Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
11. feb 2010

jáj, tie šišky, som zabudla, že si o nich ráno písala... Tú druhé časť tvojich riadkov dôverne ovládam 😀 😀

zuzana36
11. feb 2010

ahojte babulky, som tu nova a ako to tu citam dostavam chut na kopu veci. a sladkosti mozem tiez, ale nech v nich nie je vela plnky-som skor za suksie dobroty. co poviete na lazenske oplatky, alebo albertky a take marina kekse a este piskoty? no kolka to dobrota

anaxamon
11. feb 2010

zuzana ides sa k nam pridat? do kapustoveho klubu? hm? ak tak ta vitam a sa nam trochu predstav 😉

siouxie
11. feb 2010

haha, kapustovo sladký klub 😀 a ahoj, zuzi 😀

vavenka
11. feb 2010

Cau zuzi...

Anax 😀 tak v tvojom prispevku som sa aj nasla, niekedy si aj ja v kuchyni pripadam ako Pat a Matom dokopy 😉
Siou jj, este umyjem taniere co sme sa najedli s hercom a mam veget 😉 teda este tu pracku nalozit 😉

zuzana36
11. feb 2010

ahojky, ja mam velmo rada sladke a slane spolu a v tehotenstve mi chutila uhorka med a slane tycinky. ina to dobrota
nechce sa mi citat vsetko spatne a tak sa pytam, uz ste tehulky?, alebo snazilky? a mate uz niektora dietky?

anaxamon
11. feb 2010

vavi 😀 😀 😀 bezne sa mi to nestava len ked som moc vo vytrzeni...ked sa tesim na sisky a pod 😀 😀 😀

este sa to cesto chladi v chladnicke a potom sa uz pojde vyprazat 😝 😝 len ktonam doje kapustu ale spolieham na manzela, kedze on je kapustovo kapustovy na nekonecnu kapustovy a chlebovy samozrejme 😝 😀

zuzana36
11. feb 2010

no babulky, zajtra idem kupit udene rebra a varim kapusnicu. prave volal drahy a spomenula som mu kapustu a ze fuuu, tak to by som si dal 😀

siouxie
11. feb 2010

zuzi, kapustovú polievku 😀 😎 sme tu mali včera o tom debatku 😀

vavenka
11. feb 2010

Zuzi, vacsinou sme tu bezdetne, ked si vsimnes, tak pri mene sa objavuje udaj - mne 28tt - teda som tehula v 28 tyzdni, anax tam ma snž - to znamena snazilka, ked sa tam objavi 1d,2d... tak to je kolko ma dana zenska deti a take ako ty a siou tam nemaju nic - niektore preto, ze nevyplnili svoj stav, niektore z presvedcenia 😉

A ked sa myskou postavis na foto, tak tam su tiez nejake udaje 😉

nellie_
11. feb 2010

ahoj nova tvar.. 😀 😀 😀 zuzka vitam ta 😉

my sme sa s drahym ako zdravo natlačili 😀 😀 spišske parky s cerstvym chlebikom 😎 a ako dezert horalka 😀
a dosla segra a namotava ma aby sme piekli tie sisky dnes ale to by bola cista samovrazda... 😀 😀
uz vidim ako by som sa prežrala jak divá svina 😀 😀
oziiiik ved segra ma notebook takze asi sa ku vam presuniem z postele 😎
musim si uzit luxus raz za čas 😀

a prave sa sulam dosla ku nam suseda - zevraj som zapisana na sobotu upratovat kostol, ze uz je rada na nasom cisle domu.. 😀 😀 😀 😀 no uz ako keby som tam bola.. ja tam nechodim spinit... 😀 😀

zuzana36
11. feb 2010

😀 jasne jasne,som trochu pozadu 😒
zajtra idem robit testik budem 12 den po ET, tak som straaasne nervozna 😝

siouxie
11. feb 2010

nell 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
11. feb 2010

siou no dzedzinske zvyky 😀 😀 😀

zuzi takze ty si po ET 😵 😵 tak to drzim palce a prajem vela stasticka pri testovani 😉 🙂

nellie_
11. feb 2010

zuzi si pisala ze uz si bola tehotna ako mas stare dieta? 😉

vavenka
11. feb 2010

Zuzka drzime palce 🙂 a ako sa citis? 😉

siouxie
11. feb 2010

jáj, pekárničkové... chcela som vám napísať, že som bola dnes v mojom bio obchodíku a majú tam čerstvé špaldové (aj iné) chleby za nejaké euro aj niečo (1.37, alebo tak nejak), váha je 550 g.
Mám pocit, že to asi niekto robí práve takto v domácej pekárničke, bolo to v takom papierovom vrecúšku zabalené. Asi sa to aj tak viac oplatí doma, však?

zuzana36
11. feb 2010

ahoj vavik, ako pekne si mi to rozpisala, ja to tam nauvadzam len pretoza som si to nevsimla ateraz to tam uz dopisat neviem 😝 inac v marci budem mat36 a mam 2 babulky 14,5 a 7,5 rocnu a veeeeeelmi tuzime po 3, ale nedari sa nam ☹

siouxie
11. feb 2010

zuzi 😵 téda, to by som aj ja mohla mať už 15 ročné pubošiatko... Aj 16, vlastne, že áno... 😀

nellie_
11. feb 2010

zuzka uplne hore navrhu mas hned zlava nastavenia - tak tam ked kliknes si pekne mozes nastavit deti, je tam ze pridaj dieta a tam si ich pridas a aj zaskrknes status snazilka 😉

anaxamon
11. feb 2010

no damy takze sisky su hotove ale moc som sa na ne tesila,nie su take ako som si predstavovala, nieco sa pokaslalo asik olej bol zle rozpaleny resp. priliz...vyzeraju ako kuracie vajcia, nafuknute 😔 ale aj tak som uz ehm pat zjedla..tu take pomensie, ako tie vajcia tak som neoodolala a hlavne s tou jahodou penou 😝

zuzi a okrem kapustoveho klubu tu mame aj podklub zuzan 😀

siouxie
11. feb 2010

anax, hoď zo päť, ale mne stačia bez peny 😀

anaxamon
11. feb 2010

siou posielam po holubovy..frnnnnnnnnnnnnnk snad do hodky v tom snehu doleti 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Anax fakt - hodne vysoka koncentracia Zuzaniek 😀 ja som koketovala s myslienkou dat malej meno Zuzka, teraz je to uz rarita 😉

Anax urcite su skvele, milujem sladke jedla s jahodovou prichutou - penou/kompotom/dzemom/sirupom/cerstvymi . juuuj 🙂 🙂

Siou co by si robila s takou pubertackou prosim Ta 🙂 najprv sa tej puberty musis zbavit ty, az potom mas narok na vychovu 😀

zuzana36
11. feb 2010

no citim: asi nijako, prestali ma boliet pria, ani uz nie som spava akurat vcera som doslova umierala, neskutocne ma bolela hlava, tak preto sa tak obavam nezdaru. a na tu krvicku idem az v pondelok.
inac aj ja mam doma pekarnicku, ale robim v nej iba chlebik 😀
a nellik dakujem nasla som to

siouxie
11. feb 2010

vavi, ďakujem si ma upokojila, lebo ma chytala depka 😀 😀

vavenka
11. feb 2010

Zuzi nerob ziadne zavery - uvidi sa zajtra.... To je tvoj prvy pokus?

anaxamon
11. feb 2010

asik sa tu nejako pritahujeme, alebo neviem...vavi sak pockaj bude aj druhe a mozes dat zuzku 😉

mimochodom, ja som presvedcena ze prve budem mat dievca avsak na sto pro viem ake mena chlapcenske sami pacia a u dievcat ich je aspon desat 😖

vavenka
11. feb 2010

Anax sak sa nas...rdim a bude aj tato Zuzka, nemusim pockat na druhe 😉 aj ked - by som rozbila Vanda-Teo klan 😀 no ved aj tak to bude iste, az ked bude meno zapisane v rodnom liste, vsakze ;-

Zuzi - Teo je chlapcek v brusku Shaarky - zakladatelky tejto temy, uz sme ho sparovali s mojou (zatial) Vandou 🙂

zuzana36
11. feb 2010

ivf ma me prve ale snazilkujeme intenzivne uz rok
a ake mena mas? aj ja pre dievca viem viac ako pre chlapca, paci sa mi emma, ella, hana a mozno michal, tomas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre