Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
10. feb 2010

ved to bol dolezity prispevok!
kuku, fantasticke... dufam, ze si od teba vezmeme priklad 😵

kukulik30
10. feb 2010

veru dievcata...dojcenie je najuzasnejsia vec na svete 😵 😵 😵 ak raz budem tehu , tak dufam, ze si to opat uzijem bez problemov 🙂 lebo naozaj v tomto som mala obrovske stastie, na zaciatku mi dost poradila aj moja kamoska laktacna poradkyna u nas v SNV 🙂

kukulik30
10. feb 2010

idem po Samka do skolky..papa zatial 🙂

anaxamon
10. feb 2010

pekne popoludnie idem vas docitat 😉

anaxamon
10. feb 2010

tak som docitala, no moc ste od vcera nekecli, nemal vas kto hecovat??

ja som dnes uz samostatne zvladla sprchu, vlasy umyt aspon budem cistucka ked dojde manzel 😀

ze jaky pokrok 😀

siouxie
10. feb 2010

ahojte 😀

dnes som odovzdala, čo som mala, za odmenu som si kúpila gaštanové pyré a 4 zákusky. Poviem vám, žiadne zázraky to nie sú, asi si budem musieť upiecť niečo vlastné. 😀 Tak mi treba.
Ale aspoň som si trocha zdvihla cholesterol, čo mi pripomína, že ma čaká preventívka, takže mala by som ešte na tom popracovať 😀 a hlavne zavolať a objednať sa...

Mienim dnes pracovať ďalej, mám nápadov plnú hlavu,, tak nech mi nevyfučia. Ale v rámci psychohygieny (chrob 🙂 ) budem popri tom komunikovať, ak prídete... 😀

nellie_
10. feb 2010

tak a konecne som dokoncila vsetko co som si na dnes naplanovala... 😎 😎
som na seba pysna... 😀 😀 😀

siou fuj ze gastanove pyre...bleee 😖 to take blatoidne mi pride.. 😀 😀
ja uz sa tesim domov na kapustnicku a zasa si dam aj dnes slaninku .. uz od rana o nej basnim 😝 😀 😀
(dnes som si spravila na obed iba oblozenu bagetu...)
hadam sa tu tiez este budem aj z domu vyskytovat, teda iba dovtedy kym MM ma nevyrazi..dnes vecer sa vracia domov 😵 😵 😵 😵

Anax paradicka ze chrbat troska povolil a dokazala si sa sama obriadit.. 🙂

shaarka
autor
10. feb 2010

😀 siou, ako pekne si to vsetko napisala.
a co tie napady? podelis sa?
zakusky zavidim. ja som si kupila cestou od gyndosky margot, ale nejaky bol, ehm, stary, ci co. ale napucila som statocne, samozrejme, nencham nikomu.

inak som musela cestou TAM vystupit z autobusu, lebo sa strasne triasol. mal asi nejaku vadu a vzdy ked stal (ci na zastavke ci na krizovatke), tak vibroval nenormalne. najprv som sa len postavila, lebo ked som sedela, maly zacal kopat o dusu, asi sa mu to nepacilo. ale aj po stojacky to vibrovalo takym sposobom, ze ma steklili aj lica aj zuby aj secko. pockala som na druhy bus, ten bol pre istotu rozbity cely.

a cestou SPAT to iste. vychytila som zas ten isty autobus! 😀 😀 😀 ale vystupila som hned na nastupnej zastavke a pockala na dalsi. a zas prisiel ten isty rozbity, co cestou tam. hehehe.

tolko uzasny zazitok.

inak co sa tyka mojho sobotneho stresu a pohotovosti, tak gyndosla ma ukludnila, ze sa to stava a ze jej sa to pri tehu stalo tiez, dokonca 2x. tak to mi odlahlo - lebo ona je predsa len gyndoska a ked spanikarila aj ona, ja sa nemam co hanbit 😀 😵

siouxie
10. feb 2010

nel, ja ho mám rada, ale nikde ho nevedia poriadne spraviť. Som bola hladná a mala som veľké oči, tak som sa ulakomila na ten humus 😀 Ešteže som sa predtým najedla.

aká si ty šikula, nechceš mať aj zajtra voľno?

anax 🙂 🙂

nellie_
10. feb 2010

shaar to čo za hatrkače vam tam premavaju... 😅
to muselo byt inak nechutne... ale inak vcelku sranda ze si ho odchytila aj cestou spat.. 😀 😀 😀

nellie_
10. feb 2010

siou v piatok mam volno.. zajtra este pracujem.. ale som rada ze najvacsej hnusobiny som sa dnes zbavila 😎

shaarka
autor
10. feb 2010

baby, vy ste hrozne... zakusky, gastanove pyre? slaninka? bageta oblozena... len to posledne je mozne, ked sa pozeram do chladnicky. tak idem na to! 😀

siouxie
10. feb 2010

shaari 😀
nápady som mala na mysli pracovné 😀 a zákusky nemáš čo závidieť, fakt nič moc, len na zalepenie papule a trocha kalórií (niežeby sa mi nezišli 😀 ).
Taký podobný zážitok v autobuse som mala aj ja, v nejakej starej karose (ale iba jendým smerom 😀 ). Divný pocit, presne ako si ho opísala 😀 . No neviem, či DPB neposlal tento vyradený kus DPK 😀 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

anax, inak gratulujem k samostatnosti - co sa tyka chrbta, viem, ze to je tazke... ked som mala nohu v sadre (a to uz nebolelo), tak som bola jak mantak mantavy 😀 a keby si videla, ako potom vyzerala noha po mesiaci... no kraaaasna pokozka, chlpy az spod sadry vyliezali 😀 😀

siouxie
10. feb 2010

nel, ja viem, šak za to sa pýtam, keď si taká prudko šikovná, že či predsa len nebude voľno aj zajtra, keď si to všetko porobila... vieš, by som ti dopriala, keď už budeš mať m. doma 😀 😀 😀

nellie_
10. feb 2010

ze chlpy spod sadry.. 😀 😀 😀 😀
fuj nechci vediet shaar co si moja bujna fantazia za hruzu predstavila 😀 😀

siouxie
10. feb 2010

fuuuuj 😀 😀 😀 ja som mala nohu v sadre ako 9-ročná, ja som chlpy nemala, ale zato strááášne tenučku nožičku a pocit na grc, keď som sa na ňu postavila 😀 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

ved hej. a chrbtica sa pokrivila, az si na to zvykla. takze ked som sadru s kopytkom dala dole, zrazu sa mi nejak krivo chodilo a pytalo sa mi mat na jednej nohe topanku na opatku 😀 😀

nellie, no s tymi chlpmi to nebolo take strasne, ale chcela som byt vtipna. len dost som sa hanbila pred ortopedom (kamos) a pred tym typkom, co mi to sadroval, lebo to bol taky fesak 😠 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

siou a ty si jak polamala nozicku?

siouxie
10. feb 2010

shaari, ja hrozne vtipne 😀 V škole sme mali triedu v suteréne pri telocivčni a akosi sa tam nesvitilo na schodisku, keď som išla ráno do triedy (na jeseň). Iba som zle stupila, potkla som sa smerom dole a zrejme mi praskla kosť v členku.
Zabolelo, rozchodila som, celý deň v škole a po vyučku už noha opuchnutá a odskackala som to domou na jednej nohe.

Spolužiačka mi vliekla tašku. Nemali sme ani telefón (dnes už nepredstaviteľné 😀 ), tak som čakala maminu, tá bola tuším niekde na nejakom nahrávaní, takže prišla až okolo štvrtej-piatej a k lekárovi ma odvliekla v podstate na chrbte (otec bol preč a auto sme nemali).

Zdravotné stredisko s chirurgiou bolo na opačnom konci Petržalky, asi 5 zastávok 😀 Celé to skončilo asi o deviatej večer, aspoň naspäť nás odviezla sanitka 😀
Vraj to bolo iba prasknuté, ale tým, že som celý deň na to chodila (nič som necítila 😕 ), tak to popraskalo na veľa kúskov...

siouxie
10. feb 2010

domov 😀 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

film z 80tych rokov... 😉 😀

siouxie
10. feb 2010

da, da 😀 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

da da da. (ako v tej pesnicke nemeckej)

siouxie
10. feb 2010

shaari, keď ma svrbela noha, pchala som si pod sadru štrikovaciu ihlicu, aby som sa poškriabala 😀 Tebe sa tam nedalo žiletkou dostať? 😀 😀

siouxie
10. feb 2010

myslíš Trio? 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

ziletkou? hahahaaa 😀 by som mala este aj trzne rany.
tiez som si tam pchala ihlicu, ale ta nevedela dobre poskrabat - prilis hladka... tak som rozlozila sponku kancelarsku a koncom sa fajne poskrabala, hlavne ked to bolo max. do clenka. a potom zhora. 😀

siouxie
10. feb 2010

no pekne, ale tak ty si bola už staršia, múdrejšia a viac technologických možností... Neviem, či som v 84' bežne spinky vídavala niekde inde, ako v kanceláriách mojich rodičov, ak vôbec 😀

anaxamon
10. feb 2010

ako som sa dobre zasmiala na vasich zlomeninach🙂))

shaar dobru rachotinu si chytila..o nervy take cestovanie☹

uz som si poumyvala riady a co bude na veceru? no predsa kapustnica🙂))) s hribikmi, smotanou a vajickom mnaaaaaaaam 😝

siouxie
10. feb 2010

jé, ďalšia kapustnica 😀 Mňam. Ja robím klasickú kapustnicu väčšinou iba na Vianoce, potom skôr len kapustovú polievku, alebo kapustu, ako tomu hovoríme 😀
Anax do kapustnice vajo? 😅 Zaujímavé... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre