Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
25. jan 2010

ahojte 🙂

anax, všetko najlepšie 😵 😵 😵 a nech ti to vyjde k narodkám (mne to, myslím, nevyjde 😉 😀 😀 ). Ale sa neobesím 😀 😀 😀

Ja som mala dnes vybavovací deň, ale stihla som toho veeeľa.
Prišlo mi od niekoho 30 dní VIP v FF (za čo srdečne ďakujem 😵 ) a ešte som ďalších 90 dostala ako darček od m. 😀 . Spolu mám 135, lebo od ff som už dostala 15... 😀

nellie_
25. jan 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 siouxie a anax 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

obom Vam prajem vsetko len to najlepsie a najkrajsie k dnesnym narodeninam, nech sa Vam splni vsetko po com tuzite... 😵 😵 😵

http://www.mcmostik.szm.sk/Assets/images/happy_...

pre siouxie:
http://www.myflowerdepot.com/images/Enchantment...
http://www.theage.com.au/ffximage/2006/02/13/ch...

pre anax:
http://www.flowerweb.cz/pictures/L3/kr-091-kyti...
http://www.danela.sk/typo3temp/15-orechova-tort...

nellie_
25. jan 2010

hííí oprava - zly link na tortu pre siou... takze znova:

http://domacacukraren.sk/galeria/torty/80.jpg - dobru chut 😀 😀

siouxie
25. jan 2010

nellie, ďakujeeem... 😵 🙂

to druhé mi síce neotvorilo, ale nevadí, bolo to čokoládové a to je mňam 😀

a kedy ti príde mužíček?

vavenka
25. jan 2010

Siou aj ty mas narodkyy????

siouxie
25. jan 2010

jé, ešte lepšie! 😀 😀 😀

dnes som bola na daňovom úrade a keďže som prišla práve včase obeda a mali pauzu, tak som sa išla aj ja najesť do miestnej jedálne. Ku kompletnému obedu som si šupla jedno tiramisu 😀 Po včerajšom zákuskovom obžerstve som potrebovala niečo na udržanie hladiny 😀 😀

siouxie
25. jan 2010

vavi, mám, mám. A ešte väčšie ako anax, tak tiež moc nevykrikujem 😀

shaarka
autor
25. jan 2010

klin klinom 😀
secko naj naj naj 😵 cmuuuuk ***

siouxie
25. jan 2010

😀 ďakujem, shaar 😵 😵 ,

nellie_
25. jan 2010

siou 😉

inak baby co vam poviem.... 😢 😢 😢
tento tyzden nam prerabaju v robote server a nejaky ujkovia nam budu cely tyzden monitorovat vytazenie servera, takze mi dal kolega echo nech nesurfim moc... ☹
tak uz dnes som mala konikovsky rehab... 😀 😀 😀 😀
a bolo to krute vam teda musim povedat 😅 😅

lenocka84
25. jan 2010

ahojte kocice
ako sa mavate?
co nove?

siouxie
25. jan 2010

nellie, budeš musieť celý budúci týždeň robiť robotu dopredu, aby si ten po ňom mohla iba koňovať 😀 😀

nellie_
25. jan 2010

prave davam mojej mamine pesnicky do mobilu a sulam sa tu.. pustam jej vyberovky co mam 80-te roky a jak mi tu vrti ritou.. akurat nam ziape Suzi Quatro.. 😀 😀 😀
no jaka sranda.. 😀 😀 😀 lebo uz som nemohla pocuvat to jej zvonenie - Pokoj v dusi 🙄 🙄
vybrala si teraz ze chce Billy jeans alebo Smajdu - C´est la vie 😀 😀

nellie_
25. jan 2010

ahoj lenoc.. 😉

siou no asi 😅 ale to je normalne ze krute - to uz bola sila zvyku tabulkovanie vyplnat preklikavanim na kona.. 😅 ale aspon ze skype mam povoleny 😀 😀
inak - cisty koniec 😀 😀

vavenka
25. jan 2010

Jeee Siou tak secko naj naj, nech sa ti splni to po com tuzis 😵 😵 😵
A pochvalte sa potom darcekmi, jasne? 😉

Nellie tak to je fakt krute 🙄 🙄 😀 😀

nathali
25. jan 2010

ahoj babulky konecne som doma 🙂
vonku je tak hnusne zase zacina snezi tam hore ma asi nikto nepocul :( chcem uz leto
co porabate?

siouxie
25. jan 2010

vavi, ďakujem pekne 😀 😵 . Ja som už dostala pred týždňom tú "detskú" nike bundu 😀 , dnes ešte kyticu a na moje želanie ten vip ff 😀 Rada podporím kvalitný open source softvér 😀 😀

No a oslavovať ozajsky budeme asi o dva týždne, keď ja dosmolím väčšinu diplomovky a keď sa všetci konečne zhodneme na spoločnom voľnom termíne (bráško mal narodky dva týždne dozadu 😀 ).

nellie_
25. jan 2010

vavi no bude to veru veeeeelmi dlhy tyzden pre mna toto 😅

siou - dobre darceky si mala 😉 ja som MM este nic nedala.. 😅
teda zaplatila som mu kino 😀 😀 😀 ale ked sme mali v plane ze vcera po kine nabehneme do Lauga a tam mu kupime nejake rifle a treba mu topanky zimne nove ale nechcelo sa nam 😀
a aj tak pojdeme do trencina kupovat obklad pod linku tak potom mu kupim.. 😎

a hlasim ze dlazba v kuchyni je hotova 😀 a vypada super... 🙂 mam odtien ze hawai svetly... 😀

siouxie
25. jan 2010

nellie, nemusíte chodiť na exotické dovolenky 😀 a ako to vyzerá, nemáš foto?

nellie_
25. jan 2010

siou vidis to ma nenapadlo 😀 😀

vypada to super je to taky teply ton neviem tu farbu ani popisat - ved buducu sobotu sa uz bude montovat linka tak potom odfotim 😎
a presne to dopadlo ako MM predpovedal - lebo v piatok sme vybrali jednu dlazbu, ale nemali tam skladnikov tak nam kazali dojst rano, ale uz v posteli som uvazovala ze nie som s tym vyberom nejak stotoznena 😀 😀
tak rano v sobotu som vybrala tento hawai a MM ze dobre som urobila lebo ten predtym sa ani jemu
nepacil... 😀 ked ono to uplne inak vypadalo za denneho svetla, tam to ich svetlo v predjni nenormalne skreslovalo..

lenocka84
25. jan 2010

nellie ahoj
ako sa mavas?

shaarka
autor
25. jan 2010

cau lenoc, ved nellie nam tu celkom podrobne vsetko pise, takze aj vieme, jak sa ma 😀 hadam najdlhsie prispevky a hned za nou siou 😎 😀 😉
😵

vavenka
25. jan 2010

ahoj lenoc, a ty sa ako mavas? 😀 😀

Nellie super, ze si si to nakoniec rozmyslela 🙂 hlavne ze sa vam obom paci..... A kokso klobuk dolu ze mm ta nechal vybrat dlazbu, ktora sa m nepacila..... Moj by to asi nedal 🙂

siouxie
25. jan 2010

shaar, nieeee, to nie je pravda. ja som zriedkavá a stručná 😀 (nellie 😉 😀 ).

vavenka
25. jan 2010

Siou a co dnes pijes? Dufam ze aj nieco s obsahom alkoholu 😉

siouxie
25. jan 2010

vavi, femi 😀 😀

nellie_
25. jan 2010

shaar... 😅 😅

vavi - no on je taky zlatusik, povie ze ja si mam vybrat - lebo ON potom musi pocuvat tie nareky keby sa mi to nepacilo 😀 😀

inak hej priznavam s rukou na srdci, som si vedoma ze niekedy som riadne upisana.. 😅
ked to je uz raz taka deformacia - ja som totiz riadne ukecana a huba sa mi za cely den nezavre... 😅

siouxie
25. jan 2010

nellie, my dve keby sme sa stretli... tak sa asi prekrikujeme 😀 😀

nellie_
25. jan 2010

siou tak si hrkni za glg valovičákovice 😀 😀 (aj ja mam niekde v skrinke este nejake nedopite balenie, zeby si s tebou strngnem ked uz mas ti narodky? 😅 😀 )

nellie_
25. jan 2010

siou to by bol dobry rozhovor.. kazda by si mlela svoje.. 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre