Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk
vavenka
4. feb 2010
Shaari no ty nie si dobry priklad, mas to socialne citenie nejake prehodene, predpokladam ze by ti bolo viac luto steniatka ako maleho decka 😃 😃 takze v podstate ty si robila to iste 😃
shaarkaautor
4. feb 2010
vavi, za kolko si ty kupila kolotoc?
dzou
4. feb 2010
jooj ja som minule videla taku kraaaaaaaasnu supravicku bodynka ciapocka podbraddnik... take oranzove prukovane uz som to skoro aj mala v kosiku ale potom som si povedala ze e e co si sisi???? sak potom mozno najdem este krajsie :-N
shaarkaautor
4. feb 2010
vavi 😃 😃 😃 no to mi trosku krivdis... ale vysvetlit to neviem.
asi je to tak preto, lebo zachrana dietatka je samozrejma, prvorada, najdolezitejsia. ano.
ale zachrana psikoveho steniatka je pre mnohych (a mozno aj vacsinu slov. naroda) uplne nepodstatna a ludia su schopni psikov tyrat, topit a vobec.
viem, ze o dietatka je viacmenej postarane. je milion institucii, ktore sa tomu venuju. ale zachrane psov sa venuje akurat tak zubozeny utulok a mnohe psiky umieraju... to mi trha srdce |-| strasnym sposobom.
dzou
4. feb 2010
no mne sa najviac paci ten druhy ... i ked nie je z nich najlacnejsi ale najkrajsi x-)
vavenka
4. feb 2010
Shaari no by si sa cudovala kolke je aj deti tyranych..... Mne trha srdce ked vidim tyrane babo.... Tebe ked vidis tyrane steniatko - kazdy mame svoje....
Ale sak ja by som si nedovolila sudit ta, len proste v tomto mame iny rebricek hodnot trochu asi, to je vsetko 🙂

Mne ide hrozne pomaly net, takze si tie odkazy pozrem zajtra... A za moj som vycalovala nieco pod 9.,- eur.....
shaarkaautor
4. feb 2010
jaj tak 9 a 16 je teda rozdiel! :-|

ved aj mne trha srdce ked vidim tyrane babo!
ale zas tebe netrha srdce, ked vidis tyraneho psa. no.
|-| ale su to zive tvory...

radsej spat ku kolotocom. ten druhy, co sa aj mne najviac paci, ten stoji normalne 39€!!! :-S
dzou
4. feb 2010
shaari no ja by som si urco kupila ten... pride mi taky najveselsi 😃
vavenka
4. feb 2010
Shaari a to si ako prosim ta prisla na to, ze mi netrha srdce, ked vidim tyrane zviera?? Zas pozor pozor co tvrdis!
Ja som si nic take nedovolila na tvoju adresu 😞

A to ze 9 a 16 som nepochopila - co je za 16 eur?
dzou
4. feb 2010
jooooooooooj baby ]-(
pipimiska
4. feb 2010
sharka,mohla by si si zistit,ci je nejaky z nich na baterku,alebo su vsetky len na klucik..tym ze tam mas baterku,nemusis kazdu minutku kolotoc na novo natahovat 😉
prvy urcite nie,predavajuca sama priznava,ze melodia ok nieje a ja viem o com hovori 😉
vavenka
4. feb 2010
Co dzouinka? 🙂
dzou
4. feb 2010
no sak pekne sa rozpravajte 😃
vavenka
4. feb 2010
No co pipi, co dnes veceriame? Este ta picha? =-)
pipimiska
4. feb 2010
vave,tiiiiiisko nic nehovor,zatial nie :-x .. 😉 mno a kedze som aj dnes mala omeskany obed,este mam cas na veceru,ale asi spravim nejaky salat,zas nejaky pokus z internetu,zatial boli secky eno nuno x-)
a ty a tvoje gule ako? 😃 ..este sa zvysili?ja niesom na sladke,ja sa z toho neviem najest 😉
vavenka
4. feb 2010
Dzou sak nic sa nedeje 😉
Draheho mas v praci este?

Ozaj pipi, uz si pichala injekciu? Ako to slo?
shaarkaautor
4. feb 2010
vavi, tak potom islo o nedorozumenie - ked si napisala, ze tebe trha srdce, ked vidis tyrane dieta a mne zas ked vidim tyraneho psa... preto som sa ozvala, lebo to nie je pravda.
tak to ukoncime zmierom, ze obom nam je luto cohokolvek tyraneho, ok?

a 9 a 16 je rozdiel v cene. 9 za kolotoc je super a tych 16, co stoji ten najkrajsi z barazu, mi je luto dat...

pipi, a tamten ma co za melodiu?? o com pani hovori? 😃
dzou
4. feb 2010
jj ale uz zachvilu pride za pol hodku a potom este musime ist po jeho auto :-p sa mi chce teda.... mal ho v servise ale herec samoska siel kuk ci uz je ready na mojom aute lebo na bycikli sa mu nechcelo tak uz je ready ale nechal ho tam odparkovane a teraz musime ist po nho :-S ale zase konecne zajtra budem mat svoje auticko 😃
slniecko77
4. feb 2010
..caute...o com je rec? 😃
shaarkaautor
4. feb 2010
pipi no neviem sa dopatrat, ci je na baterky, alebo je natacaci... mam pocit, ze skor asi natacaci.
co ty na to?
dzou
4. feb 2010
cau slni no momentalne o kolotococh nad postielku 🙂
ako sa mas? co dnes tak neskoro?
pipimiska
4. feb 2010
vavi,tak dnes som isla za sestrickou nech to ukaze muzovi,jak sa to picha a on ze pohodicka :-N tak ked sa on neboji,tak nech picha,dnes to uz bolelo troska menej,uvidim zajtra vecer 😉
ozaj a ty si pichas vzdy do bruska????strach a hroza,jak ma boli to riasenie koze..

shaar,no rada by som ti ju zaspievala 😃 to je taka,ze pocujes tam tony,ale kazdy treti je mierne falosny,kazdy siesty trosku viac a vysledny efekt si musis zaspievat sama 😃
vavenka
4. feb 2010
Shaarka no nebudeme sa natahovat na slovickach, ale myslim ze na tej vete, co som napisala, nieje nic nepravdive..... A nikde som nepisala, ze nemas sucit s detmi, zato ty si mi to tu natrela pekne....
Ale mas pravdu, nechajme to....

Dzou hehe to su ti nasi chlapi lenivi, moj by spravil to iste 😃

Jaj no tie kolotoce si budem musiet pozriet....
16 by som dala za nejaky dzivosny, ten so mam ja - sak si ho videla, je taky smesny.... A mozno este aj dam, ked tento nebude ucinny 😃
vavenka
4. feb 2010
Pipi ja si picham uz skoro do bokov, tam este viem ako tak spravit riasu 😉
shaarkaautor
4. feb 2010
pipi 😃 😃 😃 ty mas ale sluch! ale verim ti 😉
slniecko77
4. feb 2010
..venovala som sa mm, prisiel z meetingu..mali sme veceru a kecali sme 🙂
..teraz si robi svoje veci tak sa vam mozem venovat 🙂
dzou
4. feb 2010
vavi ten za 16 je faaaaakt supeeeeeeeer 😉 je taky divosny podla mna 😃
no hej lenivec jeden 😃 ale tak rano bol este sneh zo vceratak sa mu nescelo ist na bycikli ale uz sa nastastie vsetko roztopilo takze pohodkaaaaaaa 😎
dzou
4. feb 2010
ale pekne to pipi opisala si viem uplne predstavit ako to hraje 😃
vavenka
4. feb 2010
Joooj aj uz chcem aby nebol sneh :-S
U nas to este asi chvilu potrva.....

Začni písať odpoveď...

Odošli