Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
2. feb 2010

tak nakoniec som si urobila porovy salat skukuricou s vajickom a tatarkou a veceriam 😎

nellie_
3. feb 2010

dobre ranko... 😎 😎
pipi mnam ten salat by som si dala... 🙂
ja prave ranajkujem rozok s maslom 🙂

no baby simajte na to.. nenasralo by vas toto??? http://www.fertilityfriend.com/home/Nellie 😀 😀
nepočkalo vajko 😅

bibi24
3. feb 2010

Dobre ranko 🙂

ahoj nellie 🙂 no, nasralo tomu ver a ako 😀 Aj mne sa uz toto stalo a nie raz...Momentalne sa mi deje to, ze som co ja viem 17, 18 dc (tazko to urcite, bo som mala cely tento cyklus divny a dlho spinenie, takze neviem co mam ratat ako pravy DC) a ovulacia v nedohladne...ani teplotovo, ani na ovulakoch, ani na utz 😀 Tak toto sa mi este nestalo, ale tak treba vyskusat vsetko 😀
Ale ked ma drahy take uzasne spermose ake ma, tak ma to aspon nemusi trapit, ze ani ja neovulujem....

anaxamon
3. feb 2010

bre raaaaanko prajem🙂)) sa hlasim tretia v poradi dnes 😀

shaarka
autor
3. feb 2010

tak ja mam zemiakovu medailu, ak pravdaze ratame s tym, ze pipi patri este do vcerajska 😀

nellie_
3. feb 2010

no ahojte... 😀 😀
zase sneziii ako trafene.. totalne husto a nechutne.. uz ma to vôbec nefascinuje ako minuly tyzden.. 😅

Bibi nam sa to teraz stalo uz treti alebo stvrty mesiac.. 😀 😀 ale ved nevadi..aspon nemusim byt v strese v case maliarov 😀 😀 😎

bibi24
3. feb 2010

podavam hlasenie...u nas nesnezi, zatial

Nellie, tak tak....to je pohodicka, nemysliet na to, ze mozes byt tehotna 🙂 Niekedy rozmyslam nad tym, ako mi bolo uzasne, ked som este deti nechcela... 😒

Ale tak s tym otehotnenim nevies nikdy, aj teraz jedna moja kamoska z MK mala sex na 7, 8, 9 dc, na 15 dc si merala teplotu a bola este dole (predovulacna) a na konci, ked jej meskali kramy spravila test a bum, dve palice. Tak chapes? Vydrzia spermose 6 dni? Asi ano 🙂

anaxamon
3. feb 2010

nell a vies o aky stres prichadzas? 🙂)) napr. mne sa snivalo tyzden o tom ze si meriam ovulku, jak sporsta a teraz sa mi tretiu noc v rade snivalo ze robim tehu test..no sisi 🙄 😀

som pisala vedla v teme, ze mam podozrenie na nejaky "maly potrat" strasne silno krvacam a mam od vcera stale zrazeniny krvi... 😖

shaarka
autor
3. feb 2010

anax, ja uz len dodam - testovat sa fakt oplati. 😔

bibi, a ta tvoja kamoska nema graf?
mozno islo len o nejaky narazovy pokles, lebo 6 dni spermose urcite nevydzia 😒

anaxamon
3. feb 2010

no shaar ja sa priznam, ja som testovala, 10tkovim rapidclearom, na 25 DC ale bol biely ako v ten den napadany sneh...co sa dialo potom uz neviem a mozno by som nemala nad tym uvazovat, ale podvedomie nepusti...dalsie testovanie som sa doslova bala robit...mozno neskor pri ostatnych cykloch si "zvyknem" a nebudem to testovanie tak prezivat 😉

madeline
3. feb 2010

ahojte,

ja sa musim pochvalit.....dnes som prvykrat merala BT 😀

bibi24
3. feb 2010

shaari ma, pockaj pohladam 😉 snad jej to nebude vadit...

anax, no a vies ak som ja mala teraz kramy? Tak slabe spinenie (ani nie spinenie, skor taky ruzovy hlien len pri kontrole krcka) som mala na nejaky 6, 7, 8 dpo, potom nic, potom 10, 11 dpo, potom silnejsie spinenie 12, 13, 14 dpo (alebo uz to bolo dc?)...a potom ako riadne kramy 3 dni a potom 2 dni spinenie. Tak toto som este nemala a ani to nechapem. Ale co uz. 😒

bibi24
3. feb 2010

shaar, no nech sa ti lubi 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/29bad3

Mad, a cooo? 😉 nizka, vysoka?

nellie_
3. feb 2010

babyyyyy simajte na toto:

http://halbot.haluze.sk/image/19837 😀 😀 😀 😀 😀

este ze nezijeme v tej dobe.. 😀 😀 😀

madeline
3. feb 2010

neliee - 😀
bibi - necakane nizka, ale sak ok, nemozem chciet na zaciatok vela 😀

nellie_
3. feb 2010

bibi tak to nechapem tu kamosku.... to je sila.. zeby fakt tolko vydrzali??? 😅 😕 😕 😕
som v soku... ale niekedy sa fakt deju aj zazraky.... to je sila 😅

anax - ono je to mozne ze daco sa dialo a nakoniec to nedopadlo tak ako malo... 😔

bibi24
3. feb 2010

Nellie 😀 Ja uz som toto niekedy citala...uzasneeee 😀

Ved presne, cele otehotnenie je proste zazrak. Mozes sa snazit kolko chces a kedy chces, nakoniec to vyjde uplne inac.

nellie_
3. feb 2010

bibi hej v taketo zazraky verim.. podla mna priroda je najmocnejsia carodejnica a proti nej nemame sancu 😉

shaarka
autor
3. feb 2010

anax, 25.DC sa mi zda skoro, alebo mozno aj nie... ale netreba sa spätne presviedcat, ze tam nieco bolo, hlavne ked si nemala ani // na teste. Drzim palce v dalsom cykle! 😵

bibi, no z toho grafu vela nevidno 😀 ale ja som typ, co si vsetko musi racionalne zdovodnit, a tak sa mi najrozumnejsie zda, ze bojovnici mozno vydrzali dlho a zvysenie teploty vdaka progesteronu nabehlo az s oneskorenim (aj take sa stava) 🙂

made, vitaj v klube 😀

shaarka
autor
3. feb 2010

pozeram halbot 🙂
a pre nas vsetky buduce mamicky:
http://halbot.haluze.sk/image/19747
😀

siouxie
3. feb 2010

ahojte 😀

a toto by vás nenasralo, keď viete, že z toho aj tak nič nebude 😀 😀 T Ale pekne sa na to kuká 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/2c1d2e

bibi a ty si kde, veď tu sneží ako bláznivé! 😨 😅 😀

shaarka
autor
3. feb 2010

a ze najstatocnejsi vojak:
http://halbot.haluze.sk/image/19728

anaxamon
3. feb 2010

anaxamon robi hrubu ciaru za januarovym cyklom
-------------------------------------------------------------------

siou, tak aj tu snezi, jedine zeby dakde na inom konci ba nesnezilo
je to uzastny pohlad na ten padajuci sneh, mne sa to snad nikdy nezunuje 😵

nellie_
3. feb 2010

shaar az ma heglo.. ale tie svadobne foto som uz videla.. 😀 😀 😀
aj kosik je dobry 😀 😀

siou - pekny graf fakt... 🙂

siouxie
3. feb 2010

anax 🙂 😉
aj mne sa to veľmo páči, len keby som celý deň mohla iba pozerať... 😀 Budem musieť vyliezť von a ísť do zdravotnej poisťovne 😠 😀

shaarka
autor
3. feb 2010

siou, pekny grafik, napinavy 😀
anax, vyborne 😉
nellie, no ja viem, ze ty mas vacsi prehlad o tychto ftipkoch 😀

anaxamon
3. feb 2010

siou ja by som sla vonku hned keby som mohla a santila v tom padajucom snehu..ale najlepsie niekam vysoko na kopec 😀

shar v ke este furt kalamita ci uz lepsie?

bibi24
3. feb 2010

Siu, grafik je vyborny...A ved, nikdy nevies 😉

No, tak ja som prosim pekne tiez v BA, ale ked som citala Nellin prispevok, kukla som von oknom a nesnezilo, tak som napisala, ze nesnezi. Samozrejme, ale za tu hodinu sa situacia zmenila a snezi ako keby tomu za to platili 😉 To len pre upresnenie. 🙂

Shaar, aj som az velmi racionalny clovek, ale zaroven viem, ze aj racionalne je niekedy iracionalne 😀 Ale vsak vieme, ze v otehotneni sa zazraky deju...to je fakt 😉

shaarka
autor
3. feb 2010

nesnezi, ale ani sa netopi 😵
najhorsie je to s vencenim - mam pozicane mamkine najvyssie cizmy, ale na travnatych plochach (cize mimo chodnikov a ciest) je po kolena snehu. cize ani cizmy nie su dost na to, aby som nemala cele nohy od snehu ☹ a jasne, ze do oteplovaciek sa uz nezmestim. takze kazde jedno vencenie je pre mna za trest: brodim sa snehom, jella skace ako lucny konik no a po chvilke mam mokre nohy ☹ nehovoriac o tom, ze udrzat rovnovahu ma stoji vsetky sily.
ale inak je ta kopa snehu super 😀

siouxie
3. feb 2010

bibi, jáj, to bolo pred hodinou? som si nevšimla 😀
anax, to aj ja, aj by som mohla, s pesom, teda keby som mohla a nemusela ísť vybavovať 😀

tak ďakujem vám všetkým, aj mne sa graf páči... 😀 Ale čo, aspoň viem, že som v poriadku z tejto stránky a veci fungujú ako majú 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre