Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
3. feb 2010

shaar to mi kamosi posielaju jedne fiskhi a druhy hallbot.. 😀
vdaka nim som v obraze 😀 😀

shaar ja mam ten sneh po clenky.. to je ale vyhoda co??? 😀 😀 😀
aspon raz berie tu vyhodu tych mojich dlych chodulov 😀 😀

vavenka
3. feb 2010

Ranko 🙂

Nellie v kazdom pripade este dnes pretiahni chlopa, istota je gulomet 😉
Siou fiiha, pekne vyzera aj tvoj, no som zvedava 😉

Ja som akurat doranajkovala vlocky s jogurtom, dala prat jednu varku a rozmyslam, ze a poobede vyberem do mesta.... Uz sa mi cnie po pohybe 😀

Pipi ale sak Miskolc je tu za rohom, to by si mohla zvladnut 😉 ved Ta neposielam do Blavy 😀

siouxie
3. feb 2010

ahoj, vav, ukážem ti aj ten na budúci mesiac, keď si zvedavá 😀 😀 Teda v prípade, ak bude aspoň taký pekný ako tento 😀 😀

nell, kedy sa ti dnes vráti? Nieže zaspíš! 😀

madeline
3. feb 2010

chudacik nellin chlop, keby vedel, co sa na neho chysta po takej dlhej ceste 😀

siouxie
3. feb 2010

made, no čo by sa chystalo... privítanie! 😀 😀

vavenka
3. feb 2010

Siou dohodnute 😉

Aale made - sak on nemusi pohnut ani prstom, len nech zbehne do sprchy a lahne na postel, verim ze Nell sa uz o ostatne postara - a teda neviem ako to je u vas, ale u nas po takych piatich dnoch abstinencie sa niekedy ani neoplati dat dolu tricko 😀 😀 😀 lebo je to priam sekundova zalezitost 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

vave, že po piatich dňoch abstinencie 😀 😀 😀

vavenka
3. feb 2010

Siou myslela som sexualnej samozrejme 😅 😅

siouxie
3. feb 2010

ja som ťa pochopila... 😀 😀 😀 😀

vavenka
3. feb 2010

Mno, a idem si urobit kavicku a k nej uz pocujem hlas z chladnicky - mam tam este kolacik, ktory som vcera dostala spolu s kremesom, a uz pocujem tlmene: vaviiiiiii pooood, uz ma konecne zjeeedz, tu v chladnicke mi je tesnoooo 😀

siouxie
3. feb 2010

vavi, aj ja si chystám kávu, tak si dajme spolu. Tak ja síce bez koláčika, ale mala som sladké raňajky, aspoň...

anaxamon
3. feb 2010

som si predstavila ako ide nell so shaarkou v ke vencit jellu, jella skace, nell sa tak prechadza za nou, sneh po clenky a shaarka sa za nimi brodi po pas v snehu 😀 😀 😀 sorry kocky uzaaaaaaaastna predstava 😀 😀 😀

vav, viem o com pises, poznaaam🙂 aj ked odkedy sa to u nas zlepsilo take dni su maaaaalo 😀 😀

shaarka
autor
3. feb 2010

😀 😀 😀 😀 ale fakt je snuhu pod moje jablcka! 😀 😀 😀

anaxamon
3. feb 2010

a ja dojedam jablcko, bo som mala chut na jogurt ale este nepresla ani hodina co som zjedla antibiotika a mliecne by som po nich nemala....ale taku chut mam najogurt...ale bude na olovrant...taky suprovy z lidla, visnovy 😝 😝

siouxie
3. feb 2010

shaar, aj u nás je snehu po tvoje jabĺčka 😀 😀 😀 😀 (a neboj, tesne pod mojimi 😉 😀 ).

nellie_
3. feb 2010

vavi presne si to vystihla.. 😀 😀 😀 dnes to bude rychly proces... 😀 😀 😀
ale myslim ze uz to bude aj tak prd platne ale sak nevadi.. 🙂 😀

anax citam ze ty mas tiez taku bujnu fantaziu ako ja.. 😀 😀 😀 ja som si to tiez predstavila.. 😀 😀
ja by som pri nej bola ako Avatarka.. 😀 😀 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

nel, tak si ťay predstavujem už dávno. 😀 😀 To asi tie modrá na tej fotke... 😀 😀 😀

anaxamon
3. feb 2010

nell ja mam taku fantaziu ze dovi dopo, co sa mne obcas sniva, ake asociacie...ale zas nemam na mojho ocina...mozno vekom, on mava take sny a predstavy..fantazia neuveritelna...

no ked by si si dala tu satku co mas na fotke aj by si farebne ladila...len co by si dala shaarka🙂))

siouxie
3. feb 2010

anax, to poznám, ale mávala som s tým dosť problém v detstve, keď v kolektívoch potom veľmi nechápali moje hlášky 😀 Tak som sa to naučila nechávať väčšinou pre seba a pre chápajúcich, ktorí sa neurazia 😀

anaxamon
3. feb 2010

mate nejake sny naktore neviete dodnes zabudnut? nech sa vam prisnili ako detom alebo len nedavno, ja mam takde dva sny, len tie su oba spojene so smrtou ☹

vavenka
3. feb 2010

Siou kavicka navarena 🙂
hehehehe ze Avatarka 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

Ja ich tiež mám zopár, takých čo sa aj vracali, aj z detstva, aj neskôr. Dosť veľa si pamätám, zase napr. na rozdiel od môjho ocina, ktorý si nepamätá vôbec nič. Ma ide niekedy poraziť z neho, keď si ja pamätám z môjho detstva totálne detaily a on ani polovicu toho 😠 😀

anaxamon
3. feb 2010

joj siou no to je uz asik spojene vekom....a hlavne ty si pamatas veci ktore na tvoju decku dusu urobili dojem ale pre rodicov to boli nepodstatne veci...to mam aj ja, aj moju bratia a nasi si to nepamataju🙂) napr. sme mali ist pomahat mamine zavarat ceresne, ale bol jun, bozie telo a u nas sa vravi na bozie telo skoc do vody smelo, takze sme sa sli vsetci traja pekne macat po riecke co mame za domom, ked sme mali dost dosli sme domov, ale tam uz cakala nahnevana mamina a pekne sme si sli vsetci traja vziat do drevarne tri triesky (take rozstiepene klaty na mensie) a museli sme ist do kuta na tie triesky klacat a modlit sa 😉 😉 ale my sme sa popri tom este smiali, ze jaka parada den 😀 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

ee, anax, ja mám dosť brutálnu pamäť na niektoré veci.

Ja som si pamätala presné detaily, roky, obdobia, dátumy... Hocikedy, nie tka, že sa mi to teraz vybavuje... Mala som kamošku, tak okolo dvadsiatky sme spolu chodili dosť von a tá odpadávala, keď som jej hovorila, áno, to bolo vtedy a vtedy. Ale nielen zo svojho detstva, skôr tak všeobecne, že som si pamätala, čo sa kedy stalo, čo sa týkalo nás oboch a ona vôbec, iba že sa to stalo 😀. Proste chronologicky zaradiť, pomenovať a určiť obdobie.

To že sa vekom vracajú spomienky, viem, aj môjmu otcovi, ktorý si na svoje detstvo skoro nepamätal, iba útržky a teraz sa mu vybavujú veci. Ale to jeniečo úplne iné.

Ja si dodnes pamätám napr. dátumy narodenia spolužiačok zo základky (po 6. triedu), aj tých v 7. a 8. triede, mená učiteľov v jendotlivých triedach, ktorý rok som bola v ktorom tábore a kde, názvy, miesta aj v širšom okolí toho miesta (a to som chodila niekedy aj dvakrát a na rôzne miesta aj mimo SR). Asi mi to dosť zaťažuje mozok si myslím 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

ste sa ma zľakli... ☹ 😀

anaxamon
3. feb 2010

siou tak to je ozaj potom nieco ine, asi mas rozvinutu tu cas mozgu ktora tieto veci uchovava, to je dobre napr. na historicke udalosti, tam su roky dolezite...ak si ale ovsem tvoj mozog nepamata len veci ktore si sama prezila...

preco si myslis ze ti to zatazuje mozog? badas nejake nepriaznive nasledky tychto vedomosti? 😀

vavenka
3. feb 2010

A ja si zas pamatam slova pesniciek 😀
Aj takych co som nepocula hrozne davno.....
Alebo nieco co som sa niekedy ucila naspamat, ruske basnicky a tak 🙂 🙂
Ale cisla, to ee

nellie_
3. feb 2010

siou aj ja mam nenormalnu pamet na datumy a telefonne cisla.. 😅 datumi narodeni si pametam tiez bab zo zakladky... 😎

a sny sa mi neopakuju ale dokazu sa mi snivat riadne haluze... ved uz som vam spominala sen s Anax co som mala ze sme tu vanu u nej cistili a vyletovali holuby z nej.. 😀 😀

ale aj tak moj TOP najbizarnejsi sen bol ten ako som s mojim byvalym sefom strikovala svetre pre sliepky mojej kolegyne a potom sme im ich obliekali tak na ten nezabudnem do smrti 😀 😀 😀

siouxie
3. feb 2010

anax, tak to je pravda, s históriou som problém nikdy nemala, práve naopak.

Nebadám nič negatívne, ale zase asi nie je celkom normálne pamätať si dátumy narodenia ľudí, ktorých som 25 rokov nevidela 😀
A mohla som to mať radšej vykompenzované aspoň štipkou talentu na matematiku a trocha viac manuálnych zručností. Myslím, že fantáziu na niektoré činnosti mám až príliš bujnú, ale keď motorika nestíha je to veľmi stresujúce (napríklad také kreslenie...) 😀 😀

Inak, už si párkrát ospevovala ten jogurt, čo to je zač? Ja veľmi jogurty nejem (sem-tam), ale ma to zaujalo. mm ich šrotuje aj za mňa 😀 Ale v lidli som nikdy nebola, tak neviem, či to môžem poznať 😅

nellie_
3. feb 2010

vaviiii to aj ja... a ma to fascinuje ked tak je v radiu riadna starina a ja si ju spievam lebo viem ich slova... 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre