Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
9. feb 2010

tinus ja ti tiez neporadim , asi skor v inych temach ktore sa venuju otehotneniu pomocou roznych stimulaciek..skus pouzit vyhladavac

inak, od piatku ci kedy som tu bola naposledy sa nic zavazne neudialo??hm? 😀

tinusa75
9. feb 2010

anaxamon, sioux, ďakujem, idem hľadať....

siouxie
9. feb 2010

anax, no dúfam, že nekecám, ale myslím, že nič závažné... 😀

nellie_
9. feb 2010

tinus ja ti nechcem nejak uberat nadeje... kazda na clostil reaguje inak.. ja som ho brala dohromady mozno aj 8 cyklov neviem presne ale zial, u mna nezabral.. teda zabral na vyvolanie ovulacie, ale tehotna som nezostala...

ale ty uz jedno dieta mas to nebude tvoj pripad.. 😉 tak drzim palce nech to vyjde hned a nemusis sa moc dopovat hormonmi.. 😉

siouxie
9. feb 2010

ups, predsa len, shaar strávila noc v nemocnici, ale všetko je v poriadku, len sa zľakla, že necíti malého. Ale dobre to dopadlo, takže shaarka od včera šantí, lieta, vybavuje... 😀

tinusa75
9. feb 2010

nellie, ďakujem, počula som aj ja veľa negatívneho na túto stimuláciu a viem, že každá reaguje ináč a skutočne sa to posudzuje individuálne, len my sa snažíme už takmer 6 rokov...., ale len za posledný rok je to intenzívne a až teraz som začala s hormónmi, predtým sme to nechávali na prírodu.... ☹ Takže uvidíme.... 🙂

siouxie
9. feb 2010

tinuša a partner je ok?

anaxamon
9. feb 2010

siou, dakujem...som rada ze shaar a aj teo su ok 😉

este som citala co ste dnes preberali a nell vedz ze ja som svadbu planovala dva roky, xixi ale len virtualne🙂)) ale fakt je ten ze datum som mala stanoveny v roku 2005 a fotografku od roku 2006 jesene 😀 😀 😀 😀

a idem sa pozriet ci som v nedelu nevyhrala loto 😀

tinusa75
9. feb 2010

siouxie, manžel je ok a ja tiež. Lekár mi navrhol túto liečbu za účelom vyvolania ovulky a načasovania "snažilkovania", ináč poviem Ti, že až tak príjemné to snažilkovanie teda nebolo, pretože som prvé dva dni po pichnutí pregnylu mala dosť silné bolesti v podbrušku, ale zvládli sme to 😉 a teraz už len čakám a sledujem sa ako taký "pako", veď asi to viaceré poznáte a mám pocit, že do soboty-nedele nevydržím, ináč MS mi chodí celkom pravidelne, na 25. - 26. deň....asi toľko.... 😒

siouxie
9. feb 2010

pýtam sa aj preto, že niekedy sa pri idiopatickej neplodnosti príde na imunologicý problém u partnerov.
tak ti držím palce a naozaj skúr prehrabať témy, nájdeš zrejme dosť zaujímavých informácií 🙂

tinusa75
9. feb 2010

ďakujem siouxie, veď sa už "prehrabávam" a aj som vytvorila takúto tému, ale zatiaľ sa nikto nechytil, tak budem čakať a "hrabať" a aj tak o týždeň budem múdrejšia, buď mi bude meškať ms kvôli tomu, že mi dr. pichol pregnyl, alebo preto, že som tehu.... 🙂 🙂 🙂

bibi24
9. feb 2010

Ja uz som opat tu po pracovnom obede 😉

Anax 😠 to ma mrzi s tym chrbtom, ja sice taketo problemy nepoznam, ale svagrina ano a viem, ze bola z toho na nervy.

Nell, ja som nestihla, sakra 😒 A to som bola na teba zvedava 😉

slniecko77
9. feb 2010

..aa tu sa odhaluju indentity a ja som chybala ☹
..Anax opat chrbtica, no veru nezavidim, ja som tiez chodila na rehabky, ale doktorka ma potesila, to vas uz bude boliet stale 😀
..este raz dik za zhodnotenie FF grafu 😵
..cau Siou, uz si tu dlho nebola....finisujes, finisujes s diplomkou? 😎

vavenka
9. feb 2010

Tinusa no myslim ze tem ohladom clostylu a pregnylu je tu niekolko, mozno skus v tehotenskej sekcii sa pohrabat, tusim aj tam som videla nejaku temu ze "tehule od clostylu" alebo nieco take, mozno tam by ti skor poradili....
V kazdom pripade drzim palce aby to vyslo.... Rok intenzivneho snazenia zas nieje az taka dlha doba..... Mozno by pomohlo meranie BT, tam sa tiez da pekne odhadnut ci sa striafate alebo nie do ovulacie,.....

Anax šerco tak to ti nezavidim 😖 ale na tvoje povzbudenie - dvojickova ma tiez problem s chrbtom - dlhorocny- tiez tam ma nejaky nalez zacinajucej reumy - teda rozne diagnozy - co ortoped to iny nazor.... A co bola tehotna s chlapcami - coho sa teda riadne bala, kedze niekedy ani z postele nevedela vyliezt bez slz v ociach - tak ani ju len nezasteklilo! Normalne ked bola tehotna tak ju to prestalo boliet 😅 zial uz sa jej to pomaly vracia....

anaxamon
9. feb 2010

slni ved toho sa obavam, ze ma to bude uz bolievat pernamentne len co si dam menej pozor na chrbat a trochu dakde prechladnem...dost zla predstava

siouxie
9. feb 2010

čau, slni, ale bola, no ale vždy len na 5 sekúnd 😀 finišujem, finišujem s ôolovicou prvej časti 😀 😀

vavenka
9. feb 2010

Siou jak to robis?? Aj ja by som sa mala nakopnut, ale tak sa mi nechce!!! S tou mojou rigorou... Teraz som vo faze ze jeden den to zamietnem pod koberec, ze sak naco mi to... Dalsi den si poviem, ze do porodu by som to s prehladom zvladla napisat a odovzdat a potom niekedy statnica... Ale potom zas pride den ked si poviem ze sa na to vyprdkam a tak to ide dookola 😀 Asi nemam motivaciu 😖

anaxamon
9. feb 2010

vavi, tak to mala celkom stastie, ze ju to cez tehotenstvo popustilo...ale skoda ze sa vracia ked deti rastu a isto pytaju na ruky☹

vavenka
9. feb 2010

Anax no ona je maximalne vdacna za to ze v ramci tehotenstva s dvojickami a vahou + 35 kg nemusela riesit bolest chrbta..... Bola pripravena na horsi scenar 😉 nemoze mat secko 😝

slniecko77
9. feb 2010

..no tie nase chrbtice su dosledkom nasho zivotneho stylu...povacsinou 😒
..Siou ty 5sekundova prispievatelka 😀

slniecko77
9. feb 2010

..som dotlacila paradajkovu polievku so syrom a premyslam, ze si kuknem Vypravej 🙂

siouxie
9. feb 2010

vavi, šup do toho, využi čas! 🙂 🙂 Potom to naozaj už zametieš pod koberec. Podľa toho, ako ťa už "poznám", energia ti nechýba, už len prekonať sa (to poznám dôverne 😀 ).
Mne pomáhajú krátkodobé ciele, lebo ako celok je to pre mňa ťažko stráviteľné. Do malých úloh sa mi lepšie "dostáva" a ľahšie ich prekonám a postupne sa cez ne dostanem na koniec (dúfam 😀 ).
Myslím,že teraz máš to úžasnú príležitosť, uvidíš, aký budeš mať geniálny pocit, koľko si toho úre seba spravila, kým sa Vanduška prihlási o slovo 😉 😀

anaxamon
9. feb 2010

slni ej veru hej a keby sa tak dal nejako jednoducho zmenit...ja som aspon to zmenila, ze okrem roboty uz pri pc nesedavam co este pred rokom bolo uplne inak..ale aj tak, sediet v robote pri pc viac ako 6 hodin denne da chrbatom zabrat

ja sa tesim az budem mat konecne moznost chodit manualne pracovat do zahrady, uz co by to bolo

vavenka
9. feb 2010

Joj co dnes robi mala Vanda 😀
Sa mi vyduva teraz neviem ci chrbatikom alebo ritkou v lavo od pupku a deformuje mi brucho!! Normalne to vyzera strasne 😀 😀 mam brucho ako sisku 😅 neviem co tam vystraja 😅

Slni no to je pravda, hrozne malo sa hybeme, a ked vidim teenegerky ako drzia telo - uplne zhrbene chodia, mam chut kazdej dat po chrbte, nech sa vystrie 😀

siouxie
9. feb 2010

anax, nechcem ti brať ilúzie, ale práca v záhradke po práci za pc je pre chrbát hotová pohroma 😒

bublinka11
9. feb 2010

Ahojte, tak ja konecne na fajront opat tu, ale nestiham docitavat... 😖 kto mi zhrnie, co sa deje??? 😅

vavenka
9. feb 2010

Siou ides 😀

anaxamon
9. feb 2010

siou ako sa to vezme, ak myslis s motykou na zahone tak hej, ale napr. take oberanie ovocia...hrabanie a kosenie travy...a pod. 😉

vavi nafot nam malu vandu co stvara za kusky 😀

siouxie
9. feb 2010

bubli, čau 😀

Anax, chúďa, bolí chrbát, shaar prehovára tety na matrike, aby jej dovolili dať Teovi meno, vavenka si hádže mincu, či do pôrodu stíha rigoróznu prácu, chrob tu bola, tiež nejaká ubolená, bibi asi vegetí po pracovnom obede, slniečko chce kukať rovnaký seriál ako pozerávam ja v pondelok večer a včera som (kua) zabudla a inak nič 😀

vavenka
9. feb 2010

Anax nedari sa, furt jak keby vedela ze mam fotak v ruke 😀
Ale tak aspon som odfotila overal, vcera som kupila, v Tescu tam visi uz od novembra, postupne stiahli cenu z 24 eur na 7, som okolo neho chodila uz asi mesiac, tak vcera som ho vzala, dufam ze jej na dalsiu zimu bude dobry 😉 Idem ho dat do albumu.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre