Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
24. jan 2010

dobra otazka,ukazal ti ju on?

dzou
24. jan 2010

no tak uz som sp5t... nakoniec som kupila ten puding lebo mm zahlasil ze on zmrzku v zime jest nebude 🙄 trapko 🙄
pipi takze tym si chcela povedat ze si mala PMS ale bolo to tehu... hej?
shaari no sms.. zaujiiiiiiiiimaveeeeeeeeeee ja by som jej hned nieco ''pekne''odpisala 😀

nellie_
24. jan 2010

ahojteee.... 😀

nervy moje vy ste ale akcne... toto veru nezvladnem docitat ani keby sa pokrajam.... 😅
je tu siouxie aby mi dala jej super report???, 😉 😀

my sme sa pred hodinou vratili z kina a poviem vam ja som z toho avataru unesena... mna skôr fascinovalo to 3D ale nenormalne.. tie efekty a no jednym slovom uzasne... a to teda ja na tento typ filmov nie som ani nahodou... ale toto ma aj bavilo normalne tie 3 hodiny usli ani neviem ako... 😎 😎
ale fakt zažitok.... keby to nie je 3D tak ma to az tak neohuri.. ale normalne som sa podchvilou musela myknut co som sa bala ze na mna daco z tej obrazovky lezie 😀 😀 😀

teraz ma drahy na chvilu pustil k pocitacu tak tu pri vas srkam mocha kavu dnes sme kupili na skusku tuto cokoladovu sme este nemali a tusim bude moja favoritka.. 😀 😀

vavenka
24. jan 2010

Shaari no ak ti ju dal precitat tak asi nema ziadne tajomstva....
Tak ved nech jej odpise, co ma nove 🙂 kociar, rastuce manzelkine brusko a plnu hlavu ocakavani, co prinesie uloha otca 😉

nellie_
24. jan 2010

dzou jej vidis to aj my mame v mrazaku zmrzku sme si v piatok kupili a este sme ju ani neotvorili... 😀
kupili sme si carte d´or stracatelovu... ale kedze mame ten kiwi zakusok tak sa dusime nim.. 😀 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

ja som sa ho pytala, ako to, ze taka sms... nevedel mi to vysvetlit. aj mi slzicka vybehla, ze preco stale musim daco take riesit - a ze ci by vedel povedat aspon jedneho chlapa, co si za ten cas, co sme s MM spolu, na mna dovoloval... (ano, muz jednej kamosky, sa pozname sto rokov a ked sa opije, tak riesi - ale kazdu).

som mu povedala, ze nech jej kludne odpise, ale ze chcem vidiet, ze co. a ze co napise ona. a ze sa stavim, ze hned po jeho sms ona napise dalsiu! 😉 😀 😀

dzou, ty by si odpisala v jeho mene?? 😀 😀 😀

dzou
24. jan 2010

mnaaaaaaaaaam ta straciatelova je moja naj naj naaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😀 hmmm mnam si kupim cez tyzden sak co on si nemusi dat 😀

shaarka
autor
24. jan 2010

vavi 😀 hej hej. ja MM nepodozrievam, len tusim, ze on skratka nevie nastavit tu pomyselnu "hranicu", za ktoru uz zenske nema pustit ani pri obycajnej konverzacii. niekedy sa fakt sprava ako motak a niekedy uz neverim, ze to je motactvo, ale podozrievam, ze to robi naschval (dviha si ego) - a pritom akoze "on nic, on muzikant", ako sa hovori 😠

nellie_
24. jan 2010

shaar to co je za sms????? 😕 😕
to jaka araňa hentak uhana zenaca.... nechapem... 😕

shaar ale byt tebou sa nebojim, ked to pred tebou neskryval tak nie je o com.. 😉 a ja by som jej asi tiez odpisala v jeho mene.. a tak riadne az by ju v riti pichlo.. kravatlu

vavenka
24. jan 2010

Shaari no to hej.... Zial mas fesaka muza schopneho komunikovat so zenskym pohlavim..... Naserie..... Ale tak neviem ci budes ty schopna to nejakym sposobom zmenit, aj ked za pokus to samorejme stoji.... Asi mu jednoducho budes musiet verit a vziat to z opacneho konca, ze jeej jaka som pysna na mojho muza, ze mi ho ostatne zavidia 😅 😅

dzou
24. jan 2010

noo ja by som jej odpisala v mojom mene ako jeho manzelka a cochvila matka jeho dietata... ale ja som uz taka 😀 😀 😀 az by jej pri ritke pichlo ako napisala nellie 😀

pipimiska
24. jan 2010

shaarka,presne to ma sere na muzovi,ze si musi zdvihat svoje ego..ale je to tak,oni si musia 😀
vava ma rozosmiala,presne taka sms by bola vhodna pre tu koketnu mrchu 😝

dzou,presne tak som to myslela,takze nadej je tam vzdy
😉

nellie cauko 🙂

dzou
24. jan 2010

jaj no a ked si sa ma vavusa tak pytala s ocikanim testu tak moznooooo ociakm uz zajtra... len neviem aky lebo mam oma 2 typy a jeden je taky normalny z drogisky a druhy z libroveho obchodu 2 za £1 😀 .. a ked som hladala na nete ake su spolalive tie lacne tak niekto pise ze hej a niekto ze nie... a ten drahsi mi je luto pouzit ked aj tak tam nic nebude..

nelynka
24. jan 2010

shari ta to dobra sms, ja by som uz telefonom trieskala o stenu alebo jej volala co si to dovoluje..a odkial vlastne ma jeho sukromny tel???
to je divne..
ale urco by som jej odpisala tak ako vavi pisala, ze babetko, postielku, kociar a tak...

vavi u nas je to furt po starom, takze aj snazenie je stale take iste cize ziadne 😀 😀 😀

nellie_
24. jan 2010

shaar jeeeeeej chvalim kupu kocika... 😉 (palec zdvihnuty nahor) 😉 😀 😀

dzou
24. jan 2010

presne jak nely ja by som uz smarala telefon o stenu ze co si to dovoluje 😀 ja este raz veeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi davno som mala nieco pododbne a odpisala som tej babe v mojom mene a uz bol pokoj 😀 😀 😀 😀

nellie_
24. jan 2010

inak hej ja by som jej odpisala tie novinky - tehotna manzelka, kupa kocika a ze sa tesi na syna... to by inak ta rampepurda glgala... 😀 😀

nelynka
24. jan 2010

ja som tak jednej babe volala, este na zaciatku vztahu asi pol roka sme boli spolu..ferova byvalka, chodili spolu asi dva mesiace (podla neho) a ona mu vkuse prezvanala a on zozaciatku vkuse odzvanal az raz ked prezvanala, nemal jej cislo ulozene, tak som nanho kukla ze co to je a on ze nevie..tak som zdvihla svo telefon a zavolala jej a odvtedy dala pokoj 😀 😀 😀

vavenka
24. jan 2010

Nely 🙂 🙂

Inak Shaar, by bola prca keby jej odpisal ze: jee, neuveris, ale ja som na teba uplne zabudol 😀 😀 😀

pipimiska
24. jan 2010

skoda telefonu 😀 ..ale na nervy by som z toho bola..ja som take prezivala prvy polrok nasho chodenia,skoro kazdy den 🙄

nelynka
24. jan 2010

vaviii to by bola supa 😀 😀 😀 😀

nellie_
24. jan 2010

vavi ty mas genialne napady... 😉 😀 😀 😀
to by bol iny "odfajč" 😀 😀

pipimiska
24. jan 2010

vave 😀 😀 😀

dzou
24. jan 2010

vavi 😀 vsetky nad tebou smekame klobuk 😀

vavenka
24. jan 2010

aale no, mne ta veta nesla z hlavy, ze jak ona na neho nemoze zabudnut 🙂 tak na, tu mas, herecka 😀
neuveritelne, moj medved sa prebral zo zimneho spanku, idem sa obliekat 😀

pipimiska
24. jan 2010

a shaarka kde si,kceme vediet co sa deje 😕 ktora sms vyhrala..

nelynka
24. jan 2010
dzou
24. jan 2010

a kam to idete vavi? som nejak preskocila to...

vavenka
24. jan 2010

dzou ideme sa pomotat do nakupneho centra 🙂 aj nieco zjest, som varila len polievku kuraciu s tym ze pojdeme si nieco fajne dat von.... A kolo toho nakup a obzriet vypredaje 😀

dzou
24. jan 2010

joooj tak si to uzi 😵 a co si das fajne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre