Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
13. feb 2010

Bubli kedy to presne mate?
Jasne, budeme drzat secky prsty/palce 🙂

bublinka11
13. feb 2010

Vavi uz zajtra rano...a uz som trosku nervozna a rozmyslam a zamyslam sa nad blbostami 😖

vavenka
13. feb 2010

Bubli ci pana ty si jaky tajnostkar 😵 😵 😵 si sa nepochvalila.....
Tak len klud, pohoda, aby sa vakjo stretlo s tou spravnou spermosou 😉

bublinka11
13. feb 2010

Vavi bola som tu malo na to, aby som sa pochvalila a priznam sa, nechcela som, aby som to nezakrikla.
Snad sa mi podari dobre vyspat...a jedine ma trapi, ci k ovu nedoslo skor...lebo som mala vcera a dnes doobeda take pocity.. 😨

slniecko77
13. feb 2010

..tak som spat po vydatnej veceri s informaciou o torticke 😉
..torta od Siou je fantasticka..korpus jemny nadychany a krem vyborny
..som ju miesto ribezloveho dzemu natrela slivkovym lekvarom, kedze iny kysly dzem som doma nemala a poukladala nan kolieska bananu
..maximalne vsetkym doporucujem, dakujem Siou za vyborny receptik mm sa az za usami oblizoval 😵

..Bubli...budem na teba mysliet a velmi silno drzat prstiky...fingers crossed 😎 verim, ze budete uspesni a nakopnes nasu temu k dalsej vlne tehuliek 😵

vavenka
13. feb 2010

Slni dik a referenciu 🙂 uz sa tesim tesim 🙂
kua som zistila ze mam doma uz len 7 vajec 😠 zajtra musim skocit rano do potravin.... Aj banany herec zozral 🙄 ale tak ma odpustene, chudak s takou silnou nadchou sa dotrepal domov, takze dnes obskakujem - coldrexy, vitaminy, pomarance...... A ved viete si predstavt - "chory" chlap......

siouxie
13. feb 2010

ahojte, ja som práve prišla a už neplánovane zapla net 😀

takže - slni, som veľmi, veľmi rada, že ste spokojní! už som sa torška bála, že sa ti nebude páčiť a ja som tu narobila zbytočné divadlo 😀 😀 tak sa naozaj veeeľmi teším 😵 😵 a som rada, že vám tak chutila 😵 .

pipi, anča, anča 😀 😀 😉

bubliiiiii, zajtra na vás budem myslieť a držať celé päste... 😵 😵 😵 teším sa! 😵

shaari, pošlem ip, ale nebude to také ľahké 😔 . Ty si halvne kvôli tomu nestresuj, kvôli sebe a malému, ale aj kvôli jelle, lebo ju to potom ešte stresuje o to viac. Nie je na to čas, postupne ju privykať, ja viem 😔 . Ale skúsim poradiť, čo viem... o chvíľku 😵

vav, pekný dník s rodičmi a Vanduškou 😵 , aj ja som si užila ocina, brácha a jeho frajerku 😵. Boli sme tam až doteraz 😀

slniecko77
13. feb 2010

..vavi ja som robila z 3/4 davky...viem zvlastny pomer (takze som potrebovala len 6 vajicok)..ale je toho dost vela 😉 ale nebojim sa, ze by sa pokazila xixi
..tak si ho vykuriruj, nech je zajtra pouzitelny 😀
..ja sa idem venovat..see ya 😎

shaarka
autor
13. feb 2010

hehe, vavi, ja som prave 7 vajec (poslednych) uvarila na tvrdo, robila som take trapne chlebicky na veceru, lebo v mrazaku sme mali este veku 🙂
chory chlap 😀 😀 😀 poznam 😀

shaarka
autor
13. feb 2010

siou, diks, ale dobre si ma vystraasila uz tym "nebude to také ľahké" 😖

shaarka
autor
13. feb 2010

este chcem dodat, ze piskotky, syr, ani maso, proste NIC na jedenie nefunguje, ked je v panike (pozname z delobuchov).
myslim, ze sa najviac boji toho skoku vytahu, ako klesne, ked donho niekto nastupi. citi, ze je vo vzduchu.
a co je najhorsie, tak ten vytah nema ani vnutorne dvierka... 😢 😢 😢

vavenka
13. feb 2010

Ahoj Siou 🙂 co mate v plane na vecer?

Shaari 😵 😵 no co na to povedat, este aj vajec sme mali v chladnicke rovnako 😀

Slni dobry napad, tie 3/4 - to by som si usetrila cestu do obchodu 😅 no uvidim ako sa mi zajtra bude chciet....

Bubli pocity neries, treba mysliet pozitivne..... Teplotu si nemerala?

siouxie
13. feb 2010

shaari, písala som ti do ip o dobrotách, ale aj to, že môže byť ten typ, na ktorý to vo vypätej situácii neplatí. Ty hlavne nerieš, čo si môže myslieť, alebo nie, aj na dvierka sa vykašli, to nie je dôležité, nemala by to o nič ľahšie, keby tam dvierka boli. Skúsila som ti dať aspoň pár tipov, ako to najhoršie skúsiť prežiť... 🙂

siouxie
13. feb 2010

vavi, oddychovať, boli sme skoro osem hodín u našich a jedli sme a kecali... 😀 Ocko spravila super to kurča po cigánsky, s pečenými zemiakmi, aj moja trota sa hodila, tak sme si spravili trocha leta. A dostala som kopec darčekov, tak sa vytešujem 😵 😵

vavenka
13. feb 2010

Jeej siou tak sa tesim ze oslava dopadla dobre 🙂
A co take si dostala? Len sa pekne pochval 😉

siouxie
13. feb 2010

no dobre 😝 😀
dostala som knihy, (jednu, ktorú nezohnali na Vianoce a jednu, o ktorej som ani nevedela a potešila), zopár dobrých vecí z yves rocher (telové mlieko, odličovacie mlieko, pleťovú vodu a krém) a lístky na premiéru totálneho slaďáku Valentín (ako vtipný bonus od ocinka),

potom super mikinu od brácha (má takmer takú istú a som mu ju závidela, tka mi kúpil 😀 😀 )

a ešte telové mlieko alverde, mydielko, ponožko-papučky, hrubé pančušky v super farbe, nejakú spešl fair traid kávu, zázvor do čajíka a bylinkovú protichorobovú zmes od bráchovej frajerky 😀 😀

shaarka
autor
13. feb 2010

siou, ty si mala vianoce? 😅

siouxie
13. feb 2010

shaari, fakt 😅 vlastne trošku áno 😀 . lebo od bráškovej frajerky som dostala aj vianočné darčeky, neboli sme spolu a ja som jej naše poslala po bráchovi hneď po silvestri 😀
ale od ocina a brácha iba narodeninové 😀 😀

vavenka
13. feb 2010

Siou no to bola fakt riadna nadielka 🙂
Mas rada kozmetiku Yves?

siouxie
13. feb 2010

vavi, telovú áno, prípadne ešte senzitívnu radu na odlíčenie (mlieko), ale krémy ee, tie používam fajnovejšie.
No ale to je môj ocinko-expert, zafixoval si spred 10. rokov, že som to používala aj na ksicht a odvtedy mi kupuje aj krém na citlivú pleť podobne 😀 Už sme mu aj hovorili, že nemusí... Ale tak aspoň mám to telové a odličovacie mlieko a tú vodu. Krém šupnem kamoške 😀 Ale niektoré veci majú veľmi fajn.

vavenka
13. feb 2010

Siou tatik je zlaty, asponze si da namahu - v dnesnej dobe, ked sa uz skoro vsetko riesi peniazmi, resp. penaznymi poukazkami.....

No, zmes slahackova sa chladi na sporaku 😉 ale prislo mi to horke, tak som tam fukla trochu vanilkoveho a krystaloveho cukru 🙂

siouxie
13. feb 2010

to je pravda, my sme na klasické darčeky, kopec drobností, sem-tam nejaká vipnosť s kontextom (na to je expert môj úžasný braček 😵 ) a je potom pri rozbaľovaní radosti plný dom. 😀

vavi, horké? 😀 no dobre, hádam nedostanete glykemický šok 😀 . Ale trocha cukru tam ísť, tak v pohode 😉 😀

vavenka
13. feb 2010

Siou no my lubime sladke veci 🙂 🙂 a aj ked som napisala ze som tam dala trocha cukru, tak teda bolo ho trosku viac ako trocha 😀 cim sladsie tym lepsie 😀

Joj pozerame biatlon v ramci ZOH a strasne trhany obraz je, mi to uz lezie na nervy 😖

U nas je na drobnosti expert nasa mamusa, ona furt volajake sviecky dotrepe, a knizky, a poobjednava z Avonu veci 🙂 sak neviem ako ju napadlo kupit mi knizku feng suei pre zariadovanie domu 🙂 a toho roku ma moj brat prekvapil - normalne mi kupil na vianoce ze hrncek na caj taky pekny ozdobeny asi glazurou? s tym vrchom-sitkom na sypany caj aj s pokryvkou - ta vyzdoba je akoze znamenie panny a k tomu aj sypany caj z byliniek urceny tomuto znameniu, teda fakt som od neho cakala nejaku traposinu 😀

siouxie
13. feb 2010

vavi presne, myslela som takéto drobnosti - že teda nemusia by veľké dary a ohurovanie, ale maličkosti pre potešenie, trebárs aj praktické, alebo také, čo človek potrebuje a chce.

Nie somariny (neznášam zbytočnosti, ktoré sa len vystavia, ale také ani nedostávam 😀 ).

Mňa napríklad hrozne potešila mikina od brácha, aj keď to až taká drobnosť nie je, ale pre mňa je o to vzácnejšia, že odkedy nie je mamina, oblečenie si kupujem len sama a nedostávam. A ja rada dostávam také oblečko, ke niekto vie, čo mi pristane a páči sa mi. A to brácho vie 😵

Ale on vie perfektne aj také maličkosti buď zabaliť, alebo okomentovať alebo proste dať v takom súvise a kontexte, že je vždy veľká sranda. Je to trebárs drobnosť, ale človek si ju zapamätá navždy 😀

Ozaj, čo ti poslala svokruša? 🙂

vavenka
13. feb 2010

Siou no ja si zasadne kupujem oblecenie sama, aj napriek tomu, ze mam konfekcnu velkost 38, tak nemam uplne idealis postavu a musi byt speci strih, aby mi dana vec sedela, takze po par neuspesnych pokusoch som zrusila handrove darceky - jedine ze ideme spolu s darcom a skusam 😀

Svokrusa poslala nejake masko na rasci? nechutnala som este - ale isto to bude fajne, ona je vynikajuca kucharka a cestovinovy salat s kuracim maskom - taka klasika ze kuracie prsia, cestovina, paradicka, uhorka, a neviem, asi smotanou a tatarkou to je zaliate..... A por som tam citila, sa mi zda - fajne 🙂 a kolaaaciky 😀
7dcl pohar poslala plny toho salatu a uz nieje 😉

vavenka
13. feb 2010

A vyzera to tak ze mame zlatu medailu 😉 juj napinave preteky....

chrobulka
14. feb 2010

ahojte, neverim, ze tu do obeda nikto nebol 😉
ja dopekam kura, este ryzu a potom zalahnem k telke.
vcera som sa zobudila so strasnou bolestouv krizoch, asi som zle spala, ale v kazdom pripade sa neviem hybat a som paralyzovana ☹
takze dnes lezim a oddychujem a az vecer mame "romanticky" program..

ako sa mate?

vavenka
14. feb 2010

Cau chrobi 😉
Tak tie krize ma mrzia 😖 ja sa este furt trapim s tlakom, akurat som si naliala pohar coly 😒
My vegetime od rana, herec bol kupit orechy do torty, lebo mi ich - ani neviem kedy - zozral, a ja som rano sla do skrine na istotu... Ale nemali vlasske, tak bude korpus s lieskovymi 😀 ste nas mali vidiet - ako Pat a Mat sme ich zas "mleli" - ponorny mixer, krigel na pivo, ako prikryvka igelitovy sacok, keden drzal pohar, druhy mixer a aj tak je cela kuchyna od orechov 😀 😀
A dostala som taku trapnu kyticku zo zltych malych ruzi - v hypermarkete kupenu 😀 ale nevadi, no 🙂 na tento sviatok dsi nijak zvlast nepotrpim.....

shaarka
autor
14. feb 2010

my balime 😠
mam toho doooooooooooost 😒

chrobulka
14. feb 2010

shaar, bojuj. bude dobre. chcela si do prichodu Tea predsa zmenit lokal... tak zatat zuby a premoct sa!
nesledujem vas tu denne, nemam cas, ale dokedy sa musite vypratat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre