11
21. jan 2010

No inak pekne davam tomu slovencinovi...ze do krcmi 😀 😀 😀
Tak moj nepije casto a ked hej, tak zlato brble vtedy...ked pijem aj ja, nejako mi to extra nevadi, tak ale divaj sa na to vsetko triezvymi ockami 😀 😀 😀

madeline
21. jan 2010

bubli - tomu sa hovori, ze "su uz v inom leveli" a ja to poznam, tiez robievam sofera 😉

bublinka11
21. jan 2010

No veru veru...a ten iny level je niekedy dost nudny...hlavne, ked nerozumiem ich stylu humoru 😀

monky1
21. jan 2010

shaarka, jasne, toto mas lavou zadnou - zmiesas hrncek hrubej muky, hrncek krupice, hrncek cukru a 1 prasok do peciva - toť cesto
a ukladas na vymasteny a struhankou vysypany plech - 1/3 cesta, na to nastruhane jablka, 1/2 skoricoveho cukru, 1/2 vanilkoveho cukru, zase 1/3 cesta, skoricovy, vanilkovy a nakoniec cesto. Na to nastruhas al. nakrajas Heru a supnes do rury upiect - musi mat zlatistu farbu a kraaaasne vonat 😉 ...nakoniec posypes vanilkovym cukrom a papas a olizujes sa az za usami

flamenga
21. jan 2010

monky tak toto môže byť strašne mňaaam 😵 😵

bublinka11
21. jan 2010

Monkyyyyyy hned cez vikend peciem...recept je na strane 1144. To si musim zapamatat 😉

bibi24
21. jan 2010

Ja hlasim, ze moj drahy manzel nechodi nejak extra sam von, to mozno tak 2krat za rok. Vacisinou chodime spolu. A mne nevadi, ked si vypije, aspon je s nim vacsia zabava 🙂

Ale urcite by som nezniesla, kebyze chodi kazdy druhy, treti vecer niekde do krcmy s kamaratmi a ja sedim sama doma...a este by sa vracal opity, alebo pripity, to by som ho zabila 😎

monky1
21. jan 2010

jeminenky, zabudla som na jablkaaaaa......na druhu tretinu cesta idu este jablkaaaaa...nezabudnite na to 😀 ....a cukor davam krystal......a inak ja uz mlsam 😵 😵 😵 😵

shaarka
autor
21. jan 2010

monky, fakt to vyzera super 😎
len ja tepsa citam tie ingrediencie na cesto, citam... v hlave to presne tak robim (sa vidim v kuchyni ako miesam hrnceky) a nakoniec mam v mise len sypku zmes, ktoru asi teda na plech veru nepoukladam 😀 😀 😀 cize ja sa spytam ako debil - to mam zaliat vodou? studenou? teplou? kolko? alebo olej? vajicko? ci?

monky1
21. jan 2010

nie shaarka, ta zmes na cesto ma byt sypka
tym ze tam das nastruhane jablka - tie trochu pustia stavu a navrch naukladas Heru na platky, vsetko sa ti krasne spoji....nedavas tam nic tekute - ani vajicko

monky1
21. jan 2010

v pondelok Ti donesiem koštovku - ideme do KE 😀 😀 😀

shaarka
autor
21. jan 2010

to akoze vazne??? tu suchu zmes vysypem na plech??? a na to poukladam struhane jablka? a to sa mi akoze z toho spravi jednoliate cesto??

a do pondelka mi ostanu isto len nejake suche kraje 😀 😀 😀

monky1
21. jan 2010

skus to najprv na mensi plech - a na spodok nemusi ista AZ jedna tretina - moze aj trosku menej tej sypkej zmesi, len dobre vymasti plech, aby sa aj spodok zvlacnil ... niekedy sa stane, ze ked je kolac vyssi, nepusti to stavu az na spodok plechu.......zatial sa kazdemu podaril...az na jednu moju kamosku, ktora mi volala, ze teda sa nehnevaj, ale nechapem, ako si ty toto mohla upiect 😀 😀 😀...ze jej to nevyslo....ja sa nehnevam 😀 😀 😀, to je moja sikovnost 😝 ....on ked je teply, je taky velmi krehky, jes ho na tanieriku s vidlickou, ale na druhy den uz drzi pokope 😉 ..a pecie sa cca pol hodinku, stredny stupen...musi vonat a byt zlatistej farby

bublinka11
21. jan 2010

Monky moja kamoska ho uz piekla a musim potvrdit, ze to ide aj z tej sypkej zmesky 😉

shaarka
autor
21. jan 2010

😵 ok

shaarka
autor
21. jan 2010

nemam jablkaaaaaaaaa 😠 😠 😠

monky1
21. jan 2010

bublinka, ide 🙂 , ja ho peciem uz roky rokuce - bol to hadam moj prvy kolac.....ale nemali sme ho uz snad aj rok, lebo stale skusam nieco nove

monky1
21. jan 2010

dievcata, este jedna prosba - nemate niekto tip na dobru tortu? moze byt aj poschodova, ale najradsej nejaku vyskusanu - prip. aspon ochutnanu......potrebujem nieco najst do 8.2. a spichnut 😕

shaarka
autor
21. jan 2010

monky, s tymto nepomozem, iba keby som z googlu skopirovala nejaky recept 😎 😀

a ked uz sa tu prosi o tipy, tak ja poprosim tip na narodeninovy darcek pre moje krsniatko - bude mat 1 rok.
dakujeeeem!!!

monky1
21. jan 2010

shaar, bezim do skolky, ale potom ti napisem, ok?

shaarka
autor
21. jan 2010

len nezlom nozku 😠

lenocka84
21. jan 2010

monky moja svadobnaaaaaaaa

siouxie
21. jan 2010

monky, ja veľmi často robievam parížsku... Rýchla, jednoduchá a ideme sa za ňou všetci zabiť 😀

anaxamon
21. jan 2010

ahojte kocky🙂

shaar ja som mojmu krsniatku k rocku kupovala osusku packa pu (ja som totiz zastancom praktickych veci, hracky mu kupili ini)

siouxie
21. jan 2010

ja by som zase kúpila nejakú motivačnú hračku, niečo na rozmýšľanie a zabavenie zároveň a samozrejme knižku (primeranú veku), tých nikdy nie je dosť 😉 😀

pipimiska
21. jan 2010

cauko kakauko 🙂

shaarka,no hovor 😀 ...a vitam ta tu nezbednica jedna...aa krsniatko je chlapcek alebo dievcatko?a kolko kces cca investovat?

anaxamon
21. jan 2010

siou aj take sa daju, ale presne take hracky v nasej rodine nakupuje niekto iny, preto je mozno fajn to mat tak dajako poorozdelovane🙂

inak tu v ba od rana tak nenormalne uzastne snezi...az je mi luto ze musim sediet vo vnutri a nemozem ist dakam von na kopec 🙄

awoj pipi, si akurat ranajkovala? 😀

madeline
21. jan 2010

tak u nas uz aj tie vlocky prestali padat... nemala si dobre info siou 😀

siouxie
21. jan 2010

anax, jasné chápem 🙂 . Ja som si ten kopec zase rozmyslela, keď som musela vybehnúť do obchodu. Je to krása, ale iba zvonka, lebo sa to v meste dosť šmýka 😒 ale vyzerá to pekne 😀

dobrú chuť pipi (že niečo tlačíš?) 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre